[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 879
113
Húsz év után is jó a parafa parketta? Mint szakmabeli kérdem. Szalag parketta, vagy leragasztós parkettát raktál? Kopás vagy elszíneződés volt-e?
Eddig 14 év nem kiemelt padlójú - alapvetően hideg észak-keleti, napi használós szobában.
Alatta Bitugél + párazáró fólia.
Szalag parketta (talán valami 11 mm vastag?).
Kopás nincs, (az asszony papucsban csuszkol rajta, megőrjít), elszíneződés nincs.

Egy helyen volt gond, a Bitugélben maradt egy cement göb (mint egy gombostű feje), ami átlyukasztotta a párazárót. Naná, hogy pont ott alakult ki egy kapilláris feláramlás az árvíz után (s emiatt vártunk addig, amíg nem jött a tipp, hogy Bitugéllel lehet/érdemes/szükséges zárni), s emiatt a felette levő darab megszívta magát.
A felület javítása/kezelése után az eltett maradékból csere, azóta nem volt gond.

Akkoriban nem volt olcsó a parafapadló, de a biztosításból erre nem sajnáltam a pénzt, s a mai napig sem bántam meg:
Puha, meleg, esztétikus.
Minden macska be akar jönni mindenáron a szobába...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 490
30 817
113
Az elmúlt egy hetem azzal telt, hogy 80-90 éves bronz csillárokat, falikarokat (hello @Venom85 :D) meg tömörfa bútorokat kurkásztam mindenfele, szóval van még remény :D Ráadásul amúgy tényleg egész jó áron lehet kifogni minőségi darabokat, amik még engem is simán túl fognak élni. Mostani íróasztalom olyan, hogy 2017-ben lett véve, erre már jön le több helyen a pozdorja alapról a fóliázás, szóval valami ónémet darabra én is beruházok. Csak hát egyre kevesebb a szakember, aki ért az ilyenek felújításához, a belső 100 éves fa nyílászárókról nem is beszélve. Konkrétan az épületasztalos mesterség pl itt Pesten kihalt.

Ja és ha már tartósság, vizes ma bontott vakolatot strangot feltárni és konkrétan még az 1928-ban beépített vasöntvény cső volt ott makulátlan állapotban. Na az tényleg olyan, hogy csak akkor lesz baja max ha az épület összedől, de minden szar eternitet meg műanyagot többszörösen át fog vészelni. A tömörfa parkettáról nem is beszélve, ahol szent meggyőződésem, hogy a jó állapotú (azaz nem tűzifának való) fa parkettát divatból lamináltra cserélők a pokol legmélyebb bugyraiban fognak az örökkévalóságig égni
Nekem van egy szecessziós bronz csillárom, sőt, az már lüszter. Íróasztal koloniál bőr lappal. A szekrényem pedig dédöreganyám első fizetéséből lett vásárolva (oké, teljesen felújítva, plusz vágattam bele tükröt). Van egy asztalkám, Singer állvány plusz diófa lap.

Lehet nagyon jókat kifogni, csak sok időbe telik egymáshoz passzoló darabokat összevadászni.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 843
16 031
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 370
10 165
113
Igen, fogyasztói társadalom. Eldobható papír tányér,
Ki vesz olyat? Csak szulinapokra a parkban, meg grillezni valahol. Nekem szep, a konyhaval harmonizalo szinu keszletem van, plusz egy bamboo set.

műanyag dobozok,
Sokkal praktikusabb, mint az uveg es szinte teljesen ujrafeldolgozhato, szemben a szetszort, vegyes szemetbe ontott torott uvegdarabokkal.

a boltban veszel 3 dolgot, és 4 nejlonszatyorba rakják, az USA polgárai kva sok szemetet termelnek, ezért is áll a szemét mindenhol.
Mar régen betiltottak a muanyagzacskokat. Vagy papirzacskot kapsz 15 cent körül, vagy viszed az ujrahasznalhato canvas szatyrodat

És én az elit, európaibb New Englandben voltam. Ja, és a szelektív hulladékgyűjtés 2018ban még nem volt bevett fogalom. Azóta lehet, h változott a helyzet.
Dehogynem volt. 25 éve már szelektiv volt NYC, a compostingot is 10+ eve talaltak ki (mondjuk azt kb mindenki leszarja).
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 909
19 730
113
Az elmúlt egy hetem azzal telt, hogy 80-90 éves bronz csillárokat, falikarokat (hello @Venom85 :D) meg tömörfa bútorokat kurkásztam mindenfele, szóval van még remény :D Ráadásul amúgy tényleg egész jó áron lehet kifogni minőségi darabokat, amik még engem is simán túl fognak élni. Mostani íróasztalom olyan, hogy 2017-ben lett véve, erre már jön le több helyen a pozdorja alapról a fóliázás, szóval valami ónémet darabra én is beruházok. Csak hát egyre kevesebb a szakember, aki ért az ilyenek felújításához, a belső 100 éves fa nyílászárókról nem is beszélve. Konkrétan az épületasztalos mesterség pl itt Pesten kihalt.

Ja és ha már tartósság, vizes ma bontott vakolatot strangot feltárni és konkrétan még az 1928-ban beépített vasöntvény cső volt ott makulátlan állapotban. Na az tényleg olyan, hogy csak akkor lesz baja max ha az épület összedől, de minden szar eternitet meg műanyagot többszörösen át fog vészelni. A tömörfa parkettáról nem is beszélve, ahol szent meggyőződésem, hogy a jó állapotú (azaz nem tűzifának való) fa parkettát divatból lamináltra cserélők a pokol legmélyebb bugyraiban fognak az örökkévalóságig égni
Végre lesz egy Szocreálos retró műsor? Minden álmom valóra váltod! :rolleyes:
 
  • Imádom
Reactions: nyugger

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 207
2 701
113
Ez mondjuk ilyen ká-európás belsős vicc, h a fagyasztóban lévő fagyis dobozban 3 dolog lehet: töltött paprika, lecsó, töltött káposzta, de fagyi sosem. Meg hogy az átlátszó folyadékkal töltött kólás üvegben pálesz van. Vagy hogy a kekszes doboz varrókészlet.
Vicc? o_O
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
807
2 044
93
Több német oldal minden hatodik alkalmazott elküldéséről beszél. Majd 200 ezer alkalmazottja van a VW-nek Németországban. Szóval ez önmagában is elég komoly szám lehet, ha igaz lesz és meg ehhez jön hozzá a németországi beszállítóknál történő leépítés.
Hofit idézve: "Alakul a terv!"
Egyre sikeresebb Európa energetikai függetlenedése a gonosz orosz energiától. Nagy ötlet volt ezektől a gyógyegér politikusoktól, nem kell energiát fogyasztani, így venni sem kell. És az agyatlanok még dicsekszenek is.
Vegyipar, gépipar stb ki az EU-ból. A Draghi meg magyarázza, hogy mekkora baj van.
DE ŐK CSINÁLTÁK!! :hadonaszos:
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
807
2 044
93
Nekem meg eszembe jutott vagy fél éve ugyanabból a literes petpalackbol iszom a szodat én hülye mikor ilyen divattermoszbol is ihatnek valami trutyit.
Mérgezed magad. Ezek a műanyagok nem olyan stabilak, ugyebár egyszeri használatra készültek. Tisztán tartani is nehezebb. A saját érdekedben használj inkább üveg vagy inox palackot.