[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

A

altx

Guest
Az EU szigorítani akarja a fegyvervásárlási-, tartási- sé adásvételi szabályokat a terrortámadások miatt.
https://www.agerpres.ro/externe/201...-foc-din-cauza-atentatelor-teroriste-21-10-28
Há' basztál ilyent?! Hogy finom legyek s nőies. A tavalyi párizsi mészárlást autómata fegyverekkel követték el, illegálisan jutottak hozzuk, errefel aki legálisan akar beszerezni fegyvert sportra, otthonvédelemre, vadászatra azt szopatják miatta. A tegnapi berlini támadás miatt vajon a kamionokra a jogsitszerzést is megnehezítik? Ezek hülyék, az európai parlamentben és Brüsszelben értelmi fogyatékosok vannak, sikerült minden országnak beszavazni a leg degeneráltamm génhulladékjait oda. Ezeknek a logika és az összefüggések nem jelentenek semmit. Ezután csak reggel olvasok híreket, kávé helyett.


nemtom mit kell ezen csodalkodni, en kb fel eve ezzelott tetem ide be egy linket (a fene keresi ujbol), amiben az alt, hogy egy amcsi psihologus bebizonyitota hogy a liberalisok sem 100% tisztak.

kulonben is, konnyeben birod basztatni a nepedet ha elveszed toluk a jogaikat..
minden merenylet utan betiltasz valamit, es a vegen a nepseg total fuggeni fog az allamtol es a politikusoktol.

lehet ez is a cel. a migransok meg csak eszkoz.

jo otlet volt ez az eu, de a kivetelezes egy rakas sz@r.

nem hogy megmaradt volna aza regi EEZ, vagy egy laza federacio ahol a gazdasag kozos, es minden orszag sajat torvenyeit, erdekeit nezi

a bruszeli burokratak meg pics@ba, ugy is haszontalanok, unnalombol hulyebbtol hulyebb torvenyeket hoznak.
meg el is szalt az agyuk, regen valami rumli irodakban dolgoztak a sajat orszagukba par zsetonert, most meg az gondoljak ok az istenek mert bruszelbe a szep irodaba es minimum dupla fizetesert dolgoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Sajnos mindig is Németország veszélyeztette Európát.
Régen én is abban a ködös idealizmusban éltem, hogy ők a megmentők, de nem.
Velünk mindig is csak lekicsinylett csatlósként bántak. Sok barátjuk nem volt rajtunk kívül.
Ők meg Szt. István óta végig cumiztattak minket...
A sorsuk utoléri őket, nem tanultak, most fájdalmas lesz a lecke.
Ők engedték be a legtöbb muzulmánt, a törökökkel, bosnyákokkal kezdve....
Mátyás után jött a cumi, addig csak szerették volna! :)
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and bat77

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Én anno egy 1200-as zsigulin tanultam meg vezetni, és a jogsi megszerzése után kb 1 hónapra vezettem "nyugati" verdát. Váltó ezen is van azon is, kuplung ezen is van, azon is. Ez nem hiszem, hogy akadály lenne.
Ez ok, de azért egy nyerges vontatóval úgy elmenni egy központi helyig Berlinben hogy még csak nem is koccansz? Hogy fordulsz be vele egy kereszteződésbe, kis ívben, nagy ívben, hasonlók. Remélem érthető vagyok a kételyeimmel. Ráadásul egy a poros pusztából, a világ végéről érkezett valaki beszabadul egy nyugati metropoliszba sofőrként, táblák,kresz, elterelések, változó forgalmi helyzetek és mégis betalál. Ez olyan hihetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Gyerekek, ez nagyon bűzlik. Hogy a pokolba tud elvezetni egy nyergest a forgalomban egy tanulatlan fiatal,nemrég érkezett paki, vagy afgán de paki papírral? Ez hol tanult teherautót vezetni? Mert nekem úgy rémlik feléjük olyan régi és egyszerű teherautók vannak mint kb az Ural 4320 vagy egy Zil. Azokkal én is elboldogulok pedig csak személykocsi jogsim van. Na de ez egy Scania nyerges, amiben van vagy 20 sebesség, meg szintező meg tempomat meg stb, stb ketyere kapcsoló,gomb ,miegymás, és ezzel órák óta bent közlekedik a berlini forgalomban koccanás nélkül? Ráadásul pakiban balos közlekedés van, meg egy pakisztáni jogsi is azért nem egy kategória a miénkkel. Azért ugye érezni a különbséget a két stílus közt? Biztosan vannak arrafelé épkézláb nyergesek meg egyéb teherautók de az ritka lehet mint a fehér holló.
ea1b8a2ea228399ec6239b0e66d32ff5.jpg
Pakistani-Truck-3.jpg
Heavy_loaded_Pakistan_truck.jpeg
D90_07824.jpg
maxresdefault.jpg
1440141031DSCN22531024x7681024x7681024x7681024x7681024x768.jpg
A halott utast az anyós ülésén kihagytad :D
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ez ok, de azért egy nyerges vontatóval úgy elmenni egy központi helyig Berlinben hogy még csak nem is koccansz? Hogy fordulsz be vele egy kereszteződésbe, kis ívben, nagy ívben, hasonlók. Remélem érthető vagyok a kételyeimmel. Ráadásul egy a poros pusztából, a világ végéről érkezett valaki beszabadul egy nyugati metropoliszba sofőrként, táblák,kresz, elterelések, változó forgalmi helyzetek és mégis betalál. Ez olyan hihetetlen.

Hogyan, hogyan? Hát pl. ha az illetőt előzőleg kiképezték. Pl. a moszat. Vagy tudomisén... Remélem senki sem gondolja hogy a dolgok csak úgy spontán történnek ...
Különben is, a sivatagiaknak az ikertornyokat is sikerült eltalálniuk.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez ok, de azért egy nyerges vontatóval úgy elmenni egy központi helyig Berlinben hogy még csak nem is koccansz? Hogy fordulsz be vele egy kereszteződésbe, kis ívben, nagy ívben, hasonlók. Remélem érthető vagyok a kételyeimmel. Ráadásul egy a poros pusztából, a világ végéről érkezett valaki beszabadul egy nyugati metropoliszba sofőrként, táblák,kresz, elterelések, változó forgalmi helyzetek és mégis betalál. Ez olyan hihetetlen.
Lehet hogy odáig bevitette magát a szerencsétlen lengyel sofőrrel és csak ott lőtte agyon, hogy átvegye a vezetést.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Hogyan, hogyan? Hát pl. ha az illetőt előzőleg kiképezték. Pl. a moszat. Vagy tudomisén... Remélem senki sem gondolja hogy a dolgok csak úgy spontán történnek ...
Különben is, a sivatagiaknak az ikertornyokat is sikerült eltalálniuk.
Na ezért írom hogy gyanús az egész ,kíváncsi vagyok kiderül -e valaha.