[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Rendben. Szaladj csak! :D

Aaa, meg oraikig meloztam:)


En is igy gondolom. Talan 2ndt is. De annyira szerettem volna egy jo definiciot olvasni. :)

Definialni barmit egyre nehezebb lassan; nem tudom, hogy van-e ma eletkepes definico akar itthon, akar Nyugaton.

Es ha sajat tudomanyt gyartanak hozza? Oke, befejeztem. :D

Ez sajnos megtortenik, nem veletlenul akaszt ki, hogy mar a tudomany egy reszeben is a polkorrekt sajto mondja meg, hogy mit lehet mondani es mit nem.



Nem tudom már milyen a liberális, de abban amit írtál és abban amit az agyhalottak tesznek csak van némi átfedés is még ha torz is vagy nem pont úgy ahogy te értelmezed.

Ezt bevallom, nem ertettem.



Nem is liberális csak minket provokál folyamatosan ezzel a dumával.
Egy fasisztoid anarchista.:p

Hacsak az nem:)))))
Lassan tenyleg le kell tesztelnem magam, hogy hol helyezkedem el a jelenlegi politikai rendszerekben;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Frankfurtban a német aranykészlet fele
Gyorsabban szállította haza a német állam a külföldön tárolt aranytartalékát, mint azt eredetileg tervezte. Ezzel a német aranykészletek több mint fele már Frankfurtban található, párizsi tartalékaikat pedig teljesen felszámolták.
Lefordítom, az amerikában tárolt aranytartalékuk kevesebb mint 10%-ához férhettek hozza, ezt hazavihetik, a többihez meg semmi közük és soha nem is kapják meg.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Komolyan mondom, ha szegény Tom Clancy élne, ezt a fórum javasolnám neki - ami eszement ökörséget is összehordanak egyesek a nyugat összeomlásáról, az messze túltesz az összes regényén :D:D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nem tudom milyen lenne a viszhangja annak, ha hirtelen visszakövetelnék az egészet? Mit mondana az USA?
Jobb esetben kiröhögnék őket és elmondanák, hogy miért is pont jó, hogy ott a németek aranya az USA-ban és nem mozdítható onnan. Vagy jöhetnek az egyszavasok, pl "faszt!" vagy "demokráciát!".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 179
15 856
113
Lefordítom, az amerikában tárolt aranytartalékuk kevesebb mint 10%-ához férhettek hozza, ezt hazavihetik, a többihez meg semmi közük és soha nem is kapják meg.

Viszont ha jól gondolom papíron még elvileg az övék, és az erre szóló követelést a piacon eladhatják, amiből akár vehetnek fizikai aranyat is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Viszont ha jól gondolom papíron még elvileg az övék, és az erre szóló követelést a piacon eladhatják, amiből akár vehetnek fizikai aranyat is.
Ezer tonnát? Egyszer levered az arany árát amíg eladod, aztán felvered az egekbe amikor veszel fizikai aranyat. Buknának rajta, sokat, vizont az is igaz, hogy így bukják az egészet. Csak erről az egész elbukásáról nem tud senki, míg egy masszív árfolyamingadozásból adódó kb 50%-os veszteséggel minden média tele lenne és bukna miatta a kormány.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 179
15 856
113
Ezer tonnát? Egyszer levered az arany árát amíg eladod, aztán felvered az egekbe amikor veszel fizikai aranyat. Buknának rajta, sokat, vizont az is igaz, hogy így bukják az egészet. Csak erről az egész elbukásáról nem tud senki, míg egy masszív árfolyamingadozásból adódó kb 50%-os veszteséggel minden média tele lenne és bukna miatta a kormány.

Ez igaz, nem egyszerre kell.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Komolyan mondom, ha szegény Tom Clancy élne, ezt a fórum javasolnám neki - ami eszement ökörséget is összehordanak egyesek a nyugat összeomlásáról, az messze túltesz az összes regényén :D:D
Pont rossz a példa.
Emlékszem, amikor becsapódtak a repülôgépek, a munkahelyemen voltam, és mondtam a munkatársaimnak, hogy ez módszer pont benne volt egy Tom Clancy regényben. Mindenki elhülten követte az eseményeket..