[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az iskolázottságról: A legbutább,iskolázatlanabb,"bunkóbb" szélsőjobbos mindig oda fogja tenni magát az országa vagy honfitársa érdekében míg ez a libsikről "nemigazán" jelenthető ki... Akkor most ki érdemli meg hogy szavazzon?

Szerintem nincs igazad, közel sem biztos. Ahogy fordítva sem. Egyik sem érdemli meg, hogy szavazhasson.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 390
4 065
113
Kilép az AfD-ből a párt egyik társelnöke
Kicsit furcsa, hogy pont akkor lép ki az egyik alapító amikor nagy sikert (13%) arattak a választásokon...
"Kifejtette, hogy az AfD-nek "konzervatív reálpolitikát" kell folytatnia, és azon kell dolgoznia, hogy kormányképessé váljon és hatalomra kerüljön a következő Bundestag-választáson."
Egy demokratikus berendezkedésű országban egy nacionalista alapú jobb oldali pártnak elég nehéz lenne kormányzó párttá válnia...anélkül, hogy ne adna fel az elveiből.
Ha viszont ezt teszi akkor ugyanolyan kommersz sz...á válik mint nálunk a Jobbik.
Sokkal többet tesz azzal ha meghatározó ellenzéki párt válik belőle. Ami rendre a lábára lép majd a keresztény-demokrata kormánykoalíciónak bárkivel is alakítja azt majd újra. Ha az már a nemzeti identitás és végromlás felé tereli az országot...
A wiki szerint...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Alternatíva_Németországért
párt ideológia: nemzeti konzervativizmus, német nacionalizmus, iszlám ellenesség, bevándorlás ellenesség, eurószkepticizmus
Hát szerintem ha menni akar had menjen...ezzel a kijelentésével úgy is elásta magát a szavazói előtt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hát szerintem ha menni akar had menjen...ezzel a kijelentésével úgy is elásta magát a szavazói előtt.
Szerintem pedig sokat veszit ezzel az afd. O a realpolitikat kepviselte. Talan még vallalhato is volt az eu es kulfold felé. Nelkule a szelsojobb helyre tolodik a part, de abbol sokkal kisebb esellyel lesz kormanyvaltas. Ha nincsenek ilyen emberek ugy siman lenacizhato az egesz tarsasag es akkor mennek a politikai trolltartoba. A helyeben en kivartam volna egy fel evet. :confused:
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Szerintem pedig sokat veszit ezzel az afd. O a realpolitikat kepviselte. Talan még vallalhato is volt az eu es kulfold felé. Nelkule a szelsojobb helyre tolodik a part, de abbol sokkal kisebb esellyel lesz kormanyvaltas. Ha nincsenek ilyen emberek ugy siman lenacizhato az egesz tarsasag es akkor mennek a politikai trolltartoba. A helyeben en kivartam volna egy fel evet. :confused:
Valóban? Lásd hazai példát! Eredmény nagy pofára esés lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 390
4 065
113
Szerintem pedig sokat veszit ezzel az afd. O a realpolitikat kepviselte. Talan még vallalhato is volt az eu es kulfold felé. Nelkule a szelsojobb helyre tolodik a part, de abbol sokkal kisebb esellyel lesz kormanyvaltas. Ha nincsenek ilyen emberek ugy siman lenacizhato az egesz tarsasag es akkor mennek a politikai trolltartoba. A helyeben en kivartam volna egy fel evet. :confused:
Lehet, hogy igazad van...lehet, hogy nem.
A pártot eddig is nyíltan ekézte/nácizta a többi párt. Mégsem tüntek el. Ez egyszerűen így zajlik az agymosott, liberós Új Németországban, mert így szocializálódtak. Érdekes akkor ez nem volt probléma neki. Szerintem ez egy egyszerű "rage quit" lehetett.
Most, hogy bejutottak valószínűleg leült a vezetőség hogyan tovább és itt bizony kiderült, hogy ő nem igazán úgy tervezi a dolgokat ahogy eddig mentek. Nos mégis mit gondolt, bemászik a választói hátán aztán egyik pillanatról a másikra már lazíthatunk a pártideológián, csak hogy az agymosott libsi plebs is rájukszavazzon?!
Gondolom a többiek megmondták neki, hogy akkor kívül tágasabb...
Vona pont ugyan ezt játszotta el a pártjával...csak neki gerince sem volt, hogy lemondjon...
Abban egyetértek veled, hogy a pártnak mindenképp nagy veszteség mert az egyik alapítója és arca volt. Ráadásul egy fiatal nő (nem egy olyan vén banya mint Merkel mama) ami a másik nem képviselőitől is sok szavazatot hozhatott. Azonban ha igazán korrekt lett volna akkor ezt a külön utas véleményét még a választás előtt tisztázza a vezetőséggel és akkor mond le. Nem pedig most...mert ezzel a vezetőségi töréssel bizony nagyon el fogja bizonytalanítani a sikerüket.
Egyébként meg szerintem a párt agytrösztje nem ő volt, hanem Alexander Gauland szóval talán nincs minden veszve...
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Szerintem pedig sokat veszit ezzel az afd. Nelkule a szelsojobb helyre tolodik a part, de abbol sokkal kisebb esellyel lesz kormanyvaltas. Ha nincsenek ilyen emberek ugy siman lenacizhato az egesz tarsasag es akkor mennek a politikai trolltartoba. A helyeben en kivartam volna egy fel evet. :confused:
Jól és jókor döntött, mert a párt már a szélsőjobbon volt, ahonnan nincs tovább. Ha marad, őt is lenácizzák az idióta párttársai miatt.
Függetlenként meg sikerrel építhet 1 elfogadható konzervatív pártot, ami most nincs Németországban. Fr.o-ban Macronnak ez sikerült. Hogy 1 szélsőjobbos pártból kilépett Petrynek sikerül-e, az nagy kérdés...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az AFD az előítéleteket nem meghazudtoló módon pont ott ért el sikereket, ahol az emberek a leginkább alul iskolázottak.
Jellemzően az szavaz nemzeti oldalra vagy szélsőséges ideológiákra akik képtelenek átlátni a világ dolgairól az összképet.
http://index.hu/kulfold/2017/09/25/...d_afd_zoldek_fdp_teruleti_megoszlas_szavazat/

Bár hiszek az emberek közti egyenlőségben de a világ rideg valósága arra ébreszt rá mindig hogy az emberek túlnyomó többsége egyáltalán nem okos.
Hazánkban is be kellene vezetni az diplomához kötött szavazati jogot, de többen ellenezték a fórumon.

Nocsak-nocsak. Mik nem derülnek ki?

"Egyértelműen hazugság, hogy az Alternatíva Németországnak nevezetű párt csak azért tört előre, mert az egykori NDK területén az átlagnál jobban szerepelt. A bevándorlásellenes alakulat Berlin jómódú részein, Bajorországban és Baden-Württembergben is nagyon jól szerepelt, de a szociáldemokraták fellegváraiban is a harmadik helyen végeztek."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170...vandorlasellenesseg-nemet-valasztas-2017.html
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 292
2 654
113
Békés fogorvos-mechatronikai mérnök bevándorló megállított egy autót Ravensburgban némi filozófiai eszmecserére, de rosszul járt, mert kommunista-náci 8 osztályt végzett kisebbségi komplexusos lengyel parasztok utaztak benne.

https://twitter.com/i/web/status/912272171413762048

Alapvetés, hogy kőműves/vizes/gázos/bármilyen építőipari tevékenységet foyltató brigádba nem kötünk bele, nem szólunk be nekik. Nyűgösek, fáradtak, faszuk ki van mindennel és hát ugye fizikai munkát végeznek szóval erősek is. És mérsékelten türelmesek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Alapvetés, hogy kőműves/vizes/gázos/bármilyen építőipari tevékenységet foyltató brigádba nem kötünk bele, nem szólunk be nekik. Nyűgösek, fáradtak, faszuk ki van mindennel és hát ugye fizikai munkát végeznek szóval erősek is. És mérsékelten türelmesek.
No meg általában abba a társadalmi rétegbe nem igen szivárog le semmilyen liberális métely, ők még nem tanulták meg az egyetemen, hogy KÖTELEZŐ mindenkit elfogadni, megérteni, szeretgetni - simogatni. Simán pofán vernek minden morális gátlás nélkül, de hirtelen :D!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 292
2 654
113
No meg általában abba a társadalmi rétegbe nem igen szivárog le semmilyen liberális métely, ők még nem tanulták meg az egyetemen, hogy KÖTELEZŐ mindenkit elfogadni, megérteni, szeretgetni - simogatni. Simán pofán vernek minden morális gátlás nélkül, de hirtelen :D!

Nem kell szerintem politikát/világnézetet belekeverni. Lehet hogy hétvégenként az egész brigád női ruhába öltözik, de meló után nagyon szeretnének már otthon lenni és kibontani egy sört.

Volt egy ismerősöm, kicsit állt jobbra Hitlertől, anno a hídfoglalásnál beragadt meló közben a dugóba. Nagy mákjuk volt... kik is csinálták? Toroczkaiék? Na, mindegy, nekik, mert ha nem a híd másik oldalán lett volna, szétkapta volna őket úgy kb egyedül. Pipa volt nagyon.

Ugyanezért nem igazán tudom elfogadni a fentebb említett végzettség/politikai preferencia összefüggéseket. Ugye "buta bunkók szavaznak erre meg arra". Jah, meg a körülményeik mások, reményeik,félelmeik minden más. Mint mondjuk budai villanegyed meg a józsefváros.

Mindegy is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nem kell szerintem politikát/világnézetet belekeverni. Lehet hogy hétvégenként az egész brigád női ruhába öltözik, de meló után nagyon szeretnének már otthon lenni és kibontani egy sört.

Volt egy ismerősöm, kicsit állt jobbra Hitlertől, anno a hídfoglalásnál beragadt meló közben a dugóba. Nagy mákjuk volt... kik is csinálták? Toroczkaiék? Na, mindegy, nekik, mert ha nem a híd másik oldalán lett volna, szétkapta volna őket úgy kb egyedül. Pipa volt nagyon.

Ugyanezért nem igazán tudom elfogadni a fentebb említett végzettség/politikai preferencia összefüggéseket. Ugye "buta bunkók szavaznak erre meg arra". Jah, meg a körülményeik mások, reményeik,félelmeik minden más. Mint mondjuk budai villanegyed meg a józsefváros.

Mindegy is.
Nem akarlak bántani, de attól hogy nem tudod elfogadni még létezik. Egyértelmű korrelációkat lehet kimutatni ilyen alapon is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
22046465_123365135078015_4541486571446570676_n.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Borisztól kaptam:

"Üzenem a Nyugat-Európa topikba azoknak, akik így tapsolnak a katalánoknak most, azok visszatapsolnak száz évvel korábbanra a románoknak. Merthogy Ukrajnát úgy rajzolták, meg lopták össze, de Spanyolország egy régi királyság. Most az ő trianonjukat készítik elő."
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Borisztól kaptam:

"Üzenem a Nyugat-Európa topikba azoknak, akik így tapsolnak a katalánoknak most, azok visszatapsolnak száz évvel korábbanra a románoknak. Merthogy Ukrajnát úgy rajzolták, meg lopták össze, de Spanyolország egy régi királyság. Most az ő trianonjukat készítik elő."
Ték it ízi.
Nem lesz abból " trianon".
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Borisztól kaptam:

"Üzenem a Nyugat-Európa topikba azoknak, akik így tapsolnak a katalánoknak most, azok visszatapsolnak száz évvel korábbanra a románoknak. Merthogy Ukrajnát úgy rajzolták, meg lopták össze, de Spanyolország egy régi királyság. Most az ő trianonjukat készítik elő."
Ha nekünk volt még a szerbeknek, akkor legyen ezeknek is, meg utána a románoknak,ukránoknak,franciáknak,briteknek,stb...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Borisztól kaptam:

"Üzenem a Nyugat-Európa topikba azoknak, akik így tapsolnak a katalánoknak most, azok visszatapsolnak száz évvel korábbanra a románoknak. Merthogy Ukrajnát úgy rajzolták, meg lopták össze, de Spanyolország egy régi királyság. Most az ő trianonjukat készítik elő."

Lel.

Katalónia zászlaja:
800px-Flag_of_Catalonia.svg.png


Aragón királyság (1162–1716) zászlaja:
624px-Royal_Banner_of_Arag%C3%B3n.svg.png


Teljesen véletlenül Katalónia Aragónia területén fekszik...
Ja és már háromszor kiléptek, a Spanyolok mindig erővel szerezték vissza a területet.