Teljesen lrtelmetlen lenne szankcionálni azokat az afrikai orazágokat ahonan migránsok jönnek. Csak tovább gyengülne tőle az állam több lenne a csóró és mégtöbben menekülnének a nyomorból. Inkább egy erős iparosítás kéne oda ami bevonzaná a rengeteg fiatal afrikait és munkafegyelmet tanítana nekik.
Szerintem teljesen ésszerű amit most merkel csinál.
Ésszerű lenne, csakhogy
- eddig nem csinálta.
- Franciaországé volt eddig kvázi fél Afrika. A franciák sem igazán csinálták- ámde ők hatalmas bevételre tesznek szert Afrikából a volt gyarmati szerződések miatt.
- Kína (és gazdaságilag kisebb volumenben ugyan, de politikailag nagyjából ugyanakkora mértékben Oroszország) az aki lényegében ezt csinálja, amikor hatalmas befektetéseket, gyakorlatilag (némileg leegyszerűsítve) bartelnek is nevezhető megállapodásokat (is) tesz, infrastruktúrát épít ha az kell, nem kér politikai előfeltételeket. Bármit épít, várost, vasutat - cserébe pl kitermelési jogokat kér, amiből folyamatos bevételei is vannak az afrikai országoknak. Kína építi amit kell, viszi a munkásokat is. Ha kell ad kölcsönöket gyakorlatilag minden további nélkül.
- Oroszország pl betört az élelmiszerpiacra, ad el gépeket, és mondhatni természetesen fegyvereket. A legutóbbi hírek szerint tárgyal katonai bázisokról. Több mint egy tucat állammal tárgyal, újraépíti a régi kapcsolatokat. Gyakorlatilag betört a franciák érdekszférájába is. Jó és tőkeerős politikailag befolyásos befektető, akitől védőernyőt is remélnek (pl a franciáktól)
- Mind Kína mind Oroszország egyértelműen alternatívája az eddig Afrikának nem túl sok hasznot hozó USA és Francia (és sokkal kisebb mértékben EU egyéb országai) "segítségnek"/üzleteknek/befolyásnak... Mégpedig bizonyítottan.
Ugyanakkor ezzel párhuzamosan az EU Afrikában jelenlévő országai kezdenek kiszorulni a főleg kínai és az ahhoz képest (de csak ahhoz képest) kisebb volumenű orosz üzletek miatt. Politikailag és katonailag az afrikai országok Kínához és Oroszországhoz közelednek. (a francia érdekszférában ez teljesen érthető..máshol meg egyszerűen gyakran nincs más) Ez elsősorban sérti az USA, másodsorban Franciaország, és csak sokkal kisebb mértékben az EU gazdasági érdekeit (mert nem nagyon vannak) Az EU-nak viszont ebben a csapásirányában amit Németország és kisebb mértékben Franciaország irányít, viszont politikailag érdeke (Franciaországnak viszont majdhogynem életbevágó gazdasági és politikai érdeke is) hogy megállítsák Kína és Oroszország teljes térnyerését Afrikában.
Teljesen egyértelmű valóban, hogy Merkel egyik oka a német belpolitikának szól,. Külpolitikailag és egyben emiatt gazdaságilag is Kína és Oroszország gazdasági és politikai ellen agitálhat, mert ha Oroszország Kína mellett úgymond bevonul Afrikába befolyásilag, az egyben ahogy már látszik, újabb piacokat ad neki, ami viszont (Kínával együtt) növeli gazdasági erejét. Miközben emiatt az EU országai (és pláne Franciaország) meg kiszorul onnan.
Leegyszerűsítve, Kínáé és Oroszországé lesz/lett az a piac, ami kellene az EU és ebben az esetben egyértelműen Németország gazdasági fejlődésének- főleg, hogy az USA piacai bezárulnak éppen az EU és Németország előtt. Ha nincs új piac, miközben elveszíti a régi piacát, akkor az gazdasági visszaesést jelent szinte biztosan. (lásd Ukrajna)
Jelenleg az a kérdés, Merkel amellett hogy Kína és Oroszország ellen agitál leginkább, mennyire agitál/agitál e közben az USA ellen, és mennyire támogatja Franciaországot. Egyáltalán az EU-t képviseli e bármilyen módon gazdaságilag, vagy csak a német cégeknek próbál befektetéseket szerezni. És eközben mekkora elkötelezettséget vállal/ajánl fel az EU nevében (miközben érte esetleg gazdasági előnyöket kér Németországnak) nem utolsó sorban pénzügyileg. És ha igen, akkor ebben előzetesen Franciaország támogatta e..
Ezen kívül Merkel Oroszország és Kína elleni vélhető agitálása Afrikában összefüggésben van e azzal, hogy a napokban orosz hírek szerint Indiában az USA tárgyalásai során meg akarja győzni Indiát arról, hogy ne kössön a jövőben üzleteket Oroszországgal, sőt egyáltalán ne vásároljon többé fegyvereket tőle, mert állításuk szerint Oroszország demográfiailag hanyatlik, és a jövőben egyáltalán nem lesz tényező, így stratégiailag egy megszűnő birodalom mellett köteleznék el magukat, nem úgy ha az USA-val tennék...
Mert ha összefüggésben van Merkel vélhető Afrikai és Trump Indiai agitálása Oroszország ellen (is), akkor Merkel Afrikai körútjának több összefüggése lehet az USA érdekeivel mint az EU-éval. De legalábbis ez is a céljai között lehet.