[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
https://index.hu/belfold/2018/09/02...ela_merkel_uj_soros-tervet_akar_vegrehajtani/
"Kiszelly Zoltán politológus szerint Németországban változások érzékelhetők. A kormányzati "politológus" a köztévé vasárnap reggeli műsorában fejtette ki véleményét, amely az MTI alapján a következő:
Németország ott tart, ahol 2010 előtt Magyarország. Akkor a magyar társadalomban úrrá lett a "kilátástalanság, a reménytelenség". Most a német társadalom is kilátástalannak látja helyzetét.
Emellett Németországban gondot jelent a munkaerőhiány: nincs, aki a gyerekekkel foglalkozzon, nincs gyári munkás - mondta Kiszelly Zoltán, hozzátéve, hogy emiatt
ANGELA MERKEL NÉMET KANCELLÁR EGY "ÚJ SOROS TERVET" AKAR VÉGREHAJTANI.
Ennek lényege, hogy a jelenleg Olaszországban lévő 600 ezer menedékkérőt visszaküldenék, de ugyanennyi embert hoznának be legálisan repülőn. Őket pedig kvóta alapján osztanák szét az európai országokban - fejtette ki a szakértő..."
Itt az ehhez kapcsolódó videó:
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
50 ezren mentek el a rasszizmus elleni óriáskoncertre Chemnitzben
http://hvg.hu/kultura/20180903_50_ezren_mentek_el_a_rasszizmus_elleni_oriaskoncertre_Chemnitzben

Késes támadásra koncerttel kell válaszolni! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

omg-man-clipart-vector_csp29578758.jpg
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Igazából még azon gondolkodtam, hogy az miért van, hogy a Bundestag bármelyik minisztere kapásból elmegy gazsulálni bármelyik mecsetbe, de török politikus eddig nem láttam templomban szentelt vízzel keresztet vetni és Bibliát olvasgatni (mondom mindezt hívō ateistaként.. .)
Ez is elgondolkodtató...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Igazából még azon gondolkodtam, hogy az miért van, hogy a Bundestag bármelyik minisztere kapásból elmegy gazsulálni bármelyik mecsetbe, de török politikus eddig nem láttam templomban szentelt vízzel keresztet vetni és Bibliát olvasgatni (mondom mindezt hívō ateistaként.. .)
Ez is elgondolkodtató...
Mert a töröknek van múltja, jelene és jövője. A német a múltját megtanulta gyűlölni, a jelenének él és jövője nem érdekli!
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
50 ezren mentek el a rasszizmus elleni óriáskoncertre Chemnitzben
http://hvg.hu/kultura/20180903_50_ezren_mentek_el_a_rasszizmus_elleni_oriaskoncertre_Chemnitzben

Késes támadásra koncerttel kell válaszolni! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

omg-man-clipart-vector_csp29578758.jpg
Aha, a bevétele fele antifasiszta kezdeményezésekre. Pont ezek verték szét Hamburgot. Valahogy van egy olyan érzésem, hogy a késōbbi verekedések false flag témakörbe tartoznak.

Csak a rekord kedvéért, újra. Leszarom, ki milyen színű. A viselkedés és a szellemi színvonal nálam az számít, ez alapján szelektálok, több külföldit fogadok el, mint németet. Ha most összeszámolom, lazán van 25 fajta népcsoport. Nem zárom be magam.

Idén voltam a helyi Pride-on is. Rengeteg emberrel beszélgettem és el kell ismelnem, tényleg vannak deviánsok, akik nem mások, mint a politikusok. Az, hogy ki kit szeret, az általában konstans. Az, hogy a politikusnak mi fontos, azt meg tudjuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 244
113
50 ezren mentek el a rasszizmus elleni óriáskoncertre Chemnitzben
http://hvg.hu/kultura/20180903_50_ezren_mentek_el_a_rasszizmus_elleni_oriaskoncertre_Chemnitzben

Késes támadásra koncerttel kell válaszolni! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Nincs ezen semmi meglepő, szélsőbalos punkrockra elmegy egy csomó szélsőbalos, magát antifasisztának aposztrofáló balhégyáros és együtt éneklik az olyan szép punk himnuszokat, mint a Dögöljön meg Németország.

Ebben az gusztustalan, hogy ezt valami marha pozitív dolognak mutatják be, pedig nagyobb és veszélyesebb csürhe bármelyik Lonsdale pólós gyülekezetnél.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Vonulnak a NAZIS felirattal o_O
Nem vagyok homofób de a kommentekbe: "Azért látom a buzizászlók csak előkerültek" :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 273
55 439
113
Vonulnak a NAZIS felirattal o_O
Nem vagyok homofób de a kommentekbe: "Azért látom a buzizászlók csak előkerültek" :D


Valaki homályosítson már fel,mert ideológiailag nem vagyok elég képzett,most ki a náci,a Németer a bevándorlókkal szemben,vagy már a Németeket terrorizáló bevándorlók?
Milyen nácizmust kell ellenezni 1 koncerttel?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Valaki homályosítson már fel,mert ideológiailag nem vagyok elég képzett,most ki a náci,a Németer a bevándorlókkal szemben,vagy már a Németeket terrorizáló bevándorlók?
Milyen nácizmust kell ellenezni 1 koncerttel?
Természetesen azok, akiknek más a véleménye, mint nekünk. Pedig pont a náczikok és a kommancsok szervezték a társadalmat ideológia és világnézet alapján értékes/nem-értékes csoportokba. Az ott lévō németek 95% Wutbürger (dühös német), akiknek végre leesett, hogy nekik joguk van befogni a pofájuk, ellenben kötelesek adót fizetni, lenyelni és elviselni mindent. Te fizetsz a lakásért havonta, Alinak ingyen van. Te fizetsz TB-t, Alinak ingyen van. Te reggel felkelsz dolgozni, Ali még éjjel kettōkor is dorbézol.

Az egykori DDR pedig koránt sem az a sikertörténet, mint amilyenek tűnik, az életszínvonal alacsonyabb, mint a nyugati. Ali a nyugatinak megfelelō ellátást kapja, Günter meg rohadjon meg. Az AfD ottani szereplése nem a véletlen műve. Ott nem jutott annyi pénz, sincs annyi felhalmozott vagyon, hogy bele lehet szarni abba, hogy mi van körülöttem - mert nekem már megvan minden, kétszer.

Ezért vannak kint, de szemmel láthatóan a politika ezt nem látja/nem akarja látni. Érdemes azt a kérdést is feltenni, hogy iskolakezdéskor, munkanap kinek van kapacitása az ország másik felébe utazni egy mondvacsinált ad-hoc koncertre...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 273
55 439
113
Természetesen azok, akiknek más a véleménye, mint nekünk. Pedig pont a náczikok és a kommancsok szervezték a társadalmat ideológia és világnézet alapján értékes/nem-értékes csoportokba. Az ott lévō németek 95% Wutbürger (dühös német), akiknek végre leesett, hogy nekik joguk van befogni a pofájuk, ellenben kötelesek adót fizetni, lenyelni és elviselni mindent. Te fizetsz a lakásért havonta, Alinak ingyen van. Te fizetsz TB-t, Alinak ingyen van. Te reggel felkelsz dolgozni, Ali még éjjel kettōkor is dorbézol.

Az egykori DDR pedig koránt sem az a sikertörténet, mint amilyenek tűnik, az életszínvonal alacsonyabb, mint a nyugati. Ali a nyugatinak megfelelō ellátást kapja, Günter meg rohadjon meg. Az AfD ottani szereplése nem a véletlen műve. Ott nem jutott annyi pénz, sincs annyi felhalmozott vagyon, hogy bele lehet szarni abba, hogy mi van körülöttem - mert nekem már megvan minden, kétszer.

Ezért vannak kint, de szemmel láthatóan a politika ezt nem látja/nem akarja látni. Érdemes azt a kérdést is feltenni, hogy iskolakezdéskor, munkanap kinek van kapacitása az ország másik felébe utazni egy mondvacsinált ad-hoc koncertre...


Progresszivebnek kellene lenniük a Németeknek,meg modernebbnek,meg felvilágosultabbnak,fejlettebbeknek,és különben is!
:D
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
http://m.faz.net/aktuell/politik/st...deutschland-erschwert-situation-15769714.html

A cikk eleje olvasható csak elōfizetés nélkülieknek, de arról ír, hogyan milyen jogi kiskapuk alapján lehet elérni, hogy a helyi hírszerzés és gumitalpas csapat az AfD-t megfigyelhesse és információkat gyűjthessen. Ezt a balosok kezdeményezték a zōdekkel együtt, a CDU halk asszisztálásával.

Ki is csinált ilyet régen!? Bezony, Heindrich, az SD élén, Himmler és Adolf utasítására. Ezek után a tisztelt libernyákosoktól a FCK NZS jelszó "kissé" furcsán cseng, de ezt senki nem olvassa a fejükre.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 136
2 485
113
Néha úgy érzem hogy Németországot gyámság alá kéne helyezni.
Amúgy ha ott olyan rengeteg a náci annak ellenére hogy iszonyatos rossz a nácizmus megítélése akkor valamit rosszul csinálnak. Vagy a német emberben van egy természetes vonzalom a fasizmus iránt, vagy...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 417
113
Néha úgy érzem hogy Németországot gyámság alá kéne helyezni.
Amúgy ha ott olyan rengeteg a náci annak ellenére hogy iszonyatos rossz a nácizmus megítélése akkor valamit rosszul csinálnak. Vagy a német emberben van egy természetes vonzalom a fasizmus iránt, vagy...
Az a baj a németekkel, hogy kísérti őket a múlt és olyannyira el akarják kerülni még csak a látszatát is annak, hogy ők nácik, hogy ennek következtében átestek a ló másik oldalára. A baj csak az, hogy eközben nem veszik észre, hogy saját maguk alatt - meg Európa alatt is - vágják a fát.