<b>Német fenyegetés: szűkíteni fogjuk a schengeni övezetet</b>
2016. február 11. 15:15
Azok a kormányok, amelyek nem vállalják fel a menekültválság többrétű terheinek megosztását, "kizárják magukat a schengeni övezetből", azaz Németországnak az övezet szűkítésében kell gondolkodnia - többek között ezt jelentette ki Angela Merkel egyik legközelebbi bizalmasa, külpolitikai tanácsadója a Figyelőnek adott interjúban akkor, amikor a minap villámlátogatáson Budapesten járt.
<i>Életveszélyesnek tartom azt a populizmust és nacionalizmust, ami egy sor európai országban eluralja a kormányok hozzáállását, ..., a nemzeti önzés a létező legrosszabb magatartás. Sajnos Magyarországon is úgy látszik: nem értik, nem érzékelik a probléma súlyát</i>
- ezekkel a kemény üzenetekkel indul a Norbert Röttgennel készült interjú a lapban.
A német kormánypárt, a CDU vezetőségi tagja, a Bundestag külügyi bizottságának elnöke szerint aki a németeket hibáztatja a menekültválság felerősödéséért (Merkel szíreket befogadó jelzése miatt), az nincs tisztában azzal, hogy ez a migrációs hullám évek óta zajlik.
Röttgen azzal érvelt: már Európa partjainál volt sokmillió menekült, amikor azt látták a németek, hogy sokfelé bezárkóznak az országok, ígykénytelenek voltak azt mondani, hogy ők szélesebbre nyitják a kapukat. Enélkül ugyanis szerinte határzárakkal csak súlyosbították volna a humanitárius katasztrófát, ami Európát is képes lett volna lángba borítani.
A külügyi bizottság elnöke nem vitatkozott azzal a megállapítással, hogy Németország lényegében egyedül maradt ezzel a menekültügyi hozzáállásával és csalódottságának adott hangot. Kijelentése szerint "a szolidaritás jelenleg nem működik", de hangsúlyozta:
<i>a nacionalisták és a populisták hiába dugják a homokba a fejüket, ..., a migrációs probléma elől ugyanis nem lehet elmenekülni.</i>
Röttgen szerint az alábbi három lépés lehet a megoldás a problémára:
A terheket igazságosan elosztva, pénzzel és más eszközökkel stabilizálni kell a háborús közel-keleti térségek közvetlen környezetét, mert a pénzek sokkal nagyobb mértékben éri el a célját, ha közvetlenül például Libanonban, vagy Jordániában költik a menekültekre.
Az Európában tartózkodó menekültek ellátását és integrálását közösen kell elvégezni és szerinte azért ment a legtöbb menekült Németországba, mert a többiek nagy része bezárkózott.
Közösen kell gondolkodni az EU külső határainak védelméről.
Szavai szerint a fentiekről a jövő heti EU-csúcson meg kell állapodni, mert ellenkező esetben
Németország más alternatívákban lesz lénytelen gondolkodni.
Konkrétabban kifejtve azt mondta: "elképzelhető, hogy a schengeni övezetet szűkíteni kell. Megfogalmazása szerint a "kis Schengen tagjai a szolidaritás elve mentén":
- egyfelől részt vesznek az unió külső határainak védelmében,
- másrészt igazságosan megosztják egymás között a migránsáradat okozta terheket, átadnak-felvesznek menekülteket
- harmadrészt pénzzel, emberrel, eszközökkel hozzájárulnak a menekülteket küldő és a szomszédos országok stabilizálásához.
<i>Azok a kormányok, amelyek ezeket nem vállalják fel, kizárják magukat a schengeni övezetből</i>
- foglalta össze karakteres véleményét a német külügyi bizottság elnöke.
http://www.portfolio.hu/gazdasag/nemet_fenyegetes_szukiteni_fogjuk_a_schengeni_ovezetet.227017.html
Meg azt a jó édes kurva anyucikáját, hogy lőtte volna agyon anno egy muszka.