[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
Az egy dolog, de ettől függetlenül még mindig nem látom, hogy Ursula miért volt megfelelő jelölt a V4-ek számára. Mert az nem lehet indok, hogy csak ne Weber és csak ne Timmermans, ha mindeközben olyan jelöltet támogatok aki jelen állás szerint kb ugyanazt az álláspontot képviseli mint az a kettő akiket nem akartunk látni az elnöki székben.
Mert a felmerült választékból ő volt az egyik legvállalhatóbb jelölt. Max. a francia Barnier lett volna még jobb, de nekik is kellett engedni. Ráadásul lesz egy V4-es szlovák helyettese. Ezzel nő a V4 befolyása.
Az hogy Európa bevándorláspárti-e vagy nem, nem tegnap dőlt el, hanem az EP, méginkább az országonkénti parlamenti választáson. Tegnap csak Merkel és Macron emberei közül lehetett választani éssikerült a lehetőségek közül egy kevésbé véresszájút. Ezért sírnak a szocik, ők le akartak számolni a naxionalistákkal. Ez elbukott. Nagy tanulság ez Webernek. Ha nem akar ennyire megfelelni a baloldalnak ma ő is lehet Juncker utódja. Ő a tegnapi nap legnagyobb veszzese!!!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 906
113
Mert a felmerült választékból ő volt az egyik legvállalhatóbb jelölt. Max. a francia Barnier lett volna még jobb, de nekik is kellett engedni. Ráadásul lesz egy V4-es szlovák helyettese. Ezzel nő a V4 befolyása.
Az hogy Európa bevándorláspárti-e vagy nem, nem tegnap dőlt el, hanem az EP, méginkább az országonkénti parlamenti választáson. Tegnap csak Merkel és Macron emberei közül lehetett választani éssikerült a lehetőségek közül egy kevésbé véresszájút. Ezért sírnak a szocik, ők le akartak számolni a naxionalistákkal. Ez elbukott. Nagy tanulság ez Webernek. Ha nem akar ennyire megfelelni a baloldalnak ma ő is lehet Juncker utódja. Ő a tegnapi nap legnagyobb veszzese!!!
Ha már szóba került, engem nem a bevándorláshoz való hozzáállása zavar, hanem a "föderális európaisága". Szerintem ez sokkal nagyobb probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 055
83 267
113
Még Kohl mutatta be Orbánnak, és elég erős orosz vonala van a csaj családjának.
Sőt, azt mondják, hogy Bismarck lemond(at)ása után a család legfontosabb leszármazottjának (b. Ludwig Knoop) a halála a németek orosz politikából történő kiesésével párosult, és ennek is köze lehetett ahhoz, hogy a Romanovok végül az Antant mellett döntöttek.Pechükre.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
Oké, melegek, oké, transzneműek a hadseregbe, oké, lezüllesztette a hadsereget, DE:
1. van 7 gyereke, méghozzá ugyanazon apától, tehát van JÖVŐKÉPE a sok gyermektelen/buzeráns/aberrált/pedofil/bukott politikusi EU tényezővel szemben.
2. visszavágatta a migriket a Földközin oda, ahonnan jöttek.
3. nem akarta a közös hadsereget. (Ha egy OMMben 1867-1914 között végig viták és politikai zsarolások történtek miatta, ÉS még a háborút is elvesztettük, akkor gondoljatok bele, mi lett volna egy 5 évente változó összevissza EUban?!)

Nem lett Timmermans és nem lett a majom Wéber. Már ez vereség. Ha még a Szemlőhegyi Debellát se választják meg EP alelnöknek (ha ügyesek a V4ek, erre is lesz esély), akkor már a legtöbb zavaró tényezőt kizárhatjuk Magyarország ÉS Európa szempontjából.
Gyurcsányné sztem tutira meg leaz választva, akkor soroa-hátszele van. De mellé van eséy egy fideszes alelnökre is. A Néppárt belső szavazásán ugyanis Járóka Lívia 14 jelöltből az első ötben lett, így Webernek muszáj volt őt ajánlani az EP alelnökének, hogy tegnap még rosszabb napja legyen!:D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 055
83 267
113
Mert a felmerült választékból ő volt az egyik legvállalhatóbb jelölt. Max. a francia Barnier lett volna még jobb, de nekik is kellett engedni. Ráadásul lesz egy V4-es szlovák helyettese. Ezzel nő a V4 befolyása.
Az hogy Európa bevándorláspárti-e vagy nem, nem tegnap dőlt el, hanem az EP, méginkább az országonkénti parlamenti választáson. Tegnap csak Merkel és Macron emberei közül lehetett választani éssikerült a lehetőségek közül egy kevésbé véresszájút. Ezért sírnak a szocik, ők le akartak számolni a naxionalistákkal. Ez elbukott. Nagy tanulság ez Webernek. Ha nem akar ennyire megfelelni a baloldalnak ma ő is lehet Juncker utódja. Ő a tegnapi nap legnagyobb veszzese!!!

Összeadta, hogy 1+1 az 2. Pedig néha 3, néha 4, és Wéber esetében néha 0.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 055
83 267
113
Ha már szóba került, engem nem a bevándorláshoz való hozzáállása zavar, hanem a "föderális európaisága". Szerintem ez sokkal nagyobb probléma.

Tudod hányan akartak már eddig Nagy Európai Nemzetállamot? Ha egy Bismarcknak beletört a bicskája, a mostani választék alapján szerintem még az unokáid sem fogják azt látni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 055
83 267
113
Gyurcsányné sztem tutira meg leaz választva, akkor soroa-hátszele van. De mellé van eséy egy fideszes alelnökre is. A Néppárt belső szavazásán ugyanis Járóka Lívia 14 jelöltből az első ötben lett, így Webernek muszáj volt őt ajánlani az EP alelnökének, hogy tegnap még rosszabb napja legyen!:D

A bolgár vonallal van jóban Dobrev. De ahhoz ő nem elég colos, hogy meg is válasszák. Látva, hogy kik buktak el, milyen körülmények között, nagyobb Dobrevék hangja, mint a súlya. Persze csodák történhetnek.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 520
15 025
113
Ennyi marhaság még tőled is szép teljesítmény.

Kedves Masztiff!
Köszönöm elismerő véleményed. Értékelem. Válaszként hadd idézzek az "egymillióan a magyar sajtszabadságért" oldalról:
"......Magyarországon a balliberális pártok és szavazói, addig nem fognak választást nyerni, amíg nem ismerik el Orbán reaálpolitikáját, amíg örökké agresszíven a fidesz megsemmisítése a céljuk, amíg idegen érdekek, idegen erők szövetségesei lesznek. A kormánypárt pocskondiázása, gyalázása nem elég egy kormányváltáshoz! Meg kéne érteni a magyar emberek igényeit, szellemi értékeit, identitását amikhez ragaszkodnak. És a legfőbb, hogy nem kéne a magyar választópolgárokat lenézni, "patkányozni", "birkázni", "droidozni" stb, mert a magyar nem felejt! Összesítve, az ellenzéknek meg kéne barátkozni a valósággal...."
Idézet vége...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Kedves Masztiff!
Köszönöm elismerő véleményed. Értékelem. Válaszként hadd idézzek az "egymillióan a magyar sajtszabadságért" oldalról:
"......Magyarországon a balliberális pártok és szavazói, addig nem fognak választást nyerni, amíg nem ismerik el Orbán reaálpolitikáját, amíg örökké agresszíven a fidesz megsemmisítése a céljuk, amíg idegen érdekek, idegen erők szövetségesei lesznek. A kormánypárt pocskondiázása, gyalázása nem elég egy kormányváltáshoz! Meg kéne érteni a magyar emberek igényeit, szellemi értékeit, identitását amikhez ragaszkodnak. És a legfőbb, hogy nem kéne a magyar választópolgárokat lenézni, "patkányozni", "birkázni", "droidozni" stb, mert a magyar nem felejt! Összesítve, az ellenzéknek meg kéne barátkozni a valósággal...."
Idézet vége...
Én mindig elmondom, nem a Fidesz jó, az ellenzék minősíthetetlen. Vakok közt meg félszemű a király.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Oké, melegek, oké, transzneműek a hadseregbe, oké, lezüllesztette a hadsereget, DE:
Szerintem itt a DE után nem kettős pont van, hanem PONT.

Nincs tovább. Az a nő lehet hogy mind igaz amit írsz róla, a sok gyerek etc., elhinni nem tudom hogy jó, pláne azt nem tudom elhinni, hogy NEKÜNK JÓ EU vezető lesz.

Csalódjak benne pozitívan, de mondom ebben bízni nem tudok.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 062
113
Kedves Masztiff!
Köszönöm elismerő véleményed. Értékelem. Válaszként hadd idézzek az "egymillióan a magyar sajtszabadságért" oldalról:
"......Magyarországon a balliberális pártok és szavazói, addig nem fognak választást nyerni, amíg nem ismerik el Orbán reaálpolitikáját, amíg örökké agresszíven a fidesz megsemmisítése a céljuk, amíg idegen érdekek, idegen erők szövetségesei lesznek. A kormánypárt pocskondiázása, gyalázása nem elég egy kormányváltáshoz! Meg kéne érteni a magyar emberek igényeit, szellemi értékeit, identitását amikhez ragaszkodnak. És a legfőbb, hogy nem kéne a magyar választópolgárokat lenézni, "patkányozni", "birkázni", "droidozni" stb, mert a magyar nem felejt! Összesítve, az ellenzéknek meg kéne barátkozni a valósággal...."
Idézet vége...
Ez nem mond ellent annak, hogy marhaságot írtál.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
A bolgár vonallal van jóban Dobrev. De ahhoz ő nem elég colos, hogy meg is válasszák. Látva, hogy kik buktak el, milyen körülmények között, nagyobb Dobrevék hangja, mint a súlya. Persze csodák történhetnek.
Pedig meglesz. Elég meredek dolgokat hallottam Gyurcsánynéról családi vonalon és a céljairól is. Már el is feledtem, aztán idén úgy beindult....villámkarrier lesz. Remélem olyan gyorsan el is tűnik, ahogy berobbant.
Nem a bolgár kapcsolat lesz erős, hanem ami még keletebbre fűzi. Ez azért érdekes, mert a hivatalos német politika oroszellenes, de vhogy a legnagyobb bizniszt mégis ők szakítják onnan
Lásd Északi vs. Déli Áramlat. Paks is Siemens képbe kerüléséig volt xaros. Ursulat nem ismerem, de fentebb írtad neki is jók az orosz kapcsolatai...biztos véletlen.
Egyébként engem az érdekelne, hogy a magyar-német fegyverbizniszekbe védelmi miniszterkénr milyen szerepe volt. Vhogy sosem került képbe vagy csak nem figyeltem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
Nem értem hogy amúgy értelmes emberek miért basztatják egymást ködökkel... Kinek ilyen a világnézete, kinek olyan, szar is lenne ha mind ugyan azt gondolnánk mindenről, nem lehetne még értelmesen vitázni sem, mert nem lenne miért.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 056
2 762
113
Szerintem itt a DE után nem kettős pont van, hanem PONT.

Nincs tovább. Az a nő lehet hogy mind igaz amit írsz róla, a sok gyerek etc., elhinni nem tudom hogy jó, pláne azt nem tudom elhinni, hogy NEKÜNK JÓ EU vezető lesz.

Csalódjak benne pozitívan, de mondom ebben bízni nem tudok.

A "nekünk jó" vezető kb. küldi a suskát, nem pofázik bele semmibe, de azért minden problèmánkat megoldja (a benes-dekrétumtól az úz-völgyig).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 538
45 044
113
A "nekünk jó" vezető kb. küldi a suskát, nem pofázik bele semmibe, de azért minden problèmánkat megoldja (a benes-dekrétumtól az úz-völgyig).
Háát, annyira gondolom láttad az eddigi kommentjeimet úgy általában, hogy nem teljesen erre gondoltam...

Amire viszont gondoltam, az a teljesség igénye nélkül:

Végre elengedik ezt az "EU majd megoldja" a föld lakosságának minden baját, befogadunk minden harmadik világbelit aki szeretne jobban élni, ezzel többek közt importáljuk a betegségeiket, problémáikat, s valószínű konzerváljuk a szegénységet a kontinensen.

Gondoltam rá hogy nem erőltetjük esetleg tovább azokat az EU-nak egyoldalú kapcsolatokat, barátságokat, amelyek nem előnyösek nekünk, pl. mondjuk mert meg akarják mondani bizonyos "jó barátok" hogy mit hogy csinálhatunk, kivel üzletelhetünk, tőlük mit kell megvennünk ha piacilag előnyös nekünk - ha nem - akkor is.

Az sem lenne utolsó, ha az új EU vezetés a saját őslakos és kultúrálisan ide kötődő tömegeknek javítaná valahogy a gyermekvállalási kedvét, pusztán csak azért hogy ne haljon ki az európai őslakosság. Ebben az is egy fontos elem lehetne, hogy NEM reklámozzuk tovább a gender vonalat, a homoszexualitást. Ezek létező dolgok, de ha rajtam múlna, sokkal inkább megtűrt vonal lenne, mint sem divat, ezt nem propagálni kell, hanem max tudomást venni róla, és kimondani bátran, hogy NEM, nem ez a normális, és NEM, nincs miért reklámozni, mert NEM, nem jó dolog, pláne nem jobb mint a normális párkapcsolat, család, apa-anya-gyerekek.

Valahogy így képzelném el, ismétlem teljesség igénye nélkül.