[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Karlsruheban felfüggesztettek egy török szívsebészt, mert egy tweetben az írta, hogy a homoszexualitás és a transzneműség egy betegség.
http://bianet.org/english/world/223...-from-duty-in-germany-over-lgbti-phobic-tweet

Mondj igazat és betörik a fejed :)
Ezen azért némiképp fel tudom húzni magam.
A múltkor is a 24.hu-n volt egy interjú (https://24.hu/elet-stilus/2020/04/26/interszex-interju-baba-dorottya-lmbtq/), amiben hosszan ecseteli, hogy mennyire rossz volt neki, meddő, hormongyógyszereket kell szednie, leírják, hogy mi a bajának a neve (androgén-érzéketlenségi szindróma).
Aztán mondja ezt: "Én azt érzem, hogy ezek a tanulmányok vagy orvosi szakvélemények nem kezelik egyenrangú félként az interszex embereket, sokszor úgy írnak rólunk, mintha betegek lennénk."

Mi a péknek lehetne hívni azt, amire még gyógyszert is szed, tudni lehet, hogy génhiba okozza, ha nem betegségnek? És szinte az összes ilyen mögött valami hasonló génhiba van, de felháborító betegségnek hívni?
Alapvetően azzal egyetértek, hogy az állapotuk miatt nem szabad diszkriminálni őket (se pozitívan, se negatívan), de ezzel ténytagadással fel tudnak bosszantani.
 

HK1

Active Member
2020. április 5.
20
100
28
Karlsruheban felfüggesztettek egy török szívsebészt, mert egy tweetben az írta, hogy a homoszexualitás és a transzneműség egy betegség.
http://bianet.org/english/world/223...-from-duty-in-germany-over-lgbti-phobic-tweet
Hát,mondjuk orvos létére lehet,hogy pontatlanul fogalmazott.Legjobb tudomásom szerint semmilyen egzakt bizonyíték nem támasztja alá,hogy ez nem két hasonló,de nem azonos betegség.Bár én nem vagyok szakember...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Hát,mondjuk orvos létére lehet,hogy pontatlanul fogalmazott.Legjobb tudomásom szerint semmilyen egzakt bizonyíték nem támasztja alá,hogy ez nem két hasonló,de nem azonos betegség.Bár én nem vagyok szakember...

Egész pontosan nem azt mondta, hogy ugyanaz a betegség, hanem hogy betegség mindkettő. Szóval pontosan fogalmazott :)
 

HK1

Active Member
2020. április 5.
20
100
28
Egész pontosan nem azt mondta, hogy ugyanaz a betegség, hanem hogy betegség mindkettő. Szóval pontosan fogalmazott :)
Jaja,vágom,ez csak egy kis ironizálás volt részemről.Egyébként tényleg durva,hogy Európában a XXI.században nem lehet nyílt szakmai vitákat folytatni ezekről a nemi aberrációkról,mert azonnal boszorkányüldözés indul ellened...Holott ezek nyilvánvaloan deviáns viselkedési formák.Ez lenne a liberális nyílt társadalom?(A kérdés persze költői...)
 

HK1

Active Member
2020. április 5.
20
100
28
Modjuk ezzel az erővel lassan elkezdhetik meggyőzni a koronás betegeket is teszem azt svédországban,hogy ők valójában nem is betegek,csak ”mások”.Mennyit spórolhatna rajta a helyi egészségügy...És azt mind a szegény menekültek lelki sérüléseinek enyhítésére lehetne fordítani,hogy könnyebben feldolgozhassasák az átélt megrázkódtatásokat...:hadonaszos:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 847
113
Mondj igazat és betörik a fejed :)
Ezen azért némiképp fel tudom húzni magam.
A múltkor is a 24.hu-n volt egy interjú (https://24.hu/elet-stilus/2020/04/26/interszex-interju-baba-dorottya-lmbtq/), amiben hosszan ecseteli, hogy mennyire rossz volt neki, meddő, hormongyógyszereket kell szednie, leírják, hogy mi a bajának a neve (androgén-érzéketlenségi szindróma).
Aztán mondja ezt: "Én azt érzem, hogy ezek a tanulmányok vagy orvosi szakvélemények nem kezelik egyenrangú félként az interszex embereket, sokszor úgy írnak rólunk, mintha betegek lennénk."

Mi a péknek lehetne hívni azt, amire még gyógyszert is szed, tudni lehet, hogy génhiba okozza, ha nem betegségnek? És szinte az összes ilyen mögött valami hasonló génhiba van, de felháborító betegségnek hívni?
Alapvetően azzal egyetértek, hogy az állapotuk miatt nem szabad diszkriminálni őket (se pozitívan, se negatívan), de ezzel ténytagadással fel tudnak bosszantani.



Semmilyen génhibájuk nincs, nem is betegek, 1/2-1 óra alatt meg lehet szuntetni ezekenek a nemi identitás zavaros emberek problémait, csak nem passzol bele sem a mai vallások, sem a kedves tudomány retorikájába.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Nem betegség hanem rendellenesség. Mint pl akinek 6 ujja van, vagy albínó.

Értem. Egyébként amikor erről vitáztam velük, akkor azon is fel voltak háborodva, hogy azt találtam írni, hogy a normálistól eltérőek. Szóval lehet, hogy a rendellenesség kifejezés használatával még azért nem vagyunk kint a vízből :)
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 140
2 506
113
Értem. Egyébként amikor erről vitáztam velük, akkor azon is fel voltak háborodva, hogy azt találtam írni, hogy a normálistól eltérőek. Szóval lehet, hogy a rendellenesség kifejezés használatával még azért nem vagyunk kint a vízből :)

Lehet miatta rinyálni, de a balkezesség is a normálistól eltérő. Ez van.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 847
113
Nem betegség hanem rendellenesség. Mint pl akinek 6 ujja van, vagy albínó.



Nem.
Akinek 6 ujja van, az teljesen mást jelent, és az szervi elváltozás, okkal jott úgy a srác, az albínók is szervi okok miatt albínók, azok is okkal, ill saját dontésukkel jottek albínóként.
Kulonbséget teszunk a nok homoszexualitása, és a férfiaké között.
A noknél természetes, hogy vonzódnak a puncihoz, mert onnan jottek ki, és a cicihez, mert onnan ettek eloszor.
A férfi homóság a (nagyon) gáz, mert Senki sem szuletik 1 s@gglyukbó(bocsesz),és senki sem eszik 1 kukacból(ismét bocsesz). A noknél évezredek tapasztalata, hogy több novel osztoznak 1 férfin, akár több 10-100 társukkal is, így ott mindig is jelen volt a noi homokozás.
A férfiaknál senki sem jön homokozni,azt mindig a szuletés után szedik össze, és onnantól el is van cseszve(szó szerint) az(az) élete. Aki férfiként homokozik, az nem a saját életét éli.
Ennél messzebb nem mennék nyilvánosan.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nem.
Akinek 6 ujja van, az teljesen mást jelent, és az szervi elváltozás, okkal jott úgy a srác, az albínók is szervi okok miatt albínók, azok is okkal, ill saját dontésukkel jottek albínóként.
Kulonbséget teszunk a nok homoszexualitása, és a férfiaké között.
A noknél természetes, hogy vonzódnak a puncihoz, mert onnan jottek ki, és a cicihez, mert onnan ettek eloszor.
A férfi homóság a (nagyon) gáz, mert Senki sem szuletik 1 s@gglyukbó(bocsesz),és senki sem eszik 1 kukacból(ismét bocsesz). A noknél évezredek tapasztalata, hogy több novel osztoznak 1 férfin, akár több 10-100 társukkal is, így ott mindig is jelen volt a noi homokozás.
A férfiaknál senki sem jön homokozni,azt mindig a szuletés után szedik össze, és onnantól el is van cseszve(szó szerint) az(az) élete. Aki férfiként homokozik, az nem a saját életét éli.
Ennél messzebb nem mennék nyilvánosan.


Ennyi ökörséget sem láttam egy helyen bocsi, de poénnak tényleg jó volt :) Meg gondolom nem is gondoltad komolyan
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 847
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Napra pontosan 13 évvel ezelőtt veszett nyoma Madeleine McCann angol kislánynak a portugáliai Praia da Luz városából, ahol a család nyaralt.
Emlékszem annak idején egész Nyugat-Európában kiplakátolták és keresték. Eredménytelenül...
..
 
S

Shektor11

Guest
Napra pontosan 13 évvel ezelőtt veszett nyoma Madeleine McCann angol kislánynak a portugáliai Praia da Luz városából, ahol a család nyaralt.
Emlékszem annak idején egész Nyugat-Európában kiplakátolták és keresték. Eredménytelenül...
..

John Podesta neve gyakran előkerül az ilyesmi ügyek körül. Pl: Pizzagate