[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="zsolti">A francia fiatalok ahogy én eddig láttam, 90% ban feketék és arabok. Csak hogy ne legyek teljesen polkorrekt...

Minden bántás nélkül, de ugyan azokat a videókat néztük? Nekem a többsége büszke fansziának tűnik. Nagy örömmel tölt el, hogy okot adnak a csőcselékezésemre, és tálcán kínálják azt felém. Már csak egy kávét kérek a mérhetetlen szimpátiám mellé :)</blockquote>
Ezek szerint nem ugyan azokat a videókat néztük, nézzük.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért az vicces,
Nekem is főképp aranyifjú szép fehér gyerekek látszottak a felvételen, meg feketék. Nem mosnám így egybe az arab-fekete problémát ezzel a zavargás sorozattal, inkább tűnik az új generáció politikai szárnypróbálgatásának.

Ha ez arra fele a politikai szárnypróbálgatás, akkor ha kirepülnek a fészekből bevezetik a nyaktilót?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
<blockquote rel="zsolti">A francia fiatalok ahogy én eddig láttam, 90% ban feketék és arabok. Csak hogy ne legyek teljesen polkorrekt...

Minden bántás nélkül, de ugyan azokat a videókat néztük? Nekem a többsége büszke fansziának tűnik. Nagy örömmel tölt el, hogy okot adnak a csőcselékezésemre, és tálcán kínálják azt felém. Már csak egy kávét kérek a mérhetetlen szimpátiám mellé :)</blockquote>

Megnéztem jópár videót azóta, s valóban, mindenképpen túlzás volt amit állítottam, teljesen vegyes a kép, NEM főleg feketék-arabok csinálják most ez ügyben a balhét, a normál francia etnikum megoszlása alapján az őslakos franciák még felül is vannak reprezentálva talán, igazatok volt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez a Taranis nagyon jól szervezett "frontmédiának" tűnik.
Nyakig benne vannak a felforgatásban, de egyelőre még nem látom (és nem is gondolom), hogy külső támogatójuk lenne.
A Daesh helyében most lenne egy-két ötletem a mókára, szerintem ők is csak kivárnak.
Lehet még ebből 2005 csak sokkal nagyobb.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Azért az vicces, <blockquote rel="omae">Nekem is főképp aranyifjú szép fehér gyerekek látszottak a felvételen, meg feketék. Nem mosnám így egybe az arab-fekete problémát ezzel a zavargás sorozattal, inkább tűnik az új generáció politikai szárnypróbálgatásának.

Ha ez arra fele a politikai szárnypróbálgatás, akkor ha kirepülnek a fészekből bevezetik a nyaktilót?</blockquote>

Ha 230 éve egyszer már megtették, akkor most is lehetséges. Bár akkor volt egy konkrét ellenségkép, ma meg ezt nehezebben lehet megtalálni, mert nem egy konkrét személy a zsarnok, hanem egy rendszer ami ad is valamit és ugyanakkor nem találsz konkrét felelősöket, mert ugye állítólag demokrácia van és a nép választ.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Bécsben a teljes szavazatszàmolàs utàn Van der Bellen nyert a szavazatok 50,3%-àval. Hofer 49,7%-ot kapott. A vàlasztók 72%-a vett rèszt a vàlasztàs 2. menetében.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://index.hu/kulfold/2016/05/23/elkepeszto_forditassal_nyert_a_zoldek_jeloltje_az_osztrak_elnokvalasztason/

Mèg tegnap este fogadtam egy ismerőssel, hogy nem Hofer fogja nyerni.
Ès lám.
Ès pont a levèlszavazatokkal.
Ki a franc gondolta volna ???
Elkèpesztő fordulat :))))
Míly hihetetlen :))))
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valaki röviden elmagyarázza az osztrák fejleményeket? Nem vagyok képben az ottani politikai viszonyokkal. Nagyon köszönöm!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hmmm :)

http://valasz.hu/vilag/max-20-litert-szabad-tankolni-ijeszto-a-helyzet-franciaorszag-nyugati-reszen-118728
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Valaki röviden elmagyarázza az osztrák fejleményeket? Nem vagyok képben az ottani politikai viszonyokkal. Nagyon köszönöm!
Hoffer vezetett, elég durván az első fordulóban, letakarított gyakorlatilag mindenkit. Második fordulóban, Van der Bellen, aki függetlennek van beállítva, de egyébként zöld, és még úgy egyébként full liberális, bár folyamatosan elég nagy feldolgozottság mellett is vesztesnek tűnt, DE ott volt még 900.000!!! levél szavazat:D, és azzal PONT fordított. Kicsit Hollywood gyanús, de ez van :D. Így a sógorok nem fognak a Brüsszeli irányból eltérni, sőt, maradnak továbbra is a szakállas nők országa.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Valaki röviden elmagyarázza az osztrák fejleményeket? Nem vagyok képben az ottani politikai viszonyokkal. Nagyon köszönöm!
Hoffer vezetett, elég durván az első fordulóban, letakarított gyakorlatilag mindenkit. Második fordulóban, Van der Bellen, aki függetlennek van beállítva, de egyébként zöld, és még úgy egyébként full liberális, bár folyamatosan elég nagy feldolgozottság mellett is vesztesnek tűnt, DE ott volt még 900.000!!! levél szavazat:D, és azzal PONT fordított. Kicsit Hollywood gyanús, de ez van :D. Így a sógorok nem fognak a Brüsszeli irányból eltérni, sőt, maradnak továbbra is a szakállas nők országa.
</blockquote>

Semmi gond, nem érdekünk egy erős, védekező Ausztria. A liberó mindenki máson nagyon jó, csak rajtunk ne legyen! :D
Köszi szépen a felhomályosítást!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hofer nyerőre állt, de Voralberg, Salzburg, Linz és Bécs "behozta" a hátrányt ... Nahát, ki gondolta volna ... Kb. olyan szaga van, mint Haider "balesetének" ... Kicsi ország, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ők "termelték" ki a fűrert, éppen ezért a nyugati kötődéséből nem szabad engedni, a veszélyes tendenciákat eluralkodni főleg. Ami ugye a normális középeurópaiságot, bevándorlás korlátozását és a rendteremtést jelenti ebben az olvasatban. De a liberálisoknak ez már nácizmus, tehát nem megengedhető, az osztrákoknak csakis nemzetietlen érzelmeik lehetnek, globális, kozmopolita szemüvegen keresztül.
Egy kint dolgozó ismerősöm szerint ez már elég jól sikerült, bár ezt a mostani eredményt ők sem értik, a vidék Ausztriája, Graz, Burgenland és a többi tartományok zöme Hoferre voksolt.
Ez kb addig marad így, amíg a viszonylagos jólétük fennáll, amit bizony ez a sok szaracén igencsak zárójelbe fog tenni.
Ma is láttam egy riportot, egy fejkendős asszony egyre csak azt mondta, őket Merkel hívta, hogy befogad minden szírt.
Nem véletlenül verik a tam-tamot a muszlimok, ők azért mert leszülnek 4-5-6 gyereket, otthon nem kapnak semmit, itt Európában viszont akár 3-4 ezer eurót is - a <b>semmiért</b>.
Így minek tanulni, beilleszkedni, dolgozni, kialakítanak egyre nagyobb muszlim negyedeket, városokat és amikor átfordul az arány Európának <b>vége</b>.
Az integrációt, multikultit <b>el lehet felejteni</b>.
Át fogják venni a hatalmat, akár <b>erőszakkal</b> is.
Ha hagyjuk.

https://www.youtube.com/watch?v=jbofO5UHJ1w

https://www.youtube.com/watch?v=Hjbo_RemF9c
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hofer nyerőre állt, de Voralberg, Salzburg, Linz és Bécs "behozta" a hátrányt ... Nahát, ki gondolta volna ... Kb. olyan szaga van, mint Haider "balesetének" ... Kicsi ország, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy ők "termelték" ki a fűrert, éppen ezért a nyugati kötődéséből nem szabad engedni, a veszélyes tendenciákat eluralkodni főleg. Ami ugye a normális középeurópaiságot, bevándorlás korlátozását és a rendteremtést jelenti ebben az olvasatban. De a liberálisoknak ez már nácizmus, tehát nem megengedhető, az osztrákoknak csakis nemzetietlen érzelmeik lehetnek, globális, kozmopolita szemüvegen keresztül.
Egy kint dolgozó ismerősöm szerint ez már elég jól sikerült, bár ezt a mostani eredményt ők sem értik, a vidék Ausztriája, Graz, Burgenland és a többi tartományok zöme Hoferre voksolt.
Ez kb addig marad így, amíg a viszonylagos jólétük fennáll, amit bizony ez a sok szaracén igencsak zárójelbe fog tenni.
Ma is láttam egy riportot, egy fejkendős asszony egyre csak azt mondta, őket Merkel hívta, hogy befogad minden szírt.
Nem véletlenül verik a tam-tamot a muszlimok, ők azért mert leszülnek 4-5-6 gyereket, otthon nem kapnak semmit, itt Európában viszont akár 3-4 ezer eurót is - a <b>semmiért</b>.
Így minek tanulni, beilleszkedni, dolgozni, kialakítanak egyre nagyobb muszlim negyedeket, városokat és amikor átfordul az arány Európának <b>vége</b>.
Az integrációt, multikultit <b>el lehet felejteni</b>.
Át fogják venni a hatalmat, akár <b>erőszakkal</b> is.
Ha hagyjuk.

Egyedül magunkat kell védeni, nagyon kivételes esetben szerveződések többféle támogatásával a környező országokat, kivéve Ausztria.
Nem tudjuk megmenteni Európát, és mikor meg is próbáltuk beleszólni a folyamataikba, a végén mi szívtunk.

Csak nehogy a holland, német, francia menekülteket beengedjük, mert akkor már tényleg semmink nem marad.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 322
113
Elég sok odaát a már állampolgárrá lett bevándorló főleg a balkáni+ török. Ezek városokban laknak zömmel. Ez is nyomhatott ott a latba nem keveset. Ez van, viszont ez a operába járó hiper intelligens kultúrember most befogadja a szemetet remélem és új hazára lelnek. Amúgy az osztrákok elég fura egy népség és akkor finoman fogalmaztam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...Amúgy az osztrákok elég fura egy népség és akkor finoman fogalmaztam.
Volt valasztasuk. Szo szerint. :) Rendelkezesukre allt minden informacio, de egy elfogadhato, mersekelt kozeputas helyett ok csak szelsosegeseket tudtak felmutatni. Ez onmagaban is tragedia. Termeszetesen azt valasztottak amelyik rovid tavon kisebb nyuggel jar. Bar szerintem mar a valasztas elott vesztett ott mindenki. Kiveve persze a migrik. :/