[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 153
15 795
113
Sztem ez most vérre megy. Döntés született, hogy 2 kormányt meg kell buktatni, jelzem a lengyelt a lélek tartja, mi 22-ig fél lábon is kihúzzuk.
Nem Merkel akar kormányváltást, ő szokás szerint lavíroz, de most minden benne van a pakliban, minden verzió játszik!
Sztem csak Macronban bízhatunk. Nagy mákunk van, hogy ő lett a francia libsik vezére. Ő vele sikerült 2 éve is tárgyalni, amikor az EP-vel szemben Ursula lett a Bizottság elnöke a néppárti és a szoci jelölt helyett. Ők kavarják most bosszúból a xart az EP oldaláról. Nekik elvágtuk a karrierjük, most igyekeznek megköszönni.
Szerintem is verre megy, amolyan most vagy soha. Es reszben az altalad is irt szemelyes sertettsegek okan, de azert ez nem lenne eleg.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Szerintem is verre megy, amolyan most vagy soha. Es reszben az altalad is irt szemelyes sertettsegek okan, de azert ez nem lenne eleg.
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 153
15 795
113
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)
A kozmedia lenyulasa teny, az ugyeszsege teny, az ASZ-e teny.

A jogszabalyokat folyamatosan ugy faragtak, hogy az az adott pillanatban a hasznukra valjon, elvek nuku.A mostani jarvanykezelesben is ez van. Sejteni valo volt, hogy elobb utobb visszaut.

Gazdasaki fejlodesunk kb ua mint a tobbi V4 orszage.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
T

Törölt tag 467

Guest
A kozmedia lenyulasa teny, az ugyeszsege teny, az ASZ-e teny.

A jogszabalyokat folyamatosan ugy faragtak, hogy az az adott pillanatban a hasznukra valjon, elvek nuku.A mostani jarvanykezelesben is ez van. Sejteni valo volt, hogy elobb utobb visszaut.
Jajj, ne már... A közmédiát miért kellene lenyúlni? Mindig az aktuális kormány szócsöve volt. A többiről meg: mindig az nevez ki, aki kormányoz. Ez így lesz másik kormány esetén is, és így is volt.
Más országokban is, amúgy, csak mondom.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)

Mit szeretnél? Ki vele! :D
Így sincs szabad sajtó nem tudtad? :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 153
15 795
113
Jajj, ne már... A közmédiát miért kellene lenyúlni? Mindig az aktuális kormány szócsöve volt. A többiről meg: mindig az nevez ki, aki kormányoz. Ez így lesz másik kormány esetén is, és így is volt.
Más országokban is, amúgy, csak mondom.
De ok meg a latszatra sem ugyeltek, lasd kuratorium, mediatanacs.

Meg ugye ex Fideszes politikusokat nehez eladni fuggetlenkent foleg ha meg sem probalnak ugy viselkedni...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)
Nem vitatkozva veled, de ez nem őszinteség, hanem egysíkú tájékozódásból, történelmi ismeretek hiányából következő tájékozatlanság.;)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
A kozmedia lenyulasa teny, az ugyeszsege teny, az ASZ-e teny.

A jogszabalyokat folyamatosan ugy faragtak, hogy az az adott pillanatban a hasznukra valjon, elvek nuku.A mostani jarvanykezelesben is ez van. Sejteni valo volt, hogy elobb utobb visszaut.

Gazdasaki fejlodesunk kb ua mint a tobbi V4 orszage.
Ez sima belpol bűnözés. Válaszra nem érdemes!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)
A média tálalást más intézi. Mindegy, hogy itthon milyen jó a médiájuk, vagy milyen rossz, nyugaton a nyugati érdekeknek megfelelően lesz minden tálalva: mucsai diktatúrában szarban fetrengő parasztok vagyunk, kivéve a fényesen ragyogó pajzsú civileket, akik az elesett lmbtqia+-t védik, meg persze a jogállamiságot, ami által a tudatlan barmoknak is jobb lenne, akiknél a jobbantudók jobban tudják, csak sajna ezek szavazgatnak...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 742
113
Én sem tartom a kormæny kommunikációját külföld felé jónak. ( vagy sikeresnek ?)Pedig arra megerte volna pâr milliârd forintot kiadni, feberelni valamilyen pr-nagykutyát.
Mostmâr ugyis mindegy. Diktatura van és kész. :)
Van egy osztrâk mondâs: Ist einmal der Ruf ruiniert, lebt es sich ganz ungeniert“
Kb: Ha egyszer a hirneved tönkrement, sokkal lazâbban èlhetsz tovâbb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and SilvioD

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113
A helyzet az, hogy ha valamit nagyon elbaszott ez a kormány, az a tálalás, ezt nem lehet tagadni. Nincs még egy olyan kormány szerintem, aminek ilyen szar sajtója lenne. Arról, hogy egy napon emlegetnek egy kormányt virtigli diktatúrákkal az önmagában vicces lenne, de sajnos mi szívjuk meg miatta. Nem tudom miért alakult ez így, miért és ki tehet róla, de ez akkora elbaszott hiba, ami számomra érthetetlen. Miközben a gazdasági részében a kormányzásnak meg vita nélkül rávernek bárkire, aki szóba jöhet. Minden évben "meglepetésre" jobban szerepelt a gazdaság, mint amire számítottak az elemzők. Hát, remélem így marad, mert most kurva nagy szarban vagyunk (mások is megjegyzem).
Szóval a sajtótálalás egy határ szar. Nem tudom ki a propanganda felelős. Ja, tudom. Rogán... No comment.

(Hú most nézem, kicsit szókimondóra sikerült. Elnézést a nyers őszinteségért.)

Nem volt esélyük, a globális SZDSZ helyi kirendeltségével szemben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Nemkell kilèpni.Hadd izguljanak a zöldek meg a szocik. Belülröl kell bomlasztani az EU-t a nemzetek Europàja felé.
Ha elzárják a pénzeket és az EU parlament dönt fontos kérdésekben a magyar parlament helyett, akkor minek maradni???

Az EU segítségével nagyon dinamikus volt a felzárkózásunk az elmúlt években. De ehhez jó magyar gazdaságpolitika is kellett. 2010 előtt hiába jött pénz, ha nem volt magyar gazdasági stratégia, hanem egyoldalúan belesimultunk a nemzetközi multik hálójába. Ott ami jött, az gyorsan ment is, nekünk meg csak az adósságunk nőtt, nem a GDP. Ekkor szakadtunk le a térségről, meg a V4-ről. Ez megfelelt a multiknak, de nekünk nem. Görögország és a déli tagállamok példáját ne kövessük!!

A kilépés egyértelműen rossz döntés, de hamar lehet a kisebbik rossz, ha a jelenlegi EU-s folyamatok továbbra is ebbe az irányba haladnak...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ha elzárják a pénzeket és az EU parlament dönt fontos kérdésekben a magyar parlament helyett, akkor minek maradni???

Az EU segítségével nagyon dinamikus volt a felzárkózásunk az elmúlt években. De ehhez jó magyar gazdaságpolitika is kellett. 2010 előtt hiába jött pénz, ha nem volt magyar gazdasági stratégia, hanem egyoldalúan belesimultunk a nemzetközi multik hálójába. Ott ami jött, az gyorsan ment is, nekünk meg csak az adósságunk nőtt, nem a GDP. Ekkor szakadtunk le a térségről, meg a V4-ről. Ez megfelelt a multiknak, de nekünk nem. Görögország és a déli tagállamok példáját ne kövessük!!

A kilépés egyértelműen rossz döntés, de hamar lehet a kisebbik rossz, ha a jelenlegi EU-s folyamatok továbbra is ebbe az irányba haladnak...

Egyedül kilépni őrültség lenne. Kicsinálnának gazdaságilag. Csak úgy működhet, ha csapatostul megyünk. Ha 6-7 ország 1 tömbben kilép, és együtt marad kvázi unió2-ként akkor az életképes formáció lehet, ami elég nagy, hogy ne tudják megroppantani gazdaságilag.
De ez csak vész esetére lehet terv, ha minden bukik.