[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Szalonképtelen, mint a fing: ha n hangosan elengeded civilizált társaságban, és még büszke is vagy rá, dobnak. Megjegyzem, más rasszok, népek lealázó megnevezéseit használni sem komilfo már közbeszédben.

A "néger" szó a "negroid" rasszú emberek magyar megnevezése. Nem egyenlő az Usában használt, pejoratív n1gger szóval. Világos ?

Semmi probléma nincs vele.. máshol mosd az agyakat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 425
69 105
113
A néger szó használata finoman szólva nem jólneveltségre utal, bár gondolom azt kikéred magadnak, ha valaki lebozgorozza a magyart, mert az szerinted más ugye? Hát nem. (Ugyanolyan mint amikor a nagyon ellenzékiek kommentekben cigányozzák O.V-t. ) Történelmi feldolgozás meg olyan lesz, amilyent akar. Max nem ülnek be a színházba, nem nézik meg a filmet. etc. De mondom, vannak akiknek ez a legfőbb gondjuk, és ezt mindenhol ismételgetik, bármennyire is oOFF

Azért a lemaradók kedvvéért megjegyzem pld Hamlet szerepét a Royal Shakespeare Company-ben játszotta el anno 2016-ban. Paapa Esideu ezzel el is nyerte abban az évben valamelyik brit szynházi díjat. etc etc Ez meg 1997, othello szerepében Patrick Stewart...
Patrick-Stewart-and-Patrice-Johnson-Shakespeare-Theatre-Company-1997-cred.-Carol-Rosegg.jpg
Amugy igazabol szerecsenek, a neger szo csak kesobb ragadt rajuk ugy 150-200 eve. Addig szerecsenek voltak. Mivel a neger szo manapsag kirekeszto ezert lehetseges hogy visszajon a szerecsen a divatba. Bar tolem lehetnek neger helyett pinkek is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zeal

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A magyar értelmező kéziszótár (2003) pejoratív stílusminősítéssel közli a néger szót.

Az Arcanum meg nem tekinti annak: https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...-ertelmezo-szotara-1BE8B/n-40903/neger-40EA9/

A Keresztény Bibliai Lexikon sem tekinti annak: https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...bibliai-lexikon-C97B2/n-ny-CA32B/neger-CA366/

És a te megnem nevezett forrásod sem tekinti annak:

https://e-nyelv.hu/2018-08-02/neger/

"
Bizonytalan vagyok benne, hogy sértő-e a magyar nyelvben a néger szó használata néger emberre?

A magyar értelmező kéziszótár (2003) pejoratív stílusminősítéssel közli a néger szót. A használata a mai magyar nyelvben nem tekinthető bántónak, az érintetteknek azonban sértő lehet. A Magyar értelmező szótár diákoknak (Tinta Könyvkiadó) szerint is: a Magyarországon egyetemre járó fekete bőrű fiatalok sértőnek érzik a néger elnevezést. (MKné)"

Ha az idejáró négerek sértőnek érzik, hogy annak hívják őket, amik, akkor nem kell idejárni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 143
3 033
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A szo amit keresel az a bermunkas. Az olyan pedig adobol leirhato.
Bocs, nálunk céges jogviszonyban állnak. Első lépcső valóban a munkaerő kölcsnzőn-keresztül, Mo ugyanis nem elsődleges célország számukra, ezért gond a fluktáció,. ill van aki "nem ilyen lovat akrt" Egy idő múlva -fél év -ha gondolja átjöhet céges állományba.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 472
4 647
113
Az Arcanum meg nem tekinti annak: https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...-ertelmezo-szotara-1BE8B/n-40903/neger-40EA9/

A Keresztény Bibliai Lexikon sem tekinti annak: https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...bibliai-lexikon-C97B2/n-ny-CA32B/neger-CA366/

És a te megnem nevezett forrásod sem tekinti annak:

https://e-nyelv.hu/2018-08-02/neger/

"
Bizonytalan vagyok benne, hogy sértő-e a magyar nyelvben a néger szó használata néger emberre?

A magyar értelmező kéziszótár (2003) pejoratív stílusminősítéssel közli a néger szót. A használata a mai magyar nyelvben nem tekinthető bántónak, az érintetteknek azonban sértő lehet. A Magyar értelmező szótár diákoknak (Tinta Könyvkiadó) szerint is: a Magyarországon egyetemre járó fekete bőrű fiatalok sértőnek érzik a néger elnevezést. (MKné)"

Ha az idejáró négerek sértőnek érzik, hogy annak hívják őket, amik, akkor nem kell idejárni.
Ezt mondd az idejáró oroszoknak is. Folyton megbántódnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 425
69 105
113
Bocs, nálunk céges jogviszonyban állnak. Első lépcső valóban a munkaerő kölcsnzőn-keresztül, Mo ugyanis nem elsődleges célország számukra, ezért gond a fluktáció,. ill van aki "nem ilyen lovat akrt" Egy idő múlva -fél év -ha gondolja átjöhet céges állományba.
Nalunk is atjohettek volna ceges allomanyba, csak anyagilag jobban jartak a kozvetitovel es ha atjonnek akkor a szallasukat is maguknak kellett volna keresni es fizetni. Igazabol a kiszamithatatlan hatar csiki csukik tettek be nekik a kaput mert megilyedtek hogy esetleg honapokig kint ragadnak kulfoldon. Haza menniuk se erte volna meg mivel teszt, karanten stb, visszafele ugyanez. Szoval kiestek a rendszerbol. Nem kar ertuk, a munkajuk eleg gyer, Kolompareknal egy fokkal jobb, de meghalnak muszak végére mar. A stilusuk meg harmadik vilag beli. Sarvaron pl az egyik uzemben a 10 literes muanyag asvanyvizes palackot ontottek fel vodkaval. Gondolom azert onnet sem a Sztahanovok jottek ide mert azok otthon is megeltek es nem szorultak erre ra.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 438
113
Rólad azért feltételezném h esetleg egy Tálas Péterről hallottál !
@milagro
Erről a történetről tudsz valamit?
https://www.google.com/amp/s/24.hu/...ertoje-a-migransok-elott-az-ufoktol-felt/amp/

Fél éve kb. itt a fórumon találkoztam én is az infóval először. @blogen utalt rá akkor talán egy német nyelvű linkkel asszem.
Azon indultam. Kicsit akkor utánakerestem én is ennek-annak. Volt egy sor háborús övezetben!
Láthatott ezt-azt, benne volt a jóban! Nem tudom.
Lehet, hogy ez tudatos, mint a tintahal ködösítése.
De passz!
..
Viszont itt egy személyes interjúja:
Georg Spöttle, Arcvonások (2016. február 3.)
https://nava.hu/id/2415280/
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 469
10 497
113
A boros történet ezek szerint egy boros legenda:(. De attól elég jól kifejezi a piaci lehetőségeinket:eek:.

A Pannonia motrobiciklit már rég fel kellett volna melegíteni. Valahogy ez sem megy, pedig pár éve nagy csindarattával bejelentették, hogy újraindítják a gyártását.

Igen, le kell hajolni minden lehetőség után ami a nyugattól való függőségünket csökkenti. Középázsia éppen egy ilyen terület. Például erdélyi gáborcigányok (nagykalapos, bársonyöltönyben, vasalt ingben járnak a piacokon) most már nem "törökben" üzletelnek, hanem az -isztánokban. Testvérem kérdezte volt az egyik "gábor" ismerősét, hogy mivel boltolnak. Mondja, hogy kézi rádiótól, az akus és generátoros kézi lámpán át, a hamisított svájci bicskát is ide számítva, egészen a nyugatról vitt használt gumikig mindennel.

A lehajlásról még annyit, hogy Szíjártó nagyon jól csinálja. Braziliától repülőt, Szingapurtól gyalogsági szállítót, Törököktől páncélozott harcjárművet, Csehektől repülőipart veszünk. És ezekkel a termékekkel jönnek más üzletek is.

Legendává vált mert mesélik mindenhogy, de az alapja az hogy nincs meg a mennyiség a terítéshez, nem tudja a nagyker kiteríteni mindenhova mikor beindul és még boltok esetében csak csak,de éttermek esetében ez már csúnya.

És hiába a szép szlogen, meg a vidékre támaszkodó vezető politikai párt, a mezőgazdaságot és a ráépülő ipart mégis mostohagyermekként kezelik, holott nagy tartalékok és lehetőségek lennének benne. Nem tudom, hogy meddig és milyen mértékig tartható ez a "vas és acél országa" 2.0 .

Azért a mostani agrárminiszter egy elég felkészült ember, jövőbemutató víziókkal,de a modern mezőgazdaság már nem csak annyi mint régen, és ahhoz hogy sok dolog meginduljon amivel mondjuk kisebb gazdák megtudnak indulni kéne a helyi piac is, de a magyarok nem túl igényesek arra hogy mit esznek, isznak, az okokat lehet sorolni de ez a helyzet. Így meg nehéz megindulni külföldre ha a saját piacon se tudsz annyi profitot termelni hogy fejlessz és kijuss.
Én nem tartom a jelen koncepciót a vas és acél országa hibás irányvonalával egyenértékűnek, a világgazdaság is átalakult.
A mezőgazdaságba meg kell találnunk a helyünket, de az nem az hogy olyan területeken akarunk másokat megverni mikor valamiből egy afrikai ültetvény nagyobb mint a teljes hazai termőterülete az adott terménynek.
A mezőgazdaságnak van helye a nemzetgazdaság egészében de ma Európában, de az egész világon sem lehet ez már az alapja, de lehet a fejlődő és élő vidék alapja. Csinos gazdaságok, turizmus és mezőgazdaság találkozása,stb,stb... maradva Tokajnál, hiába menne ki a turista szétnézni, elkapja a hányinger, a brazilgépsort hiába viszed ki a szőlőbe hogy csak olaszosan nyomják a melót, attól még ez nem lesz Toszkána. A márkához nem elég ma már a jó bor, mert azt szakemberek bárhol elő tudják állítani. A borhoz kéne egy hozzákapcsolt kép is, amivel a minőséget megtámasztod.

Par eve olvastam valamelyik agro szaklapban egy riportot valami agro fejessel aki jart kinaban kapcsolatot epiteni. Elmondta hogy sokan erdeklodnek kina irant itthon, csak a kinainak nem epp a husos kolbasz az izlese. Valamint tudni kell mennyiseget szallitani hetrol hetre, pl emlitette hogy ha valaki tudna hetente legalabb egy ket kontener fustolt nyulcombot kiszallitani akkor annak esetleg lenne eselye kijutni a kinai piacra. Na nekem egybol eszembe jutott a taccsra vagott haza nyultenyesztes, mission imposibile.

A nyúltenyésztés is tipikusan az ami sok ezer pár száz anyás, és több igazi nagy tenyészet létrehozásával sokat tehetne a fejlődő élhető vidékért, de sajnos a felvásárlás eltűnt, nem éri meg felvásárlónak tenyészteni, vágópontok pedig ritkák pedig nem nagy ügy, de ha letudod hivatalosan vágni és van egy ügyfélköröd bejutsz boltokba akkor szépen tud termelni. De a magyarok nem esznek nyulat, én szerencsére úgy nőttem fel hogy rengeteget ettem és ma is nagy örömmel eszek rendszeresen, de a magas bolti ára miatt, sokan életükben nem esznek nyulat. Ezért kéne sok vágópont és könnyített feltételek, hogy ne a sokszereplős kereskedelembe tegyen rá mindenki hanem a tenyésztőtől hivatalosan eljusson a fogyasztóhoz közvetlenül, és a kereskedőhöz és közvetítő nélkül. Ekkor kialakulhatna egy nyúlfogyasztó réteg, ami eltartaná az új belépőket is és lehetne a profitból fejleszteni.
Ezért meg leszek kövezve, de ha lenne egy olyan genetikailag legalább a myxomatozis és RHD ellen védett fajta azzal még a felvásárlós módszer is képes lenne profitot termelni, mert így rengeteget visz el a gyógyszerezés, mert egy nagy (igazából semmilyen) állománynál nem megengedhető ennek az elhagyása
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 014
19 359
113
De a magyarok nem esznek nyulat, én szerencsére úgy nőttem fel hogy rengeteget ettem és ma is nagy örömmel eszek rendszeresen, de a magas bolti ára miatt, sokan életükben nem esznek nyulat.
Én mondjuk szoktam, de tény, hogy drágább mint a csirkemell, a monokultúrás fitnessz-étrendek alapköve. A hülye dietetikai hóbortok többet ártottak az egészséges vegyes étrendnek, és a minőségi alapanyagok iránti igénynek, mint 50 év kommunizmus.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 969
7 960
113
Rólad azért feltételezném h esetleg egy Tálas Péterről hallottál !
@milagro
Erről a történetről tudsz valamit?
https://www.google.com/amp/s/24.hu/...ertoje-a-migransok-elott-az-ufoktol-felt/amp/

"Éjszakánként a szolgálati fegyveremmel ültem az ágyamon, felkészültem arra, hogy végső esetben öljek, ha a szürke lények újra feltűnnének nálam."
Ahaha, ez jó. Szóval mert Georg 15 éve megtrollkodott valami német ufómagazint, abból a 444 szerint az következik, hogy nincsenek is migránsok.
Na ez a röhejes, nem az ufók.
Jobban meg kéne erőltetni magát az ügynököknek, mert ez elég sovány karaktergyilkossági kísérlet volt.