[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amúgy az elmebetegség egy új szintje, hogy már egy kibaszott gyógyszerrel is az a baj, hogy orosz.
Dolgozik a lobbi minden oldalon.
1. Baromi sokat lehet vele most keresni
Úgy tudom, hogy ezt a vakcinát a gyógyszercégek első körben profit nélkül fogják árulni. Inkább csak az EU-nak lenne kínos, ha - az összes unió által megkötött szerződés ellenére - minket az orosz vagy a kínai vakcinával oltanának be. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 507
113
Dolgozik a lobbi minden oldalon.

Úgy tudom, hogy ezt a vakcinát a gyógyszercégek első körben profit nélkül fogják árulni. Inkább csak az EU-nak lenne kínos, ha - az összes unió által megkötött szerződés ellenére - minket az orosz vagy a kínai vakcinával oltanának be. o_O
Amúgy nem vagyok egy nagy antivaxxer főleg mivel katonaként 15X annyi féle szarságot lőnek belénk mint az átlagba de ezzel szemben egyelőre kissé szkeptikus vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 281
113
Azokról a belgákról beszélsz akik január első hetétől kezdve oltanak. Na nem egy tucat embernek hanem százezreknek. És nem kamu orosszal hanem nyugati gyártók termékeivel. Mi hol leszünk? Az oroszok hol lesznek? Megmondom sehol. Szabadságharcolj aquarell.
Teged mar lehet oltottak azzal a majomvirussal ami az Astra vakcinaban van, de engem biztos nem fognak. ;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 281
113
Amúgy az elmebetegség egy új szintje, hogy már egy kibaszott gyógyszerrel is az a baj, hogy orosz.


A probléma ott van igazából az összes vakcinával amit kiborítanak, hogy baromi rövid volt a tesztelési időszak és a későbbi hosszútávú esetleges mellékhatásokról max találgatások vannak. Viszont mindenki rohan, hogy kiadja a vakcináját mert:

1. Baromi sokat lehet vele most keresni
2.Csak így lehet a tömeghisztériát abbahagyatni a néppel és visszaállítani a gazdaságot.
Az orosszal meg a kinaival pontosan az a baj hogy az orosz es kinai. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amúgy nem vagyok egy nagy antivaxxer főleg mivel katonaként 15X annyi féle szarságot lőnek belénk mint az átlagba de ezzel szemben egyelőre kissé szkeptikus vagyok.
Nincs mitől tartani. Mivel az pénzügyi kockázatot az államok viselik, ezért időben össze lehetett tolni a fejlesztési fázisokat és a nagyobb forrásokkal le lehet rövidíteni a bürokráciára szánt időt is. (Volt erről egy videó, de most nem találtam meg.) Ezt is csak ugyanannyira lesz biztonságos, mint a többi oltás.
(Pénz kellene kérnem az ilyen promókért. :))
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 507
113
Nincs mitől tartani. Mivel az pénzügyi kockázatot az államok viselik, ezért időben össze lehetett tolni a fejlesztési fázisokat és a nagyobb forrásokkal le lehet rövidíteni a bürokráciára szánt időt is. (Volt erről egy videó, de most nem találtam meg.) Ezt is csak ugyanannyira lesz biztonságos, mint a többi oltás.
(Pénz kellene kérnem az ilyen promókért. :))
Meg tőlem úgysem kérdezi meg senki sem, hogy be akarom-e adatni,hanem azt mondják, hogy a szakasz legyen az Eü központ folyosóján fél 9-re.:D:D
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 631
113
Ez most akkor csúszott mert augusztus előtt csak idősotthonokat meg a 65 év felettieket oltják gyakorlatilag. Korábban ezt a fázist tavaszra tervezték. Ez elég xar hír, mert akkor az egész EU-ban kb. így lesz.
Mindig csúszik, de ha februárig leoltanak minden veszélyeztetett személyt akkor a COVID halálozási ráta közel 0-ra csökken nálatok. Persze lehet maradna az utazási szigorítás meg egyéb kellemetlenség, de jót fog tenni az emberek lelkének hogy nem kell tartani szeretteik elvesztésétől egy banális nátha miatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 722
113
Mindig csúszik, de ha februárig leoltanak minden veszélyeztetett személyt akkor a COVID halálozási ráta közel 0-ra csökken nálatok. Persze lehet maradna az utazási szigorítás meg egyéb kellemetlenség, de jót fog tenni az emberek lelkének hogy nem kell tartani szeretteik elvesztésétől egy banális nátha miatt.
Remélem itthon is így lesz.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy nem vagyok egy nagy antivaxxer főleg mivel katonaként 15X annyi féle szarságot lőnek belénk mint az átlagba de ezzel szemben egyelőre kissé szkeptikus vagyok.

Max csak annyi mellékhatása lehet ezeknek a vakcináknak,hogyha pl belédbökik az orosz vakcinát van rá esély,hogy egyszer csak elkezdesz oroszul írni,olvasni és folyékonyan beszélni:).
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Dolgozik a lobbi minden oldalon.

Úgy tudom, hogy ezt a vakcinát a gyógyszercégek első körben profit nélkül fogják árulni. Inkább csak az EU-nak lenne kínos, ha - az összes unió által megkötött szerződés ellenére - minket az orosz vagy a kínai vakcinával oltanának be. o_O


Nem nagyon hiszem hogy a gyógyszergyàrak bàrmit is profit nélkül csinàlnak. Azt mondjàk max hogy az előallítàsi költség X dollàr a valós természetesen Y ,szépen lepapírozzàk X-Y összeget pedig offshore számlákra utalják. Soha senki nem fogja keresni a cégek szenté lesznek avatva, a tulajdonosok meg vehetnek egy kisebb orszàgot maguknak.
Ha csak 2 dollàrt nyernek oltàsonként az minimum 3 milliàrd dollár csak a USA és EU rendelésekből...

Természetesen a részvényeik ára is megy a csillagos égbe.
Most jó lenni vakcinagyàr tulajdonosnak ;-)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 709
113
Ez most akkor csúszott mert augusztus előtt csak idősotthonokat meg a 65 év felettieket oltják gyakorlatilag. Korábban ezt a fázist tavaszra tervezték. Ez elég xar hír, mert akkor az egész EU-ban kb. így lesz.

Bas...us...pont belecsúszok a korhatárba...
Hogy lehet kibekkelni ezt az oltást?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo