[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...a végtelenségig nem lehet szabadságharcot folytatni 22 EU tagállammal szemben egy 10 milliós országnak.Most az EU a sarkára állt és most ő diktál...
vs.
...csak annyit jegyeznék meg,hogy egyetlen országra egyetlen nemzetre egyetlen társadalomra sem lehet ráerőszakolni azt amit nem akar,és az EU sem fog ilyet tenni Magyarországgal. ...

Az érvelésedben itt van egy pici ellentmondás. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Nincs semmi arról sem, hogy nem köthetnek bele abba is, hogy mondjuk nem jogállami módon bánunk a migránsokkal, lásd a tranzitzónákról szóló bírósági ítéletet. Eleve nem lett volna szabad semmilyen jogállamisági mechanizmusba belemenni, ezeket a pénzeket ahhoz kötni. Ott van a hetes cikkely.

A migránsokkal való bánásmód Magyarország által aláírt nemzetközi egyezményeket is sértet ettől függetlenül én maximálisan támogatom O.V. migráns politikáját és ebben a kérdésben neki adok igazat az EU-l szemben.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A migránsokkal való bánásmód Magyarország által aláírt nemzetközi egyezményeket is sértet ettől függetlenül én maximálisan támogatom O.V. migráns politikáját és ebben a kérdésben neki adok igazat az EU-l szemben.
Nem, amit aláírtunk azt nem sértette.
Mi azt írtuk alá, hogy HA valaki papírokkal jön ÉS a határon szól, hogy üldözik AKKOR elbíráljuk a kérelmét.

Amit viszont erőltetnének az az új definíció, amit mi NEM írtunk alá sőt VÉTÓZTUNK minden dokumentumot ami erre hivatkozott. Ez az amit az EU ennek ellenére ránk akar erőltetni például a jogállamisági gumimechanizmuson keresztül.
 
W

Wilson

Guest
vs.


Az érvelésedben itt van egy pici ellentmondást. :rolleyes:

Ellentmondás nincsen benne,feljebb írtam ha mi nekünk nem tetszik az EU és úgy érezzük ránk akarnak bármit is kényszeríteni és nincs esélyünk hosszú távon 22 EU-s tagállammal szemben akkor lépjünk ki az EU-l és akkor a vélt vagy valós (mindenki döntse el melyik)problémát meg is szüntettük.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
A migránsokkal való bánásmód Magyarország által aláírt nemzetközi egyezményeket is sértet ettől függetlenül én maximálisan támogatom O.V. migráns politikáját és ebben a kérdésben neki adok igazat az EU-l szemben.

De itt nem csak arról van szó, hogy te vagy én igazat adunk e a migrációkezelésünknek, hanem arról, hogy az EU viszont végig nyomta volna ránk kötelező befogadással, aztán kötelező szétosztással, kvótával, majd átfogalmazott kvótával, a mi kerítésünk rossz volt,. a saját nemzetállami és jog szerinti eljárásaink diktatórikusak, aztán a többieké már nem, hiszen ők a nyugati fenyegető oldal, aztán erre hetes cikkely büntiből, aztán erre jött a jogállamisági kísérlet amiről voltak a tárgyalások amiken jutottak valamire, ami megállapodásra köpve beleerőltették a pénzről szóló szavazásokba ezt a szart, hogy megszavazzuk, hogyha megszavazzuk, akkor elveszik tőlünk azt a pénzt, amit megszavaztunk, mindezt mosolyogva közös alapon és bizony definíció nélkül jött volna a megvonás a migráció megállítása miatt és most látjuk, hogy a rengeteg áldozat és terror és mindennapi élet teljes szétbaszása mellett a nemzetalkotó emberek meg vannak a jöttmentek rovására különböztetve, jogállamilag és kevesebb dologra jogosultak, mint a jöttmentek, a saját hazájukban és ennek a tömegnek szavazati jogot is akar adni követelmény és teljesítmény nélkül a saját hatalma fenntartása miatt ez az úniós közeg! És te mindezek után úgy látod, hogy nincs itt semmi látnivaló, ezek egyéni, elszigetelt esetek? Miközben a jogállamisággal kapcsolatban folyik ellenünk a hetes cikkely szerinti jogi eljárás, miért is lenne szükség arra, hogy a sikertelensége esetére legyen ugyanarra a jogcímre egy nem jogi eszköz is?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
Ellentmondás nincsen benne,feljebb írtam ha mi nekünk nem tetszik az EU és úgy érezzük ránk akarnak bármit is kényszeríteni és nincs esélyünk hosszú távon 22 EU-s tagállammal szemben akkor lépjünk ki az EU-l és akkor a vélt vagy valós (mindenki döntse el melyik)problémát meg is szüntettük.

Miért? Máshol is vannak emberek, akik jobban szeretnének egy emberi eu-t, csak náluk már durvábban működik a vezetésüknek hála a cenzúra. Miért ne lehetne megreformálni, reformra kényszeríteni az eu-t? Miért csak annyi a lehetőség, hogy vagy tetszik, vagy el lehet menni? Miért ne lehetne akaratunk?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Ebbe a vitába szerintem nem érdemes belemennünk,mert én teljesen máshogy látom a dolgokat,ettől még tiszteletben tartom a véleményedet,csak annyit jegyeznék meg,hogy egyetlen országra egyetlen nemzetre egyetlen társadalomra sem lehet ráerőszakolni azt amit nem akar,és az EU sem fog ilyet tenni Magyarországgal.

Jaj dehogynem akar erőszakolni. Pontosan ez a qrva nagy bibi, hogy akar.
Te vagy naiv vagy (én erre tippelek) vagy direkt vagy "lobbista".
Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek nem képesek utána nézni, és majd felfogni, hogy azok a szájbakurt jogállamisági feltételek nincsenek szóról szóra tisztázva, nem egyértelmű, és nem azt jelenti mindenhol.
Mert hogy is jelenhetné ugyanazt amikor pl FINNORSZÁGBAN SZERVEZETILEG NINCS ELKÜLÖNÜLT ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG, FUNKCIÓJÁT ELSŐDLEGESEN A PARLAMENT ALKOTMÁNYÜGYI BIZOTTSÁGA LÁTJA EL. (Teszem fel mindez csak addig nem zavarja az EU illetékeseit, amíg a Finneknél nem nyer egy jobboldali párt)
Ha képtelen vagy felfogni, hogy az EU-s országokban max összehasonlítani lehet, de nem centire azonosak a jogállamisági keretek (lásd pl Finno.) akkor kérlek fejezd be ezt a vitának sem nevezhető, csak dacos-buta ismételgetést, mert beszélgetésnek ugyan nagy jóindulattal még csak-csak lehet nevezni ezt az egészet, de pérbeszédnek már nem, és érdemben ez egy sehová sem vezető rugózás, aminek annyi a haszna, hogy a napnál is világosan kiderül, az égvilágon semmi fogalmad jó néhány dologról.
És ebben semmi személyes nincs, ülünk egy egy "virtuális kocsmában" és csak elmondom a frankót. ;-)
Tudod ez nem olyan, hogy "másképp látom a dolgokat".
A jogban lehet ugyan lavírozni de lehet explicit azaz világosan és egyértelműen is fogalmazni, de épp azért nem hajlandók erre, mert akkor nem lehetne Damoklész kardjaként a renitensnek nevezett országok feje felett tartani ezt az "opciót".
Mindezt azért, és ez az egész lényege, hogy a globalisták lassan de biztosan létre tudják hozni az Európai Egyesült Államokat, vagy marad a Nemezetek Európája.
Ha ezeket nem vagy képes kicsit elhátrálva a dolgoktól, mint egy nagy kirakós észrevenni és értelmezni, akkor most leírtam neked.
Gondold újra az egészet, és ne légy rest rendesen utána nézni a dolgoknak!
Remélem rövid időn belül üdvözölhetünk a mátrixon kívül.
 
W

Wilson

Guest
[
De itt nem csak arról van szó, hogy te vagy én igazat adunk e a migrációkezelésünknek, hanem arról, hogy az EU viszont végig nyomta volna ránk kötelező befogadással, aztán kötelező szétosztással, kvótával, majd átfogalmazott kvótával, a mi kerítésünk rossz volt,. a saját nemzetállami és jog szerinti eljárásaink diktatórikusak, aztán a többieké már nem, hiszen ők a nyugati fenyegető oldal, aztán erre hetes cikkely büntiből, aztán erre jött a jogállamisági kísérlet amiről voltak a tárgyalások amiken jutottak valamire, ami megállapodásra köpve beleerőltették a pénzről szóló szavazásokba ezt a szart, hogy megszavazzuk, hogyha megszavazzuk, akkor elveszik tőlünk azt a pénzt, amit megszavaztunk, mindezt mosolyogva közös alapon és bizony definíció nélkül jött volna a megvonás a migráció megállítása miatt és most látjuk, hogy a rengeteg áldozat és terror és mindennapi élet teljes szétbaszása mellett a nemzetalkotó emberek meg vannak a jöttmentek rovására különböztetve, jogállamilag és kevesebb dologra jogosultak, mint a jöttmentek, a saját hazájukban és ennek a tömegnek szavazati jogot is akar adni követelmény és teljesítmény nélkül a saját hatalma fenntartása miatt ez az úniós közeg! És te mindezek után úgy látod, hogy nincs itt semmi látnivaló, ezek egyéni, elszigetelt esetek? Miközben a jogállamisággal kapcsolatban folyik ellenünk a hetes cikkely szerinti jogi eljárás, miért is lenne szükség arra, hogy a sikertelensége esetére legyen ugyanarra a jogcímre egy nem jogi eszköz is?

Az EU a magyar és a lengyel vétóval kapcsolatos egyeztetéseken azt mondta,hogy a migráns kérdés fel sem vetődött bennük a jogállamisági mechanizmussal kapcsolatban és készek definiálni a jogállami mechanizmust amire azt mondta a lengyel kormánykoalíció egyik vezető politikusa,hogy ez már számukra elegendő a vétó megszüntetéséhez.Bármit mondott az EU egyetlen migráns sem lett Magyarország akarata ellenére sem betelepítve Magyarországra és ez addig szerintem így is lesz amíg ezt Magyarország ellenzi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
[


Az EU a magyar és a lengyel vétóval kapcsolatos egyeztetéseken azt mondta,hogy a migráns kérdés fel sem vetődött bennük a jogállamisági mechanizmussal kapcsolatban és készek definiálni a jogállami mechanizmust amire azt mondta a lengyel kormánykoalíció egyik vezető politikusa,hogy ez már számukra elegendő a vétó megszüntetéséhez.Bármit mondott az EU egyetlen migráns sem lett Magyarország akarata ellenére sem betelepítve Magyarországra és ez addig szerintem így is lesz amíg ezt Magyarország ellenzi.

Ó hát persze, hogy fel sem vetődött bennük! Csak akkor amíg ezzel, meg a homárokkal kapcsolatban voltak jogállamisági kifogásaik amik miatt hetes cikkelyeztek, mit is jelentett akkor most a jogállamiság, ha ez eszükbe sem jutott? :rolleyes: A lengyel kormánykoalíció egyik ága most árulta a nemzeti törekvéseiket! És OV is rendre elmondja, hogy definiálják először, hogy akkor miről is van szó, ahogy azt is elmondja, hogy a sorozatos szívatások után nyílvánvaló, hogy miről van, ahogy mi is tudjuk enélkül is.
 
W

Wilson

Guest
Miért? Máshol is vannak emberek, akik jobban szeretnének egy emberi eu-t, csak náluk már durvábban működik a vezetésüknek hála a cenzúra. Miért ne lehetne megreformálni, reformra kényszeríteni az eu-t? Miért csak annyi a lehetőség, hogy vagy tetszik, vagy el lehet menni? Miért ne lehetne akaratunk?

Akaratunk lehet és el is mondhatjuk sőt meg is próbálhatjuk megreformálni a dolgokat de ez nem fog úgy működni,hogy azt hisszük majd mi a 10 milliós ország a saját szájízünk szerint megreformáljuk az EU-t észre kell venni jelenleg mi a lengyelekkel együtt (még) éppen szembemegyünk az autópályán 22 tagállammal és az biztos,hogy nem ez a módszer amely segít a nekünk megfelelő EU-s reformok elérésében.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
[


Az EU a magyar és a lengyel vétóval kapcsolatos egyeztetéseken azt mondta,hogy a migráns kérdés fel sem vetődött bennük a jogállamisági mechanizmussal kapcsolatban és készek definiálni a jogállami mechanizmust amire azt mondta a lengyel kormánykoalíció egyik vezető politikusa,hogy ez már számukra elegendő a vétó megszüntetéséhez.Bármit mondott az EU egyetlen migráns sem lett Magyarország akarata ellenére sem betelepítve Magyarországra és ez addig szerintem így is lesz amíg ezt Magyarország ellenzi.

https://latoszogblog.hu/aktualis/jogallamisag-mint-fegyver/
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
Akaratunk lehet és el is mondhatjuk sőt meg is próbálhatjuk megreformálni a dolgokat de ez nem fog úgy működni,hogy azt hisszük majd mi a 10 milliós ország a saját szájízünk szerint megreformáljuk az EU-t észre kell venni jelenleg mi a lengyelekkel együtt (még) éppen szembemegyünk az autópályán 22 tagállammal és az biztos,hogy nem ez a módszer amely segít a nekünk megfelelő EU-s reformok elérésében.

Állandóan a 22 tagállamról beszélsz. Mi van a 22 tagállam azon polgáraival akiknek nem sikerült a választójogukkal a miénkhez hasonló nézetet felemelni, ők is egységesen migránslmbtq országgá szerenének válni és elérni a kanadai szintű gyerekkorban kezdett nemi átalakítás vagy az új-zélandi 9. hónapban levő magzat feldarabolásával végzett abortusz szabadságát, miközben nem mondhatja ki aztokat a szavakat, hogy ez buzi, erőszakos migráns-hódító, vagy gyilkosság? Mi van ha senki más nem áll ennek a tébolynak az ellenzőinek az élére? Miért ne mi 10 millióan? Kisebbrendűek vagyunk?
 
W

Wilson

Guest
Jaj dehogynem akar erőszakolni. Pontosan ez a qrva nagy bibi, hogy akar.
Te vagy naiv vagy (én erre tippelek) vagy direkt vagy "lobbista".
Egyszerűen hihetetlen, hogy egyesek nem képesek utána nézni, és majd felfogni, hogy azok a szájbakurt jogállamisági feltételek nincsenek szóról szóra tisztázva, nem egyértelmű, és nem azt jelenti mindenhol.
Mert hogy is jelenhetné ugyanazt amikor pl FINNORSZÁGBAN SZERVEZETILEG NINCS ELKÜLÖNÜLT ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG, FUNKCIÓJÁT ELSŐDLEGESEN A PARLAMENT ALKOTMÁNYÜGYI BIZOTTSÁGA LÁTJA EL. (Teszem fel mindez csak addig nem zavarja az EU illetékeseit, amíg a Finneknél nem nyer egy jobboldali párt)
Ha képtelen vagy felfogni, hogy az EU-s országokban max összehasonlítani lehet, de nem centire azonosak a jogállamisági keretek (lásd pl Finno.) akkor kérlek fejezd be ezt a vitának sem nevezhető, csak dacos-buta ismételgetést, mert beszélgetésnek ugyan nagy jóindulattal még csak-csak lehet nevezni ezt az egészet, de pérbeszédnek már nem, és érdemben ez egy sehová sem vezető rugózás, aminek annyi a haszna, hogy a napnál is világosan kiderül, az égvilágon semmi fogalmad jó néhány dologról.
És ebben semmi személyes nincs, ülünk egy egy "virtuális kocsmában" és csak elmondom a frankót. ;-)
Tudod ez nem olyan, hogy "másképp látom a dolgokat".
A jogban lehet ugyan lavírozni de lehet explicit azaz világosan és egyértelműen is fogalmazni, de épp azért nem hajlandók erre, mert akkor nem lehetne Damoklész kardjaként a renitensnek nevezett országok feje felett tartani ezt az "opciót".
Mindezt azért, és ez az egész lényege, hogy a globalisták lassan de biztosan létre tudják hozni az Európai Egyesült Államokat, vagy marad a Nemezetek Európája.
Ha ezeket nem vagy képes kicsit elhátrálva a dolgoktól, mint egy nagy kirakós észrevenni és értelmezni, akkor most leírtam neked.
Gondold újra az egészet, és ne légy rest rendesen utána nézni a dolgoknak!
Remélem rövid időn belül üdvözölhetünk a mátrixon kívül.

Úgy látom még mindig nem érted itt lesznek a tiedtől eltérő vélemények is,jobb ha ezzel megbékélsz,amúgy mond már meg légy szíves,hol írtam azt,hogy a jogállamiság mindenhol tupontosan ugyanazt jelenti,ha találsz ilyet légy szives másold már ide be.Az a baj veled,hogy megint azt hiszed,hogy valamelyik vérnarancs oldal fórumán vagy azért mert neked nem tetszik a véleményem és felszólítasz nem fogom nem leírni ide a véleményem,ha ezzel nem tudsz megbékélni javaslom neked az ignore gomb használatát.Az meg,hogy szerinted fogalmam sincs jó pár dologról nem mérvadó a számomra ez a te véleményed nyugtáztam.De arra kíváncsi vagyok,hogy szerinted miért van az,hogy 22 tagállamnak semmi baja a jogállami mechanizmussal?Remélem azért a globalistasorosgyíkemberek már bekebelezték ezeket az országokat válasznál azért értelmesebb magyarázatot adsz.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Úgy látom még mindig nem érted itt lesznek a tiedtől eltérő vélemények is,jobb ha ezzel megbékélsz,amúgy mond már meg légy szíves,hol írtam azt,hogy a jogállamiság mindenhol tupontosan ugyanazt jelenti,ha találsz ilyet légy szives másold már ide be.Az a baj veled,hogy megint azt hiszed,hogy valamelyik vérnarancs oldal fórumán vagy azért mert neked nem tetszik a véleményem és felszólítasz nem fogom nem leírni ide a véleményem,ha ezzel nem tudsz megbékélni javaslom neked az ignore gomb használatát.Az meg,hogy szerinted fogalmam sincs jó pár dologról nem mérvadó a számomra ez a te véleményed nyugtáztam.De arra kíváncsi vagyok,hogy szerinted miért van az,hogy 22 tagállamnak semmi baja a jogállami mechanizmussal?Remélem azért a globalistasorosgyíkemberek már bekebelezték ezeket az országokat válasznál azért értelmesebb magyarázatot adsz.
Te egy igaz értetlen, bekattant outsider vagy Vili.
Szóról szóra nem mondtad.
De pont olyan módon hivatkozol rá mint a libernyákok (van ilyen című műsor a pesti tv-n meg OV is így nevezte néven az értetleneket, szóval bocs)
mintha minden EU-s országban így lenne.
NINCS EGYFORMA DEFINICIÓJA A JOGÁLLAMISÁGNAK.
Ebben egyetértünk?
De te, és a kis elvbarátaid ott álltok értetlenül, és azt szajkózzátok, hogy mi a pék faszáért megy szembe az autópályán az a két idióta Magyar-Lengyel.
Talán mert se autópálya, se egyforma kresz, AZÉRT!!
Vágod?
NEM EGYFORMÁK A JÁTÉKSZABÁLYOK, aki mást mond hazudik!!
De KÉPTELEN VAGY FELFOGNI, és újra, és újra, és újra, és újra, és újra, ismétled hülyeségeidet, és képtelen vagy egy bizonyos szintet megugorni, hogy egyáltalán legyen miről vitázni.
Fogalmakkal nem vagy tisztába Vili!
Mi a gyászt rugózol ezen az ovis szinten!?
És az én véleményem is egy vélemény ÍGY AHOGY VAN, szóval az értelmezési keretet se neked kell meghatározni, pontosan tudom, hogy egy fórum, ezért vagyok ilyen finom és nőiesen visszafogott. ;-)
 
W

Wilson

Guest
Állandóan a 22 tagállamról beszélsz. Mi van a 22 tagállam azon polgáraival akiknek nem sikerült a választójogukkal a miénkhez hasonló nézetet felemelni, ők is egységesen migránslmbtq országgá szerenének válni és elérni a kanadai szintű gyerekkorban kezdett nemi átalakítás vagy az új-zélandi 9. hónapban levő magzat feldarabolásával végzett abortusz szabadságát, miközben nem mondhatja ki aztokat a szavakat, hogy ez buzi, erőszakos migráns-hódító, vagy gyilkosság? Mi van ha senki más nem áll ennek a tébolynak az ellenzőinek az élére? Miért ne mi 10 millióan? Kisebbrendűek vagyunk?

Élére álhatunk nem vagyunk kisebbrenduek,mint mindent ezt is meg lehet próbálni de én személy szerint nem hiszek az egész világgal dacoló legkisebb királyfi legyőzi/megváltoztatja a világot történetben,de persze lehet tévedek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 812
113
Élére álhatunk nem vagyunk kisebbrenduek,mint mindent ezt is meg lehet próbálni de én személy szerint nem hiszek az egész világgal dacoló legkisebb királyfi legyőzi/megváltoztatja a világot történetben,de persze lehet tévedek.

Hol lennének '56 hősei, ha meg sem próbálják, hanem belefekszenek az egyre elviselhetetlenebbe, hogy úgyse megy? Persze a hatalom leverte aztán őket, mégis ma is él amit kiharcoltak akkor, de itt még nem is molotovval, hanem beszéddel, meg pénzzel vívott csatáról van szó. Miért ne lehetne, hogy ezúttal mellénkállnak? Ha soha nem próbálunk semmit, mert ők a nyugat, és ennyivel demoralizálhatóak maradunk és nem hiszünk saját magunkban, akkor soha nem is lesz jobb.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Hol lennének '56 hősei, ha meg sem próbálják, hanem belefekszenek az egyre elviselhetetlenebbe, hogy úgyse megy? Persze a hatalom leverte aztán őket, mégis ma is él amit kiharcoltak akkor, de itt még nem is molotovval, hanem beszéddel, meg pénzzel vívott csatáról van szó. Miért ne lehetne, hogy ezúttal mellénkállnak? Ha soha nem próbálunk semmit, mert ők a nyugat, és ennyivel demoralizálhatóak maradunk és nem hiszünk saját magunkban, akkor soha nem is lesz jobb.
Az igazunkban nem hisz :-(
Vagy mert nem akarja, vagy mert nem érti :-/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 741
113
A vétó és az egyhangúsâg követelmènyèt nem uri huncutsâgból tették bele annak idejèn ( szerintem helyesen és elörelátóan) az EU „alaptörvényébe“, henem mert lehetöleg meg akartâk akadályozni, hogy egyik hatalom ( gondolom, a nèmetekre gondoltak :)) râkényszeritse akaratât mindenkire ès târgyalâs, kompromisszum alapon kelljen megegyezni. Ezt rugjâk most fel.
A vétójog a törvényben megszabott eszköz, amivel ha élek, a jogszerüség pâlyâjân mozgok. Azok, akik ezt el szeretnèk törölni, nem âllnak a jogszerüség mellett.
Èppen tegnsp olvsdtam, hogy az olaszok évekig megvtóztak egy EU-szabály módositását. Ott senki nem kiabâlt arról, hogy blokkoljâk az EU-t. És pont erröl van szó.