1. Vesd le a NER hályogod.A NER ugyanezt csinálja az ellenfeleivel.
Kele János, Hrutka János, stb.
2. Gondold végig újra, hogy ki miért emelt szót!
..
(Egyébként meg, csinálják csak amit csinálnak. Lesz eredménye!)
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
1. Vesd le a NER hályogod.A NER ugyanezt csinálja az ellenfeleivel.
Kele János, Hrutka János, stb.
1. Vesd le a NER hályogod.
2. Gondold végig újra, hogy ki miért emelt szót!
..
(Egyébként meg, csinálják csak amit csinálnak. Lesz eredménye!)
Csak az egyik értéket véd, gyermeket, gyermeki ártatlanságot, míg a másik rombol.Két ember megfogalmazott egy-egy politikai véleményt
Ide jutott a "fényességes Nyugat"! Buzik diktatúrája lett Germániából!
Redefreiheit für Deutschland!
Kirúgta a Hertha Petry Zsoltot aki bírálta Gulácsit amiért kiállt a homoszexuálisok mellett
A Bundesligában szereplő Hertha BSC közleményben jelezte, hogy azonnali hatállyal megválik Petry Zsolt kapusedzőtől.Petry a Magyar Nemzetnek nyilatkozva kifejtette a véleményét Gulácsi Péter kiál...www.vadhajtasok.hu
Európa-szerte sérelmezik Von der Leyen kanapéra ültetését
Pedig még örülhetnek, hogy nem fektetés történt!Európa-szerte sérelmezik Von der Leyen kanapéra ültetését
Protokollszakértők szerint minden a szabályok szerint történt Charles Michel és Ursula von der Leyen ankarai látogatásán, ám az Európai Bizottság első női elnökével való bánásmód mégis hatalmas indulatokat keltett Brüsszelben. Az Európai Parlament magyarázatot vár a történtekre, az európai sajtó...magyarnemzet.hu
1978. Szép csaj volt, és 7 gyerek szülése után is formás.Ha húsz évvel fiatalabb, akkor fektetik.
A KORONA-vírus következménye..."A Brexit több tekintetben változást idézett elő az Egyesült Királyságon belül. A sokat tárgyalt gazdasági és kereskedelmi következmények mellett új kérdések is felmerültek az ország jövőjét illetően. Ezek közül talán az egyik legérdekesebb az, hogy egyben marad-e egyáltalán az Egyesült Királyság, vagy az egyes nemzetek megpróbálnak majd függetlenedni a londoni kormányzattól. A skótok esetében a 2014-es függetlenségi népszavazás bizonyítja, hogy mutatkozik erre való hajlandóság, de Észak-Írország tekintetében is meghatározhatja a kérdés a politikai közbeszédet a jövőben."
https://www.portfolio.hu/global/202...sa-megvalosulhat-a-horror-forgatokonyv-473520
..
SKÓCIA - Az Egyesült Királyság nemzetei közül minden bizonnyal a skótok a legfogékonyabbak arra, hogy elszakadjanak Londontól. 2014-ben népszavazást tartottak a kérdésben, amely kis híján sikerrel is járt, ugyanis a résztvevők 45%-a arra voksolt, hogy Skócia szakadjon el az Egyesült Királyságtól.
..
Azóta történt azonban pár dolog, amely feszültebbé tette a London és Edinburgh közötti viszonyt és hozzájárult ahhoz, hogy a függetlenség kérdése, legalábbis a skótok részéről, továbbra is napirenden maradjon. Ezek közé tartozik a Brexit és a koronavírus-járvány.
..
A brit EU-tagságról 2016 júniusában rendezett népszavazáson ugyan országos átlagban a résztvevők szűk, 51,9 %-os többsége a kilépést támogatta, a skótok jelentős része, 62,2%-a viszont a bennmaradásra voksolt. Főleg ez volt az oka annak, hogy a skót politikai vezetés ismét felvetette a függetlenség gondolatát. Nicola Sturgeon skót miniszterelnök érvelése szerint ugyanis Skócia nem engedheti meg, hogy egyértelműen kinyilvánított bennmaradási szándéka ellenére London "kirángassa" az Európai Unióból.
..
A 2019 decemberében tartott nagy-britanniai parlamenti választás után szólította fel Sturgeon először hivatalosan Londont annak lehetővé tételére, hogy a skót parlament dönthessen az újabb függetlenségi referendum kiírásáról. Ez volt az a választás, ahol Sturgeon pártja, a nacionalista Skót Nemzeti Párt (SNP) a skóciai szavazatok 45%-át kapta, ezzel pedig a londoni alsóházban Skóciának járó 59 képviselői helyből 48-at szerzett meg. Hozzá kell tenni azt is, hogy az SNP 2007 óta rendre nyeri a skóciai parlamenti választásokat.
---
ÉSZAK-ÍRORSZÁG - Az országrész különösen kényes téma volt a Brexit körüli viták idején, de valószínűleg a következő években is komoly fejtörést fog okozni Londonnak, ez pedig leginkább a régió történelméből fakad.
..
Ugyanis amikor az írek 1922-ben elnyerték a függetlenségüket az Egyesült Királyságtól, az angol-ír békemegállapodás értelmében a felek megállapodtak abban, hogy az Ír-szigetet kettéosztják. Így annak déli, katolikusok által dominált részén létrejött az Ír Szabadállam (amely 1936-ban vált Ír Köztársasággá), hat északi és protestáns többségű megye viszont Észak-Írország néven az Egyesült Királyság része maradt. A megállapodás azonban viszályt szított a független Írországban és az Egyesült Királyságon belül is.
..
Sok ír sérelmezte azt, hogy nem vált valóra régi álmuk, amely az Ír-sziget egyesülése volt egy független ír köztársaság alatt. Észak-Írországban azonban ennél rosszabb volt a helyzet, mivel a protestáns unionisták mellett, számos ír katolikus is az Egyesült Királyságon belül maradt, akik továbbra is a sziget egyesítését tűzték ki célul. A hovatartozás kérdése gyakorlatilag polgárháborús állapotokat idézett elő 1969 és 1997 között, amelyet a térség történelmében csak Troubles-ként, azaz a bajok időszakaként emlegetnek. A nagyjából 3500 áldozatot követelő több évtizedes konfliktus alapvetően az Ír Köztársasági Hadsereg (IRA) nevű ír nacionalista paramilitáris szervezet és a brit hatóságok között folyt, kiegészülve Ulsteri Önkéntes Erők nevű északír unionista paramilitáris erőkkel.
..
A harcok végül 1998-ban értek véget, miután az Egyesült Királyság, az Ír Köztársaság és az északír pártok megkötötték a Nagypénteki Egyezményt, amelyben rendezték az északír kérdést. Az egyezmény eredményeképpen többek között alábbiakban született megállapodás:
Észak-Írországot azóta gyakorlatilag közösen kormányozza az Írországgal való egyesülést szorgalmazó Sinn Fein és a Demokratikus Unionista Párt (DUP) annak ellenére, hogy teljesen más az elképzelésük az országrész jövőjét illetően.
- Észak-Írország önkormányzatot kap.
- Megszűnik az Ír Köztársaság és Észak-Írország közötti fizikai határ.
- Nyitva hagyják annak a lehetőségét, hogy az északírek a jövőben népszavazás útján döntsenek hovatartozásukról.
..
Az igazán nagy követ azonban a Brexit-szavazás dobta az állóvízbe egyrészt azért, mert az északírek többsége 55,7%-a (valószínűleg a törékeny béke megőrzése érdekében) az európai uniós tagság fenntartása mellett tette le a voksát, másrészt pedig azért, mert így kérdésessé vált, hogy továbbra is nyitott marad-e a határ az Ír-szigeten, amelyet a Nagypénteki Egyezmény garantált.
..
Hosszas viták után végül speciális rendelkezések születtek Észak-Írország kapcsán, amely így egyszerre tartozik az Európai Unió belső piacához és az Egyesült Királyság önálló vámtérségéhez is. Ennek értelmében az északír határon nincs ellenőrzés, helyette az északír tengeren jött létre a vámhatár az Észak-Írország és a Nagy-Britannia között mozgó áruk esetén.
..
Az északírek körében azonban ez a megoldás is igen megosztó, bár már önmagában a Brexit is az volt. A katolikus ír népesség, amelyik sérelmezte az Európai Unióval való szakítást ma közelebb áll az Írországgal való egyesülés gondolatához, mint korábban, az unionisták pedig amiatt elégedetlenek, hogy vámhatár került kialakításra Észak-Írország és az Egyesült Királyság között. A felháborodás mértékét jól mutatja, hogy a múlt héten északír unionista paramilitáris csoportok közölték Boris Johnson brit miniszterelnökkel, hogy nem támogatják többé a Nagypénteki Egyezményt, mivel szerintük az új szabályok akadályozzák a kereskedelmet Észak-Írország és Nagy-Britannia között.
..
Világos, hogy hosszú távon két forgatókönyv képzelhető el a térség hovatartozását illetően: vagy marad az Egyesült Királyság része, vagy pedig egyesül az Ír Köztársasággal. Az ugyanis jelenleg szinte kizárt, hogy az északírek a skótokhoz hasonlóan teljes függetlenségben gondolkodnának.
---
WALES - Bár Wales esetében sokkal kevésbé valószínűsíthető egy szakítás az Egyesült Királysággal, mint a többi nemzet esetében, az utóbbi időben látványosan felerősödtek a függetlenségi hangok a térségben. Az elszakadást legfőbb célként kitűző YesCymru nevű kezdeményezés tagjainak száma például egy év alatt 2000-ről 17000-re nőtt. Ez már csak abból a szempontból is érdekes adat, hogy a Brexit népszavazáskor a walesiek többsége, 55,5%-a kilépésre szavazott.
..
Ennek ellenére Wales esetében a legkisebb annak a valószínűsége, hogy a függetlenedés útjára lépne, mivel egy friss felmérés alapján ezt csak a megkérdezettek 22%-a támogatná. Ezt támasztja alá az is, hogy erősen kérdéses, mennyire lenne működőképes egy független Wales gazdaságilag.
..
A függetlenség helyett a walesi politikusok tehát inkább a londoni befolyás lazítását tűzhetik ki célul a jövőben, például azzal, hogy több jogosítvány kerüljön át Westminstertől a Cardiffban székelő walesi Nemzetgyűléshez, erősítve ezzel az Egyesült Királyság decentralizációját.
---
LEHETSÉGES FORGATÓKÖNYVEK - A helyzet megoldásának kulcsa jelenleg a konzervatívok vezette brit kormány kezében van, amelynek nem titkolt célja az Egyesült Királyságon belüli egység megőrzése. Ennek következtében nagyon valószínűtlen, hogy London csak úgy elengedné az egyes nemzetek kezét és hagyná, hogy függetlenedjenek. Ezek alapján tehát három forgatókönyv valószínűsíthető:
- A brit kormány, ahogy tette eddig is, megpróbálja fenntartani a status quót és meggyőzni a nemzeteket, hogy a jelenlegi feltételekkel is megéri az Egyesült Királyságban maradni. A skótok esetében azonban már most feltételezhető, hogy ez a stratégia nem biztos, hogy eredményre vezet.
- Jelentősen átalakítják az Egyesült Királyság alkotmányos berendezkedését és eltolják az országot egy föderális struktúra felé, ahol az egyes tagállamok az eddigieknél is szélesebb önálló jogkörökkel bírnának. Utóbbit szorgalmazza a legnagyobb ellenzéki párt szerepét betöltő Munkáspárt is. Ez sem lenne azonban biztosíték arra, hogy visszaszoruljanak a függetlenségi mozgalmak.
- Bár jelenleg erre van a legkisebb esély, de előfordulhat az is, hogy az Egyesült Királyság pár éven belül valóban darabokra hullik. Ha ez így lenne, a sort szinte biztosan a skótok kezdenék, de a többi nemzet is követheti példájukat.
Úgy látszik bővülni fog a fenti tengely a spanyok VOX-szal. Mondjuk, hogy a poszt, mire utal nem értem.Nehéz lesz, de nincs más út!!!
Salvini - Orbán - Morawiecki
Orbán Viktor: Európai reneszánszt akarunk!
Az Európai Néppárt láthatóan hosszú távra elkötelezte magát a baloldallal való együttműködés mellett, így sok millió európai polgár maradt képviselet nélkül – mondta a miniszterelnök a lengyel–olasz–magyar csúcstalálkozó után csütörtökön Budapesten. Orbán Viktor kifejtette, véget akarnak vetni...magyarnemzet.hu
Közben látom. Anarchichisták betámadták a kampánygyűlésüket.Úgy látszik bővülni fog a fenti tengely a spanyok VOX-szal. Mondjuk, hogy a poszt, mire utal nem értem.
Fekudt az mar eleget hogy ebbe a pozicioba feljusson...Ha húsz évvel fiatalabb, akkor fektetik.
de meg mennyit fog hogy ottmaradjonFekudt az mar eleget hogy ebbe a pozicioba feljusson...
A vegen? Elvileg azon csodalkozik, hogy ezuttal Brusszel nem itelte el az eroszakot...Úgy látszik bővülni fog a fenti tengely a spanyok VOX-szal. Mondjuk, hogy a poszt, mire utal nem értem.
Nem lepődnék meg ha még idén a királynő is meghalna. Ennyi idősen általában a házastársak hamar mennek a másik után.Edinburgh hercege, Erzsébet királynő férje 99 éves korában meghalt
Duke of Edinburgh, husband of Queen Elizabeth, dies at 99
Prince Philip, the Duke of Edinburgh and husband of reigning British monarch Queen Elizabeth II, has died at the age of 99. Buckingham Palace confirmed his death on April 9.www.rt.com
Az egyetlen jó fej volt a családban!Edinburgh hercege, Erzsébet királynő férje 99 éves korában meghalt
Duke of Edinburgh, husband of Queen Elizabeth, dies at 99
Prince Philip, the Duke of Edinburgh and husband of reigning British monarch Queen Elizabeth II, has died at the age of 99. Buckingham Palace confirmed his death on April 9.www.rt.com
Sztem Erzsébet már rég meghalt, és már a harmadik klónja azóta amióta több Comonwelthes állam kijelentette, hogy a királynő halála után kilépnek.Nem lepődnék meg ha még idén a királynő is meghalna. Ennyi idősen általában a házastársak hamar mennek a másik után.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..