[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 524
34 009
113
Nagyon elterjedt dolog Norvegiaban is. Csehbe errol volt valami dokumentumfilm. Erintettek voltak ok is a temaban. Sok furcsasag van, nagyon kiszolgaltatottak a csaladok ilyen teren annak a hatosagnak:

  • minuszpontokat lehet kapni az ertekelesen azert ha "tul nagy a tisztasag" mert "az nem tunik eletszerunek"
  • tilos kezbol etetni a gyereket -> ez pl. nagyon erdekes kulturalis szempontbol mert Sri lankan az a hagyomany, hogy a szulinapos a tortaszelettel kezbol eteti a vendegeket - az osszeset :D:D:D (ezt szemelyesen is tapasztaltam, hogy igy van mert resztvettem egy kis szulinapi koszonton mikor Sri Lankan voltam. Egesz aranyos szokas). Megszolaltattak sri lankai "norvegokat" es allitolag kerdeztek a dokumentumfilmben tartjake igy ezt a szokast Norvegiaban, ok meg megszeppenve, haat hogy neeem nem szabad. "Es ha Sri lankan vannak epp? Ott igen :D"

stb. persze olyanokrol is hallani, hogy megrendelesre vannak elkobozva a gyerekek, raadasul a norveg(?) szervezet vezetoje pedofilbotrany miatt bukott egy(?) eve vagy valami ilyen. De mar nem emlekszem annyira. Akit erdekel erdemes rakeresni a temara, mert eleg orulet. . .

És ilyenkor a muszlimokkal mi van?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nagyon elterjedt dolog Norvegiaban is. Csehbe errol volt valami dokumentumfilm. Erintettek voltak ok is a temaban. Sok furcsasag van, nagyon kiszolgaltatottak a csaladok ilyen teren annak a hatosagnak:

  • minuszpontokat lehet kapni az ertekelesen azert ha "tul nagy a tisztasag" mert "az nem tunik eletszerunek"
  • tilos kezbol etetni a gyereket -> ez pl. nagyon erdekes kulturalis szempontbol mert Sri lankan az a hagyomany, hogy a szulinapos a tortaszelettel kezbol eteti a vendegeket - az osszeset :D:D:D (ezt szemelyesen is tapasztaltam, hogy igy van mert resztvettem egy kis szulinapi koszonton mikor Sri Lankan voltam. Egesz aranyos szokas). Megszolaltattak sri lankai "norvegokat" es allitolag kerdeztek a dokumentumfilmben tartjake igy ezt a szokast Norvegiaban, ok meg megszeppenve, haat hogy neeem nem szabad. "Es ha Sri lankan vannak epp? Ott igen :D"

stb. persze olyanokrol is hallani, hogy megrendelesre vannak elkobozva a gyerekek, raadasul a norveg(?) szervezet vezetoje pedofilbotrany miatt bukott egy(?) eve vagy valami ilyen. De mar nem emlekszem annyira. Akit erdekel erdemes rakeresni a temara, mert eleg orulet. . .
Norvégiában tilos bármilyen fizikai fegyelmezés.

Amivel egy bizonyos szintig egyet tudok érteni, de az igazság az hogy nem ismerek olyan embert akivel felnőttem és nem volt pofon vágva egyszer sem. Szóval értem én hogy nem feltétlenül jó módszer ha seggére csapsz a gyereknek, de ezért szétverni egy családot elég meredek. Itt magyarba mindenki intézetbe nőne fel ha ezt nálunk is így kezelnék.
De mondjuk itthon se ártana megreformálni az intézeteket, külföldi szakértők bevonásával, kellő pénz ráfordításával, aztán szigorítani a gyerektartás szabályain. Egy pár generáció után a vidéki kisebbségek és a többségi lakosság közti kulturális különbség szerintem megszűnne.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 564
68 154
113
Norvégiában tilos bármilyen fizikai fegyelmezés.

Amivel egy bizonyos szintig egyet tudok érteni, de az igazság az hogy nem ismerek olyan embert akivel felnőttem és nem volt pofon vágva egyszer sem. Szóval értem én hogy nem feltétlenül jó módszer ha seggére csapsz a gyereknek, de ezért szétverni egy családot elég meredek. Itt magyarba mindenki intézetbe nőne fel ha ezt nálunk is így kezelnék.
De mondjuk itthon se ártana megreformálni az intézeteket, külföldi szakértők bevonásával, kellő pénz ráfordításával, aztán szigorítani a gyerektartás szabályain. Egy pár generáció után a vidéki kisebbségek és a többségi lakosság közti kulturális különbség szerintem megszűnne.
Minek hozzá a külföldi(mágus-varázsló-tekintély) szakértő?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 564
68 154
113
Hogy ne lehessen fasiszta náci átnevelőtáboroknak beállítani az intézeteket amikor tömegével veszik majd el az arra alkalmatlanaktól a gyereket. Persze csak álmodozok.
Ez a szar a világban. Az elmebetegeknek való kényszerű magyarázkodás értelmes cselekedetekről. Ki kell szakadni ebből, mert az ő rendszerűkben ők győznek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113


A franciáknak kezd valami "derengeni"!!!
Szerintem későn!
...és komoly hadi-iparuk, saját atomjuk van! (Tőlük fogják majd a Szaudiak megvenni az "atomjaikat"?)

Nem biztos, hogy nekünk keleti veszedelemtől kell tartani 15-20 év múlva.
...Közel-keleti veszedelemtől Nyugatról???


"...Anyám, nem ilyen lovat akartam!" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 142
2 509
113


A franciáknak kezd valami "derengeni"!!!
Szerintem későn!
...és komoly hadi-iparuk, saját atomjuk van! (Tőlük fogják majd a Szaudiak megvenni az "atomjaikat"?)

Nem biztos, hogy nekünk keleti veszedelemtől kell tartani 15-20 év múlva.
...Közel-keleti veszedelemtől Nyugatról???


"...Anyám, nem ilyen lovat akartam!" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Gondoljunk bele mennyire fogja Izrael likeolni a Francia Kalifátus atomfegyvereit.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 391
12 933
113


A franciáknak kezd valami "derengeni"!!!
Szerintem későn!
...és komoly hadi-iparuk, saját atomjuk van! (Tőlük fogják majd a Szaudiak megvenni az "atomjaikat"?)
A pakiktól fogják. Szaud-arábia finanszírozta a paki atombomba programot, cserébe azért, ha SZA-nak szüksége lesz rá, akkor a pakik adják az atomot nekik.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Azért én személy szerint azt sem értem, hogy mégis hogyan kaphattak Hansék olyan kollektív agyfaszt aminek hatására a zöldek lettek a legnépszerűbb párt. Értem én, hogy az átlagember nem éppen a legjobb kvalitású vagy döntésképességű és könnyen megvezethető, de ennyire? Nem látják a programban, hogy az kollektíve kinyírja a saját iparukat majd ezt rátukmalják az unió egészére a dögöljön meg a szomszéd tehene is elv alapján? Plusz abszolút szervilis módon a bideni politika után ugrálnának kinyírva azt, amit a kelettel cirka 30 év alatt felépítettek? Ennyire idealista lenne az átlag szavazó nyugaton elszakadva a valóságtól nem belátva annak következményeit? Ezeknek tényleg az agyukra ment a 70 év jólét, ha ősszel a zöldek nyernek kollektívan lehúzhatják magukat a klozeton a maradék európai hatalmi álmokkal együtt...
Sztem ez már egy jól sikerült programozás eredménye. Pár éve dolgoztam egy kutatásban, ami a "zöld attitűdöt" vizsgálta a vásárlási szokások tükrében. Sok érdekeset tanultam, többek között azt is, hogy milyen régóta van jelen a zöld gondolat a mainstream médiában. Tudományosan a lényeg: kurva rég megy a zöld illúzió felépítése, lgalább másfél emberöltő óta. A lakosságot évtizedek óta, gyerekkortól kezelik a "spórolj a vízzel, szelektíven szemetelj" stb. üzenetekkel. Ma már a lakosság nagy része valamennyire zöldnek éli meg magát - vagy ezt hazudja, mert ez a "legfelelősebb" attitűd. Persze ettől még autóval jár,és hetente rendel valami haszontalan szart az alibabáról, de a zöld pártokkal szimpatizál, hogy ne éljen meg nagy lelki vívódásokat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 524
34 009
113
Sztem ez már egy jól sikerült programozás eredménye. Pár éve dolgoztam egy kutatásban, ami a "zöld attitűdöt" vizsgálta a vásárlási szokások tükrében. Sok érdekeset tanultam, többek között azt is, hogy milyen régóta van jelen a zöld gondolat a mainstream médiában. Tudományosan a lényeg: kurva rég megy a zöld illúzió felépítése, lgalább másfél emberöltő óta. A lakosságot évtizedek óta, gyerekkortól kezelik a "spórolj a vízzel, szelektíven szemetelj" stb. üzenetekkel. Ma már a lakosság nagy része valamennyire zöldnek éli meg magát - vagy ezt hazudja, mert ez a "legfelelősebb" attitűd. Persze ettől még autóval jár,és hetente rendel valami haszontalan szart az alibabáról, de a zöld pártokkal szimpatizál, hogy ne éljen meg nagy lelki vívódásokat.

Nyugaton nem nagyon rendelnek a kínai webáruházakból, inkább az amazonról divat, de persze az is nagyrészt Kínában készült.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 524
34 009
113
mi a fasz köze van hozzá az államnak, hogy elveszi a csillárját? Hozz már rá jogszabályt, pls. ami indokolja . Spoiler: nem tudsz.

Ha a melegek is megmaradnának ennyinél, akkor le sem szarná senki, csak hát ők az államtól követelik az elismerését.
Ha józsinéni azt mondja, hogy feleségül vette a kutyáját, akkor max. elkönyveljük, hogy bolond kicsit, de ha bemegy vele az anyakönyvvezetőhöz, és balhézik, hogy papírt akar róla, meg jogokat érte, az már más eset.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 110
88 181
113
:D
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 142
2 509
113
Ha a melegek is megmaradnának ennyinél, akkor le sem szarná senki, csak hát ők az államtól követelik az elismerését.
Ha józsinéni azt mondja, hogy feleségül vette a kutyáját, akkor max. elkönyveljük, hogy bolond kicsit, de ha bemegy vele az anyakönyvvezetőhöz, és balhézik, hogy papírt akar róla, meg jogokat érte, az már más eset.
"we just want to get married"... Most meg ott tartunk hogy a 3. Drag Queen Story Hourosról derül ki hogy pedofil. Komolyan mondom, amikor 15-20 éve azzal jöttek a konzik hogy ez lesz belőle akkor én is azt hittem hogy csak a szokásos rózsafüzéres homofóbia.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 636
25 223
113
:D
Nézd már, már nem táboroztatnak :D Vagy tábornak használják a görögöket mint a brittek ausztráliát? :rolleyes: