[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 474
10 738
113
Alapvetően egyetértek veled, de azért a most Magyarországra jövő vendégmunkások sem azok a magasan képzett "szakemberek". Nagyrészük gyártósorra jövő betanított munkás. Félre ne érts, ezzel alapvetően nincs probléma. De azért vannak bőven kultúrális (meg vallási) különbségek.
Budapesten kezdek pl baromi sok indiaival találkozni, amikor egyedül, vagy ketten vannak, csenben elücsörögnek pl a buszon, metrón, amikor már vannak hatan, heten, érezhetően emelkedik a hangerő, és ránézésre, a bátorság is. Tetszik, nem tetszik, lesznek itt is problémák.
Bevallom rég jártam Budapesten.
Szerintem a magyar rendőrök nem lesznek olyan elnézőek mint külföldi társaik, Viktor ráadásul nem kevés szavazatot kapott a "migráncsválság" kezelésével, nem engedheti meg magának az arcvesztést ez ügyben.
Legalábbis reméljük hogy így lesz
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 425
17 869
113
Bevallom rég jártam Budapesten.
Szerintem a magyar rendőrök nem lesznek olyan elnézőek mint külföldi társaik, Viktor ráadásul nem kevés szavazatot kapott a "migráncsválság" kezelésével, nem engedheti meg magának az arcvesztést ez ügyben.
Legalábbis reméljük hogy így lesz
Legyen igazad, de nekem sajnos nincsenek nagy reményeim. Nem fognak előttük letérdelni, meg hasonló baromságok, de nem fognak szerintem keményen rajáuk menni.
A Fidesz meg már kezd rámenni keményen, hogy ezek nem gonosz terrorista migráncsok, hanem általunk kiválasztott vendégmunkások, csak határozott időre, stb. Ami persze igaz, csak egyrészt ekkora tömegben már lehet para, másrészt aki hazamegy 3 év múlva, a helyett jön majd új. És itt keményen visszaüt az elmúlt évek narratívája.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 446
16 811
113
Bevallom rég jártam Budapesten.
Szerintem a magyar rendőrök nem lesznek olyan elnézőek mint külföldi társaik, Viktor ráadásul nem kevés szavazatot kapott a "migráncsválság" kezelésével, nem engedheti meg magának az arcvesztést ez ügyben.
Legalábbis reméljük hogy így lesz
Ne reméld. Egy forintot nem érnek.
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
132
540
93
Alapvetően egyetértek veled, de azért a most Magyarországra jövő vendégmunkások sem azok a magasan képzett "szakemberek". Nagyrészük gyártósorra jövő betanított munkás. Félre ne érts, ezzel alapvetően nincs probléma. De azért vannak bőven kultúrális (meg vallási) különbségek.
Budapesten kezdek pl baromi sok indiaival találkozni, amikor egyedül, vagy ketten vannak, csenben elücsörögnek pl a buszon, metrón, amikor már vannak hatan, heten, érezhetően emelkedik a hangerő, és ránézésre, a bátorság is. Tetszik, nem tetszik, lesznek itt is problémák.
Hol mi kell. Itt van elég nagyokos, viszont ács kevés. Ezen a szinten kell jó szakember.
Emellett keresztényeket kell hozni, ennyi az egész. Az ezzel járó kultúra, viselkedés még ha a világ másik oldaláról is jönnek, beilleszthető a társadalomba.
Emellett dolgozni jöjjenek, nem letelepedni, itt szaporodni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 425
17 869
113
Azért nem mind migrimunkás akiket látsz pl buszon. Az egyetemeken rendkívűl megugrott a külföldi tanuló létszám. Ez elvárás is / egyetemi rangsort emeli / + több tandíjat fizetnek. És közülük nagyon sok indiai, arab van.
Tudom, de ők ránézésre divatosabban is öltözködnek. És nem valószínű, hogy Soroksáron a 66os buszon jönnek szembe. :D
Hol mi kell. Itt van elég nagyokos, viszont ács kevés. Ezen a szinten kell jó szakember.
Emellett keresztényeket kell hozni, ennyi az egész. Az ezzel járó kultúra, viselkedés még ha a világ másik oldaláról is jönnek, beilleszthető a társadalomba.
Emellett dolgozni jöjjenek, nem letelepedni, itt szaporodni.
Nem tudom, mennyi ács jön pl. Ami hír szembe jött, az alapján gyártósor mellé, építőiprba jönnek sokan.
Mert a keresztények tuti kultúrált úriemberek. Hát... Ez amúgy is tárgytalan, sok az indiai, indonéz, vietnámi. Azokat hozzák, akiket találnak. A Fülöp-szigetekről írtak 10 000 keresztényt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
132
540
93
Tudom, de ők ránézésre divatosabban is öltözködnek. És nem valószínű, hogy Soroksáron a 66os buszon jönnek szembe. :D

Nem tudom, mennyi ács jön pl. Ami hír szembe jött, az alapján gyártósor mellé, építőiprba jönnek sokan.
Mert a keresztények tuti kultúrált úriemberek. Hát... Ez amúgy is tárgytalan, sok az indiai, indonéz, vietnámi. Azokat hozzák, akiket találnak. A Fülöp-szigetekről írtak 10 000 keresztényt.
A filippínókat kiképzik, keresztények, és nem maradnak itt.

Random magyar főúr az erdélyi fejedelemségben 1550-1650 között.
Az eredmény ismert.
Azok ottmaradtak. Meg a magyar demográfiárol sem esett sok szó akkor.
Mai fejjel 1550-1650 közötti időszakról gondolkodni, analógiakat dobni...
Nem minősítem.
A magyar főúr lehet magyarul sem tudott. A nemzetet a családja és más főurak jelentették számára. Mindegy volt neki, hogy milyen nyelvet beszél a betelepített, úgyse értette. Román, bolgár, német, magyar, nem volt szempont. A vallása igen, mert akkor az jelentette a kulturális szakadékot, hogy Lutheránus vagy Pápista. Szó sem volt arról, hogy a jobbágynak majd vissza kell települnie 3 év múlva oda, ahonnan jött. Eleve tulajdonként kezelték őket.
Emellett Erdélyben más gond is volt, mert mondjuk a Dél-Alföldön pl. Békés megyében is hasonló volt a helyzet a betelepített németekkel és szlovákokkal, mégis másképp alakultak a dolgok.

Pont hogy valódi értelmiségünk nincs, mert lepattan lassan Alsó Voltára is a 3xos fizuért.
????
Valódi?
Volt az értelmiség, majd lett külön a műszaki értelmiség, aztán kiderült, hogy a tanár nem is értelmiségi.

A színházban akkor valódi, ha mutogatja a pöcsét a színpadon és minimum lehugyozza Szent István szobrát?
Az irodalomban akkor, ha tanácsokat ad arra vonatkozóan, hogy "így gondozd a magyarodat"?
A szobrász akkor, ha felfújható gumitehenet alkot?
A tévés celebbé süllyedt színészek valódi értelmiségiek, mert beszélik, hogy O1 geci?

Milyen a valódi értelmiség?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 505
18 096
113
Cool. Akkor remélem lesz jó pár igazi, autentikus indiai kajálda is :D
A vígszínház mögött is van egy autentikus indiai étterem, a tulaj is és a személyzet egy része is indiai, a tandoris csirkéjük isteni finom! Viszont csak olyan ruhába menj oda amit nem akarsz másnap felvenni, mert rendesen átjárja a cury és egyéb fűszer "illata" a ruhádat :D
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 171
12 316
113
Azért nem mind migrimunkás akiket látsz pl buszon. Az egyetemeken rendkívűl megugrott a külföldi tanuló létszám. Ez elvárás is / egyetemi rangsort emeli / + több tandíjat fizetnek. És közülük nagyon sok indiai, arab van.
A tandíjat mi fizetjük - Stipendium Hungaricum.
Akiknek közülük pénze van, azok az USÁ-ba vagy Nyugat-Európába mennek egyetemre.
Ide csóringerek jönnek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerintem a magyar rendőrök nem lesznek olyan elnézőek mint külföldi társaik
Már az ómigráncsokat se tudják kezelni. Egyrészt, mert a nevetséges fizetések miatt, péntek éjjel ellopott mobiltelefont szombat du 4-re sikerült bejelenteni, mivel a Terézvárosi rendőrkapitányság teljes ügyeleti létszáma 2 fő volt.
Másrészt, mert a magyar rendőr megmaradt teljes jogköre kimerül a homlokráncolásban, esetleg, ha nagyon akar toppanthat is egyet, de erről már jelentést kell írnia.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 707
15 515
113
A tandíjat mi fizetjük - Stipendium Hungaricum.
Akiknek közülük pénze van, azok az USÁ-ba vagy Nyugat-Európába mennek egyetemre.
Ide csóringerek jönnek.
Azért nem filléres dolog semelyik egyetemvárosban az albérletekek ára, főleg amelyek közel vannak a campusokhoz. Magyar szemmel a legtöbb külföldi egyetemistának van pénz lóvéra. Vannak, akik bérelt mercivel járnak, egész nap kávézgatnak+étterembe járnak stb. Nem csak ilyen van, de azért az átlag nem csóró náluk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Az ilyen felveteseknel mindig eszembe jut nemetorszag kapcsan, hogy ha most ennyire "tonkre kell tenni", akkor minek hagytak egyaltalan egyesulni?

De nagy valoszinuseggel, tulsagosan elkezdtek a gazdasagi erejukkel "pattogni" a nagyszinpadon es behuztak nekik a kezifeket (anno a BASF megvette a Monsantot -> engem meglepett, hogy az amik hagytak). Saccra ennel a pontnal tellhetett be a pohar, vagy mikor a VW emissziobotranyra hivatkozva szivattak oket. Talan akkor tajt szuletett a dontes, hogy "eleg volt a nemetekbol" . . .