[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 703
113
"Meg csak recesszio soncs,csa stagnálás.A 2010es evek konjukturajahoz kepest persze nem valami rozsas a helyzet,de a 2008 as gazdasagi valsag sokkal rosszabb volt.
Az EU valoban az USA vedoszarnyai alatt van,de erre ponthogy az USA fizet rá.Mig az USA forrasok mennek a haderő kiadasaira,addig az EU azt megsporolja,es másra költi ( szo se rola,gyakran hulyesegekre)
Nagyon nem olyan a valosag,ahogy a ruszkifan propi terjeszti."

@Negan áthozom ide.
A jelenlegi reccesszió is csak a számok koorigálása miatt recesszió és nem zuhanás...
még csak most jön a bedőlés eddig még voltak tartalékok mára ezek már elfogytak... az eu eladósodva és tovább adósodik ez 2008 ba elképzelhetetlen lett volna hogy az eu nak adossága legyen...
megindult a lejtőn még az elején járunk de ez már garantált pofáraesés lessz a kérdées hogy a lejtő tetején a közepén vagy levergődnek az aljára mielött megtörténik a földetérés teliarcal...

3 hónapot adok és az euba (vagy valamelyik tagállamába) nagyon durván bele fognak állni.
jelenlegi helyzetbe a franciákat mondanám de őnekik csak kisebb beleállásokba kisebb pofonokba és lenézésbe kinézésbe és kizavarásba lessz részük...

a kérdés hogy ki lesz aki nagy pofonba fog részesülni...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
"Meg csak recesszio soncs,csa stagnálás.A 2010es evek konjukturajahoz kepest persze nem valami rozsas a helyzet,de a 2008 as gazdasagi valsag sokkal rosszabb volt.
Az EU valoban az USA vedoszarnyai alatt van,de erre ponthogy az USA fizet rá.Mig az USA forrasok mennek a haderő kiadasaira,addig az EU azt megsporolja,es másra költi ( szo se rola,gyakran hulyesegekre)
Nagyon nem olyan a valosag,ahogy a ruszkifan propi terjeszti."

@Negan áthozom ide.
A jelenlegi reccesszió is csak a számok koorigálása miatt recesszió és nem zuhanás...
még csak most jön a bedőlés eddig még voltak tartalékok mára ezek már elfogytak... az eu eladósodva és tovább adósodik ez 2008 ba elképzelhetetlen lett volna hogy az eu nak adossága legyen...
megindult a lejtőn még az elején járunk de ez már garantált pofáraesés lessz a kérdées hogy a lejtő tetején a közepén vagy levergődnek az aljára mielött megtörténik a földetérés teliarcal...

3 hónapot adok és az euba (vagy valamelyik tagállamába) nagyon durván bele fognak állni.
jelenlegi helyzetbe a franciákat mondanám de őnekik csak kisebb beleállásokba kisebb pofonokba és lenézésbe kinézésbe és kizavarásba lessz részük...

a kérdés hogy ki lesz aki nagy pofonba fog részesülni...
Mo.Mi fogunk nagy pofonban részesülni.
Hat,en ma jottem at franciabol belgan at hollandba.Bocs,de sehol semmifele ketsegbeesett forradalmi hangulat.Az emberek mosolyognak,jo kedejuek es udvariassak.
Az ne tevesszen meg,hogy vannak tuntetesek.Az itt teljessen termeszetes,hogy vannak ilyenek
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 703
113
Mo.Mi fogunk nagy pofonban részesülni.
Hat,en ma jottem at franciabol belgan at hollandba.Bocs,de sehol semmifele ketsegbeesett forradalmi hangulat.Az emberek mosolyognak,jo kedejuek es udvariassak.
Az ne tevesszen meg,hogy vannak tuntetesek.Az itt teljessen termeszetes,hogy vannak ilyenek
egy szót nem írtam a lakosság jelenlegi hangulatárol (igazából tök lényegtelen is hogy kik hogy érzik magukat / pill)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
egy szót nem írtam a lakosság jelenlegi hangulatárol (igazából tök lényegtelen is hogy kik hogy érzik magukat / pill)
Az se tevesszen meg,hogy bezarnak gyarak Ki emlekszik mar a Roverra,NSUra,Austinra,Simcara,Talbotra,Bussingre?Es ezek csak autogyarak.Tonkrementek,bezartak .Bezarnak egy gyarat,es epul helyette kettő másik.it nalunk nagy csindrarattaval kimegy atadni a miniszter,abbol nyugaton 12 egy tucat.Nem jarok arra egy fel evig,es kozben nyitnak egy uj utcat az indusztria zonaban,tucatnyi uj uzemmel.Igen,kozben meg van olyan regi,amit bezarnak.De tobb nyilik,mint amennyi bezár.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Mo.Mi fogunk nagy pofonban részesülni.
Hat,en ma jottem at franciabol belgan at hollandba.Bocs,de sehol semmifele ketsegbeesett forradalmi hangulat.Az emberek mosolyognak,jo kedejuek es udvariassak.
Az ne tevesszen meg,hogy vannak tuntetesek.Az itt teljessen termeszetes,hogy vannak ilyenek
Külföldön kellene élned. Fro ban egyre nehezebb az élet, egyre drágább. Az élet drágul ennek ellenére a szolgáltatások színvonala csökken, ez szerintem jól mutatja hogy valószínűleg baj lesz. Pl. ezelőtt minden nap jött a szemeteskocsi hogy összeszedje a szemetet, most már csak heti 2x jön, sok esetben durván mocskos minden. És ezért , az ilyen szolgáltatásokért én 1300 eurót fizetek évente, csak azért mert lakástulajdonos vagyok. Ha bármiféle eü gondod van a várakozási idõ megsokszorozódott, a sürgősségire inkább be se menj, a mentő kelljen bevigyen ájultan hogy az egy szem ügyeletes orvos foglalkozzon veled. A közbiztonságról nem is beszélek , azt már sokszor kitárgyaltuk, mint ahogy a gazda tüntetéseket, vasutas sztrájkokat, vagy az oktatási gondokat.
A lakásárak is kilőttek ahogy a hitel kamatok is. Ami lóvé lenne az olyan dolgokra megy mint függöny az elysee be, Zelenskynek, migráncsokra, Lqbtq re, Mosquée építésre, a sötétzöld faszságokra. Lesz itt baj..
Lehet azért láttál mindenhol mosolygós embereket mert ramadan van, a paraziták nappal rejtőzködnek, nyugodtabb minden :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 187
113
Sauli Niinistö volt államfő kifejtette, hogy a finnek biztonsághoz való jogát figyelembe kell venni a határtörvény előkészítésekor. A törvény lehetővé tenné, hogy megállítsák a határon a belépni kívánó menedékkérőket, de Niinistö szerint ez a törvény sértheti a nemzetközi emberi jogi egyezményeket.
...
Emlékeztetett arra, hogy a 2016-os menekültválság idején Finnország olyan törvény elfogadását fontolgatta, amely ellentétes alapvető emberi jogi kötelezettségeivel. Niinistö elnök akkor azt mondta, hogy az 1951-es genfi egyezmény szerzői soha nem gondolták volna, hogy a menekülteket politikai célokra lehet felhasználni – írta meg az yle.fi.
------------------------------------------
Az állampolgárok biztonsághoz való joga (Alkotmány) és a minden migránst be kell engedni a nemzetközi egyezmények szerint igenis üti egymást.
Amíg ezt nem merik kimondani jó hangosan, addig előrelépés se lesz.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 369
113
Miért csak 100 ezer eurót?


De azért megnyugodhatunk: "További kártérítésre is sor kerülhet még, mivel a kutatók idén hivatalos tanulmányt készítenek Amszterdamnak a nácikkal való együttműködésben játszott szerepéről."
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113

Persze tudjuk mire lenne katonájuk.

Én az oroszok helyében felajánlanék mondjuk egy 5000-10000 fős VDV kontingenst a poén kedvéért. Vagy más egyéb fáradt egységet, had pihenjenek Párizsban egy hónapot.
Az is mekkora poén, hogy az olimpiai falut Saint-Denis közepén húzták fel... :confused:
Állítólag bérlakásként akarnák később használni az épületeket... Sok sikert!
A megnyitót pedig a Szajnán fogják tartani 6 km hosszan, csak hogy egyszerű legyen biztosítani...
Pár napja hallottam, hogy a nagyon elvarázsolt francia szervezők eléggé azt propagálják, hogy nyugodtan használjanak a sportolók tömegközlekedést a faluból a távolabbi helyszínek eléréséhez... No comment
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
Külföldön kellene élned. Fro ban egyre nehezebb az élet, egyre drágább. Az élet drágul ennek ellenére a szolgáltatások színvonala csökken, ez szerintem jól mutatja hogy valószínűleg baj lesz. Pl. ezelőtt minden nap jött a szemeteskocsi hogy összeszedje a szemetet, most már csak heti 2x jön, sok esetben durván mocskos minden. És ezért , az ilyen szolgáltatásokért én 1300 eurót fizetek évente, csak azért mert lakástulajdonos vagyok. Ha bármiféle eü gondod van a várakozási idõ megsokszorozódott, a sürgősségire inkább be se menj, a mentő kelljen bevigyen ájultan hogy az egy szem ügyeletes orvos foglalkozzon veled. A közbiztonságról nem is beszélek , azt már sokszor kitárgyaltuk, mint ahogy a gazda tüntetéseket, vasutas sztrájkokat, vagy az oktatási gondokat.
A lakásárak is kilőttek ahogy a hitel kamatok is. Ami lóvé lenne az olyan dolgokra megy mint függöny az elysee be, Zelenskynek, migráncsokra, Lqbtq re, Mosquée építésre, a sötétzöld faszságokra. Lesz itt baj..
Lehet azért láttál mindenhol mosolygós embereket mert ramadan van, a paraziták nappal rejtőzködnek, nyugodtabb minden :)
Koltozz haza! Mindjart legyinteni fogsz a francia gondokra.Irigyelni fogod a franciak nyomorat,amire most panaszkodsz.
Hogy vannak bajok? Hogyne lennenek Sok.Latom( bar franciaba mikor nem voltak?).Dontoreszt a sajat hulyesegeik miatt.Es a hulyesegeik fo forrasa a hedonizmus.Tuntetunk,mert sok a heti 35 óra munkaidő....
A szocializmus,a joleti allam a nyugat fo rakfeneje.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 871
27 433
113

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Koltozz haza! Mindjart legyinteni fogsz a francia gondokra.Irigyelni fogod a franciak nyomorat,amire most panaszkodsz.
Hogy vannak bajok? Hogyne lennenek Sok.Latom( bar franciaba mikor nem voltak?).Dontoreszt a sajat hulyesegeik miatt.Es a hulyesegeik fo forrasa a hedonizmus.Tuntetunk,mert sok a heti 35 óra munkaidő....
A szocializmus,a joleti allam a nyugat fo rakfeneje.
Ugyan már.... Ha csak a hedonizmis lenne a gond....
Haza sem költözöm mert ide házasodtam, itt dolgozok, már késő. Nem panaszkodás amit írok, csak egyszerűen elmondom én hogy élem ezt meg , mert mikor azt olvasom hogy szerinted minden fasza mert boldogok az emberek , na ez nem így van. A heti 35 óra sem stimmel :) És egyre csak halmozódik a szar itt. Ma FRO a világ egyik legeladósodottabb országa, Macron zseniális bankár ugye mint mondja a média:)
Abban egyet értünk hogy el van baszva sokmindent itt. Hogy a bajokat csak maguknak köszönhetik a nyugati országok mint FRO is. Alapvetően minden adott volt hogy itt sokáig jólét legyen, ezt alaposan elbaszták.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
Ugyan már.... Ha csak a hedonizmis lenne a gond....
Haza sem költözöm mert ide házasodtam, itt dolgozok, már késő. Nem panaszkodás amit írok, csak egyszerűen elmondom én hogy élem ezt meg , mert mikor azt olvasom hogy szerinted minden fasza mert boldogok az emberek , na ez nem így van. A heti 35 óra sem stimmel :) És egyre csak halmozódik a szar itt. Ma FRO a világ egyik legeladósodottabb országa, Macron zseniális bankár ugye mint mondja a média:)
Abban egyet értünk hogy el van baszva sokmindent itt. Hogy a bajokat csak maguknak köszönhetik a nyugati országok mint FRO is. Alapvetően minden adott volt hogy itt sokáig jólét legyen, ezt alaposan elbaszták.
Atragadt rad a magyarorszagi sxelsoseges sxemlelwt.
Efy szoval se mondtam,hogy nyugaton minden uberfaxa.Sot,emlitettem,hogy ott is durva inflacio van,hogy zarnak be gyarak,hogy van baj boven
De kozel sincs meg az osszeomlas,amit itthon a propimajmok hirdetnek.Nehezsegek vannak,de nem visszafordithatatlanok meg a dolgok.Oke,ha nem lesz eszbekapas,korrekcio,akkor osszeomlas lesz a vege- majd egszer,de nem holnap.
Mo dokkal rosszabb helyzetben van.
Egyebkent szerintem a nemetekkel van a legnagyobb baj.Nemetek ezzel a zold idiotizmussal kinyirjak magukat.De meg nekik is van annyi tartalekuk,hogy ha idoben eszbekapnsk,ujra felszalloagba kerulhetnek.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Atragadt rad a magyarorszagi sxelsoseges sxemlelwt.
Efy szoval se mondtam,hogy nyugaton minden uberfaxa.Sot,emlitettem,hogy ott is durva inflacio van,hogy zarnak be gyarak,hogy van baj boven
De kozel sincs meg az osszeomlas,amit itthon a propimajmok hirdetnek.Nehezsegek vannak,de nem visszafordithatatlanok meg a dolgok.Oke,ha nem lesz eszbekapas,korrekcio,akkor osszeomlas lesz a vege- majd egszer,de nem holnap.
Mo dokkal rosszabb helyzetben van.
Egyebkent szerintem a nemetekkel van a legnagyobb baj.Nemetek ezzel a zold idiotizmussal kinyirjak magukat.De meg nekik is van annyi tartalekuk,hogy ha idoben eszbekapnsk,ujra felszalloagba kerulhetnek.
100000-szer inkább MO mint bárhol a világon...te a boldogságod attól függ ,hogy ki van MO élén....és ezért "károgsz" állandóan....Azt írod nyugaton sem jó minden de azt leírod 100000000000-szor itthon minden szar.Ráadásul nem élsz kint hanem kamionozol...amivel semmi baj,de kérlek ne nevettesd ki magad leírod egy olyannak aki kint él ,hogy ne legyen szélsőséges........dikk ember
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 107
31 053
113
100000-szer inkább MO mint bárhol a világon...te a boldogságod attól függ ,hogy ki van MO élén....és ezért "károgsz" állandóan....Azt írod nyugaton sem jó minden de azt leírod 100000000000-szor itthon minden szar.Ráadásul nem élsz kint hanem kamionozol...amivel semmi baj,de kérlek ne nevettesd ki magad leírod egy olyannak aki kint él ,hogy ne legyen szélsőséges........dikk ember
Hat a te boldogsagod lehet,hogy gyorsan osszeomlana,ha nalunk tenyleg jogallam lenne.....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Sauli Niinistö volt államfő kifejtette, hogy a finnek biztonsághoz való jogát figyelembe kell venni a határtörvény előkészítésekor. A törvény lehetővé tenné, hogy megállítsák a határon a belépni kívánó menedékkérőket, de Niinistö szerint ez a törvény sértheti a nemzetközi emberi jogi egyezményeket.
...
Emlékeztetett arra, hogy a 2016-os menekültválság idején Finnország olyan törvény elfogadását fontolgatta, amely ellentétes alapvető emberi jogi kötelezettségeivel. Niinistö elnök akkor azt mondta, hogy az 1951-es genfi egyezmény szerzői soha nem gondolták volna, hogy a menekülteket politikai célokra lehet felhasználni – írta meg az yle.fi.
------------------------------------------
Az állampolgárok biztonsághoz való joga (Alkotmány) és a minden migránst be kell engedni a nemzetközi egyezmények szerint igenis üti egymást.
Amíg ezt nem merik kimondani jó hangosan, addig előrelépés se lesz.
Lehet, hogy mégis Patria kerekes APC-nk lesz? :oops:
:D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby