[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 558
31 237
113

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 097
3 061
113
Ja, a NER úgy felszabadított titeket, mi? :D SZABADSÁGHARC! VÉDJETEK MEG! Mondjátok meg ti, hogy ki mit és hogy akar és tud másokkal együttműködni, mert nem tudtok mást elképzelni.

Amúgy a ruszkik/kínaiak cselédjeinek lenni bezzeg! SZABADSÁG!
mi az hogy titeket??????...te politizálsz állandóan nem én....mit NERezel???,.....semmi közöm a NER-hez!!...0.000000000 politikai kapcsolatom van........a kostolgatásodat tartsd meg magadnak...köszönöm
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 062
113
többek közt hogy ne legyen penetránsan büdös az újrakuka, és a válogatók is emberibb körülmények közt és megbízhatóbban tudjanak dolgozni.
Jah, csak közben pont a dolog környezetvédelmi része vész el. Mert ugye ivóvízzel öblíted el azt az edényt, amelyiket a központban úgy is újramosnak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 260
20 110
113
mi az hogy titeket??????...te politizálsz állandóan nem én....mit NERezel???,.....semmi közöm a NER-hez!!...0.000000000 politikai kapcsolatom van........a kostolgatásodat tartsd meg magadnak...köszönöm
Szövegértés! Titeket szavazókat akik itt szóban folyton szabadságharcoltok, kékplakátos gondolatokat visszhangoztok. Nem állítottam, hogy NER tag lennél,h a nem azt implikáltam, hogy pont úgy cseléd vagy, mindegy, hogy nyugat vagy kelet, vagy épp a ner cselédje.

Kíváncsi lennék, hogy mennyiben vagytok kitéve a nyugat jólétének. (Pl autóipari kitettsége mekkora a bevételeiteknek, akár áttételesen is) Mert a nagy éljenzésben a németek bukdácsolásához, meg a nagy szabadságharcban én azt láttam, hogy nekem ezek sokba kerültek. Irigylem azokat akik annyira függetlenek, hogy nem hat rájuk a válság, így nyugodtan kárörvendhetnek!

Én láttam a felújítás gázárakon röhögcsélés közben és bezzeg a rezsicsöki (ami az ipart nem védte, sőt) frissen felújított automatikájú gyárat leszerelve és mexikóba költöztetve az években, 150 ember ment az utcára, stb. De itt akkor is hegyeztétek a cerkát mások nyomorára, mert egy lépésnél messzebbre ritkán gondolkoztok. És épp ezt toljátok megint/még mindig.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 977
35 328
113
Szövegértés! Titeket szavazókat akik itt szóban folyton szabadságharcoltok, kékplakátos gondolatokat visszhangoztok. Nem állítottam, hogy NER tag lennél,h a nem azt implikáltam, hogy pont úgy cseléd vagy, mindegy, hogy nyugat vagy kelet, vagy épp a ner cselédje.

Kíváncsi lennék, hogy mennyiben vagytok kitéve a nyugat jólétének. (Pl autóipari kitettsége mekkora a bevételeiteknek, akár áttételesen is) Mert a nagy éljenzésben a németek bukdácsolásához, meg a nagy szabadságharcban én azt láttam, hogy nekem ezek sokba kerültek. Irigylem azokat akik annyira függetlenek, hogy nem hat rájuk a válság, így nyugodtan kárörvendhetnek!

Én láttam a felújítás gázárakon röhögcsélés közben és bezzeg a rezsicsöki (ami az ipart nem védte, sőt) frissen felújított automatikájú gyárat leszerelve és mexikóba költöztetve az években, 150 ember ment az utcára, stb. De itt akkor is hegyeztétek a cerkát mások nyomorára, mert egy lépésnél messzebbre ritkán gondolkoztok. És épp ezt toljátok megint/még mindig.

Azért az megvan, hogy nem mi idéztük ezt elő akár kárörvendtünk, akár nem?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 260
20 110
113
Jah, csak közben pont a dolog környezetvédelmi része vész el. Mert ugye ivóvízzel öblíted el azt az edényt, amelyiket a központban úgy is újramosnak.
Nem vitatom, de nem tudom, hogy mi az egyenleg. Nem biztos, hogy teljesen elvész az előny, bár az biztos, hogy romlik.

Nem tudom, hogy mi lenne a mosogatás nélkül. Én is elöblítem, mert a lakásban gyűjtve is elviselhető így a szag, nem büdösödik, nem kell a kukát folyton mosogatni, stb. Anélkül inkább kidobnám a vegyesbe, az légmentesen zárt és közelebb van a kukája, mint a szelektív.

én pl. 4 felé gyűjtök: vegyes, műanyag-fém-tetrapak, papír, üveg/visszaváltható (ezt még messzebb kell vigyem. A vegyes egyedül az amihez nem kell "utcaiba öltöznöm", azt 1 perc ledobni. Az üveget konkrétan az áruházig kell elvinnem. Emiatt a szelektívet ritkábban viszem ki. Szerintem ez is egy szempont. Meg az, hogy az utcán ne legyen penetráns bűz amíg jön a szelektíves kocsi. Vegyeset heti 2x viszik, szelektívet hetente 1x.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 260
20 110
113
Azért az megvan, hogy nem mi idéztük ezt elő akár kárörvendtünk, akár nem?
Az megvan, hogy ez a kárörvendés mások nyomorán nem egy olyan erkölcsi magasság példázata, ami alapján bárki szívesen azonosul veletek? (És ez rendszerszinten megy. Bezzeg amikor az LMBTQ-k vagy Momentumosok ugyanígy heherésznek, fel vagytok háborodva)

A társadalom infantilizálódásának és megosztottságának példája amit csináltok. És ez maga is részben a nyugat leépülésének példája. Majd magára veszi akire vonatkozik.
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 097
3 061
113
Szövegértés! Titeket szavazókat akik itt szóban folyton szabadságharcoltok, kékplakátos gondolatokat visszhangoztok. Nem állítottam, hogy NER tag lennél,h a nem azt implikáltam, hogy pont úgy cseléd vagy, mindegy, hogy nyugat vagy kelet, vagy épp a ner cselédje.

Kíváncsi lennék, hogy mennyiben vagytok kitéve a nyugat jólétének. (Pl autóipari kitettsége mekkora a bevételeiteknek, akár áttételesen is) Mert a nagy éljenzésben a németek bukdácsolásához, meg a nagy szabadságharcban én azt láttam, hogy nekem ezek sokba kerültek. Irigylem azokat akik annyira függetlenek, hogy nem hat rájuk a válság, így nyugodtan kárörvendhetnek!

Én láttam a felújítás gázárakon röhögcsélés közben és bezzeg a rezsicsöki (ami az ipart nem védte, sőt) frissen felújított automatikájú gyárat leszerelve és mexikóba költöztetve az években, 150 ember ment az utcára, stb. De itt akkor is hegyeztétek a cerkát mások nyomorára, mert egy lépésnél messzebbre ritkán gondolkoztok. És épp ezt toljátok megint/még mindig.
nem szavazok senkire 30 éve......1000000-szer leírtam már semleges vagyok...az egyik 19 a másik egy híján 20...Rám is hat a valóság...csak amit nem tudok és (akarok) befolyásolni azzal nem foglalkozom....elég sok idegbeteg embert látok aki politizál és dobja el a családját...barátait.....csak mert másképp gondolkodik
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 260
20 110
113
nem szavazok senkire 30 éve......1000000-szer leírtam már semleges vagyok...az egyik 19 a másik egy híján 20...Rám is hat a valóság...csak amit nem tudok és (akarok) befolyásolni azzal nem foglalkozom....elég sok idegbeteg embert látok aki politizál és dobja el a családját...barátait.....csak mert másképp gondolkodik
de a nyugat megtagadása (és másik irányból a keleté is) pont így a családunk és barátaink eldobása, bár egy jóval elvontabb szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 062
113
Nem vitatom, de nem tudom, hogy mi az egyenleg. Nem biztos, hogy teljesen elvész az előny, bár az biztos, hogy romlik.

Nem tudom, hogy mi lenne a mosogatás nélkül. Én is elöblítem, mert a lakásban gyűjtve is elviselhető így a szag, nem büdösödik, nem kell a kukát folyton mosogatni, stb. Anélkül inkább kidobnám a vegyesbe, az légmentesen zárt és közelebb van a kukája, mint a szelektív.

én pl. 4 felé gyűjtök: vegyes, műanyag-fém-tetrapak, papír, üveg/visszaváltható (ezt még messzebb kell vigyem. A vegyes egyedül az amihez nem kell "utcaiba öltöznöm", azt 1 perc ledobni. Az üveget konkrétan az áruházig kell elvinnem. Emiatt a szelektívet ritkábban viszem ki. Szerintem ez is egy szempont. Meg az, hogy az utcán ne legyen penetráns bűz amíg jön a szelektíves kocsi. Vegyeset heti 2x viszik, szelektívet hetente 1x.
Volt annak idején egy FKF-es tótumfaktummal egy interjú a szelektív gyűjtés kapcsán.
Sajnos már többször kerestem, de végül nem lett meg.
Ott azt mondta el, hogy felesleges precízen elöblíteni, mert a feldolgozás során úgy is átmegy az anyag mosáson. A lényeg inkább az, hogy amennyire lehet fizikailag ürítsd ki a csomagolást (kanalazd ki alaposan).
Nálunk teljes idiotizmus a szelektív gyűjtés. Hiába akarom szelektíven gyűjteni a cuccot, ha írd és mond 4 hetente viszik el a szelektíveket. Namost mosogathatod azt akárhogy, ha mondjuk egy húsos tálcát dobnék bele - nagy környezetvédőként - az a nyári gatyarohasztó melegben 2 nap alatt kolera büdössé válik. Öblögethetném ezt alul felül. Ezen az nem változtatna.
Megoldás: Az ilyen kényes dolgokat szimplán belekúrjuk a sima kukába. Így is van, hogy már a 3. hét végére púposra döngöljük a műanyagos kukát, és még lenne egy hét hátra. Na olyankor hideg nyugalommal megy a válogatott műanyag is a kommunálisba.
A papír épp elég szokott lenni.

Különben a szelektívet miért nem teszed műanyag zsákba? Abból még illatosítottat is lehet kapni.
Érdekes, hogy a régi lakásunknál a ház kiírta, hogy ki kell önteni a kukában a zacskóból a szemetet.
Ezt még a szelektívnél sem értem, de a kommunálisnál meg különösen nem.
A zacskózásról is elmondta a fejes, hogy a szelektív is maradhat zacskóba, mert valami előkészítő folyamatként szétcincálják úgy is a zsákot.
Nyilván a papíros más, de ott nem nagyon van probléma, mert papírba általában nem csomagolnak olyan dolgot, ami összekenhetné a kuka belsejét.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 047
69 780
113
Szövegértés! Titeket szavazókat akik itt szóban folyton szabadságharcoltok, kékplakátos gondolatokat visszhangoztok. Nem állítottam, hogy NER tag lennél,h a nem azt implikáltam, hogy pont úgy cseléd vagy, mindegy, hogy nyugat vagy kelet, vagy épp a ner cselédje.

Kíváncsi lennék, hogy mennyiben vagytok kitéve a nyugat jólétének. (Pl autóipari kitettsége mekkora a bevételeiteknek, akár áttételesen is) Mert a nagy éljenzésben a németek bukdácsolásához, meg a nagy szabadságharcban én azt láttam, hogy nekem ezek sokba kerültek. Irigylem azokat akik annyira függetlenek, hogy nem hat rájuk a válság, így nyugodtan kárörvendhetnek!

Én láttam a felújítás gázárakon röhögcsélés közben és bezzeg a rezsicsöki (ami az ipart nem védte, sőt) frissen felújított automatikájú gyárat leszerelve és mexikóba költöztetve az években, 150 ember ment az utcára, stb. De itt akkor is hegyeztétek a cerkát mások nyomorára, mert egy lépésnél messzebbre ritkán gondolkoztok. És épp ezt toljátok megint/még mindig.
Kicsit sikerült a stockholm-szindrómádat kiadni, remélem ez a gyógyulás jele. Azt ugye tudod, hogy a hazai renncer amit baszogatsz pont annak a rendszernek a kiterjesztése amihez tartozásunkat propagálod a kiváló önértékelésről tanúskodó cseléd szerepben, ráadásul a hazait azért baszogatod, mert a gazdáidhoz való tartozást propagálja, amint te? :rolleyes:

A kárörvendés az csak a megérdemelt lelki plusz, ha végignézhetjük a cselédséged gazdanépeinek összeomlását. Nem hagytak ki egy olyan gátlástalan tettet velünk szemben, ami ha megtörténik velük, azt nem fogjuk pattogatott kukoricát zabálva, széles vigyorral végignézni. De a pusztulásuk magának a ránk nehezedő gátnak a feloldása lenne, nosza hisztikézz csak, hogy nemá. Azt sem tudod, hogy a szolgahelyzeten kívül mit is csinálj mi? Csak legyen szépen emiatt mindenki más is a jó szockóra szocializálódott puffogó szolga, aki mérges a nyugat ide benyúló csápjaira és közben jó szolga aki meghallgathatja cserébe, hogy milyen rossz szolga?

Ezeknek az ükjei a gyereklányokat erőszakolták itt, adták el rabszolgának a mi ükjeinket a törököknek, ezek leradírozták az őseid emlékét a hazádról, éheztették a népedet, hogy alá legyen írva a szaros trianoni diktátumuk, odaadtak a kreálmány pszeudonépeiknek eltüntetni a dédjeinkből, nagyapákból rengeteg embert. Háborúba hajtottak és most pont ugyanazzal a forgatókönyvvel megint háborúba akarnak hajtani, simán azért, hogy meghalj.

De jajj, nehogy sérelmük legyen, hát az nagyon rossz lenne. Szánalmas.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113
én pl. 4 felé gyűjtök: vegyes, műanyag-fém-tetrapak, papír, üveg/visszaváltható (ezt még messzebb kell vigyem. A vegyes egyedül az amihez nem kell "utcaiba öltöznöm", azt 1 perc ledobni. Az üveget konkrétan az áruházig kell elvinnem. Emiatt a szelektívet ritkábban viszem ki. Szerintem ez is egy szempont. Meg az, hogy az utcán ne legyen penetráns bűz amíg jön a szelektíves kocsi. Vegyeset heti 2x viszik, szelektívet hetente 1x.
Dettó..

Itt BP-n szerintem egész normálisan működik ez a hulladékszállítás-szelektív dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 587
38 358
113
☝️
Az izraeli hírszerzés által megzsarolt brit politikus szexuális tartalmú képek kiszivárogtatásával, amelyeket egy férfinak küldött a meleg társkereső alkalmazáson (grinder):

Óvakodjatok a cionista szószólóktól - valószínűleg dühöngő buzernyákok
‍♂️
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 727
19 196
113
ezt ennél árnyaltabban látom, de voltak gondok, és most sem messiások. Vannak hibáik és érdemesik. Azokat nem értem akik feketén-fehéren látnak mindent. Néha hasznos egy kis csökönyösség és csőlátás, van az a helyzet ahol átsegít, de ha állandósult állapot, az gondot fog okozni.

A fórumozók hangos többsége valamelyik oldal mellett végtelen elkötelezett, és örül "az ellenség" nyomorának. De mi itt vaguynk köztük, és akkor tuudnk prosperálni, ha ők is prosperálnak, a legjobb, ha mind kelet, mind nyugat jól elvan, és mi is. Sőt, mág Afrikának is jó lenne, ha sikeres lenne, sok itteni gond megoldódna, ha nem nekik jobban menne a soruk (fenntarthatóan, nem segélyből)
Mivel ez a beszélgetés az én hozzászólásomból indult ki, néhány dolgot megjegyeznék. Változatlanul fenntartom azon véleményem, hogy a németek megérdemlik ami történik velük mert saját maguk idézték elő azokat a problémákat amivel most küzdenek. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy ilyenné alakítsák át a társadalmukat, és a német választó polgárok többsége folyamatosan olyan kormányok megválasztását támogatta akik nyíltan felkarolták ennek a politikának a megvalósítását. Ez pedig teljesen független attól, hogy ez az állapot hosszú távon nekünk sem fog jót tenni - igen nekünk sem lesz jó ebben teljesen igazad van - mert érdemben nem fogjuk tudni befolyásolni, hogy milyen lesz a német a francia az olasz a spanyol stb társadalmak összetétele (és ezzel együtt a politikájuk)10, 20, 30 vagy még több év múlva, az egyetlen amit tehetünk, hogy lehetőleg olyan politikai vezetés legyen idehaza ami alapvetően nem pártolja azt az eszement politikát ami tőlünk nyugaton van, már ami a bevándorlás politikát illeti.

UI: Nem vagyok elkötelezett egyik oldalon sem, vannak amiben egyetértek és van amivel meg nem. Jelen esetben a németek idióta, öngyilkos társadalom transzformáló politikájával baromira nem.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 177
58 362
113
Nem vitatom, de nem tudom, hogy mi az egyenleg. Nem biztos, hogy teljesen elvész az előny, bár az biztos, hogy romlik.

Nem tudom, hogy mi lenne a mosogatás nélkül. Én is elöblítem, mert a lakásban gyűjtve is elviselhető így a szag, nem büdösödik, nem kell a kukát folyton mosogatni, stb. Anélkül inkább kidobnám a vegyesbe, az légmentesen zárt és közelebb van a kukája, mint a szelektív.

én pl. 4 felé gyűjtök: vegyes, műanyag-fém-tetrapak, papír, üveg/visszaváltható (ezt még messzebb kell vigyem. A vegyes egyedül az amihez nem kell "utcaiba öltöznöm", azt 1 perc ledobni. Az üveget konkrétan az áruházig kell elvinnem. Emiatt a szelektívet ritkábban viszem ki. Szerintem ez is egy szempont. Meg az, hogy az utcán ne legyen penetráns bűz amíg jön a szelektíves kocsi. Vegyeset heti 2x viszik, szelektívet hetente 1x.
Jól van buksi. Jó kisfiú vagy. :)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113
Mivel ez a beszélgetés az én hozzászólásomból indult ki, néhány dolgot megjegyeznék. Változatlanul fenntartom azon véleményem, hogy a németek megérdemlik ami történik velük mert saját maguk idézték elő azokat a problémákat amivel most küzdenek. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy ilyenné alakítsák át a társadalmukat, és a német választó polgárok többsége folyamatosan olyan kormányok megválasztását támogatta akik nyíltan felkarolták ennek a politikának a megvalósítását. Ez pedig teljesen független attól, hogy ez az állapot hosszú távon nekünk sem fog jót tenni - igen nekünk sem lesz jó ebben teljesen igazad van - mert érdemben nem fogjuk tudni befolyásolni, hogy milyen lesz a német a francia az olasz a spanyol stb társadalmak összetétele (és ezzel együtt a politikájuk)10, 20, 30 vagy még több év múlva, az egyetlen amit tehetünk, hogy lehetőleg olyan politikai vezetés legyen idehaza ami alapvetően nem pártolja azt az eszement politikát ami tőlünk nyugaton van, már ami a bevándorlás politikát illeti.

UI: Nem vagyok elkötelezett egyik oldalon sem, vannak amiben egyetértek és van amivel meg nem. Jelen esetben a németek idióta, öngyilkos társadalom transzformáló politikájával baromira nem.
Nem kekeckedek, csak hogy árnyaljam a képet:

Biztos vagy benne,hogy nem tartottak fegyvert a németek fejéhez ?
A 2.vh vége óta megszállt ország... Nem önálló, valószínűleg az elmúlt 70 évben sem volt az, az északi áramlat felrobbantása óta pedig még Pápua Új Guineának is világos, hogy nem szuverén állam.

Továbbá a németek szuicid,idióta politikájával szerintem itt senki sem ért egyet, kivéve a Nafosokat, akiknek a mottója a "németeket lent,az oroszokat pedig kint tartani".

És még egy kérdés, vajon mennyire "német" politika az,ami németországban zajlik ? Hiszen szembemegy mind a német, mint Európa (Eu) érdekeivel...a vezeték felrobbantása mennyiben volt német érdek? Az azt követő szánalmas kussolás a "német" politika részéről,amely felbecsülhetetlen károkat okozott németország külpolitikai renoméjának mennyiben volt német érdek?

Bárhogyis.. tanulnunk kell belőle, hogy azokat a hibákat ne kövessük el,amit ők. Sosem kerülhetnek újra hatalomra itthon a hazaárulók...úgymint 2002-2010 között.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 977
35 328
113
Nem kekeckedek, csak hogy árnyaljam a képet:

Biztos vagy benne,hogy nem tartottak fegyvert a németek fejéhez ?
A 2.vh vége óta megszállt ország... Nem önálló, valószínűleg az elmúlt 70 évben sem volt az, az északi áramlat felrobbantása óta pedig még Pápua Új Guineának is világos, hogy nem szuverén állam.

Továbbá a németek szuicid,idióta politikájával szerintem itt senki sem ért egyet, kivéve a Nafosokat, akiknek a mottója a "németeket lent,az oroszokat pedig kint tartani".

És még egy kérdés, vajon mennyire "német" politika az,ami németországban zajlik ? Hiszen szembemegy mind a német, mint Európa (Eu) érdekeivel...a vezeték felrobbantása mennyiben volt német érdek? Az azt követő szánalmas kussolás a "német" politika részéről,amely felbecsülhetetlen károkat okozott németország külpolitikai renoméjának mennyiben volt német érdek?

Bárhogyis.. tanulnunk kell belőle, hogy azokat a hibákat ne kövessük el,amit ők. Sosem kerülhetnek újra hatalomra itthon a hazaárulók...úgymint 2002-2010 között.

Nem hiszem, hogy a németek "megszállt ország" volta itt perdöntő lenne. "Megszállt országként" is 30-40 évig a normalitás volt alapvetően a norma. Bár persze voltak jelenségek, de ugyanazok, mint az egész Nyugaton.

Közben a skótok/britek a "misgendering" börtönnel büntetésénél tartanak, ezzel foglalják el magukat, miközben.
A dolog szellemi eredete, háttere le van írva az alábbi cikkben. Nem taglalom, de természetesen a "szokásos gyanúsítottak" vannak a háttérben itt is, ahogy mindenütt.

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 727
19 196
113
Nem kekeckedek, csak hogy árnyaljam a képet:

Biztos vagy benne,hogy nem tartottak fegyvert a németek fejéhez ?
A 2.vh vége óta megszállt ország... Nem önálló, valószínűleg az elmúlt 70 évben sem volt az, az északi áramlat felrobbantása óta pedig még Pápua Új Guineának is világos, hogy nem szuverén állam.

Továbbá a németek szuicid,idióta politikájával szerintem itt senki sem ért egyet, kivéve a Nafosokat, akiknek a mottója a "németeket lent,az oroszokat pedig kint tartani".

És még egy kérdés, vajon mennyire "német" politika az,ami németországban zajlik ? Hiszen szembemegy mind a német, mint Európa (Eu) érdekeivel...a vezeték felrobbantása mennyiben volt német érdek? Az azt követő szánalmas kussolás a "német" politika részéről,amely felbecsülhetetlen károkat okozott németország külpolitikai renoméjának mennyiben volt német érdek?

Bárhogyis.. tanulnunk kell belőle, hogy azokat a hibákat ne kövessük el,amit ők. Sosem kerülhetnek újra hatalomra itthon a hazaárulók...úgymint 2002-2010 között.
Az, hogy az egyes német választó polgár kire adja le a szavazatát az az ő egyéni döntése és valószínűleg nem kényszer hatására dönt a szavazófülke magányában. Éppen ezért a felelősség magukat a németeket terheli és így saját maguk generálták a problémát. Azon el lehet vitatkozni, hogy a 2. vh után mennyire lett beléjük nevelve (a nyugat németekbe főképp) a bűntudatiság ami vélhetően elősegítette a társadalmuk jelenlegi idióta, sokszor minden normalitást nélkülöző világnézetét. De ez megint csak a saját döntésük, és az évtizedek múlásával (pláne 1990 után) illett volna ezt a szemléletüket revideálni némiképpen. Ehhez képest nem, hogy nem tették meg, hanem átestek a ló túloldalára ugyanolyan fanatikusan (és önkéntesen!) mint ahogy tették azt 1936-tól 45-ig.