[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 447
21 264
113
Azért jó gyorsan levágták a lényeget az illegális migrációval kapcsolatban, nem kellett nekik csak 10 év hogy felfogják mi miről beszéltünk nekik!

Nagy tapsot nekik!!!
Korai lesz még az a taps!

Most a keresztény egyházak évi 600 millió eurós támogatását (régen kötött hosszútávú szerződés alapján) akarja megszüntetni a kormány.
A gazdaság lefelé megy, a szociális költségek (nem utolsó sorban: migráns eltartás) nőnek, a kassza lyukas.
Mihez nyúlnak hozzá? Nem a migránsköltségekhez!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 063
57 691
113
Azért jó gyorsan levágták a lényeget az illegális migrációval kapcsolatban, nem kellett nekik csak 10 év hogy felfogják mi miről beszéltünk nekik!

Nagy tapsot nekik!!!
Egyenlőre csak a szájuk jár. Várjuk meg, mi lesz a szavakból. Szerintem nem sok, mert kutyából nem lesz szalonna. A kemény szavak a közelgő választás miatt vannak.
Ha a héten lenne még késelés, az bizony az AfD és Wagenknechtnek kedvezne.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 669
18 875
113
Azért jó gyorsan levágták a lényeget az illegális migrációval kapcsolatban, nem kellett nekik csak 10 év hogy felfogják mi miről beszéltünk nekik!

Nagy tapsot nekik!!!
Szerintem még most sem fogták fel teljesen, vagy ha igen már akkor is késő. Attól a több millió embertől akiket beengedtek, demokratikus és humánus úton már nem tudnak megszabadulni. Ez már halottnak a csók kategória.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Kretschmar szinte az egyetlen CDU-s, aki ezt rendszeresen kritizálja, Magyarországot nem köpködi és leül velünk tárgyalni.

Ha szerencsénk lesz, kiesik az SPD, a Zöldek, Linke és az FDP is a tartományi parlamentből.
És jó sansszal ő lesz az első miniszterelnök, aki elfogadja az AFD külső támogatását.
Ez a szász választás komoly földrengést hozhat. +/1-2 %-on fog múlni.
Érdekes.
Százszorsság szemben a nemzetközi trendekkel
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 504
14 644
113




A német hírszerzésre hivatkozva Oroszország dróntámadást tervezett a NATO németországi bázisa ellen, ahol a DRLO-DPA repülőgépek állomásoznak.

14 Boeing E-3A Airborne Warning & Control System (AWACS) repülőgép állomásozik a geilenkircheni repülőtéren.

A német biztonsági hatóságok azt vizsgálják, hogy ezek a drónok hol indulhattak el – feltehetően orosz hajókról az Északi- és a Balti-tengeren, vagy Kalinyingrádból.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113



A német hírszerzésre hivatkozva Oroszország dróntámadást tervezett a NATO németországi bázisa ellen, ahol a DRLO-DPA repülőgépek állomásoznak.

14 Boeing E-3A Airborne Warning & Control System (AWACS) repülőgép állomásozik a geilenkircheni repülőtéren.

A német biztonsági hatóságok azt vizsgálják, hogy ezek a drónok hol indulhattak el – feltehetően orosz hajókról az Északi- és a Balti-tengeren, vagy Kalinyingrádból.

Elég titkosszolgálati figyelemelterelésnek tűnik. Amíg vizsgálják a potenciális orosz szabotázsakciót, addig sem az amerikai -ukran -lengyel(minimum a menekülésben segítettek) koprodukcióban végrehajtott gázvezeték felrobbantásával foglalkoznak,

Van vastag bőr a NAFOsok képén.Ez a Jürgen feketeöves hazaáruló.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 388
30 276
113
Tegnap voltunka a Grünes Gewölbét megnézni. Elképesztő műkincsek vannak ott. Azt a balos tüntetést láttam, mert az Alte Kaffee-ban ebédeltünk egy nagyon jót. Ha meggondolod, hogy a központot szarrá bombázták és milyenre épitették vissza, le a kalappal. Zwingert is körbejártuk. Nem feltúrva van, hanem a barokk kertet állitják vissza eredeti állapotába. Drezda megèr több utat is, mert annyi néznivaló van. Legközelebb èv végén megyünk megint.
Ma megnézzük a Wagenknecht választàsi rendezvényt Jenában. :)
Hmm, lehet, hogy találkoztunk? A Zwingernél nem a felújítás volt a problémám, hanem, hogy megkerültetik veled a fél világot, hogy aztán visszapattanj az ajtóról, hogy ez a felújítás miatt zárva. Grünes Gewölbe-nél azt a "buborékfóliát" nem értettem.
Ma túrázni voltunk, Bastei, gyönyörű időnk volt, felszálló pára, amit egy fotós kívánhat. Egyébként a nemzeti park honlapja is elég kaki, van, hogy be sem jön.

Legalább a balos tüntire nem volt nagy igény. :)
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 014
8 169
113
Nem ám csalni a willkommennel, héló!

Ez nem olyan határellenőrzés lesz:
A határellenőrzéseket a liberálisok is támogatják, akik prioritásuknak tartják az irreguláris migráció elleni fellépést.
Csak nem gondoltad?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 221
9 791
113
A britek teljesen meghaborodtak, totalis rendorallamma valtak per het alatt, ugy tunik:

JDek itt eppen taglaljak, mi tortent:

 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
404
2 787
93

Több szinten sem értem mi történik.

Az iszlamistáknak nem érdekük, hogy a tűréshatár fölé vigyék az erőszakos cselekmények számát. Két fő eset van a fejemben.
  1. A késeléseket elvakult, önálló egyének hajtják végre, egyáltalán nem foglalkozva a magasabb szintű következményekkel.
  2. Valamilyen "központi" vezérlés hatására ugrott meg az esetek száma. Itt ugye az lenne a kérdés, hogy hol is van a központ, amely vezérel. Oroszok? Kína? Iszlám Állam? Ez esetben mi lenne a cél? Destabilizáció? A választások befolyásolása?
Azt sem értem, hogy a németek (és a többiek) miért hagyják ezt. Még csak-csak tudom hová tenni a bevándorló szeretetüket, de hogy késelőket miért nem büntetnek a törvény legkomolyabb szigorával, az egyszerűen nem fér a fejembe.

Mitől várják a változást? Ahogy én látom, a migráns bűnözés konkrétan pozitív visszacsatolást kap.

Tegyük most félre egy kicsit a háttérhatalom elméleteket, és tételezzük fel, hogy nem mindenki teljesen hülye a kormányokban.

Tud valaki olyan tervről, elképzelésről, amely orvosolná az elharapódzó erőszak problémáját? Nyilván látják ők is a problémákat.

Kevésbé érdekel a nyugatellenes fórumtársak véleménye, cserébe különösen érdekelne a nyugatpárti fórumtársak véleménye. Ez most nem piszkálódás, hanem szeretném megérteni, hogy milyen gondolatmenettel kezelitek a naponta jövő késeléseket.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 388
30 276
113
Több szinten sem értem mi történik.

Az iszlamistáknak nem érdekük, hogy a tűréshatár fölé vigyék az erőszakos cselekmények számát. Két fő eset van a fejemben.
  1. A késeléseket elvakult, önálló egyének hajtják végre, egyáltalán nem foglalkozva a magasabb szintű következményekkel.
  2. Valamilyen "központi" vezérlés hatására ugrott meg az esetek száma. Itt ugye az lenne a kérdés, hogy hol is van a központ, amely vezérel. Oroszok? Kína? Iszlám Állam? Ez esetben mi lenne a cél? Destabilizáció? A választások befolyásolása?
Azt sem értem, hogy a németek (és a többiek) miért hagyják ezt. Még csak-csak tudom hová tenni a bevándorló szeretetüket, de hogy késelőket miért nem büntetnek a törvény legkomolyabb szigorával, az egyszerűen nem fér a fejembe.

Mitől várják a változást? Ahogy én látom, a migráns bűnözés konkrétan pozitív visszacsatolást kap.

Tegyük most félre egy kicsit a háttérhatalom elméleteket, és tételezzük fel, hogy nem mindenki teljesen hülye a kormányokban.

Tud valaki olyan tervről, elképzelésről, amely orvosolná az elharapódzó erőszak problémáját? Nyilván látják ők is a problémákat.

Kevésbé érdekel a nyugatellenes fórumtársak véleménye, cserébe különösen érdekelne a nyugatpárti fórumtársak véleménye. Ez most nem piszkálódás, hanem szeretném megérteni, hogy milyen gondolatmenettel kezelitek a naponta jövő késeléseket.
Miért, eddig mi történt, ami arra utal, h elérték a tűréshatárt? Lesz egy mindenki mindenkivel koalíció hogy jááájjj, csak ne a fasiszták. A CDU a kampányban pofázik, egyébként eddig sem tettek semmit. Ha rezeg a léc, betiltják az AfD-t.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 509
4 406
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...eyen-ignoraljak-a-tagallamok-a-kereset-705691
"Már csak néhány napja maradt az uniós országoknak a biztosjelöltek kiválasztásának határidejéig, és egyre reménytelenebbnek tűnik, hogy a tagállamok teljesítik Ursula von der Leyen bizottsági elnök kérését a nemek közötti egyensúly megteremtéséről. Mostanáig a 27 tagállamból csak 22 tagállam terjesztette elő a jelöltjét, Portugália, Belgium, Dánia, Olaszország és Bulgária még nem jelentette be az aspiránsát. Az eddig jelentkezők többsége pedig csak egy embert, főként férfiakat jelöltek."
 
  • Vicces
Reactions: enzo