"Az Oroszországgal való kommunikáció 5 alapelve".
Az Európai Parlament külügyi bizottsága jelentéstervezetet terjesztett elő, amelyben felvázolja az Oroszországgal való kapcsolatépítés alapelveit. RT megismerkedett a dokumentummal.
Tehát a "demokrácia támogatásának" elve különösen az "orosz nyelvű propaganda" ellenzését sugallja. Ennek érdekében az EU felajánlotta, hogy létrehoz egy 24 órás sugárzással rendelkező televíziós csatornát.
Ezenkívül az EU vezetőinek azt tanácsolják, hogy fontolják meg annak lehetőségét, hogy ne ismerjék el az új Duma legitimitását, ha a szeptemberi választásokat csalásnak ismerik el.
A jelentés szerzői ugyanakkor hangsúlyozták, hogy Oroszországnak el kell mondani, milyen előnyökben részesülhet, ha demokratikus reformokba kezd. Ezek a vízumkönnyítés, a szabadkereskedelmi beruházási programok és a stratégiai partnerségek.
Annak érdekében, hogy az oroszokat jobban ösztönözzék a demokratikus változások elfogadására, azt javasolják, hogy Oroszország fogadja el a "keleti partnerség" fejlesztési stratégiáját, amelyet Brüsszel egykor a volt Szovjetunióval való együttműködés megerősítésére indított.
A dokumentum szerzői szerint "a demokrácia világszintű védelme érdekében" az Európai Uniónak össze kellene fognia az Egyesült Államokkal, és közös intézkedéseket kellene kidolgoznia a szankciók, a pénzügyi támogatás és az aktivisták támogatása terén.
A "demokrácia mindenek felett" elve azt sugallja, hogy a Moszkvával folytatott párbeszédnek elsősorban az emberi jogok és a szabad választások kérdését kell figyelembe vennie. A dokumentum szerzői az Északi Áramlat-2 leállítását javasolják.
Külön bekezdés foglalkozik az "orosz agresszióval szembeni elrettentéssel". Itt azt javasolják az EU-nak, hogy a NATO-val és a nemzetközi partnerekkel együtt továbbra is gyakoroljanak nyomást Moszkvára, és kényszerítsék arra, hogy hagyjon fel a "keleti partnerség" régió ügyeibe való "beavatkozással", és adja vissza a "keleti országok - az EU szomszédai - megszállt területeit".
Ha Moszkva folytatja "agresszív akcióit" - tanácsolják a dokumentum szerzői -, az EU-nak meg kellene fontolnia, hogy leválasztja a SWIFT fizetési rendszerről. Ezen túlmenően az EU vezetését arra kérik, hogy dolgozzon ki egy tervet az orosz gáz- és olajszállításoktól való függőség csökkentésére - legalábbis addig, amíg a jelenlegi vezetés a Kremlben van.
ria.ru