[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
"Az Oroszországgal való kommunikáció 5 alapelve".

EU_likes_to_lecture-crop-c0-5__0-5-800x500-70.jpg


Az Európai Parlament külügyi bizottsága jelentéstervezetet terjesztett elő, amelyben felvázolja az Oroszországgal való kapcsolatépítés alapelveit. RT megismerkedett a dokumentummal.

Tehát a "demokrácia támogatásának" elve különösen az "orosz nyelvű propaganda" ellenzését sugallja. Ennek érdekében az EU felajánlotta, hogy létrehoz egy 24 órás sugárzással rendelkező televíziós csatornát.

Ezenkívül az EU vezetőinek azt tanácsolják, hogy fontolják meg annak lehetőségét, hogy ne ismerjék el az új Duma legitimitását, ha a szeptemberi választásokat csalásnak ismerik el.

A jelentés szerzői ugyanakkor hangsúlyozták, hogy Oroszországnak el kell mondani, milyen előnyökben részesülhet, ha demokratikus reformokba kezd. Ezek a vízumkönnyítés, a szabadkereskedelmi beruházási programok és a stratégiai partnerségek.

Annak érdekében, hogy az oroszokat jobban ösztönözzék a demokratikus változások elfogadására, azt javasolják, hogy Oroszország fogadja el a "keleti partnerség" fejlesztési stratégiáját, amelyet Brüsszel egykor a volt Szovjetunióval való együttműködés megerősítésére indított.

A dokumentum szerzői szerint "a demokrácia világszintű védelme érdekében" az Európai Uniónak össze kellene fognia az Egyesült Államokkal, és közös intézkedéseket kellene kidolgoznia a szankciók, a pénzügyi támogatás és az aktivisták támogatása terén.

A "demokrácia mindenek felett" elve azt sugallja, hogy a Moszkvával folytatott párbeszédnek elsősorban az emberi jogok és a szabad választások kérdését kell figyelembe vennie. A dokumentum szerzői az Északi Áramlat-2 leállítását javasolják.

Külön bekezdés foglalkozik az "orosz agresszióval szembeni elrettentéssel". Itt azt javasolják az EU-nak, hogy a NATO-val és a nemzetközi partnerekkel együtt továbbra is gyakoroljanak nyomást Moszkvára, és kényszerítsék arra, hogy hagyjon fel a "keleti partnerség" régió ügyeibe való "beavatkozással", és adja vissza a "keleti országok - az EU szomszédai - megszállt területeit".

Ha Moszkva folytatja "agresszív akcióit" - tanácsolják a dokumentum szerzői -, az EU-nak meg kellene fontolnia, hogy leválasztja a SWIFT fizetési rendszerről. Ezen túlmenően az EU vezetését arra kérik, hogy dolgozzon ki egy tervet az orosz gáz- és olajszállításoktól való függőség csökkentésére - legalábbis addig, amíg a jelenlegi vezetés a Kremlben van.

ria.ru
Nekem az eszem megáll ezektől a jelszavakban kommunikáló idiótáktól mindig. Az egész történelem során kitaláltak valamit az ilyenek, ami egyértelműen irreális volt, a megvalósításakor beleütköztek a valóságba és aztán tárogatták a kezeiket, hogy nem ők tehetnek róla. Nem racionális dolog, hogy ezeket hagyják vezetni, országokat. Persze mindig más issza meg a levét a hülyeségeiknek.

Oroszország még hadakozás közben is nyomta szerződés szerint az ukriknak a gázt. Mialatt ezek a barmok tudják, hogy az USA a saját gázdzállítmányaival is zsarolna, ahogy egyoldalúvá válna a szerepük, mégis képesek vagy hinni abban(a hasznos idióták), hogy ez nem így lesz, vagy ennek elérése a dolguk! Mindegy, hogy a tudatlanság, vagy a szándékosság a mozgatórugó, ha megcsinálják, elvágják saját magukat is a kontinentális gázkészletektől, hogy egy másik kontinensről hozassanak. HA ezt meglépik, a hazaárulás már kis szó lesz, Európa-árulásnak kellene nevezni.

Simán békeidős foglalkozások körében is jönne a nem vagytok kellően demokratikusak, úgyhogy amíg azok nem lesztek nem jön az lng hajó. Ennek minden vonzatával. Balkánosítani, közel-keletiesíteni, észak-koreásítani fogja a viszonyokat. Ha meg tovább nő a feszkó és az ellátóhajók célpontok lesznek, akkor majd ül ez a sok kozmopolita balfasz és tárogatja a kezét, hogy nem ők tehetnek róla.

És ha az oroszok megunják ezt, hogy egyszerűen nyálcsorgató hülyék a partnereik itt és levágják európát a vezetékekről, azt visszacsinálni elég nehéz lesz, mert ha megpróbálod, az usa kénytelen szankciózni az autoriter kikacsintgatásodra hivatkozva és befagyasztani a szállításokat.

Elmebaj.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Csak ideiglenesen akarnak megfagyni, amíg a jelenlegi vezetés a Kremlben van:D. De, hogy honnan tudják, hogy az meddig marad ott nem tudom.
Persze ez usankának megfelelne, mert két riválisát tenné tönkre egy ilyen akció.
Az új legvalószínűbb német kancellárnő egész véletlenül pont az USA-ba van becsatornázva, 1000 szállal!
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 602
113

Látom nálatok is minden rendben van. Mitől van ilyen feszültség a társadalomban?
Végülis itthon a csövesek csak megverték, majd felgyújtották egymást a Jászain, mennyivel humánusabb módszer már mint egy sima késelgetés.

Emlékszem egyszer kiültünk volna oda haverral sörözni, mire odajött egy láthatóan érdekes állapotú csöves egy bazi nagy fűrésszel és szatyorral a kezében magyarázni, hogy ha a kommunisták nem végzik ki Nagy Imrét visszakaptuk volna Trianont. De mondhatnám bármelyik pályaudvarunk környékét vagy a kellően hírhedt Blaha aluljárót, esetleg az 1-es villamoson feltűnő csavarlazítós herbált fogyasztó létformákat. Ezek az elemek ugyanúgy megvannak minden társadalomban, nem kizárólagos orosz jelenség.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 602
113
Ui: ennyi év után végre megtanulhatnák már az Indexnél, hogy az anyjukba kéne az orosz neveket írni, a Szverdlovszki területet (Свердловская область) sikerült megint elcseszni Szverdlovsz megyére. A belügyminisztérium meg az MVD-re vonatkozik, mivel mily meglepő módon minden rendvédelmi szerv a belügy alá tartozik, akárcsak máshol. Csak Grísa ilyenkor mindig az MVD-t írja, mert ez a megszokott, plusz ahol tudnak ott rövidítéseket használnak. Szóval ez a "megpróbálta megtámadni a belügyminisztérium képviselőit" szimplán annyit jelent, hogy a faszi rátámadt a rendőrökre. Mintha nálunk egy Hős utcás akciónál valaki azt mondaná a BM képviselői kiszálltak a környékre.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Az új legvalószínűbb német kancellárnő egész véletlenül pont az USA-ba van becsatornázva, 1000 szállal!

Közönséges ügynökpolitikus (manapság divatos ilyen szerepben nőket futtatni), mint nálunk Timike, Bernike, Annácska, Katka és a hasonlók. Csak azoknál azért jóval okosabb és népszerűbb is (sajna).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Közönséges ügynökpolitikus (manapság divatos ilyen szerepben nőket futtatni), mint nálunk Timike, Bernike, Annácska, Katka és a hasonlók. Csak azoknál azért jóval okosabb és népszerűbb is (sajna).
A németek ha megválasztják tényleg, akkor tuti beleállnak a földbe, én azt prognosztizálom. S meg fogják...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Végülis itthon a csövesek csak megverték, majd felgyújtották egymást a Jászain, mennyivel humánusabb módszer már mint egy sima késelgetés.

Emlékszem egyszer kiültünk volna oda haverral sörözni, mire odajött egy láthatóan érdekes állapotú csöves egy bazi nagy fűrésszel és szatyorral a kezében magyarázni, hogy ha a kommunisták nem végzik ki Nagy Imrét visszakaptuk volna Trianont. De mondhatnám bármelyik pályaudvarunk környékét vagy a kellően hírhedt Blaha aluljárót, esetleg az 1-es villamoson feltűnő csavarlazítós herbált fogyasztó létformákat. Ezek az elemek ugyanúgy megvannak minden társadalomban, nem kizárólagos orosz jelenség.
Margit-híd aluljáróban volt egyszer kedélyes kora reggeli beszélgetésem egy arccal, aki közölte velem, hogy most meg fog ölni, hogy visszamehessen a kóterbe, mert kint már nem maradt semmije. Látszott, hogy csak kivan mint a kutya, érthető volt abból amit elmesélt. Öntöttem bele egy kis lelket, utána már nem akart ölni. Mondjuk nem tudom, hogy végződött volna, ha nem velem fut össze, hanem valami kis nyikhajjal. Szóval vannak potenciális veszélyhordozó alakok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Nem azonnal. Mikor erősködött az elején, akkor türelmesen legyűrtem és lefogtam, aztán mikor visszatért kis értelem a szemeibe, akkor meghívtam egy "kiflire", aztán meginterjúvoltam a problémáiról.
Sejtettem. A kifli meggyőző ereje csodákra képes! Az ízétől mindenkinek elmenne a kedve a gyilkolászástól. :D Nagyon el lehetett keseredve, hogy pont veled kezdett erősködni. Te meg egy "irgalmas szamaritánus" mosolyával szelíden legyűrted és beletöltöttél "fél deci lelket". :D Halivúdba kívánkozó történet!:p:p:D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem azonnal. Mikor erősködött az elején, akkor türelmesen legyűrtem és lefogtam, aztán mikor visszatért kis értelem a szemeibe, akkor meghívtam egy "kiflire", aztán meginterjúvoltam a problémáiról.
Én azért csak simán szájba vertem volna ha rám támad ilyen dumával, 3x. Szóval szerencséje volt veled, tényleg.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nekem az eszem megáll ezektől a jelszavakban kommunikáló idiótáktól mindig. Az egész történelem során kitaláltak valamit az ilyenek, ami egyértelműen irreális volt, a megvalósításakor beleütköztek a valóságba és aztán tárogatták a kezeiket, hogy nem ők tehetnek róla. Nem racionális dolog, hogy ezeket hagyják vezetni, országokat. Persze mindig más issza meg a levét a hülyeségeiknek.

Oroszország még hadakozás közben is nyomta szerződés szerint az ukriknak a gázt. Mialatt ezek a barmok tudják, hogy az USA a saját gázdzállítmányaival is zsarolna, ahogy egyoldalúvá válna a szerepük, mégis képesek vagy hinni abban(a hasznos idióták), hogy ez nem így lesz, vagy ennek elérése a dolguk! Mindegy, hogy a tudatlanság, vagy a szándékosság a mozgatórugó, ha megcsinálják, elvágják saját magukat is a kontinentális gázkészletektől, hogy egy másik kontinensről hozassanak. HA ezt meglépik, a hazaárulás már kis szó lesz, Európa-árulásnak kellene nevezni.

Simán békeidős foglalkozások körében is jönne a nem vagytok kellően demokratikusak, úgyhogy amíg azok nem lesztek nem jön az lng hajó. Ennek minden vonzatával. Balkánosítani, közel-keletiesíteni, észak-koreásítani fogja a viszonyokat. Ha meg tovább nő a feszkó és az ellátóhajók célpontok lesznek, akkor majd ül ez a sok kozmopolita balfasz és tárogatja a kezét, hogy nem ők tehetnek róla.

És ha az oroszok megunják ezt, hogy egyszerűen nyálcsorgató hülyék a partnereik itt és levágják európát a vezetékekről, azt visszacsinálni elég nehéz lesz, mert ha megpróbálod, az usa kénytelen szankciózni az autoriter kikacsintgatásodra hivatkozva és befagyasztani a szállításokat.

Elmebaj.
Majd jól megfagyunk és közben gajdeszre megy az EU ipara, aminek senki nem örvendene jobban mint... Na ki is?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=23611&lang=hu
"Az EU-csatlakozást elősegíteni hivatott társulási triót hozott létre Ukrajna, Grúzia és Moldva
Az európai uniós csatlakozás elősegítését szolgáló trió létrehozásáról írt alá memorandumot hétfőn Kijevben Ukrajna, Grúzia és Moldva külügyminisztere – jelentette be Dmitro Kuleba, az ukrán diplomácia vezetője a találkozót követő sajtótájékoztatón, adta hírül az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Kuleba megbeszélést folytatott az ukrajnai látogatásra érkezett David Zalkaliani grúz külügyminiszterrel és Aurelio Ciocoi moldvai külügy- és európai integrációs miniszterrel. Az ukrán diplomácia vezetője a találkozó után újságíróknak elmondta, hogy a három ország külügyminisztere fontos lépést tett: dokumentumot írt alá társulási trió létrehozásáról. Ez megerősíti az együttműködést a felek között az európai integráció kérdésében – tette hozzá.
Kuleba azt is kifejtette, hogy az új kezdeményezés lehetővé teszi a három ország számára hatékonyabb együttműködés folytatását az EU felé vezető úton. „Mi letettük a voksunkat Európa mellett, aláírtuk a társulási szerződést, és, természetesen, szeretnénk a jövőben az EU tagjaivá válni” – hangsúlyozta. Megjegyezte, a társulási trió létrehozása jelzés a három ország részéről, hogy nem látnak alternatívát az európai integrációt illetően. „És nincs alternatíva Európa számára sem, mert az országainkat az európai békét és felvirágzást szolgáló uniós projektként kell elfogadnia” – szögezte le Ukrajna külügyminisztere."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2021/05/17/odessza-megyeben-kutyaugatasnak-nevezte-az-ukran-nyelvet-egy-tanar/
"ODESSZA MEGYÉBEN KUTYAUGATÁSNAK NEVEZTE AZ UKRÁN NYELVET EGY TANÁR
Jókora botrányt kavart az Csernomorszkban lévő Odesszai Nemzeti Tengerészeti Egyetem Csernomorszkban lévő szakosított kollégium tanárának az ukrán nyelvről alkotott véleménye, áll a kurs.com.ua hírében.
Olekszandr Makarenko a Facebookon tette közzé véleményét, amikor felkérték az államnyelvben eszközölt újítások véleményezésére. Mint közölte: „NEM ÉRTEM AZ ÖNÖK KUTYAUGATÁSRA HASONLÍTÓ NYELVÉT. HASZÁLJÁK INKÁBB AZ OROSZT VAGY A FEHÉROROSZ NYELVET. ÉN AZOKAT HASZNÁLOM, MERT SZÁMOMRA AZ UKRÁN A MEGSZÁLLÓK ÉS A FASISZTÁK NYELVE.”
A tanár megjegyzése heves nyelvbotrányt kavart. A tanintézményben közölték, nem tűrik az ilyen hozzáállást és vizsgálatot indítanak Makarenko ellen. A dologban az aktivisták is lépéseket tettek a tanár ellen. Feljelentették a kormánynál és az állami nyelvőrnél is. "