[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
ez az egyenruha papucs tartalékosoknál ha a határrol indult ki. nem kell csodálkozni ha késszenlétbe eggyenruhába parancsolják az állományt és kimenne rágyujtani a dohányzóba vagy a teakonyhába iugrani a körletből... (igen lehetne foglalkoztatni zöldbe a teljes állományt készenlétbe csak akkor általába törnek az autók a 2. héten.) zöld van ez van. fölösleges a teljes készenléti állományt egyenruhába tartani... ha ki kell menni az a pár perc ameddig felöltözik a kijelölt állomány belefér. ha mégsem van tartalék vagy élyszakai megerő a ilyen esetbe a törzs egy részének is ki kellene vonulni...) fegyvert felvenni konténert nyitni stb... gurulós táska meg én pont most nyultam be anyámét mert praktikus.(semmivel nem rosszabb mint a piex csak konnyebben kezelhető)
Kilencven előtt a nyugati határon éjszakai riadó alatt az állománynak a vasfüggöny től bejövő jelzésre, öt percen belül el kellett hagyni az őrsöt felfegyverkezve. Nappal három perc volt a max. Idő. Mindezt pizsamából alvásból kellett teljesíteni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Kilencven előtt a nyugati határon éjszakai riadó alatt az állománynak a vasfüggöny től bejövő jelzésre, öt percen belül el kellett hagyni az őrsöt felfegyverkezve. Nappal három perc volt a max. Idő. Mindezt pizsamából alvásból kellett teljesíteni.
a mostani szitu ennél lazább. ezt mindenki belátja. szerintem.
a felökltözködés tényleg nbem nagy idő mire az ellátós kinyitja a konténert még a fegyverkönyvet ki sem nyitja valószinűleg már 1-2 gyors az ajtóban állna a fegyverért és jönne a többi szépen sorba... (de hiába állna sorba az az 1-2 fő hisz elsőnek úgyis a törzs tagjai vennék fel a fegyvert akik ilyenkor már a konténerbe lennének... (ezt lelehetne tesztelni is akár az elején de fölösleges hisz igy is van aki a sorakozó elött pár percel riad és kiér felöltözve)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Miközben Ukrajna viccelődött a jaltai áradáson, egy részeg altiszt belefulladt egy Zaitsevo melletti lövészárokba a donbászi frontvonalon lezúduló felhőszakadás során.


E45zTweXMAYgLAD

E45zTwcXwAI7njn
 
W

Wilson

Guest
Izraeli maffiózó azzal vádolja Putyint: "hogy, ellopott tőlem egy tonna kokaint"

qQNDnIi9Hy96qhhaF3KZsQqwOz8X3wf90mKDmrB3cPYdsZgQZKoIGPWT71pImo4Zo8U0X0JFDytV0QQZBN0QoE-XBGlvj2ezZ5kTVaLRRiBrCARISk1pFkjipDjgRZ_cQR-ZB8_u

Fotó: Stanislavskyi /Shutterstock.com

Még 15 évvel ezelőtt az orosz elnök vagyonát 40 milliárd dollárra becsülték a megfigyelők. Arról is rengeteg publikáció jelent meg, hogyan kezdte el ezt a vagyont "felhalmozni".

Az elnök életrajzának független kutatói szemtanúk vallomásait és dokumentumokat gyűjtöttek össze az akkor még csak leendő elnök munkájáról a szentpétervári polgármesteri hivatalban, először Szobcsak polgármester asszisztenseként, majd a külkapcsolati osztály elnökeként. Röviden, a történet szerint az 1990-es években gengszterek, üzletemberek és hivatalnokok - köztük nem utolsósorban Vlagyimir Putyin - bűnszövetkezete működött Szentpéterváron

A maffiózók engedélyeket, jogosítványokat és jogi segítséget kaptak Putyintól. A kikötőn keresztül történő olajszármazékok exportja révén bűnös pénzeket "mostak tisztára". Ebből az illegális tevékenységből vagyonokat kerestek.

Érdekes cikket közölt ma egy izraeli weboldal. Shem Tov Mihtavi, Bat Yam lakosa, a múlt század végén hírhedt bűnöző volt. A kiadványnak elmondta, hogy megszervezte, hogy egy tonna kokaint szállítson Közép-Amerikából Oroszországba Szentpéterváron keresztül. Kolumbiában a hajót a szentpétervári polgármesteri hivatal tisztviselőinek kapcsolatainak köszönhetően nem ellenőrizték, majd a félmilliárd dollár értékű kokain egyszerűen eltűnt. Mihtavi úgy véli, hogy Putyin is benne volt, aki elsikkasztotta a kokaint és a pénzt. Erről még az Operation Acapulco című könyvében is írt, amely nemrég jelent meg.

Shem Tov Mihtavi azt állítja, hogy a szállítmánynak egy konténerben Szentpétervárra kellett volna érkeznie, onnan pedig Hollandiába, Európa két legnagyobb kokainkereskedőjéhez. A hajón található konténerben 18 tonna marhahús és burgonya, valamint konzervnek "álcázott" kokaint volt. A rakományt a kijevi kikötőben foglalták le.

A lefoglalás után a konténert a szentpétervári önkormányzat elkobozta, és Mihtavi szerint, Svájcba és Németországba adták el.

"Ma már nem félek Putyintól. 69 éves nyugdíjas vagyok, mit tehet velem már Putyin? Megmérgez engem?"
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Izraeli maffiózó azzal vádolja Putyint: "hogy, ellopott tőlem egy tonna kokaint"

qQNDnIi9Hy96qhhaF3KZsQqwOz8X3wf90mKDmrB3cPYdsZgQZKoIGPWT71pImo4Zo8U0X0JFDytV0QQZBN0QoE-XBGlvj2ezZ5kTVaLRRiBrCARISk1pFkjipDjgRZ_cQR-ZB8_u

Fotó: Stanislavskyi /Shutterstock.com

Még 15 évvel ezelőtt az orosz elnök vagyonát 40 milliárd dollárra becsülték a megfigyelők. Arról is rengeteg publikáció jelent meg, hogyan kezdte el ezt a vagyont "felhalmozni".

Az elnök életrajzának független kutatói szemtanúk vallomásait és dokumentumokat gyűjtöttek össze az akkor még csak leendő elnök munkájáról a szentpétervári polgármesteri hivatalban, először Szobcsak polgármester asszisztenseként, majd a külkapcsolati osztály elnökeként. Röviden, a történet szerint az 1990-es években gengszterek, üzletemberek és hivatalnokok - köztük nem utolsósorban Vlagyimir Putyin - bűnszövetkezete működött Szentpéterváron

A maffiózók engedélyeket, jogosítványokat és jogi segítséget kaptak Putyintól. A kikötőn keresztül történő olajszármazékok exportja révén bűnös pénzeket "mostak tisztára". Ebből az illegális tevékenységből vagyonokat kerestek.

Érdekes cikket közölt ma egy izraeli weboldal. Shem Tov Mihtavi, Bat Yam lakosa, a múlt század végén hírhedt bűnöző volt. A kiadványnak elmondta, hogy megszervezte, hogy egy tonna kokaint szállítson Közép-Amerikából Oroszországba Szentpéterváron keresztül. Kolumbiában a hajót a szentpétervári polgármesteri hivatal tisztviselőinek kapcsolatainak köszönhetően nem ellenőrizték, majd a félmilliárd dollár értékű kokain egyszerűen eltűnt. Mihtavi úgy véli, hogy Putyin is benne volt, aki elsikkasztotta a kokaint és a pénzt. Erről még az Operation Acapulco című könyvében is írt, amely nemrég jelent meg.

Shem Tov Mihtavi azt állítja, hogy a szállítmánynak egy konténerben Szentpétervárra kellett volna érkeznie, onnan pedig Hollandiába, Európa két legnagyobb kokainkereskedőjéhez. A hajón található konténerben 18 tonna marhahús és burgonya, valamint konzervnek "álcázott" kokaint volt. A rakományt a kijevi kikötőben foglalták le.

A lefoglalás után a konténert a szentpétervári önkormányzat elkobozta, és Mihtavi szerint, Svájcba és Németországba adták el.

"Ma már nem félek Putyintól. 69 éves nyugdíjas vagyok, mit tehet velem már Putyin? Megmérgez engem?"
Kijevi kikötőben??
Aha.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 645
113
Miközben Ukrajna viccelődött a jaltai áradáson, egy részeg altiszt belefulladt egy Zaitsevo melletti lövészárokba a donbászi frontvonalon lezúduló felhőszakadás során.


E45zTweXMAYgLAD

E45zTwcXwAI7njn
Biztos hogy ukrán?
Szöveg inkább orosz, és az egyenruha nekem orosz "pixel"- nek tűnik.
( Módosítok, szöveg ukrán.)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Izraeli maffiózó azzal vádolja Putyint: "hogy, ellopott tőlem egy tonna kokaint"

qQNDnIi9Hy96qhhaF3KZsQqwOz8X3wf90mKDmrB3cPYdsZgQZKoIGPWT71pImo4Zo8U0X0JFDytV0QQZBN0QoE-XBGlvj2ezZ5kTVaLRRiBrCARISk1pFkjipDjgRZ_cQR-ZB8_u

Fotó: Stanislavskyi /Shutterstock.com

Még 15 évvel ezelőtt az orosz elnök vagyonát 40 milliárd dollárra becsülték a megfigyelők. Arról is rengeteg publikáció jelent meg, hogyan kezdte el ezt a vagyont "felhalmozni".

Az elnök életrajzának független kutatói szemtanúk vallomásait és dokumentumokat gyűjtöttek össze az akkor még csak leendő elnök munkájáról a szentpétervári polgármesteri hivatalban, először Szobcsak polgármester asszisztenseként, majd a külkapcsolati osztály elnökeként. Röviden, a történet szerint az 1990-es években gengszterek, üzletemberek és hivatalnokok - köztük nem utolsósorban Vlagyimir Putyin - bűnszövetkezete működött Szentpéterváron

A maffiózók engedélyeket, jogosítványokat és jogi segítséget kaptak Putyintól. A kikötőn keresztül történő olajszármazékok exportja révén bűnös pénzeket "mostak tisztára". Ebből az illegális tevékenységből vagyonokat kerestek.

Érdekes cikket közölt ma egy izraeli weboldal. Shem Tov Mihtavi, Bat Yam lakosa, a múlt század végén hírhedt bűnöző volt. A kiadványnak elmondta, hogy megszervezte, hogy egy tonna kokaint szállítson Közép-Amerikából Oroszországba Szentpéterváron keresztül. Kolumbiában a hajót a szentpétervári polgármesteri hivatal tisztviselőinek kapcsolatainak köszönhetően nem ellenőrizték, majd a félmilliárd dollár értékű kokain egyszerűen eltűnt. Mihtavi úgy véli, hogy Putyin is benne volt, aki elsikkasztotta a kokaint és a pénzt. Erről még az Operation Acapulco című könyvében is írt, amely nemrég jelent meg.

Shem Tov Mihtavi azt állítja, hogy a szállítmánynak egy konténerben Szentpétervárra kellett volna érkeznie, onnan pedig Hollandiába, Európa két legnagyobb kokainkereskedőjéhez. A hajón található konténerben 18 tonna marhahús és burgonya, valamint konzervnek "álcázott" kokaint volt. A rakományt a kijevi kikötőben foglalták le.

A lefoglalás után a konténert a szentpétervári önkormányzat elkobozta, és Mihtavi szerint, Svájcba és Németországba adták el.

"Ma már nem félek Putyintól. 69 éves nyugdíjas vagyok, mit tehet velem már Putyin? Megmérgez engem?"
Már sokszor olvastam Putyin a kábítószer kereskedő verziót a nyugati liberális médiában. Szükség szerint periodikusan megjelenik, hogy lejárassák Putyint. Szeptemberben parlamenti választások. Mivel a Navalnij projekt nem jött össze most mással próbálkoznak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Neked is:).Én már 96-ban mondtam a kolumbiai és mexikói üzletfeleimnek,hogy ne bízzanak meg a szentpétervári orosz kapcsolataikban, már akkor rossz híre volt Putyinnak:):):)...
Akkoriban pont gyerekmunkás voltam a kikötőben, nekem kellett lepakolni és fecímkézni öt tönnánként. Már majdnem kész voltam vele, amikor jött az a szemét Putyin és az egészet ellopta. Sajnálom, hogy azóta sem térült meg a károtok. :D
 
W

Wilson

Guest
Akkoriban pont gyerekmunkás voltam a kikötőben, nekem kellett lepakolni és fecímkézni öt tönnánként. Már majdnem kész voltam vele, amikor jött az a szemét Putyin és az egészet ellopta. Sajnálom, hogy azóta sem térült meg a károtok. :D
Neked is kiszúrta a szemedet egy zacskó savanyú cukorral?:).Nemhiába mindig is egy smucig ember volt ez a Putyin gyerek :):)
 
W

Wilson

Guest
A 72. gépesített dandár 252-es lajstromszámú BMP-2-e leégett a karbantartás során az .

2020. január 18-án 11:30-kor a 252-es számú BMP-2 lángba borult (Luhanszki terület). (A2167 katonai egység - 72. különálló gépesített dandár, Csernyik Zaporozsiv.

A tűz katonai felszerelést, fegyvereket, lőszert és katonai tulajdonokat semmisített meg, de nem történt emberi haláleset vagy sérülés.

Előzetesen megállapították, hogy 2020.01.18-án 11:30-kor a katonai felszerelés karbantartását , a harcjármű szerelő-vezetője - parancsnoka, ZAVODILIN P.N. szerződéses katona őrmester végezte.
251.jpg


A BMP-2 hajtómű (252-es számú) bemelegítése során a kompresszor olajcsöve megrepedt, aminek következtében olaj került a motortérbe ami kigyulladt.
A személyzet tűzoltó készülékekkel megkezdte a tűz eloltását, de mivel a tűzoltási intézkedések nem vezettek eredményre, a személyzet elvonult a menedékhelyre.
A meggyulladt folyadék a lőszert tároló rekeszbe jutott, majd detonáció következett.
A detonáció befejezése után a tüzet délután 4 óra körül eloltották.

A tűz következtében a következő tárgyak semmisültek meg:

BMP-2 - 1 darab. (B/N 252);
30 mm-es ágyú 2A42 - 1 db;
30 mm-es lőszer BT - 200 db;
30 mm lőszer OFZ - 300 db;
7,62 mm-es PKT-1 géppuska - 1 db;
7,62 mm-es lőszer LPS - 2000 db;
6ST170 újratölthető akkumulátor - 2 db;
Lybid K-2RB rádióállomás - 1 db;

A tűzesetet jelentették az Állami Nyomozóiroda Területi Igazgatóságának (Kramatorszk), a Nemzeti Rendőrségnek és a luhanszki helyőrség katonai ügyészségének.


2020.01.18-án az Állami Nyomozóiroda területi igazgatóságának (Kramatorszk) egyik nyomozója az előzetes nyomozások integrált nyilvántartásában (Ukrajna 412 K. cikkének 1. része) "Katonai vagyon gondatlan rongálása vagy megrongálása" bűncselekményt jegyzett be a vagyontárgyak megsemmisülésével kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány