[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 748
4 041
113
Kit érdekel, hogy a közvélemény mit hisz? Egy pár éve már senki nem foglalkozik vele.

Szíriában aknavetőzték egymást, egy orosz tábornokot kiszedtek. Történt valami? Nem. 177 wagnerest megölt az amerikai fire support, történt valami?


A különleges erők fő feladata ez. Odamennek, kapnak egy alegységet akiket kiképeznek, begyakorolják velük a saját eljárásaikat, aztán harcba viszik őket.
Amerikai SF pedig van egy ideje Ukrajnában, és ex-SF PMC is.


2014-től ölték a civileket rendesen (igaz nem US erők), érdekelt valakit?
Az orosz tábornok, ha jól láttam, aknára lépett.
Hacba nem viszik a kiképzett ukrikat saját kezűleg. A kiképzett ukri tiszt/altiszt viszi.

Zsoldosokat ölni meg lehet a harctéren a zsoldos származásáról függetlenűl.
 
W

Wilson

Guest
Egy újabb érdekes hír az ukrán fegyveres erőkről...

Egy T-64-es harckocsi lőtt egy falura a Mikolajivi területen a Kozák Mace-2021 gyakorlaton.

original.jpg


A gránátok a falu közelében és egy ház területén robbantak fel. Áldozatokról nem érkezett jelentés. A mikolajivi területi ügyészség büntetőeljárást indított egy falu véletlenszerű lövöldözése miatt, amelyet a katonaság a gyakorlótérről intézett a Kozák Mace-2021 (Kozák bunkósbot ?) hadgyakorlat során.

Erről július 22-én, csütörtökön számolt be az ügyészség sajtószolgálata. Megjegyezzük, hogy az incidens egy nappal korábban történt, a gyakorlat utolsó részében a Shyrokyi Lan területén. "Lőgyakorlatok során, amelyeket az Ivan Mazepa hetmanról elnevezett 54. önálló gépesített dandár katonái hajtottak végre mozgásban lévő T-64-es harckocsikból, lövedékeket észleltek, amelyek egy település közelében és egy magánház területén robbantak fel" - áll a közleményben.

Az incidens következtében senki sem sérült meg. Büntetőeljárás indult a gyakorlatok során a katonai szolgálattal szembeni gondatlan magatartás ténye miatt (a büntető törvénykönyv 425. cikkének (3) bekezdése). A sajtószolgálat hangsúlyozta, hogy vizsgálatot folytatnak, amelynek során azonosítják az elkövetőket, és büntetőeljárást indítanak ellenük.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 405
36 392
113
Csúsztatás. Már a 1. világháború elott nagyon is lehetet tudni, mi az hogy ukrán, hiszen már a háború elso hónapjától nyomtak az oroszokkal szemben a Centrális Hatalmak egy "népfelszabadítási" koncepciót, melyen lévén létrejott például a Lengyel Légió mellet a ukrán egységet is: https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Sich_Riflemen .
Egy Habsburg is nagyon hevesen kiált az ukrán ugyért: http://euromaidanpress.com/2021/04/30/vasyl-vyshyvany-the-hapsburg-prince-who-chose-ukraine/


 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 559
84 992
113
W

Wilson

Guest
Azt hiszem, mos tdobbentek ra vegervenyesen Zelenszkijek, hogy siman szarik rajuk Amerika, ha ugy hozza erdeke: https://www.ft.com/content/49210a4e-17ed-4a2e-a986-4efcadc7f342

Ezzel el is dolt az ukran befolyas a gazszallitasokra, minimalis lesz - orjongenek az ukranok, de hiaba, az o sulyuk a nemetekhez kepest gyakorlatilag zero az itteni politikai vezetes szemeben.

Jurij Vanetik amerikai lobbista: "Az USA nem fog sokat áldozni Ukrajnáért".


amerikanskij-lobbist-jurij-32_main.jpeg


Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hamarosan az Egyesült Államokba látogat, hogy találkozzon Joe Bidennel. Eredetileg július végén került volna rá sor, de most azt beszélik, hogy a látogatást augusztusra halasztják.

Jelenleg az ukrán-amerikai kapcsolatok meglehetősen furcsán alakulnak. Egyfelől a két ország stratégiai partnerséget és minden tekintetben szoros kapcsolatokat hirdet, másfelől Washington feladatokat ró az ukrán hatóságokra, különböző reformokat követelve.

Másrészt, közvetlenül az amerikai és az orosz elnök találkozója után a Biden-kormányzat ideiglenesen befagyasztotta az Ukrajnának szánt katonai segélycsomagot.

Ennek hatására pletykák kaptak szárnyra egy esetleges amerikai politikai fordulatról Moszkvával és Kijevvel szemben.

Ráadásul e héttől kezdve az USA kijevi nagykövetségét az USA külügyminisztériumának egyik prominens tisztviselője, George Kent vezeti, aki korábban Ukrajnában dolgozott, és akiről azt mondják, hogy ő a fő ideológusa annak, hogy az úgynevezett korrupcióellenes szerveken keresztül létrehozzák az ország belpolitikájára gyakorolt amerikai befolyás infrastruktúráját. Szakértők szerint, ahogyan azt a Strana korábban megírta, ez a kinevezés azt a bizalmatlanságot jelezheti, amelyet Washington az ukrán hatóságokkal szemben érez. Pontosabban, hogy megfelel-e az USA és az IMF követeléseinek. Ezért küldték Kijevbe a Külügyminisztérium ukrajnai irányításáért felelős egyik kulcsemberét.

Általánosságban elmondható, hogy rengeteg kérdés merül fel.

Strana ezekről egy jól ismert amerikai tanácsadóval, Jurij Vanetikkel beszélgetett, aki számos botrányban érintett a posztszovjet térség politikusainak lobbizásával kapcsolatban.

Beszéltünk vele arról is, hogy az új elnök alatt az ukrán politikusok és üzletemberek milyen helyzetben vannak az amerikai lobbizással kapcsolatban.

- Hogy őszinte legyek, az ukrán információs térben nagyon kevés információ található önről, pontosabban, önről egy Pavel Fuchs üzletemberrel kapcsolatos botrányban tettek említést, akinek állítólag "hamis" jegyeket adtak el Donald Trump beiktatására. Hogyan történhetett ez?

- Ukrán ügyfeleim bemutatták Pavel Fuchsot, mint olyasvalakit, aki átvenné a folyamatban lévő projektjeink koordinálását. Korábban keveset tudtam erről az emberről, . Mindezek a pontok a bírósági keresetben is szerepelnek, beleértve az általam benyújtott kereset okát is.

- Nem tudjuk, milyen projekteket, de maga Fuchs a Stranának adott interjújában azzal vádolta meg, hogy 200 ezer dollárt fizetett két hamis meghívóért a beiktatásra, és valójában semmit sem kapott. Szó szerint a következőket mondta nekünk: "Wanetik politikai stratégaként, lobbistaként pozícionálja magát, de ő maga egy szélhámos 200 ezer dollárt fizettem neki két meghívóért nekem és a feleségemnek. Végül egyedül repültem. Ez az ár tartalmazott egy listát a szolgáltatásokról, elsősorban az összes Trump-rendezvényhez való hozzáférést. Ez Vanetick egyik feltételnek sem felelt meg, és meghívóként egy, a beiktatáshoz nem kapcsolódó esemény hamis szórólapját osztogatta.

- Őszintén szólva nem értem, mi köze volt Fuchsnak ehhez az epizódhoz. A helyzet az, hogy szívességet tettem Vitalij Homutynniknak (a Verhovna Rada volt képviselője - a szerk.) és feleségének. Fuchs elkísérte őket a beiktatásra. Nem is tudtam, hogy oda megy.

- Fuchsnak más a véleménye, és megkérdezzük Homutynnyikot.

- Az ügyfél részéről nincs panasz a munkámra. 2019-ben, két évvel a beiktatási hét után, Pavel Fuks, Homutynnik "szolgája" beperelt minket. Teljesen meglepett bennünket.

- Mondja el lépésről lépésre, hogyan juthat el valaki egy amerikai elnök beiktatására.

- A beiktatás nem egy konkrét előadás, amelyre jegyet lehet venni a jegypénztárban. Ez egy csomó különböző esemény. Vannak hivatalosabb, talán elitista rendezvények, ahol közel lehet kerülni az elnökhöz. És van néhány kevésbé hivatalos - az üzleti közösség számára. A beiktatás több szakaszból áll: van egy hivatalos program különböző szinteken, majd vannak a zárt körű programok. Más szóval, legalább mintegy 10 napot el lehet tölteni , de minden a programtól függ.

- Magyarázza el, mit tartalmaz a program, és miben különböznek az események.

- Olyan ez, mint egy ételfesztivál: ha mondjuk egymillió dollárt fizetsz, megkapod a legjobb asztalt, ínyenc ételeket, amelyeket személyesen egy Michelin-séf készít el. De van egy másik menü is - a WC-ajtóhoz közeli legtávolabbi asztalhoz ülsz. Más szóval, egy fiktív "egymillió dollárért" részt vesz egy vacsorán, ahol az elnök a közönség soraiban ül. Valószínűleg lesz lehetőséged odamenni hozzá, és lefényképeztetni magad. De Amerikában ez puszta nagyképűség, mert a komoly emberek, akik státuszuk miatt járnak beiktatásokra, nem hivalkodnak ezzel. Azok, akik nem értik, hogyan működik a rendszer, egyszerűen csak "méltóságot" vásárolnak maguknak, amivel a saját fajtájuk előtt dicsekednek. Egyszer erről beszélgettünk a híres oligarchával, Igor Kolomojszkijjal.


%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA.jpg

Jurij Vanetik az Egyesült Államok 43. elnökével, George W. Bushsal. Fotó: Instagram

- Ha nem titok, akkor hova megy a pénz azok számára, akik a megvették a műsort?

- Az elnöki kampányok, maga a beiktatás és a politikai párt - megint csak a programtól függ. Ez teljesen hivatalos. Például egy kongresszusi képviselő szervezhet beiktatási eseményeket, és a bevétel a kampányalapjába vagy a politikai bizottságok számláira kerül, amelyeket a választópolgárokat különösen érdeklő kérdések kezelésére használnak fel.

- Térjünk vissza Homutynnikhoz és feleségéhez. Sikerült akkor programot szervezni?

-Fuchs Vitalij Homutynnik és felesége kísérője volt. Fuchs segített megszervezni az USA-ban való tartózkodásuk programját. Sikerült helyet szereznem a Homutynnyik házaspárnak és természetesen Pavelnek, mint kísérőjüknek. De ő részt akart venni a kizárólag amerikai állampolgárok és vendégek számára szervezett vacsorán, akik mintegy egymillió dollárt adományoztak.

- Mi történt ezután?

- Összeállítottunk egy programot az egész hétre. Az ügyfelek jóváhagyták. Az ukrán vendégek azonban csak egy napra jelentek meg Washingtonban, majd Fuchs és Homutynnik eltűntek. Meglepett bennünket az elfogadott program protokolljának ilyen nyilvánvaló megsértése. Miután ukrán vendégeink elhagyták az országot, fenyegető üzeneteket kaptam a telefonomra.

- Fenyegetések? Tényleg?

- Nos, igen, például: "Széttéplek". Előzetesen elmagyaráztam, hogy az általuk választott program és általában a beiktatási hét nem a legjobb hely arra, hogy fontos emberekkel találkozzunk. Én pedig Vitalinak zártkörű partikat javasoltam, amelyek csendesek voltak, ahol nagyon befolyásos emberekkel lehetett találkozni (Pavel Fuks üzletember, amikor Sztrana megkérdezte, hogy kommentálja-e Vanetik kijelentéseit, azt válaszolta, hogy tartózkodik a kommentálástól, mivel perben áll vele. - Szerk.).

- Az ukrán politikusok közül Fuchs mellett ki más érdekelt még ilyen szolgáltatásokban?

- Alig emlékszem - régen volt már. Ezenkívül az első kapcsolatfelvételt az irodavezetők végzik. Emlékszem, hogy sokan megijedtek a szolgáltatások árától.

- Drága volt?

- A magánrendezvényekre szóló meghívások személyenként 30-50 ezer dollárba kerülnek. Valószínűleg a meghatározásokban volt egy kis zavar, néhány tapasztalatlan vagy a politikában járatlan ember tényleg azt hitte, hogy Amerikában "jegyeket" árulnak, és az ember kiválaszthatja a sort és a helyet, mint az előadáson, rendelhet italt és szórakozást. Következésképpen ez az Ukrajnából érkező látogatók számára csalódás volt.

- Jól értjük, hogy Ön lobbistaként lényegében közvetít a gazdag emberek és az amerikai politikusok között?

- Hallottam, hogy Ukrajnában nagyon rosszul kezelik a "lobbista" szót, de az Egyesült Államokban ez ugyanolyan szakma, mint az ügyvéd vagy az orvos. Minden hivatalos és átlátható. Ahhoz, hogy lobbistaként egyes vállalatok érdekeit képviselje, regisztráltatnia kell magát, mert külön törvények vonatkoznak a lobbizásra, és e törvények megsértéséért hosszú időre börtönbe kerülhet. Amerikában a lobbisták jellemzően multinacionális vállalatokkal és nem kormányzati szervezetekkel, szakszervezetekkel, szövetségekkel és más egyesületekkel dolgoznak együtt, amelyek a támogatóik javát szolgáló jogszabályok elfogadására törekszenek.

- 2019 augusztusában a Signal Group Consulting, LLC lobbicég jelentést tett közzé arról a munkáról, amelyet Vladimir Zelenskij nevében végzett Washingtonban 2019. április 3. és május 21. között. Az amerikai igazságügyi minisztériumhoz benyújtott dokumentumok szerint a vállalat 60 000 dolláros díjat és 9371,80 dolláros költségtérítést kapott a nyújtott szolgáltatásokért. Zelenski hivatala tagadta, hogy ilyen szerződést kötött volna.

- A sajtóból hallottam róla.

- Igaz, hogy amerikai lobbisták segítették Zelenszkijt? Kinek a szolgáltatásait veszi igénybe?

- Nem dolgozom ennek a vállalatnak, de tisztában vagyok a létezésükkel. A politikai tanácsadókkal való együttműködés az üzletemberek, a multinacionális vállalatok, sőt az államfőjük programját követő külföldi politikai pártok számára is bevett gyakorlat. Ami a Signal kapcsolatát illeti az Ön elnökével - megnéztem a jelentésüket, és nagyon részletesnek tűnt számomra.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
W

Wilson

Guest
2.

- Júliusban találkozóra kerül sor Joe Biden amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között. Milyen eredményeket várhatunk ettől a látogatástól?

- Minden hivatalos, udvarias és tapintatos lesz; talán még pénzt is juttatnak Ukrajnának, de nem hatalmas összeget. Az USA-ban konkrét változásokat várnak Ukrajnától, míg mi nagyon szkeptikusan fogadjuk Zelenszkij hatalomra kerülését.

- Miért?

- Nincs gyakorlati tapasztalata egy állam vagy legalábbis egy város, egy régió irányításában - ő egy korábbi sikeres színész, komikus.

- Elnézést, de az önök Arnold Schwarzeneggere, Kalifornia volt kormányzója is színész volt - és nem nagy ügy?

- Ő egyébként a volt főnököm (amikor büntetőjogi biztos voltam). Kaliforniában igen népszerű volt, és olyan politikát folytatott, amely előnyös volt az állam gazdaságának. Reagan a volt elnök is szinész volt, de ezt megelőzően Kalifornia kormányzója volt, és értékes vezetői tapasztalatokat szerzett. Ezenkívül a média Zelenszkijt Igor Kolomojszkijjal és más oligarchákkal, például Rinat Akhmetovval hozza összefüggésbe. Függetlenül ennek az ítéletnek a helyességétől, sok amerikai politikus szemében ez nem jelent plusz pontot.

2(11).jpg

Jurij Vanetik Arnold Schwarzeneggerrel. Fotó: Instagram

- Mit mondanak most Amerikában Ukrajnáról?

- Azt mondanám, hogy Ukrajna nem az amerikai politika középpontjában áll. Nem hiszem, hogy az USA hajlandó lenne túl agresszívan fellépni Ukrajna érdekében egy olyan időszakban, amikor a nemzetközi kapcsolatok romlanak.Úgy értem, földrajzilag nagyon messze van, ami azt jelenti, hogy nem fogunk túl sokat áldozni rá. De Amerika minden bizonnyal tanácsokkal és pénzzel is segíteni fog. Bár ez valószínűleg nem az a támogatás lesz, amire Ukrajna számít, és amit Ukrajna szeretne. Az Egyesült Államokban az emberek egyre inkább azt mondják, hogy Ukrajna egy gyarmat, ahonnan a helyi gazdagok egyszerűen elszipkázzák a pénzt, miközben ők maguk valahol külföldön élnek vagy ott rendelkeznek forrásokkal és ez nem a legvonzóbb kép.

- Ukrán politikai elemzők úgy vélik, hogy az amerikai-ukrán kapcsolatok Hunter Biden amerikai elnök fiának története, nevezetesen a Burisma-ügy miatt váltak feszültté. Azt mondják, hogy hatalomra kerülése után Biden már nem akarja magát Ukrajnával kapcsolatba hozni, hiszen az elnökválasztáson a burismai ügy volt az, ami jelentősen aláásta pozícióit. Egyetért ezzel az állítással?

Na ez igaz. Republikánus és demokrata barátaimtól egyaránt tudom, hogy a burismai kérdés még mindig napirenden van, és aggodalomra ad okot. Ukrajnára úgy tekintenek, mint akit nehéz megjavítani. Washingtonban, amikor azt mondják, hogy "Ukrajna", az emberek óvatosak, mert állandóan , baklövések és problémák kapcsolódnak hozzá. Ennek következtében az amerikai politikai világ nem nagyon akar együttműködni az ukránokkal. Például gyakran előfordul megtévesztés, amikor azt mondják, hogy kifizetik őket, de miután a szolgáltatást elvégezték, nem fizetik ki őket. Voltak olyan helyzetek, amikor ukrán üzletemberek azt állították, hogy szoros kapcsolatokat ápolnak amerikai politikusokkal, pedig valójában csak egy közös képük volt. Magát Ukrajnát is negatív kontextusban látják: vagy szexturizmus, vagy valami érthetetlen korrupciós csalás.

- Megvitatták-e az amerikai társadalomban a Joe Biden részvételével készült "Porosenko kazettáiról" szóló történetet?

- Nagyon kevés alkalommal, szinte soha nem is beszéltek róla. Amerikának annyi különböző "szalagja" és saját aktája van, hogy az ukrán "bizonyítékok" nélkül is van miről beszélni.

- Korábban vált ismertté, hogy a Fehér Ház ideiglenesen leállította Ukrajna számára a mintegy 100 millió dollár értékű katonai segélycsomag nyújtását. Ez néhány nappal Biden és Putyin orosz elnök találkozója után történt. Ön szerint ékesszóló célzás Ukrajna számára, hogy a Biden és Putyin közötti tárgyalások eredményesebbek voltak, mint ahogyan azt az ukrán jegybank szerette volna? Vagy ez nem más, mint kísérlet az orosz vezetés félrevezetésére?

- Furcsa ezt hallani, különösen a demokratáktól. Trump például sokkal többet tett Ukrajnáért, pedig azt sem tudta, hogy hol van a térképen - pedig egyáltalán nem érdekelte. Kormánya azonban következetesebb és egymás utáni megközelítést alkalmazott. Amerika kész lesz technológiákat és pénzt is átadni Ukrajnának, de az összes botrányos történet és csalódás, hogy Ukrajna nem rehabilitálja magát a szemünkben, és az oligarcha lop és pénzt pumpál ki belőle - mindez lehűtheti a hozzáállást.

- Véleménye szerint hogyan változtak az amerikai-orosz kapcsolatok általában véve a Biden-Putyin genfi találkozó után, és mire számíthat Ukrajna a pénzügyi támogatás megszüntetésén kívül?

- Az Oroszország és Amerika közötti kapcsolatok semmiben sem változtak, ez csak PR. Volt némi "enyhülés" a közvetlen érintkezés miatt, de ezek csak szolgálati mosolyok és pozitív szavak voltak. Az Ukrajnának nyújtott katonai pénzügyi támogatás megszüntetése pedig nem több, mint az időzítés véletlen egybeesése. Ami "az esemény után" történik, nem mindig "az esemény miatt" történik.

- Kik azok a "Sorosok" az önök értelmezésében?

- Ők azok az emberek, akik pénzügyi támogatásokat kapnak Soros György struktúráitól, és erre építik karrierjüket. Természetesen vannak olyan emberek is, akik CIA- vagy MOSSAD-ügynökként próbálják feltüntetni magukat, de ez a betegség tipikusan olyan emberek betegsége, akiknek elég jól ismert szindrómájuk van. Ennek eredményeképpen különböző figurák szaladgálnak az utcákon, akik valami misztikus dolognak adják ki magukat, és ebből pénzt csinálnak. Itt nem a "szarkákról" van szó, hanem arról, ami a nagykövetség körül történik.

- Ha már a nagykövetségnél tartunk. Az amerikai ösztöndíjas ukrán aktivisták egy része rendszerint a nagykövetség ajtaját ostromolja azzal a kéréssel, hogy így vagy úgy, de befolyásolják a kormányt. Mostanra már kicsit nyugodtabban viselkednek. Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok már nem támogatja tovább az aktivistákat, az úgynevezett korrupcióellenes aktivistákat, mint pl Vitalij Shabunint, mert nem látják őket hatékony eszköznek?

- Nem hiszem, hogy visszafogták volna a korrupció elleni küzdelmet, de talán azt a parancsot adták, hogy kevesebb nyilvánosságot kell biztosítani. Nem értek egyet a módszereikkel, de úgy gondolom, hogy például a demokráciapárti Soros György hatékonyabb ilyen esetekben, mint mondjuk a Koch-fivérek (amerikai milliárdosok, olajmágnások. - A szerk.), akiket az USA-ban a konzervatív mozgalom vezető támogatóinak és a republikánusok legaktívabb szövetségeseinek tartanak.

- Victoria Nuland, a politikai ügyekért felelős államtitkár-helyettes eljött a forradalomra, és kekszet osztogatott a tüntetőknek. Mit gondol erről a cselekedetről, és mit tanácsolna neki, ha ön lenne a tanácsadója?

- Nem tanácsolnám neki, hogy kekszet osszon, mert ez olcsó populizmus. Azt javasolnám, hogy menjen el és tárgyaljon a hatalom mozgatórugóival, értse meg a befolyásos emberek szerepét Ukrajnában. A komoly kérdésekről tapasztalt politikusok döntenek zárt ajtók mögött, csendes irodákban, nem pedig az utcán.

- Hogyan látja a további együttműködést Ukrajna és az USA között?

- Véleményem szerint a Biden kormányzat nem áll készen arra, hogy komolyan foglalkozzon Ukrajnával. De nem fogunk lemondani róla, mivel Ukrajna számos gazdasági és geopolitikai projekt szempontjából fontos.

https://strana.ua/articles/intervie...lonija-otkuda-bohatye-vykachivajut-denhi.html
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 902
72 891
113