[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ezt az Afganisztán mint befolyási övezet dolgot el kell felejteni. Az nem egy hely, az egy állapot. Most a kínaiak minek fognának bele ugyanabba, ami a szovjeteknek és az amerikaiaknak sem sikerűlt? Az afgán kormány gyenge, de biztosan jó korrupt, uh azzal nem lenne gond ha tőlük függne, hogy mit intéznek az országban, csak épp nem tőlük függ. A tálibokat meg nehéz kiismerni, egy rakás vallási fanatikus, idejük van, fegyverük is, igényük nincs, na kezdj ezzel valamit. Esetleg orosz módszer szerint lefizetni a vezetőjüket (Csecsenföld), ha annak van elég hatalma ahoz, hogy az összes legyet irányítsa a szarkupacon, de nem tudom megéri-e és mennyire kivitelezhető a gyakorlatban.
Szerintem ne keverjük a dolgokat,azzal,hogy az USA kivonult Afganisztánból gyakorlatilag nincs amerikai fizikai jelenlét a térségben.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Szerintem ne keverjük a dolgokat,azzal,hogy az USA kivonult Afganisztánból gyakorlatilag nincs amerikai fizikai jelenlét a térségben.
És? Afganisztán el van b*szva, akárhogy szépíted. Most hogy rajtuk keresztűlvigyél valamit azt ennek a fényében kell mérlegelni, tervezni, kockázatelemezni, kivitelezni, meg az eredmények is így fognak jönni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 022
32 455
113

Interjú Zelenszkij ukránnyelv-tanárával. A fordítóval jól érthető angolul.
 
W

Wilson

Guest
Pedig van. Csak PMC.
Semmire sem megy vele szerintem mert az egy teljesen más világ.
És? Afganisztán el van b*szva, akárhogy szépíted. Most hogy rajtuk keresztűlvigyél valamit azt ennek a fényében kell mérlegelni, tervezni, kockázatelemezni, kivitelezni, meg az eredmények is így fognak jönni.
Szerintem nem érted a mondanivalómat,egyedül Afganisztánban volt lehetősége az USA-nak ,hogy komoly fizikai,katonai jelenlétet építsen ki a térségben és ez azzal,hogy kivonultak teljesen megszűnt és így Kínához és Oroszországhoz képest teljesen súlytalanná vált a régióban,és ez teljesen független Afganisztán állapotától.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Semmire sem megy vele szerintem mert az egy teljesen más világ.

Szerintem nem érted a mondanivalómat,egyedül Afganisztánban volt lehetősége az USA-nak ,hogy komoly fizikai,katonai jelenlétet építsen ki a térségben és ez azzal,hogy kivonultak teljesen megszűnt és így Kínához és Oroszországhoz képest teljesen súlytalanná vált a régióban,és ez teljesen független Afganisztán állapotától.
Akkor nézz meg egy térképet, hogy hol vannak a világon amerikai katonai bázisok és fuss neki mégegyszer ennek az egésznek.
 
W

Wilson

Guest
Akkor nézz meg egy térképet, hogy hol vannak a világon amerikai katonai bázisok és fuss neki mégegyszer ennek az egésznek.
Én biztos nem fogok,viszont neked ajánlom nézd újra alaposan meg őket és akkor ráfogsz jönni milyen csekély az amerikai jelenlét az afganisztáni kivonulásuk után Közép-Ázsiában (főként) az orosz és kínai jelenléthez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 716
113
Az utolsó két pont kivételével az egész lista röhejes.
Persze, majd ha teged gyujtottak volna fol Ogyesszaban vagy a te gyerekeidet lottek volna ki egy civil buszban akkor is rohognel? Ami ott folyik az egyaltalan nem rohejes, soha sem gondoltam volna hogy az ukran egy ilyen aljas, gonosz, gyilkos nepseg...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 887
65 716
113
Amúgy akit érdekel a térség annak története világpolitikai jelentősége, szerepe annak csak ajánlani tudom ezt a könyvet, szerintem nagyon igényes munka...


let-lt-s.jpg
Hu... 4x olvastam el hogy Selyem-utak,
mondom milyen nyelven van ez, torokul? 4x esett le hogy magyar...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2021/07/27/menesztette-zelenszkij-a-vezerkari-fonokot/
"MENESZTETTE ZELENSZKIJ A VEZÉRKARI FŐNÖKÖT
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden leváltotta Ruszlan Homcsakot, az ukrán fegyveres erők vezérkari főnökét – a hadsereg parancsnokát –, és Valerij Zaluzsnij vezérőrnagyot nevezte ki helyébe – közölte Szerhij Nikiforov, az elnök sajtófőnöke.
Zaluzsnij eddig az Ukrán Fegyveres Erők északi műveleti parancsnokságának parancsnoka volt. Homcsak nem marad munka nélkül, ugyanis Zelenszkij az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBOU) titkárának első helyettesévé nevezte ki, Mihajlo Kovalt váltja ebben a székben.
„VOLODIMIR ZELENSZKIJ NEM KÉTELKEDIK HOMCSAK HAZAFISÁGÁBAN, AZ ESKÜ IRÁNTI HŰSÉGBEN ÉS A SZAKMAISÁGBAN, DE AZ ELNÖK SZINERGIÁT AKAR LÁTNI A VÉDELMI MINISZTÉRIUM ÉS A FEGYVERES ERŐK KÖZÖTT. JELENLEG NINCS ILYEN EGYÜTTMŰKÖDÉST, SOKKAL INKÁBB KONFLIKTUSOKVANNAK” – fogalmazott az államfő szóvivője."

http://politic.karpat.in.ua/?p=27787&lang=hu
"...Az elnök a fegyveres erők főparancsnoki tisztségébe Valerij Zaluzsnijt, az Észak operatív-taktikai hadseregcsoport parancsnokát nevezte ki..."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Én biztos nem fogok,viszont neked ajánlom nézd újra alaposan meg őket és akkor ráfogsz jönni milyen csekély az amerikai jelenlét az afganisztáni kivonulásuk után Közép-Ázsiában (főként) az orosz és kínai jelenléthez képest.
Oroszország ott van, persze, hogy jelentős a jelenléte. Ettől függetlenűl az amerikaiak mindent telefostak bázisokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Akkor nézz meg egy térképet, hogy hol vannak a világon amerikai katonai bázisok és fuss neki mégegyszer ennek az egésznek.
Kis segítség, Tádzsikisztánban van Moszkva legnagyobb külföldi katonai bázisa, ahol mintegy 7500 katona állomásozik, de Oroszország egy kisebb katonai kontingenssel jelen van Kirgizisztánban is. Emellett Kazahsztán, Kirgizisztán és Tádzsikisztán is tagja a Moszkva által vezetett katonai szövetségnek, a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének. Az orosz katonai szövetség ellenére 2016 óta Kínának is van katonai bázisa Tádzsikisztánban. Az amerikai most azzal próbálkoznak,hogy az Afganisztánból kivont katonáik egy részét egy a Tadzsikisztánban vagy Dél Üzbegisztánba létrehozott bázisra telepítse. A Kirgiz amerikai bázis 2014-ben megszűnt amikor a Kirgizek tagjai lettek a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének.Kirgizisztán volt az egyetlen ország a világon ahol egy időben volt orosz és amerikai bázis és ott egyszerre állomásoztak orosz és amerikai csapatok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Kis segítség, Tádzsikisztánban van Moszkva legnagyobb külföldi katonai bázisa, ahol mintegy 7500 katona állomásozik, de Oroszország egy kisebb katonai kontingenssel jelen van Kirgizisztánban is. Emellett Kazahsztán, Kirgizisztán és Tádzsikisztán is tagja a Moszkva által vezetett katonai szövetségnek, a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének. Az orosz katonai szövetség ellenére 2016 óta Kínának is van katonai bázisa Tádzsikisztánban. Az amerikai most azzal próbálkoznak,hogy az Afganisztánból kivont katonáik egy részét egy a Tadzsikisztánban vagy Dél Üzbegisztánba létrehozott bázisra telepítse. A Kirgiz amerikai bázis 2014-ben megszűnt amikor a Kirgizek tagjai lettek a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének.Kirgizisztán volt az egyetlen ország a világon ahol egy időben volt orosz és amerikai bázis és ott egyszerre állomásoztak orosz és amerikai csapatok.
FYI

20170804-u-s-troops.png

is34-uneven-and-combined-map-1945.png
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 069
12 034
113
T

Törölt tag 008

Guest
Én ebben, sem a történelemben nem látom az igényt Kárpátaljára. 1000 évig magyar volt, volt a szovjetunió része, de annak sok minden volt része, ráadásul kiderült, hogy akár vissza is adták volna.

Vissza fog kerülni Kárpátalja és Erdély is. 100 éve miénk volt, kevesebb mint 100 éven belül újra a miénk lesz. Relax.