W
Wilson
Guest
Köszönöm,hogy bemásoltad nekem,talán ennek valamilyen kivonatát még olvastam is,de nem esküszöm meg rá.De a lényeg szerintem a következő az átlag oroszt és az átlag orosz nyugdíjast (akárcsak a világon máshol is) teljesen hidegen hagyja a világpiaci élelmiszerárak növekedése,őt csak az érdekli,hogy a fizetésének és a nyugdíjának hónapról hónapra kisebb a vásárlóértéke.Ha ezen Putyin nem tud változtatni akkor a folyamat végére tényleg bajba kerül.Azon elvitatkozhatunk,hogy szerinted ez nem Putyin hibája és ő csak ajánlásokat tehet a kormánynak,én ezt nem így látom de meglátásom szerint nem az a lényeg,hogy mi mit gondolunk erről.A lényeg az(nagyon lesarkítva),hogy a kis Koljának és Vászjának Apu,Anyu és a Nagyi meg a Nagypapa tud-e gyümölcsöt venni,mivel nagymértékben ezen múlik Putyin hatalma.2021 július 21. kormányülés : (fordítóval) @Wilson hogy megértsd!
Vlagyimir Putyin orosz elnök az élelmiszerárak emelkedésének nevezte az akut helyzetet. Szerinte az alaptermékek drágulásának kérdése "különösen éles".
„Külön téma az a téma, amelyről már sokszor beszéltünk, amelyhez többször is visszatértünk különböző alkalmakkor és különböző nómenklatúrákban: az alapvető árukra, így az élelmiszerekre vonatkozó helyzetre gondolok. Ma különösen éles az alapvető termékek - zöldségek, az úgynevezett borscsomag - emelkedő ára ” - mondta a kormány tagjaival folytatott megbeszélésen. Az adást az Oroszország 24 tévécsatorna vezette.
Viktória Abramcsenko miniszterelnök -helyettes viszont az áremelést kommentálva azt mondta, hogy a kormány intézkedései lehetővé tették a cukor és a napraforgóolaj árainak megtartását, miközben a termelési mennyiségeket is megtartották.
A miniszterelnök -helyettes szerint fontos döntés volt a gabonára vonatkozó emelt vámok bevezetésében az állam kötelezettsége, hogy a költségvetésbe beérkezett minden további forrást vissza kell adnia a mezőgazdasági és árutermelőknek.
Korábban a kormány 2021. február 15 -től június 30 -ig 17,5 millió tonna kvótát állapított meg a gabonaexportra. Emellett emelték a búza, rozs, árpa és kukorica kiviteli vámjait, és 2021. június 2 -tól rugalmas kiviteli vámot vetettek ki a búzára, kukoricára és árpára.
A búza esetében, amelynek világpiaci ára tonnánként legfeljebb 200 dollár, a vám nem kerül felszámításra. 200 dollárt meghaladó áron a vám a világ és ezen 200 dolláros alapár közötti különbség 70% -a lesz. Az árpa és a kukorica esetében a mutató 185 dollár.
„A 2021. február 15 -től július 9 -ig tartó időszakban a gabonafélékre vonatkozó kiviteli vámok emeléséből származó további szövetségi költségvetési bevételek összege 15,4 milliárd rubelt tett ki. Ebben az évben a kormány állami támogatási intézkedéseket is biztosított 4,7 milliárd rubel értékben. a pék- és lisztdaráló ipar vállalkozásai, feltéve, hogy a liszt és a kenyér ára nem emelkedik, 1 milliárd rubel összegben. baromfi vállalkozásoknak ” - mondta a miniszterelnök -helyettes.
Abramcsenko azt is elmondta, hogy az orosz hatóságok nagykereskedelmi láncokkal "megegyezésre" jutottak, miszerint a zöldségek felvásárlási árának csökkenését tükrözni kell a boltok polcain található kiskereskedelmi árban. A miniszterelnök -helyettes elmondta, hogy a zöldségek áraival kapcsolatos helyzet "szeptemberre jelentősen javulni fog".
Putyin elmondta, hogy a Szövetségi Monopóliumellenes Szolgálatnak aktívan nyomon kell követnie a kiskereskedelmi láncok élelmiszeráraival kapcsolatos helyzetet. „Rendes kapcsolatban van a Szövetségi Monopóliumellenes Szolgálattal? Szükségünk van rájuk, hogy aktívabban figyeljék a kiskereskedelmi láncok helyzetét ” - mondta a találkozó során.
Júniusban az élelmiszerek költsége 8,67% -kal nőtt tavaly júniushoz képest, az alkoholé - 2,24% -kal. Májushoz képest az árak 0,71% -kal, illetve 0,12% -kal emelkedtek. A folyó év során az élelmiszerek ára 6,04%-kal, az alkoholé 1,78%-kal emelkedett. Az éves infláció júniusban elérte a 6,5% -ot - ez a maximum 2016 augusztusa óta. Június 11 -én, sajtótájékoztatón, Elvira Nabiullina, az Oroszországi Bank elnöke elmondta, hogy az oroszországi infláció ősszel csökkenni kezd. A szabályozó szerint csak 2022 második felében tér vissza a 4% -os célhoz, és a jövőben is közel marad ehhez az értékhez. A Központi Bank középtávú előrejelzése szerint Oroszországban az infláció 2021 végére 4,7-5,2%-os lehet.