[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 010
113
https://rusvesna.su/news/1635188919
"Ukrajna először vesz részt a NATO Fegyverzeti Bizottságának ülésén

Ukrajna első alkalommal vesz részt a NATO Észak-atlanti Tanács fegyverkezési bizottságának ülésén, a Nemzeti Fegyverkezési Igazgatók Konferenciáján. Erről az ukrán védelmi minisztérium sajtószolgálata számolt be október 25-én, hétfőn Alekszandr Nosov védelmi miniszterhelyettesre hivatkozva.
A NATO főhadiszállásán megrendezésre kerülő konferencián Ukrajnát Nosov védelmi miniszterhelyettes képviseli majd.
Alekszandr Nosov elmondta, hogy holnap, október 26-án Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben elnököl a NATO Észak-atlanti Tanács legfelsőbb tanácsadó bizottságának, a Nemzeti Fegyverkezési Igazgatók Konferenciájának ülésén.

A bizottság több mint fél évszázados tevékenysége során először fordult elő, hogy Ukrajna képviselőjét is meghívták a kérdések megvitatására, ami korábban csak a NATO-tagállamok előjoga volt.
A tisztviselő szerint Ukrajnát már korábban is meghívták a konferencia ülésein való részvételre, de most először csak a NATO-tagállamok előjoga volt, különös tekintettel a védelmi technológia innovációira, a tudománnyal és a védelmi iparral való együttműködés átalakítására, valamint a katonai szükségletek és a költségvetési lehetőségek optimális egyensúlyának elérésére.
A védelmi miniszterhelyettes megjegyezte, hogy a szövetség nemzeti fegyverzeti igazgatói konferenciájára közvetlenül azután kerül sor, hogy a NATO védelmi miniszterei a múlt héten jóváhagyták a szövetség új védelmi tervét a konfliktusok és válságok idejére.
Nosov a tervek szerint Brüsszelben kétoldalú megbeszélést folytat a NATO-tagállamok nemzeti fegyverzeti igazgatóival is.

A Nemzeti Fegyverkezési Igazgatók Konferenciája (Conference of National Armaments Directors-CNAD) 1996 óta a Szövetség legfőbb konzultatív fegyverzeti bizottsága az Észak-atlanti Tanácsban. Koordinálja a NATO politikájának végrehajtását a fegyverek és katonai felszerelések fejlesztése terén."



Rá fogunk b@szni,ha ezeket beengedik a NATO - ba, addig basztatják veluk a z, Oroszokat, hogy szétrúgják öket, velunk egyutt....
:mad::hadonaszos:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 010
113
Múlt héten Oo londoni nagykövete felkínálta a segítséget-az orosz gázt. Valószínü arra reagált Johnson. :)



Ezt nem tudtam, de sejtettem, hogy hirtelen nem ok nélkül jópofizik a Johnson srác, pedig pár hete még harckészultségben lévo hadihajót kuldott az Orosz felségvizre, hátha, és meg kellett szórni a vizet a ladik elott, hogy felébressze valaki a navigációt kezelo matrózt, most meg nem budos az Orosz szénhidrogén....
Ehh. :confused:
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Németországot nem szabad alábecsülni, mint kétes tervek nyilvános szószólóját, képes arra, hogy háborús helyzetet generáljon Kelet-Európában vagy akár konkrétan Oroszország ellen. Erre ugyancsak képes Lengyelország és Ukrajna is minden további nélkül.
Ezek az államok és vezetőik bármikor ki tudnak provokálni egy olyan helyzetet, ami elindítja a dominót és igen rövid idő alatt akár az V. cikkely életbe lépése is megtörténhet, ami konkrétan éles NATO-Oroszország háborút jelent.

Félreértés ne legyen, ezek az államok se irányítani, se kontrollálni, se megnyerni, se rendet rakni nem tudnának, de nem is ez a feladatuk. Az izzó parazsakat lángra lobbantani viszont erőlködés nélkül képesek.
Az ukrán „forradalom” (puccs) létrehozott Kelet-Európában egy ellen-Oroszországot Oroszország ellen, közvetlenül az oroszok kapujában. Erre válaszul Ukrajnán belül létrejött egy ellen-Ukrajna Novorosszija néven – és ezzel kész is lett a pillanatnyi patthelyzet.

Az Egyesült Államok irányítói (bár talán pontosabb lenne őket a globalista/multinacionalista korporációk nyugati oldalú tulajdonosainak nevezni, akik az Egyesült Államokat, mint színházi díszletet tartják maguk elé) az alábbiak szerint kalkuláltak az ukrán „eseményekkel” kapcsolatban:
1. Az ukrán balhé hatására az Orosz Föderáció katonai intervenciót hajt végre és ezzel belesüllyed egy végtelen testvérháborúba. Ez a mai napig nem történt meg, pedig az Ukrajnát irányító megbízottak minden létező provokációt megpróbáltak ennek érdekében.
2. Az orosz haderő nem támadja meg Ukrajnát, így szép lassan megnyílik a lehetőség arra, hogy megfelelő katonai hardvert telepítsenek ukrán területre, közvetlenül Moszkva orra alá.
Most épp ennek az előkészületei zajlanak.

Hagyjuk a szokásos esti meséket, a lényeg az, hogy az orosz területek, nyersanyagforrások, ipari kapacitások és az ország, mint felvevő piac nem óhajtott továbbra is a nyugati orientációjú globális nagytőke másodkörös és fixen mindig lehúzott alvállalkozója maradni, ez pedig szimplán felbőszítette a fővállalkozót. Miután a fővállalkozó háza táján is komoly belső problémák vannak (sőt, erre még rá is játszanak), így igen kényes, mondhatni mellbevágó lépés volt Putyinéktól az, hogy egy szép, vagy kevésbé szép napon (nagyjából a 2007-es müncheni biztonságpolitikai fórumon) beintettek a Nyugatnak és önálló – hozzáteszem, a saját szempontjukból teljesen logikus és érthető módon – útra léptek, ahol az első Oroszország. Ha úgy tetszik, ez volt a Russia First meghirdetése Putyintól, aki ellentétben a globális lehúzáson degeszre hízott világuraival nem az ő projektjüket kívánta átvenni és folytatni, hanem kért némi levegőt a világ többi részének is, beleértve első helyen természetesen Oroszországot.

Figyelve az orosz demográfiai adatokat teljesen nyilvánvaló, hogy az orosz birodalom – illetve ami maradt belőle mostanra – nem expanzív állapotban van, sőt, ilyen trendek mentén egy évszázad múlva a mai orosz állam tovább csökkenhet területileg is, aminek az első számú nyertese mindenképpen a Mennyei Birodalom (vagy Központi Birodalom) lesz értelemszerűen.
A Nyugat – főleg az angolszász vonulat – mindig is rettegett attól, hogy Németország és Oroszország egymás karjaiba hullik, de mindez semmi lenne ahhoz képest, ha egy széteső orosz impérium válna Kína vazallusásává.
Márpedig, ha a Nyugat nem lép, akkor a 21. század végére ez garantált végeredmény lehet, ez pedig el is döntené a világ feletti uralom nagy kérdését a következő évszázadokra, de nem ma ismert Nyugat javára.

Mivel a Nyugat – és főleg az USA – lendülete és a világ számára még nyújtható eszmei víziója kifulladni látszik, sok idő már nincsen, az utolsó lehetőség Kína és/vagy Oroszország szétdobása, mielőtt késő lenne. Jelen idő szerint a világon két hatalmi centrum van, amelyik más és más okból, de expanzióra van kárhoztatva: az Amerikai Egyesült Államok az egyik és Kína a másik.
Az USA kénytelen fenntartani a katonai-ipari komplexumát, pontosabban a katonai-ipari komplexum kénytelen még fenntartani az USA-t, mert enélkül az erre épült globális világdominancia kártyavárként omlana össze, maga alá temetve az eddigi tulajdonosi kör (leánykori nevén világelit) jelentős részét. Ehhez pedig igazolt expanzív politika kell, amihez viszont némi ellenség is szükséges.
Kína expanzív kényszere más természetű, sokkal inkább a felfuttatott tömegtermelésből eredően kereskedelmi jellegű, ami sok szempontól jóval békésebb, mint az amerikai vonulat, de legalább annyira veszélyes Amerikára nézve, mint az amerikai katonai nyomulás Kínára.

A pandémia, a klímaváltozás és a migránsválság tökéletes színpadi hátteret biztosít ahhoz, hogy Európában újra szögesdrót határok készüljenek, a lakosság különböző szintű pszichés megdolgozása közben kijárási tilalomtól kezdve korlátozott mozgáslehetőséget kapjon, a hadseregek pedig egyre több területen veszik át – még csak igen finoman és segítségnek álcázva - a felügyeletet és irányítást az egészségügyi rendszerektől kezdve az ellátó és logisztikai hálózatokig bezáróan (lásd pl. Nagy-Britannia). A lakosság nem érzékeli, hogy ami Európa – és lassan világszerte is zajlik – az sokkal inkább hasonlít egy nagy háborús előkészülethez, mint bármi máshoz.
Ha valakiben az egészséges életösztön esetleg ellenkezést váltana ki a fentebb leírtakkal kapcsolatban és a világ vezető hatalmainak eszében és józanságában bízik, az legyen kedves ránézni példának okáért a mai Amerikai Egyesült Államokra és feltenni magának a kérdést: ezt vajon direkt csinálják Amerikával, vagy tényleg ennyire elborultan hülyék?
Bármelyik is a helyes válasz, az semmi jót nem ígér.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 685
113
A legatyásodás miatt nagy mértékben hadrafoghatatlan technikájú német haderőben olyan ideológiai alapú tisztogatások zajlanak, mint a szovjeteknél a világháború előtt. Nem tulajdonítok különösebb harcértéket ennek a német "haderőnek"...
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 007
113
Visszaverjuk az oroszokat
Ha van alapja annak a gondolatnak, hogy a nord stream 2-t azért kell üzembe helyezni hogy az oroszok erőből megoldhassák az ukrán kérdést - aminek kapcsán lehetséges hogy az ukrajnán áthaladó vezetékrendszer vele a német gázos üzletmenet károkat szenved - akkor az oroszok ezt az előtt fogják megtenni hogy az ukránok beléptek a natoba.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
480
3 082
93
Németországot nem szabad alábecsülni, mint kétes tervek nyilvános szószólóját, képes arra, hogy háborús helyzetet generáljon Kelet-Európában vagy akár konkrétan Oroszország ellen. Erre ugyancsak képes Lengyelország és Ukrajna is minden további nélkül.
Ezek az államok és vezetőik bármikor ki tudnak provokálni egy olyan helyzetet, ami elindítja a dominót és igen rövid idő alatt akár az V. cikkely életbe lépése is megtörténhet, ami konkrétan éles NATO-Oroszország háborút jelent.

Félreértés ne legyen, ezek az államok se irányítani, se kontrollálni, se megnyerni, se rendet rakni nem tudnának, de nem is ez a feladatuk. Az izzó parazsakat lángra lobbantani viszont erőlködés nélkül képesek.
Az ukrán „forradalom” (puccs) létrehozott Kelet-Európában egy ellen-Oroszországot Oroszország ellen, közvetlenül az oroszok kapujában. Erre válaszul Ukrajnán belül létrejött egy ellen-Ukrajna Novorosszija néven – és ezzel kész is lett a pillanatnyi patthelyzet.

Az Egyesült Államok irányítói (bár talán pontosabb lenne őket a globalista/multinacionalista korporációk nyugati oldalú tulajdonosainak nevezni, akik az Egyesült Államokat, mint színházi díszletet tartják maguk elé) az alábbiak szerint kalkuláltak az ukrán „eseményekkel” kapcsolatban:
1. Az ukrán balhé hatására az Orosz Föderáció katonai intervenciót hajt végre és ezzel belesüllyed egy végtelen testvérháborúba. Ez a mai napig nem történt meg, pedig az Ukrajnát irányító megbízottak minden létező provokációt megpróbáltak ennek érdekében.
2. Az orosz haderő nem támadja meg Ukrajnát, így szép lassan megnyílik a lehetőség arra, hogy megfelelő katonai hardvert telepítsenek ukrán területre, közvetlenül Moszkva orra alá.
Most épp ennek az előkészületei zajlanak.

Hagyjuk a szokásos esti meséket, a lényeg az, hogy az orosz területek, nyersanyagforrások, ipari kapacitások és az ország, mint felvevő piac nem óhajtott továbbra is a nyugati orientációjú globális nagytőke másodkörös és fixen mindig lehúzott alvállalkozója maradni, ez pedig szimplán felbőszítette a fővállalkozót. Miután a fővállalkozó háza táján is komoly belső problémák vannak (sőt, erre még rá is játszanak), így igen kényes, mondhatni mellbevágó lépés volt Putyinéktól az, hogy egy szép, vagy kevésbé szép napon (nagyjából a 2007-es müncheni biztonságpolitikai fórumon) beintettek a Nyugatnak és önálló – hozzáteszem, a saját szempontjukból teljesen logikus és érthető módon – útra léptek, ahol az első Oroszország. Ha úgy tetszik, ez volt a Russia First meghirdetése Putyintól, aki ellentétben a globális lehúzáson degeszre hízott világuraival nem az ő projektjüket kívánta átvenni és folytatni, hanem kért némi levegőt a világ többi részének is, beleértve első helyen természetesen Oroszországot.

Figyelve az orosz demográfiai adatokat teljesen nyilvánvaló, hogy az orosz birodalom – illetve ami maradt belőle mostanra – nem expanzív állapotban van, sőt, ilyen trendek mentén egy évszázad múlva a mai orosz állam tovább csökkenhet területileg is, aminek az első számú nyertese mindenképpen a Mennyei Birodalom (vagy Központi Birodalom) lesz értelemszerűen.
A Nyugat – főleg az angolszász vonulat – mindig is rettegett attól, hogy Németország és Oroszország egymás karjaiba hullik, de mindez semmi lenne ahhoz képest, ha egy széteső orosz impérium válna Kína vazallusásává.
Márpedig, ha a Nyugat nem lép, akkor a 21. század végére ez garantált végeredmény lehet, ez pedig el is döntené a világ feletti uralom nagy kérdését a következő évszázadokra, de nem ma ismert Nyugat javára.

Mivel a Nyugat – és főleg az USA – lendülete és a világ számára még nyújtható eszmei víziója kifulladni látszik, sok idő már nincsen, az utolsó lehetőség Kína és/vagy Oroszország szétdobása, mielőtt késő lenne. Jelen idő szerint a világon két hatalmi centrum van, amelyik más és más okból, de expanzióra van kárhoztatva: az Amerikai Egyesült Államok az egyik és Kína a másik.
Az USA kénytelen fenntartani a katonai-ipari komplexumát, pontosabban a katonai-ipari komplexum kénytelen még fenntartani az USA-t, mert enélkül az erre épült globális világdominancia kártyavárként omlana össze, maga alá temetve az eddigi tulajdonosi kör (leánykori nevén világelit) jelentős részét. Ehhez pedig igazolt expanzív politika kell, amihez viszont némi ellenség is szükséges.
Kína expanzív kényszere más természetű, sokkal inkább a felfuttatott tömegtermelésből eredően kereskedelmi jellegű, ami sok szempontól jóval békésebb, mint az amerikai vonulat, de legalább annyira veszélyes Amerikára nézve, mint az amerikai katonai nyomulás Kínára.

A pandémia, a klímaváltozás és a migránsválság tökéletes színpadi hátteret biztosít ahhoz, hogy Európában újra szögesdrót határok készüljenek, a lakosság különböző szintű pszichés megdolgozása közben kijárási tilalomtól kezdve korlátozott mozgáslehetőséget kapjon, a hadseregek pedig egyre több területen veszik át – még csak igen finoman és segítségnek álcázva - a felügyeletet és irányítást az egészségügyi rendszerektől kezdve az ellátó és logisztikai hálózatokig bezáróan (lásd pl. Nagy-Britannia). A lakosság nem érzékeli, hogy ami Európa – és lassan világszerte is zajlik – az sokkal inkább hasonlít egy nagy háborús előkészülethez, mint bármi máshoz.
Ha valakiben az egészséges életösztön esetleg ellenkezést váltana ki a fentebb leírtakkal kapcsolatban és a világ vezető hatalmainak eszében és józanságában bízik, az legyen kedves ránézni példának okáért a mai Amerikai Egyesült Államokra és feltenni magának a kérdést: ezt vajon direkt csinálják Amerikával, vagy tényleg ennyire elborultan hülyék?
Bármelyik is a helyes válasz, az semmi jót nem ígér.
A nyugat zavara kézzel tapintható és ebben a helyzetben mi sem jön jobban mint démonizálni Oroszországot, elterelni a figyelmet a pandémia okozta világválság kezelésének hibáiról, a zöld forradalom okozta energiaválságról, Kína mindent elsöprő gazdasági terjeszkedéséről és ebben a helyzetben jól jön egy ukrán sértődöttség és düh amivel duplán lehet igazolni Oroszországot az ellenség szerepében, ami sosem nyugvó parázsként a béke éveiben is ott szunnyadt a nyugati ember tudatában. Az ösztönös emberi reakció az érzelmi görbét bejárva működik az országok szintjén is, a tagadás és düh aminek áldozatul esik minden politikai kapcsolaton túl milliónyi fogyasztó aki megfizeti az energiaárak emelkedését, akinek elveszik a munkahelye a válság miatt, aki nem érti mi az a chip hiány és miért függ össze egy nem létező "valuta" bányászatával, annyit tud és érez, hogy a béke megbomlott, milliók kelnek útra a világ szegény országaiból feldúlva a dekadens nyugatot és a politikusok már nem a népükre hanem a sajtóra figyelnek, igazságnak és véleménynek elfogadva a papírra vetett betűket, ahol a sorokat író ujjakat már nem vélemények hanem érdekek mozgatják. Ellenségnek kiáltva ki mindenkit aki sértve a gyarmati felsőbbrendűséget egyáltalán véleménnyel mer lenni.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Az orosz atomfegyver arzenál több mint a világ összes többi országának együttvéve.
Az amerikai atomarzenál azért nagyságrendileg szintén ott van, viszont immár sokadszorra jelezném, hogy valami nem kerek Kína atomkapacitása körül. A kínai robbanófej darabszám a hivatalos becslések szerint 260 db körüli, ami véleményem szerint jelentősen alulreprezentált a valósághoz képest.
Ha valaki megnézi a tavalyi/tavalyelőtti kínai katonai parádékat, csak az ott felvonultatott rakéta arzenál már eleve jóval több robbanófej hordozását teszi lehetővé, mint szimplán 260 darab.
A vitatott új kínai ICBM silóépítés (több, mint 200 db új rakétasiló) sem éppen erre utal, illetve pár évvel ezelőtt az USA-ban kiadták több egyetemnek, hogy becsüljék meg a valós kínai arzenál nagyságát. A becslések - bár voltak eltérések - de 2-3 ezer körülire adódtak, ami azért válik igen figyelemre méltóvá, mert ha 100%-ot tévedtek is, abban az esetben is kb. ezres nagyságrendről beszélünk. Hogy ebből mennyi a taktikai és mennyi a stratégiai robbanófej, az más lapra tartozik.

Véleményem szerint a valós kínai atomrobbanófej darabszám még elmarad az amerikai vagy orosz arzenáltól, de jelentősen meghaladja a többi "kis" atomhatalom arzenálját, gondolok itt elsősorban Franciaországra és Nagy-Britanniára. Ha nekem kellene megbecsülnöm, hogy mennyi bevethető robbanófejük van valójában, akkor azt mondanám, hogy minimum 4-500 db körüli a mennyiség, aminek kb. a fele stratégiai, a fele pedig taktikai robbanófej lehet. Ez már elegendő mennyiségnek tűnik Oroszország, India, az USA és Japán egy időben történő sakkban tartására, pontosabban a nukleáris elrettentésre.
Figyelembe véve a kínai ipar képességeit, Kína pénzügyi helyzetét és a haderejük döbbenetes léptékű fejlődését, hát biza elég nehéz elhinnem, hogy atomfegyverkezés terén megelégednek egy alárendelt szimpla másodkörös szereppel. Az már más kérdés, hogy hivatalosan mindenki tudja így, addig sem akarnak belenézni a gatyájukba mindeféle fegyverzetellenőrzés címszó alatt.

Az orosz strat atomarzenál - beleértve a hordozó rakétatechnikát - jelen idő szerint a világon a legfiatalabb és legmodernebb eszközparkkal rendelkezik, ami megspékelve az új hiperszonikus eszközökkel valós első csapásmérő képességet is jelenthet. Az USA nemrégiben kb. 27 db olyan F-35 vadászgépet telepített Nagy-Britanniába, amelyek pilóta állománya előtte kimondottan a meglepetésszerű nukleráis csapásmérést gyakorolta a korszerüsített amerikai atombombákkal, illetve gőzerővel folyik a B-21 bombázók fejlesztése is. Az orosz hadiipar ezt a stratégiai csapásmérő képességet a maguk oldaláról az új fejlesztésű rakétákkal akarja egyenlíteni, aminek azért látni a katonai létjogosultságát. Addig, amíg a haditengerészetnek szánt Cirkon rakéták hatótávolságát eredetileg 300 km-ben adták meg, mostanra már 1000 km-ről beszélnek a szárazföldi változatnál, ami példának okáért egy európai hadszíntéren kapásból stratégiai fegyverré teheti az eszközt.
Az orosz harcászati/taktikai atomarzenál nagyságát a legfrissebb infók kb. 1900 db-ra becsülik, ami egyébként brutális katonai képességet jelent teszem azt egy európai hadszíntéren. Ezen mennyiség csak 10%-ának a bevetése Európában egy háború esetén gyakorlatilag a felvonuló ellenséges katonai erőket, a felvonulási területet, a logisztikát és a "közeli hátországokat" gyakorlatilag kivégzi úgy, hogy a stratégiai arzenálhoz még csak hozzá sem kellett nyúlniuk.

Nagyon rossz ötlet egy Oroszország elleni háborúban gondolkodni, pláne azoknak, akik Európában és főleg Kelet-Európában élnek.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
Köszi Monte.... Annyit azért hozzá tennék, hogy a több, mint 200 db kínai siló nagy része üres marad. Épp azért, hogy ne lehessen tudni, melyikben van éles rakéta. Én tehát a 200 siló esetén, olyan 30-40 fejjel számolnék, bár, ki tudja, lehet, hogy teletömik mindet.