[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 596
113
Szoszi nem akarok ünneprontó lenni, de még márciusi hír, hogy momentán 30 százalék alá csökkent a sorozott állomány aránya és a többséget jóideje a szerződésesek adják. 7 év alatt a sorozottak száma 225 ezerre csökkent, a szerződéseseké 405 ezerre nőtt. Továbbá a BTG-k (батальонная тактическая группа/ batallion tactical group- magyar nevét nem tudom), a szpecnazosok, tengerészgyalogosok illetve a komplex haditechnikát kezelők esetében kizárólag szerződéses állomány alkotja az egységeket.

Taktikai zászlóalj harccsoport lenne talán a jó név rá.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Lehet.De szerintem főleg Libiában nagyon látszik,hogy a nyugat inkább csak megy az események után.A jenkik iraki kudarca után egy nyugati ország sem akar komolyan belebonyolódni az arab/muzulmán világ belharcaiba.
Pont Líbia... ahol a gyenge ellenzéket légtérzárlattal, meg NATO légicsapásokkal támogatták meg. A beavatkozás indokáról meg kiderült, hogy eltúlzott hazugságok voltak...de láttunk már ilyet Irak 2003-as megtámadása kapcsán. Nem akarnak komolyan belebonyolódni, azt megteszik a helyi szövetségeseik, de pénzzel meg fegyverrel azért szívesen támogatnak bárkit, aki előmozdítja céljaikat
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Ebből is látszik,hogy az USA elkerülni szeretné a háborút.Szerintem ők is vakaróznak,hogy hogyan tartsák meg Ukrajnát pufferországnak az ukránok hülyeségei ellenére.

Nem kellene vakarózniuk. Csupán el kellene mondaniuk az ukránoknak, hogy nem lesznek NATO , EU, tagok belátható időn belül. Valamint értsék meg, ők határosak Oroszországgal, amely biztonsági garanciaként tekint rájuk, mint ahova nem terjeszkedik tovább már a NATO. Donbaszt pedig engedjék el a Krímmel együtt, mert az orosz. Ellenkező esetben, mennek a levesbe és még a maradék Ukrajnát is darabjaira szedik, osztják, szét.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Nem kellene vakarózniuk. Csupán el kellene mondaniuk az ukránoknak, hogy nem lesznek NATO , EU, tagok belátható időn belül. Valamint értsék meg, ők határosak Oroszországgal, amely biztonsági garanciaként tekint rájuk, mint ahova nem terjeszkedik tovább már a NATO. Donbaszt pedig engedjék el a Krímmel együtt, mert az orosz. Ellenkező esetben, mennek a levesbe és még a maradék Ukrajnát is darabjaira szedik, osztják, szét.
Elmondták,többször is.A nacionalista uki vezetés egyszerűen nem akarja tudomásul venni a valóságot.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Ők nem is nagyon akarnak amerikai katonát Ukrajnába küldeni, hogy Ivánnal háborúzzanak, arra ott vannak az ukrân bakák, akiket viszont jól "megpakolt"pl Javelinekkel........
Javelin egy könnyű IPTR (14ben az elavult uki pct rakéták frontbol nem tudták kilőni az orosz tankokat).Hasonlitsuk össze,hogy mit szállitottak anno Dél Vietnámban,vagy Izraelnek.
 
W

Wilson

Guest
Javelin egy könnyű IPTR (14ben az elavult uki pct rakéták frontbol nem tudták kilőni az orosz tankokat).Hasonlitsuk össze,hogy mit szállitottak anno Dél Vietnámban,vagy Izraelnek.
Szerintem ha Sam bácsi Javelineket ad az ukránoknak, az nem a megbékélést és a kölcsönös bizalmat építi, főleg úgy, hogy Vlagyimir Vlagyimirovics számtalan alkalommal elmondta,hogy ők nem akarják Ukrajnát megtámadni.....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Negan, Te egyáltalán képben vagy a szíriai háborúval a kezdetektől, mert nagyon nem úgy látszik. Nem ártana vissza lapoznod, hidd el megéri.
Nagyjábol.Annyira negy katyvasz,hogy teljesen tisztában lenni vele komoly elmélyülés,és belső infók,nélkül szerintem nem lehet.Csak nem orzsfan/amcsiellenes módon szemlélem.Aszad az orosz/iráni támogatás nélkül megbukott volna.Orosz irások is a szir sereg demoralizált voltárol irnak,iráni támogatású milicisták nagyobb harcértékéről beszélnek a reguláris seregnél.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szerintem ha Sam bácsi Javelineket ad az ukránoknak, az nem a megbékélést és a kölcsönös bizalmat építi, főleg úgy, hogy Vlagyimir Vlagyimirovics számtalan alkalommal elmondta,hogy ők nem akarják Ukrajnát megtámadni.....
sajnos az orosz medve csak ebből ért....

ha van x száz modern ezköz az ukránoknál, és az oroszok által kalkulált veszteség szamukra nem megengedhető, addig visszafogják magukat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Szerintem ha Sam bácsi Javelineket ad az ukránoknak, az nem a megbékélést és a kölcsönös bizalmat építi, főleg úgy, hogy Vlagyimir Vlagyimirovics számtalan alkalommal elmondta,hogy ők nem akarják Ukrajnát megtámadni.....
De nem is egy támadóképes uki sereg kiépitésének szándékát jelzik.Ha meg az oroszok nem támadnak,nem is kerülnek szembe velük.(megjegyzem,a hagyományosan nagyon erős tüzérségi támogatású orosz harccsoprtok ellen szerintem nem is lenne olyan nagy jelentőségük,csak jelképes értékük van)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Elvesztenék,és gyorsan.Miliós nagyságrendű menekülthullám,fusztrált uki nácik atrocitásai(népirtás) Kárpátalján,orosz csapatok a magyar határon-biztos,hogy jó lenne ez nekünk?
Az Orbán Putyin találkozón biztosan szóba kerül Kárpátalja kérdése. Most adódhat egy lehetőség Kárpátalja visszacsatolására, akármilyen kicsi is. A magyar haderőnek készen kellene állnia erre az eshetőségre, ezt el lehetne adni a natonak, mint a nyugati határ bebiztosítása. Eddig Magyarország blokkolta Ukrajna Nato csatlakozását ezért cserébe Putyin nem ellenezné ezt a lépést.
 
W

Wilson

Guest
sajnos az orosz medve csak ebből ért....

ha van x száz modern ezköz az ukránoknál, és az oroszok által kalkulált veszteség szamukra nem megengedhető, addig visszafogják magukat.
Na most rápillantottam a karomon lévő Vostok Amphbia órámra és az bizony december 26-t mutat,és eszerint a dátum szerint, jelenleg Oroszország ellenörzése alatt áll a Krím és Donbasz, az a két terület amire az Oroszoknak a Majdan miatt szüksége volt, Oroszországnak semmi szüksége Ukrajna többi részére, és pláne nem fog ezért katonai támadást indítani Ukrajna ellen, akkor kêrdem én miért is fegyverezi fel a Nyugat és az USA Ukrajnát?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 172
113
Na most rápillantottam a karomon lévő Vostok Amphbia órámra és az bizony december 26-t mutat,és eszerint a dátum szerint, jelenleg Oroszország ellenörzése alatt áll a Krím és Donbasz, az a két terület amire az Oroszoknak a Majdan miatt szüksége volt, Oroszországnak semmi szüksége Ukrajna többi részére, és pláne nem fog ezért katonai támadást indítani Ukrajna ellen, akkor kêrdem én miért is fegyverezi fel a Nyugat és az USA Ukrajnát?
Hát ez az,hogy nem fegyverzi.Javelinokon kivűl alig ad át valamit az USA,az ukik úgy vásárolgatják és pfozgatják össze maguk,amit tudnak.Az USA komoly,pláne támadó fegyverzetnek minősithető eszközöket nem ad át.