[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113

Litvánia.
Az elfogott illegális bevándorlók még mindig letartóztatásban.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
@boki
Ez valós vagy kitaláció, ha valódi a hír akkor hivatalos álláspont?

 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 440
113
@boki
Ez valós vagy kitaláció, ha valódi a hír akkor hivatalos álláspont?

javasolják a krími oroszok, Roman Csegrinyec, a 2014-ben Oroszország által annektált, hivatalosan Ukrajnához tartozó Krímben élő szláv nemzetek gyűlésének az elnöke.​

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ebből irgalmatlan nagy balhé lesz.
Bár még lehet, hogy hálásak is lesznek utólag az európai országok, hogy kimaradnak ebből.
A franciák már kezdenek hozzászokni, de a németeknek ez egy akkora pofon, hogy talán még a nem túl komoly kvalitásokkal ellátott Baerbock agykérgében is feldereng majd valami sápadt homály, hogy "kérem szépen, minekünk itten a fejünkre sz@rtak"!
Merkel meg forog a sírjában, pedig a csajszi még meg sem halt!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
@boki
Ez valós vagy kitaláció, ha valódi a hír akkor hivatalos álláspont?

Saját véleménye a politikusnak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
image.png


Szolzsenicin örök érvényű gondolatai/meglátásai és máig érvényes hatása


"Tisztelt Szvjatoszlav Karavanski úr,

"Mélységesen tisztelem Önt mindazért, amit elszenvedett, és a kényszer alatt tanúsított nyugalmáért, amikor szenvedésre kényszerítették. Örülök, hogy hallhatom nyugodt hangját, még akkor is, ha honfitársai - a Szovjetunió Főbizottságának tribünjétől a távoli emigráns újságokig - írásaim alapján arra a következtetésre jutottak, hogy én egyszerűen Nagy-Oroszország híve vagyok, soviniszta, gyarmatosító, a birodalmi zsarnokság kiszolgálója, ráadásul egy "retardált imperialista" (ahogyan az ukrán Gomin 1990.10.10-i számában megjelent). Az ilyen előre megfontolt vakság és hozzá nem értés csodálkozásra késztet, de egyben éberségre is. Vajon mit akarnak elrejteni azzal, hogy ilyen hangosan ugatnak?

"Én a kölcsönös megértés reményében fordulhatok Önhöz, uram, hiszen velem nem kerestek ilyen kölcsönös megértést.

"Ami a történelmi érveidet illeti, kezdve a tatárjárásról szóló elmélkedéseiddel (legalábbis a Vörös Ruszra és nem magára a Ruszra vonatkozóan), hosszasan lehetne ezen a kérdésen elmélkedni. Ám minden ilyen kifejtés elhalványulna a legerősebb érv mellett, amelyet Ön most nem hoz fel, talán mert annyira egyértelmű: ha Ukrajna népének szíve a Szovjetuniótól való elszakadásra vágyik, akkor nincs min veszekednünk. Mindössze a szív megmozdulására van szükség! Ez volt a cikkem lényege. Erről írtam a Gulag szigetvilágában is (V. rész, 2. fejezet). Ezért a mostani nézetem bizonyára nem előzmények nélküli. De még ön, jó uram, sem vette észre, hogy nekem semmi bajom az ukrán szeparatizmussal, csak Ukrajna tényszerű állapotával.

"Jelenleg, amikor Ukrajnában Lenin szobrokat bontanak le (jogosan!), miért van az, hogy éppen a nyugat-ukrajnaiak vágynak arra, hogy Ukrajna államának olyan határai legyenek, amilyeneket maga Lenin csináltatott neki?". Azokat a határokat, amelyeket maga Lenin bácsi húzott meg Ukrajnának? Hiszen Ukrajna jelenlegi határai annak az eredménye, hogy Lenin kereste a módját annak, hogyan kárpótolhatná az ukrán népet a szovjet uralom alatt elfogyasztott szabadságáért. Így Lenin volt az, aki önkényesen csatolta Novorossziját, a Donbászt (amivel Lenin elválasztotta a Donbászt a donyecki antikommunista ellenforradalmároktól), valamint a bal part egyes részeit is Ukrajnához csatolta. Később Hruscsov önkényesen (1954) csatolta Ukrajnához a Krímet. És most az ukrán nacionalisták szilárdan kiállnak "szent" területi integritásuk védelmében - a Lenin által létrehozott határok védelmében?

"Azt írtam a cikkemben (bár gyanítom, senki sem olvasta el, amit mondtam): "természetesen, ha az ukrán nemzet valóban menni akar, akkor senki sem merheti erőszakkal megakadályozni a távozásukat". De vegyék észre kérem, hogy mennyire heterogén ez a nagy terület, és hagyják, hogy a helyi emberek döntsenek a körzetük sorsáról. És azért, mert ezt leírom, engem "fogyatékos imperialistának" tartanak? Mi van azokkal, akik megtiltják a nemzetnek, hogy kifejezze akaratát, sőt, a demokratákkal és a szabadságszeretőkkel együtt, valami furcsa okból félnek a nemzeti akaratnyilvánítástól?

"Ilyen zavaros körülmények között lehetetlen megvitatni ezt az összetett problémát, amelyen keresztül két nemzetünk családi kötelékek révén több száz városban egyesült. Van egy további érv is, amelyet - legnagyobb meglepetésemre - Ön hoz fel: Ön azt állítja, hogy nem szabadna a szülők "szeszélyére" bízni, hogy a gyermekek milyen nyelven beszéljenek, hanem az államnak kellene meghatározni? Ön azt írja, hogy "a nem ukránok szabadon dönthetnek". De korlátozni fogja az iskoláik számát? Ami az ukránokat illeti, ha jól értem, azt mondja, hogy ők nem választhatnak szabadon? Tehát ismét a kényszerítést támogatja? Nem uram, ez a diktatúra szükségtelen. Hagyjuk, hogy minden kultúra természetes módon fejlődjön." (Megjelent a Zvezda 1993. decemberi számában)
* Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) *

"WT [interjúalany]: Személy szerint úgy gondolom, hogy a keresztény civilizáció, az euroatlanti civilizáció három alapvető összetevőjének - az Egyesült Államoknak, az Európai Uniónak és Oroszországnak - előbb-utóbb stratégiai szövetséget kell kötnie egymással. Ha nem teszik, akkor az egész civilizációnk megszűnik létezni. Hogyan menthetjük meg európai-atlanti civilizációnkat; meg kell-e menteni?

Szolzsenyicin: Sajnos úgy tűnik, hogy a globális folyamatok az önök vágyaival ellentétes irányba haladnak. Az Amerikai Egyesült Államok egyre újabb és újabb országokba vonultatja fel megszálló hadseregeit. Ilyen volt Bosznia esete 9 évvel ezelőtt. Ilyen volt Koszovó esete (ahol segítettek létrehozni egy iszlamista államot Európa szívében). Ennek lehettünk tanúi az elmúlt 5 évben Afganisztánban és az elmúlt 3 évben Irakban. Bár Irakban a megszállás nem fog sokáig tartani. A NATO és külön-külön az Egyesült Államok tevékenysége nem különbözik egymástól, csak apró részletekben. A NATO világosan felismeri, hogy Oroszország nem képes fenyegetni a szövetséget, ezért a NATO módszeresen és makacsul fejleszti katonai apparátusát Kelet-Európától a kontinentális Oroszországtól délre. Ezt láthatjuk a különböző színes forradalmak nyílt támogatásában, valamint abban a paradoxonban, hogy az észak-atlanti érdekek ott elsőbbséget élveznek a közép-ázsiai érdekekkel szemben. Mindez nem hagy kétséget: A NATO azon van, hogy bekerítse Oroszországot, és megfossza Oroszországot nemzetállami függetlenségétől. Tehát, hogy válaszoljak a kérdésére: nem, Oroszország szövetsége egy olyan Észak-atlanti Szerződés Szervezetével, amely erőszakos erőszakot alkalmaz bolygónk különböző sarkaiban, hogy elültesse a modern nyugati demokrácia ideológiájának magvait, nem fogja kiterjeszteni a keresztény civilizációt, csak megszüntetni azt.

WT: Mi a véleménye arról, ami Ukrajnában történik. És mi a véleménye az orosz nemzet (Európa leginkább széttöredezett nemzetének) feldarabolásának kérdéséről? Oroszországnak fel kellene-e vetnie az egész orosz és rusz föld egyesítésének lehetőségét, ha az ukrán elit a NATO és az EU irányába fordítja országát?

Szolzsenyicin: Az ukrajnai események az 1991-es népszavazás óta, a rosszul megfogalmazott lehetőségekkel, állandó fájdalmat és dühöt okoznak nekem. Erről gyakran írtam és beszéltem. Az orosz nyelv fanatikus elnyomása és elnyomása (egy olyan nyelv, amelyet a felmérések szerint az ottani emberek 60%-a következetesen preferál) olyan bestiális módszertan, amely elsősorban Ukrajna kulturális kilátásai ellen irányul. A hatalmas területeket, amelyek soha nem voltak a történelmi Ukrajna részei, mint például a Krím, Novorosszija és az egész délkeleti rész, erőszakkal és önkényesen bekebelezték a modern Ukrajna területébe, és túszul ejtették Ukrajna NATO-csatlakozási vágyait. Jelcin elnöksége alatt egyetlen olyan találkozót sem tartottak az ukrán elnökkel, amely ne azzal végződött volna, hogy Oroszország megadja magát és elfogad mindent, amit Ukrajna kért. Jelcin kitelepítette a fekete-tengeri flottát Szevasztopolból, amit még Hruscsov sem tett meg a Szovjetunió idején. Ez az egész egy együgyű, valóban együgyű és kegyetlen vicc, amelyet a XIX. és XX. századi Oroszország egész történelme ellen folytatnak. Ilyen körülmények között Oroszország soha, semmilyen módon nem fogja elárulni az Ukrajnában élő sok millió oroszul beszélő népet. Oroszország soha nem fogja feladni a velük való egység eszményét." (Moscow News, interjú W. T. Trietjakovval, megjelent 2006. április 28./május 4.)
* Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) *
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 440
113
Minden gondolatával egyet értek

Orosz szemszögből a helyzet egyértelmű: „Az orosz fél világos állásponttal érkezett ide [Genfbe], amely számos, véleményem szerint érthető és olyan világosan megfogalmazott elemet tartalmaz – többek között magas szinten is. „A mi megközelítéseinktől egyszerűen nem lehet eltérni” – mondta a sajtónak Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes vasárnap a találkozó előtti vacsora után, amelynek házigazdája Wendy Sherman amerikai külügyminiszter-helyettes volt, aki az amerikai delegációt vezeti.

Soviett-troops.jpeg


Moszkva, 1941. június 23.: Szovjet katonák úton a frontra. A táblán ez áll: „Az ügyünk igazságos. Az ellenség le lesz törve. A győzelem a miénk lesz! ” (Anatoliy Garanin .Licenc: CC BY SA 3.0.)

Rjabkov egy olyan tényre utalt, amelyet az oroszok már világossá tettek: nem lesz kompromisszum, ha Oroszország jogos nemzetbiztonsági érdekeiről van szó. És ha az Egyesült Államok nem tudja megérteni, hogy Oroszországot a tagjai biztonságára nézve egyedülálló, egzisztenciális fenyegetésnek tekintő katonai szövetségben felhalmozott katonai erő felhalmozódását hogyan tekinti Oroszország fenyegetőnek, akkor nem érthető, hogy a június 22-i események hogyan. , 1941 formálta a mai orosz pszichét, miért nem engedi Oroszország soha többé ilyen helyzetet, és miért vannak a tárgyalások kudarcra ítélve, mielőtt elkezdődtek volna.

Míg az Egyesült Államok, a NATO, az EU és a G7 mind „példátlan szankciókat” ígért, a szankciók csak akkor számítanak, ha a másik oldalt is érdekli. Oroszország a Nyugattal való kapcsolatok megszakításával többé nem törődne a szankciókkal. Ráadásul a valóság egyszerű elismerése, hogy Oroszország tovább tud élni, ha a SWIFT-tranzakciók elől blokkolják, mint Európa az orosz energia nélkül. Az Oroszország és a Nyugat közötti kapcsolatok bármilyen megszakadása az orosz gáz és olaj teljes embargójához vezet az európai ügyfelek felé.

Nincs európai B-terv. Európa szenvedni fog, és mivel Európa a hajdani demokráciákból áll, a politikusok meg fogják fizetni az árát. Mindazoknak a politikusoknak, akik vakon követték az Egyesült Államokat az Oroszországgal való konfrontációba, most válaszolniuk kell választóiknak, hogy miért követtek el gazdasági öngyilkosságot egy náciimádó, teljesen korrupt nemzet (Ukrajna) nevében, amelynek semmi köze nincs a többi országhoz. Európa. Ez egy rövid beszélgetés lesz.

Oroszországnak nem kell hosszabb időre elfoglalnia a NATO területét – elég ahhoz, hogy elpusztítsa a NATO által a határai közelében felhalmozott katonai erőt.

És – itt van a kicker – hiányzik a nukleáris fegyverek alkalmazása, a NATO semmit sem tehet, hogy megakadályozza ezt az eredményt. Katonailag a NATO csupán árnyéka korábbi önmagának. Európa egykori nagy hadseregeinek kannibalizálniuk kellett harci alakulataikat, hogy zászlóaljméretű „harci csoportokat” állítsanak össze a Baltikumban és Lengyelországban. Oroszország, másrészt, már elkészített két hadsereg méretű képződmények-1 st Guards harckocsihadsereg és a 20 th összfegyvernemi hadsereg-a hidegháborús korszak szakosodott mély támadó katonai akciót.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 680
113
Minden gondolatával egyet értek

Orosz szemszögből a helyzet egyértelmű: „Az orosz fél világos állásponttal érkezett ide [Genfbe], amely számos, véleményem szerint érthető és olyan világosan megfogalmazott elemet tartalmaz – többek között magas szinten is. „A mi megközelítéseinktől egyszerűen nem lehet eltérni” – mondta a sajtónak Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes vasárnap a találkozó előtti vacsora után, amelynek házigazdája Wendy Sherman amerikai külügyminiszter-helyettes volt, aki az amerikai delegációt vezeti.

Soviett-troops.jpeg


Moszkva, 1941. június 23.: Szovjet katonák úton a frontra. A táblán ez áll: „Az ügyünk igazságos. Az ellenség le lesz törve. A győzelem a miénk lesz! ” (Anatoliy Garanin .Licenc: CC BY SA 3.0.)

Rjabkov egy olyan tényre utalt, amelyet az oroszok már világossá tettek: nem lesz kompromisszum, ha Oroszország jogos nemzetbiztonsági érdekeiről van szó. És ha az Egyesült Államok nem tudja megérteni, hogy Oroszországot a tagjai biztonságára nézve egyedülálló, egzisztenciális fenyegetésnek tekintő katonai szövetségben felhalmozott katonai erő felhalmozódását hogyan tekinti Oroszország fenyegetőnek, akkor nem érthető, hogy a június 22-i események hogyan. , 1941 formálta a mai orosz pszichét, miért nem engedi Oroszország soha többé ilyen helyzetet, és miért vannak a tárgyalások kudarcra ítélve, mielőtt elkezdődtek volna.

Míg az Egyesült Államok, a NATO, az EU és a G7 mind „példátlan szankciókat” ígért, a szankciók csak akkor számítanak, ha a másik oldalt is érdekli. Oroszország a Nyugattal való kapcsolatok megszakításával többé nem törődne a szankciókkal. Ráadásul a valóság egyszerű elismerése, hogy Oroszország tovább tud élni, ha a SWIFT-tranzakciók elől blokkolják, mint Európa az orosz energia nélkül. Az Oroszország és a Nyugat közötti kapcsolatok bármilyen megszakadása az orosz gáz és olaj teljes embargójához vezet az európai ügyfelek felé.

Nincs európai B-terv. Európa szenvedni fog, és mivel Európa a hajdani demokráciákból áll, a politikusok meg fogják fizetni az árát. Mindazoknak a politikusoknak, akik vakon követték az Egyesült Államokat az Oroszországgal való konfrontációba, most válaszolniuk kell választóiknak, hogy miért követtek el gazdasági öngyilkosságot egy náciimádó, teljesen korrupt nemzet (Ukrajna) nevében, amelynek semmi köze nincs a többi országhoz. Európa. Ez egy rövid beszélgetés lesz.

Oroszországnak nem kell hosszabb időre elfoglalnia a NATO területét – elég ahhoz, hogy elpusztítsa a NATO által a határai közelében felhalmozott katonai erőt.

És – itt van a kicker – hiányzik a nukleáris fegyverek alkalmazása, a NATO semmit sem tehet, hogy megakadályozza ezt az eredményt. Katonailag a NATO csupán árnyéka korábbi önmagának. Európa egykori nagy hadseregeinek kannibalizálniuk kellett harci alakulataikat, hogy zászlóaljméretű „harci csoportokat” állítsanak össze a Baltikumban és Lengyelországban. Oroszország, másrészt, már elkészített két hadsereg méretű képződmények-1 st Guards harckocsihadsereg és a 20 th összfegyvernemi hadsereg-a hidegháborús korszak szakosodott mély támadó katonai akciót.





Kizárható,hogy az európai politikusok el fogják ismerni,hogy hibáztak,amikor vakon követték az usa parancsokat,szerintem sem a ny európai politikusok,sem a ny európai emberek nem képesek értelmezni a kialakult helyzetet,mindenért az Oroszok a hibásak,free Ukrajna,és éljenek az oroszok elleni szankciók.
Simán beborítják az európai ipart,mezőgazdaságot,mindent is,max akkor lesz változás,ha felkoncolják a népek a ny európai politikusokat,és kibasszák a yenkiket a kontinensről,hadseregestől,és végre partnerként,üzleti félként kezelik az Oroszokat,yenki belepofázás nélkül.
Meg,persze az úniós tagállamokat is,hogy ez mikor lesz,lesz e ilyen helyzet,azt mindenki döntse el maga.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Kizárható,hogy az európai politikusok el fogják ismerni,hogy hibáztak,amikor vakon követték az usa parancsokat,szerintem sem a ny európai politikusok,sem a ny európai emberek nem képesek értelmezni a kialakult helyzetet,mindenért az Oroszok a hibásak,free Ukrajna,és éljenek az oroszok elleni szankciók.
Simán beborítják az európai ipart,mezőgazdaságot,mindent is,max akkor lesz változás,ha felkoncolják a népek a ny európai politikusokat,és kibasszák a yenkiket a kontinensről,hadseregestől,és végre partnerként,üzleti félként kezelik az Oroszokat,yenki belepofázás nélkül.
Meg,persze az úniós tagállamokat is,hogy ez mikor lesz,lesz e ilyen helyzet,azt mindenki döntse el maga.
Én azt látom az elmúlt napok eseményeiből, hogy a medve elkezdett kicammogni a barlangból (értsd: sarokból).
Ha lezárja a gáz kőolaj utánpótlást az EU felé, annak ipara nagyon hamar padlót fog fogni és akkor jönnek a nem kívánt társadalmi megmozdulások, amik felboríthatják az USA Európán belüli státuszát.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Az amerikaiak "alábecsülik a helyzet súlyosságát" – figyelmeztet Oroszország az európai biztonsági tárgyalások után
"Úgymond nem bízunk a másik félben" – mondta Rjabkov. "Vége van, elég volt."