Minden gondolatával egyet értek
Orosz szemszögből a helyzet egyértelmű: „Az orosz fél világos állásponttal érkezett ide [Genfbe], amely számos, véleményem szerint érthető és olyan világosan megfogalmazott elemet tartalmaz – többek között magas szinten is. „A mi megközelítéseinktől egyszerűen nem lehet eltérni” – mondta a sajtónak Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes vasárnap a találkozó előtti vacsora után, amelynek házigazdája Wendy Sherman amerikai külügyminiszter-helyettes volt, aki az amerikai delegációt vezeti.
Moszkva, 1941. június 23.: Szovjet katonák úton a frontra. A táblán ez áll: „Az ügyünk igazságos. Az ellenség le lesz törve. A győzelem a miénk lesz! ” (Anatoliy Garanin .Licenc: CC BY SA 3.0.)
Rjabkov egy olyan tényre utalt, amelyet az oroszok már világossá tettek: nem lesz kompromisszum, ha Oroszország jogos nemzetbiztonsági érdekeiről van szó. És ha az Egyesült Államok nem tudja megérteni, hogy Oroszországot a tagjai biztonságára nézve egyedülálló, egzisztenciális fenyegetésnek tekintő katonai szövetségben felhalmozott katonai erő felhalmozódását hogyan tekinti Oroszország fenyegetőnek, akkor nem érthető, hogy a június 22-i események hogyan. , 1941 formálta a mai orosz pszichét, miért nem engedi Oroszország soha többé ilyen helyzetet, és miért vannak a tárgyalások kudarcra ítélve, mielőtt elkezdődtek volna.
Míg az Egyesült Államok, a NATO, az EU és a G7 mind „példátlan szankciókat” ígért, a szankciók csak akkor számítanak, ha a másik oldalt is érdekli. Oroszország a Nyugattal való kapcsolatok megszakításával többé nem törődne a szankciókkal. Ráadásul a valóság egyszerű elismerése, hogy Oroszország tovább tud élni, ha a SWIFT-tranzakciók elől blokkolják, mint Európa az orosz energia nélkül. Az Oroszország és a Nyugat közötti kapcsolatok bármilyen megszakadása az orosz gáz és olaj teljes embargójához vezet az európai ügyfelek felé.
Nincs európai B-terv. Európa szenvedni fog, és mivel Európa a hajdani demokráciákból áll, a politikusok meg fogják fizetni az árát. Mindazoknak a politikusoknak, akik vakon követték az Egyesült Államokat az Oroszországgal való konfrontációba, most válaszolniuk kell választóiknak, hogy miért követtek el gazdasági öngyilkosságot egy náciimádó, teljesen korrupt nemzet (Ukrajna) nevében, amelynek semmi köze nincs a többi országhoz. Európa. Ez egy rövid beszélgetés lesz.
Oroszországnak nem kell hosszabb időre elfoglalnia a NATO területét – elég ahhoz, hogy elpusztítsa a NATO által a határai közelében felhalmozott katonai erőt.
És – itt van a kicker – hiányzik a nukleáris fegyverek alkalmazása, a NATO semmit sem tehet, hogy megakadályozza ezt az eredményt. Katonailag a NATO csupán árnyéka korábbi önmagának. Európa egykori nagy hadseregeinek kannibalizálniuk kellett harci alakulataikat, hogy zászlóaljméretű „harci csoportokat” állítsanak össze a Baltikumban és Lengyelországban. Oroszország, másrészt, már elkészített két hadsereg méretű képződmények-1 st Guards harckocsihadsereg és a 20 th összfegyvernemi hadsereg-a hidegháborús korszak szakosodott mély támadó katonai akciót.
Sajnos. Ez nekünk kurvára nem hiányzik ám...