[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
https://karpathir.com/2022/01/25/ze...anak-offenzivat-a-nemzeti-erdekek-vedelmeben/
"ZELENSZKIJ FELSZÓLÍTOTTA A TITKOSSZOLGÁLATOKAT, HOGY INDÍTSANAK OFFENZÍVÁT A NEMZETI ÉRDEKEK VÉDELMÉBEN
A Külföldi Hírszerző Szolgálatnak megvan a kellő tapasztalata és képessége egy ilyen stratégia megvalósítására – véli az államfő.
Az ukrán hírszerzés megtanult hatékonyan fellépni a külső agresszió ellen. Ám eljött az idő, hogy áttérjünk a nemzeti érdekek védelmére irányuló offenzívára. Ezt Volodimir Zelenszkij elnök jelentette ki a hírszerző szolgálat munkatársaival folytatott megbeszélésen. Szerinte az ellenség terveiről és ténykedéséről szóló információk minden területen megbízható garanciát jelentenek az időben történő és helyes döntések meghozatalárhoz.
“MEGTANULTUK, HOGYAN LEHET HATÉKONYAN ELRETTENTENI ÉS ELLENSÚLYOZNI A KÜLSŐ AGRESSZIÓT. BIZTOS VAGYOK BENNE, HOGY ITT AZ IDEJE ÁTTÉRNI A NEMZETI ÉRDEKEINK VÉDELMÉRE IRÁNYULÓ TÁMADÓ AKCIÓKRA”– mondta.
Az elnök a valós információk megszerzésének fontosságára hívta fel a figyelmet, hogy senki ne manipulálja azokat, és senki ne használhassa fel Ukrajnát a saját érdekében."
Most akkor Ladagrant átmegy offenzívába? :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Emlékezzetek vissza, hogy a migráns válság előtti év decemberében találkozott Putyinnal és már a januári Charli Hebdo-s merényletet követően elkezdte félreverni a vészharangot, hogy a nyár végén óriási migri áradat várható. Mindenki röhögött, hogy aztán lássanak csodát, bejött a jóslata és a képükre fagyott a mosoly.
Próbáltam megkeresni egy hírt/cikket, ahol Orbán (v Putyin) megjósolta az óriási migrációs áradatot, de nem találtam.
Van linked?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Próbáltam megkeresni egy hírt/cikket, ahol Orbán (v Putyin) megjósolta az óriási migrációs áradatot, de nem találtam.
Van linked?
Nincs, mert nem gyűjtök linkeket. De emlékszem, hogy amikor kint volt Fo-ban a Charli Hebdo-s mészárlás megemlékezésére szervezett menetre, akkor mondta, hogy mi várható. Erre aztán az összes PC konform nyugati politikus (akik szerint nincsenek is a saját országaikban No-Go zónák, ezt csak Viktor találta ki :rolleyes: ) elkezdte szidni OV-t, hogy micsoda egy vészmadár, semmi sem utal arra, amit mond. Na meg az ezt követő nyáron is, Tusványoson beszélt a küszöbön álló invázióról (ezt azonban én személyesen hallottam). Aztán két hónap múlva, bumm:oops:.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Nincs, mert nem gyűjtök linkeket. De emlékszem, hogy amikor kint volt Fo-ban a Charli Hebdo-s mészárlás megemlékezésére szervezett menetre, akkor mondta, hogy mi várható. Erre aztán az összes PC konform nyugati politikus (akik szerint nincsenek is a saját országaikban No-Go zónák, ezt csak Viktor találta ki :rolleyes: ) elkezdte szidni OV-t, hogy micsoda egy vészmadár, semmi sem utal arra, amit mond. Na meg az ezt követő nyáron is, Tusványoson beszélt a küszöbön álló invázióról (ezt azonban én személyesen hallottam). Aztán két hónap múlva, bumm:oops:.
OK, így már egyszerűbben megtaláltam, az előbb azt hittem, hogy ez nyilvános beszédtéma volt az egyik korabeli Putyin-Orbán találkozón.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Próbáltam megkeresni egy hírt/cikket, ahol Orbán (v Putyin) megjósolta az óriási migrációs áradatot, de nem találtam.
Van linked?
Nem keresek utána, de én is emlékszem ilyenre. Azt hiszem erre jött az MSZP (Kunhalmi) kerítéses akciója a Lendvai utcában.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Az orosz haderő átcsoportosítása kizárólag természetvédelmi okokból történik. Ha bizonyos számú (súlyú) haderőt átcsoportosítanak néhány ezer km-rel, akkor a Föld forgástengelye nem változik. Tehát az átcsoportosítás kizárólag súlypontváltás miatt van. Erre a belarusz haderő önmagában nem lenne képes. A Földnek annak a felén már olyan sok a kínai, hogy lassan elbillen a forgástengely. :)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Egyébként ha jobban végig gondoljatok, akkor az oroszoknak nem érdekük bevonulni, mert ameddig rendezetlen konfliktusa van egy országnak, addig nem lehet felvenni a NATO-ba. Előbb-utóbb, úgyis kereskedniük kell a ruszkival, mert nekik az a legnagyobb piac.
Ha rendeződik a dolog, legrosszabb esetben egy térképátszabással, akkor már lehet tolni kelet felé a NATO-t.

A SWIFT-es dolog is egy blöff, 500 milliárd dollár külső adóssága van az oroszoknak, azt nem dobják kukába.

Ez egész inkább arról szól, hogy az USA próbálja beleugrasztani az ukránokat egy cirkuszba, nekik teljesen mindegy, hogy 5 vagy 5 millió halott van, ha a vége egy nyugatbarát 20 milliós szférázható ország, már nyertek.

Annyira nyomják ezt a támadást, hogy inkább azt akarják elfedni (szerintem), hogy végső esetben rányomják az ukikat Donbassra, aztán az orosz visszalövésnél lehet mondani, hogy na ugye, támadnak jajj, ettől féltünk, jajjjjjjj, szankció, bünti, hiszti, klímapánik helyett jó ez is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Az orosz haderő átcsoportosítása kizárólag természetvédelmi okokból történik. Ha bizonyos számú (súlyú) haderőt átcsoportosítanak néhány ezer km-rel, akkor a Föld forgástengelye nem változik. Tehát az átcsoportosítás kizárólag súlypontváltás miatt van. Erre a belarusz haderő önmagában nem lenne képes. A Földnek annak a felén már olyan sok a kínai, hogy lassan elbillen a forgástengely. :)
Ugyanezt csinálták korábban is , és a Vosztok 2022 nagyszabású hadgyakorlatok folyamán szeptemberben is lesznek átcsoportosítások keletről.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Még mindig nem érted, hogy semmilyen orosz támadás-Ukrajna elfoglalása nem lesz?
Én értem! Csak neked nem hiszek!
Van neked némi előéleted gyezinformacia területén.
Szivem szerint azt mondanám, hogy amit állítasz azt minimum meg kell szorozni -100-zal. Ha nem te mondanád, akkor a nyilvánvaló készülődés ellenére is talán átgondolnám a dolgot.
Ugye csak a közelmúltban is a kazak események kapcsán szentül állítottad, hogy kazak Majdan folyik.... :oops:
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 324
14 068
113
Próbáltam megkeresni egy hírt/cikket, ahol Orbán (v Putyin) megjósolta az óriási migrációs áradatot, de nem találtam.
Van linked?
Nem jósolt semmit, hiszen a CHH megemlékezése idején már javában folyt a csonákozás a Foldkozi tengeren (és volt már pár tomeges fulladás is, ami még nem igazán utotte meg az ingerkuszobot) és már 2014 végén megindultak igazán maszívan a koszovoi albánok. Csupán elsoként kezdte látvanyosan politikailag kiaknázni a témát és kihasználta a megemlékezést, hogy ennek nemzetkozileg is hangot adjon, mert a megemlékezéseken elejtet, jól idozétet kijelentések neki politikailag nagyon be szoknak jonni.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Buli kezdödött a Majdan téren
FJ8m9A3XsAQaupM
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Azért van annak némi bája amikor a házrobbantó Putyin terroristának bélyegez egy ember akit majdnem megmérgezett és ellehetetlenített, közben Navalnij semmi erőszakosat nem csinált.


Annyira kíváncsi vagyok hogy mi a véleményetek, megérdemli-e Navalnij vagy bárki ezt a szívatást?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
Status
Not open for further replies.