[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 120
7 038
113
Tulajdonképpen Putyin, ill a jelenlegi orosz hadsereg szerezte vissza, a Krímet, amit Hruscsov ellopott tőlük.
Én azt gondolom, hogy ha a Szovjetunió felbomlásakor az ukránok nem lopják el Szevasztopolt, akkor a Krím még most is Ukrajnához tartozna. Ugyanis Szevasztopolt se Hruscsov, se más nem adta oda Ukrajnának, amikor megkapták a Krímet, akkor Szevasztopol különleges körzetté lett nyilvánítva, ami közvetlenül Moszkvához tartozott, csak a Szovjetunió szétesésekori nagy káoszt kihasználva az ukránok azt mondták, hogy persze-persze az is a mi kertünk ott. Putyinnak elég lett volna ez az egy támaszpont a Fekete Tengerhez, de mivel félt, hogy elveszíti, ezért akkor már mindent egy lapra téve vitte az egészet, mert egyetlen városért ugyanazok lettek volna a következmények, mint az egész Krímért.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
786
2 020
93
AZ ukránok berágtak Zoran Milanovicsra...

"Jómagamhoz (és sokakhoz hasonlóan) Zoran Milanovic horvát elnököt is felvették a Myrotvorets (Békefenntartó) ukrán slágerlistára, mert "a Kreml propagandáját terjeszti" és "részt vett a Kreml információs különleges műveleteiben"."



Valamint:
"Bulgária kijelentette, hogy nem akarja az amerikai erők jelenlétét a területén. Készen áll a francia hadsereg befogadására – hangzott el a BNR rádióban egy tájékozott diplomáciai forrásra hivatkozva." //hogy mit takar pontosan a francia hadsereges rész, az jó kérdés...//
Ez annak fényében kiemelten érdekes, hogy Bulgária ugye NATO-tag...

 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Te magad írtad : "A SWIFT-es dolog is egy blöff, 500 milliárd dollár külső adóssága van az oroszoknak, azt nem dobják kukába." Ez az én olvasatomban azt jelenti , hogy 500mrd dollár külső államadósságuk van és ez már akkora , hogy a nyugat nem dobja a kukába !

De ez az összeg a teljes adósságuk aminek a jelentős 90% része belső rubel adósság ! Ezt alá is támasztottam, Oo. jelenlegi külső államadóssága nem éri el az 50mrd dollárt !

Így már világos ?
Nem szoktam ilyen parttalan vitába bocsátkozni, de most kivételt teszek.

Oroszország is, mint minden más ország kereskedik, pénzzel és adósággal is. A tartalékok nem valami dollárhegyek elrejtve egy titkos páncélteremben, hanem a virtuális térben, kötelező tartalékráta alapján, virtuális pénzen történő, kölcsönös bizalmon alapuló kötvények adásvétele, mely után, az egyenleget szépen papírra írják és a számitógépbe bepötyögik.
A "pénz", igy a rubel, dollár 99%-a fizikailag nem létezik, ezért is fontos az aranytartalék, mert ez tényleg fizikailag megvan. Ezért szeretik a piacok, mert az nem bizalmon, hanem természeti törvényszerűségen alapszik.

A jegybank a költségvetés egyik szerve, a jegybank adósság, nem egyenlő az államadóssággal.

A Bank of Russia hivatalos 2022.01.25-én, azaz tegnapi gyorsjelentése szerint (honlap, excelben megtalálod)

Az Orosz Föderáció 2021.09.31.-én,
495 359 millió dollár külső államadóssággal rendelkezik, .....legalábbis Bank of Russia szerint.

A szerkezetre vonatkozó és részletes adatokat a Bank of Russia Statistical Bulletin (január) tartalmazza, (csak 319 oldalon van lebontva :D ), szintén itt.
Utolsó kiadvány szerint, 2021.06.30.-án fontosabbak,
Az oroszok közvetlen pénzügyi adóssága 339 340 millió dollár értékű külföldi valuta és 132 910 millió dollár értékű rubel.
Ebből:
A kormányzat adóssága 21 466 millió dollár értékű valuta és 41 349 millió dollárnyi rubel
A bankszektor adóssága 53 828 millió dollárnyi valuta és 17 244 millió dollárnyi rubel
A központi bank adóssága 12 660 millió dollárnyi valuta és 2 421 millió dollárnyi rubel
egyéb adósság 144 064 millió dollárnyi valuta és 17 244 millió dollárnyi rubel
bankszektor befektetőkkel szembeni adóssága 137 062 dollárnyi valuta és 29 340 millió dollárnyi rubel

A oroszok nemzetközi befektetései:
391 125 millió dollárnyi befektetési alap és részvény, 110 032 millió dollár értékű adósság, állampapír.

451 518 millió dollár értékű tartalékkal rendelkeznek ebből,
2021.11.30-án, 132 769 millió dollárnyi arany, 156 778 millió dollárnyi valuta betét, 99 000 millió dollári rubel IMF betét, stb.

Külföldiek kezében lévő, orosz kereskedelmi bankbetétek (arany, pénz, valuta, stb. együtt) értéke, 43 825 740 millió rubel (váltsa át az, akinek két anyja van) Ez meg ugye a belső adósság X/1-ed része amit nem is éritettem.

Az látható, hogy magas a valuta kitettségük, igy a rubel gyengítésével lehet szivatni őket. Az is, hogy sok pénz parkol náluk.

Tehát nem állnak rosszul, ezt nem is írtam sehol.
Azt írtam, hogy nem fogják veszni hagyni a pénzüket, most hozzáteszem, hogy a 7-10% körüli kamatjaikat se, és ezt tartom is.

Pont e miatt a játék miatt adták szinte majdnem az összes USA államkötvényüket és hosszabbítják, ha kell, most már 10-11%-os kamattal, a náluk kibocsájtott amcsi, angol, német kézen lévő kötvényeket.
Ha mégis veszni hagyják, akkor itt nyilvánosan megkövetlek, megígérem.

(Amúgy, ha a 495-ből kivonom a 451-et, akkor nagyából tudom mire gondolhattál.)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ukrajnának még bőven van ideje, Putyinnak nincs. 8 év múlva már a Kreml falában lesz bebalzsamozva. Aki utána jön már vissza fogja adni az elrabolt Krímet és Donbasszt.

Bárki jön is utána, szembesülni fog hogy hogy mekkora árat fizet nap mint nap az orosz állam az agresszióért és mérlegeli megéri-e.
Az új vezető ha sikeres államot akar, akkor ki kell egyeznie a Nyugattal, és teljesítenie a követeléseiket. Akkor létrehozhat valami jobbat és hátrahagyhatja azt a katasztrófát amit Putyintól örökölt.
majd ha jon egy zirinovski fele, egy igazi haborus tormbitalos faszi a putin helyere, meg ti is sirni fogsz utana es verni fogod az asztalt hogy rakjak a putkot vissza a helyere...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Hol a hiba? :)

272699231_5148771778508465_9055535844005730345_n.jpg
Pont hasonlót írtam tegnap, itt tartanak, kelet, az kelet. :D :D :D :D
Valami végtelenül igénytelen romok között élő, igénytelen emberekkel, akik olyan gonoszok, hogy ugyan kajálni nem tudnak már és tömegesen halnak, de folyamatosan Amerika elpusztítására szánt csodafegyvereket esztergálnak, a füstös, lerombolt épületeikben, amiket az aszfalt nélküli utak sara alatt rejtegetnek.
Onnan nézve, azt is oda írhattak volna, hogy Zalaegerszeg, vagy Tallinn, átlag CNN mágus amcsinak ugyan az.
Keleti pokol, ahol néha egy jóravaló szabadságra és liberalizmusra vágyó nép szembeszáll, a keleti végtelenszámú ork sereggel.
Természetesen az usánka mindig csak csupa jót akar, de ezek az orkok kezelhetetlenek.

Szóval nekünk hiba, nekik mindegy.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Aztán mi lesz. El volt a világ kb. 5000 évig is a műholdak nélkül. Ezután is el lesz.
Nagyapám kiment este a ház elé, elnézett nyugtra és 90%-os pontossággal megmondta, hogy másnap milyen idő lesz.
A néhai Ajgner Szilárd meg a többi eszközfüggő fő meteorológusunk, folyton kérte az elnézést, hogy éppen miért nem találták el, hogy milyen lesz az időjárás.

Ha lesepri az orosz a műholdakat, a nyugat nagyobbat fog szívni, mint ők. Minden kommunikáció, pénzügyi tranzakció, tőzsdebuli és a néphülyítő kütyüháttér oda lesz örökre. Sec-persc összedől a pénzvilág és olyan társadalmi káosz lesz, hogy abból nem fogak katonát toborozni az orosz ellen.
Úgy hogy ha kizárnák Oo. a SWIFT-ből, akkor a helyükben az lenne az első, hogy felszedném az összes tengeri kábelt, leszedném a műholdakat, plusz felrobbantanék egy Cár bombácskát az Atlanti óceán közepén. Ezzel le lenne rendezve a Transzatlanti együttműködés.

Valaki felvetette, hogy miként lehetne leszedni a műholdakat. Biztos, hogy nem úgy, hogy agyaggalamb lövészetet tartanának a MIG-31-ek. Hanem a megfelelő és már az 1980-as évektől rendelkezésre álló rakétákkal, olyan repeszáradatot generálnának, ami - mint űrszemét - nagy sebességgel keringene a föld körül és az útba kerülő műholdak nagy részét szétvernék.
Ez ellen nincs védekezés. Igaz a saját műhold is menne a kukába, de kit érdekel ha az ellenségnek 10x olyan fontos ez az eszköz.
ha nektek jo lesz ugy,azt elfogadom, de nekem nem.

semmi kedvem nincs kinlodni a modern civilizacio vivmanyai nelkul.
facebookot meg a hasonlokat igy is leszarom, de a net, a kulfoldi foci streamek amit internet nelkul itt szerbiaba a faszom sem nezne meg, mert nincs sehol, az idojaras jelentesek, a hirek a vilag masik tajarol, na az nelkul mar kevesbe birnam. megszoktam, kenyelmes vagyok na.

persze kibirom en arom meg stb nelkul is, kitapasztaltam mar milyen az, de ha valasztani birok, inkabb maradjon ugy ahogy most.


csak hogy tisztazunk valamit...

ha mar repulnek a muholdak a picsaba, akor az lesz az utolso gondunk, majd nezzuk mit pakoljuk be egy ket taskaba es hova menekuljunk ha beindul a daralo a nagy hatalmak kozt. a masodik vilaghaboru picsa lesz ahoz ami jonn ha tenyleg osszebalheznak a nagyok. lesz itt am nyomorgas, de olyan hogy senkinek sem kivanom.

epp ezert nem ertem amikor egyesek itt vizionalnak valami nagy oszecsapasokat meg stb, az nem a masik galaxisba lesz, hanem itt, a mi nyakunkba folyik majd a foss, sokan mindent el fognak veszteni amiuk van.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 093
113


Ukrajna nem enged Putyinnak

Nem fogadunk el olyan kompromisszumokat, amelyek az orosz elnök, Vlagyimir Putyin érdekeit szolgálnák – mondta Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter a CNN-nek adott interjújában. Hozzátette: Ukrajna nem lesz olyan állam, amely „fölveszi a telefont, meghallgatja a nagyhatalom utasításait, és aszerint cselekszik“.

Nem olyan, tényleg. Egy idegen nagyhatalom állampolgáraival a kormányban és az államapparátusában…


Az oroszok nem állnak meg Ukrajnánál

Az oroszok nem állnak meg Ukrajnánál – mondta Volodimir Omeljan korábbi diplomata a 24.hu-nak. Szerinte azonban az orosz elnök tisztában van azzal, hogy Ukrajna nélkül kudarcba fulladna az a terve, hogy visszaállítja az egykori Szovjetunió területi dominanciáját.

Jelenleg egy viharban állunk, és minden körülmény tökéletes Putyin elnöknek, hogy lesújtson. És ne legyenek olyan illúzióik, hogy az oroszok megállnak Ukrajnánál. Addig nyomulnak majd előre, amíg valaki meg nem állítja őket
– mondta a diplomata.”

Az oroszok egészen az Atlanti óceánig fognak menetelni, mert meg akarják keresni Atlantiszt. Majd Normandiánál tankostúl, repülőstűl belemasíroznak a tengerbe és bugyborékolva elmerülnek.
De addig is végigrabolják egész Európát, gondjuk lesz minden város, minden falu, minden utca minden szatócsboltjára és órásműhelyére, minden sarkon nőket gyaláznak majd, az iskolákból gulágot csinálnak, a jóravaló polgármestereket agyonlövik és helyükre iszákos, bugris bőrkalapos tanácselnököket, párttitkárokat meg kolhozparasztokat raknak.
Minden város főterén habzó szájjal, véres tekintettel vicsorgó robotszerű szláv pofák fognak a tankjaikkal randalírozni.
A messzi behavazott (nyáron is!) Vörös Téren pedig egy medvebundás Putyin ül majd a Kreml mélyén a félhomályban a kandallójánál melegedve és csak röhög. Ki tudja? Talán még macskája is van.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 212
55 162
113



Uzenném a szövetségeseknek, a frusztrált részének, hogy ha nekik is 2x úgy Szétkapták volna a kis kakilójukat a szovjetek, 30 éven belul, mint a Németeknek, meg nekunk, majd ok is frusztráltak lennének, ahogy usánka is a SZU közepén meg lett volna tanítva a kello udvariasságra, csak akkor is a mi kakilónk volt odatolta mackó papi elé.
Páran megpróbálták meghomérozni a medvét az utóbbi évszázadokban, azt alig maradt beloluk aki otthon el mondja, hogy nem adta ki.
Jó lenne pár milliárd földlakónak, ha usánka is kello tisztelettel pattogna ez ugyben.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
.
ha nektek jo lesz ugy,azt elfogadom, de nekem nem.

semmi kedvem nincs kinlodni a modern civilizacio vivmanyai nelkul.
facebookot meg a hasonlokat igy is leszarom, de a net, a kulfoldi foci streamek amit internet nelkul itt szerbiaba a faszom sem nezne meg, mert nincs sehol, az idojaras jelentesek, a hirek a vilag masik tajarol, na az nelkul mar kevesbe birnam. megszoktam, kenyelmes vagyok na.

persze kibirom en arom meg stb nelkul is, kitapasztaltam mar milyen az, de ha valasztani birok, inkabb maradjon ugy ahogy most.


csak hogy tisztazunk valamit...

ha mar repulnek a muholdak a picsaba, akor az lesz az utolso gondunk, majd nezzuk mit pakoljuk be egy ket taskaba es hova menekuljunk ha beindul a daralo a nagy hatalmak kozt. a masodik vilaghaboru picsa lesz ahoz ami jonn ha tenyleg osszebalheznak a nagyok. lesz itt am nyomorgas, de olyan hogy senkinek sem kivanom.

epp ezert nem ertem amikor egyesek itt vizionalnak valami nagy oszecsapasokat meg stb, az nem a masik galaxisba lesz, hanem itt, a mi nyakunkba folyik majd a foss, sokan mindent el fognak veszteni amiuk van.
Én úgy tudom, hogy a kereskedelmi műholdak és az ilyen gps, időjárás, távközlés, stb. geostacionárius pályán keringenek, azt meg nem olyan egyszerű csak úgy lelőni, összeütköztetni, mert 36000 km-re vannak.
Persze biztos mindent lehet, de nekem ez kicsit sci-fi.

Egy 150km magasságban keringő kém műhold az más, de az annyira nem érinti az ESPN-t.

Rosszul tudom?
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Uzenném a szövetségeseknek, a frusztrált részének, hogy ha nekik is 2x úgy Szétkapták volna a kis kakilójukat a szovjetek, 30 éven belul, mint a Németeknek, meg nekunk, majd ok is frusztráltak lennének, ahogy usánka is a SZU közepén meg lett volna tanítva a kello udvariasságra, csak akkor is a mi kakilónk volt odatolta mackó papi elé.
Páran megpróbálták meghomérozni a medvét az utóbbi évszázadokban, azt alig maradt beloluk aki otthon el mondja, hogy nem adta ki.
Jó lenne pár milliárd földlakónak, ha usánka is kello tisztelettel pattogna ez ugyben.
Azért a tényszerűség és a korrektség kedvéért. A második világháborút a Land leease nélkül elbukták volna az oroszok. Amerikai jeepek, amerikai teherautók, amerikai féllánctalapasok, amerikai (és brit) harckocsik, repülők, mozdonyok, vasúti alapanyagok és amerikai húskonzervek stb. segítették az oroszokat. Nem is kevés. Maga Sztálin mondta 1943-ban Rooseveltnek Teheránban, hogy a segítségük nélkül elveszették volna a háborút. Sőt. Ezt a tényt később maga Hruscsov is elismerte.

 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113


Ukrajna nem enged Putyinnak

Nem fogadunk el olyan kompromisszumokat, amelyek az orosz elnök, Vlagyimir Putyin érdekeit szolgálnák – mondta Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter a CNN-nek adott interjújában. Hozzátette: Ukrajna nem lesz olyan állam, amely „fölveszi a telefont, meghallgatja a nagyhatalom utasításait, és aszerint cselekszik“.

Nem olyan, tényleg. Egy idegen nagyhatalom állampolgáraival a kormányban és az államapparátusában…


Az oroszok nem állnak meg Ukrajnánál

Az oroszok nem állnak meg Ukrajnánál – mondta Volodimir Omeljan korábbi diplomata a 24.hu-nak. Szerinte azonban az orosz elnök tisztában van azzal, hogy Ukrajna nélkül kudarcba fulladna az a terve, hogy visszaállítja az egykori Szovjetunió területi dominanciáját.


– mondta a diplomata.”


Az oroszok egészen az Atlanti óceánig fognak menetelni, mert meg akarják keresni Atlantiszt. Majd Normandiánál tankostúl, repülőstűl belemasíroznak a tengerbe és bugyborékolva elmerülnek.
De addig is végigrabolják egész Európát, gondjuk lesz minden város, minden falu, minden utca minden szatócsboltjára és órásműhelyére, minden sarkon nőket gyaláznak majd, az iskolákból gulágot csinálnak, a jóravaló polgármestereket agyonlövik és helyükre iszákos, bugris bőrkalapos tanácselnököket, párttitkárokat meg kolhozparasztokat raknak.
Minden város főterén habzó szájjal, véres tekintettel vicsorgó robotszerű szláv pofák fognak a tankjaikkal randalírozni.
A messzi behavazott (nyáron is!) Vörös Téren pedig egy medvebundás Putyin ül majd a Kreml mélyén a félhomályban a kandallójánál melegedve és csak röhög. Ki tudja? Talán még macskája is van.
Azt kihagytad, hogy mindezt 100 000 fővel.
És azt is, hogy bugyborékolás után Godzillaként magasodnak majd az Empire States Building fölé.
Megyek is vissza Putyin parancsára csodafegyvereket gyártani gyorsan, mert mindjárt jön egy muszka. :D :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 405
93 243
113
Nem várt fordulat: egy NATO-ország nem kér az ukrán konfliktusból, kivonják katonáikat

Főparancsnokként szorosan követem azokat a kijelentéseket, amelyek arra utalnak, hogy a NATO - nem egy ország, nem az Egyesült Államok - növeli jelenlétét, és felderítő hajókat küld. Semmi közünk ehhez, és nem is lesz semmi közünk ehhez. Ezt garantálom

– mondta Milanovic.

Horvátország elnöke radikális lépést helyezett kilátásba, amennyiben konfliktusra kerül sor.

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 813
48 361
113
.

Én úgy tudom, hogy a kereskedelmi műholdak és az ilyen gps, időjárás, távközlés, stb. geostacionárius pályán keringenek, azt meg nem olyan egyszerű csak úgy lelőni, összeütköztetni, mert 36000 km-re vannak.
Persze biztos mindent lehet, de nekem ez kicsit sci-fi.

Egy 150km magasságban keringő kém műhold az más, de az annyira nem érinti az ESPN-t.

Rosszul tudom?
A GPS műholdjai nem geostacioner pályán vannak, de tényleg elég magasan (20.000 km+).
A SpaceX starlink holdjai 350-550km-en vannak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért a tényszerűség és a korrektség kedvéért. A második világháborút a Land leease nélkül elbukták volna az oroszok.
Ez a hülye legenda nem fog soha kikopni a köztudatból?
https://www.academia.edu/37132037/_...etunóba_a_második_világháború_alatt_1941_1945
"Az olvasóra bízom a kérdés eldöntését, hogy sikerült-e megcáfolni, vagy megerősíteni a Szovjetunióba küldött Lend-Lease szállításokra használt
jelzők jogosságát. Viszont ha árnyaljuk a képet láthatjuk, hogy a szállítások révén olyan ipari kapacitásokat (vagon és gépgyárak többsége) szabadíthatott fel, amelyeket a későbbiekben a hadviselés szempontjából elsődleges eszközök gyártására alkalmazhatott. Ezek szerint, ha az Egyesült Államok által folyósított kölcsönbérleti szállításokra gondolunk, nem azt a kérdést kell feltennünk magunknak, hogy e támogatás nélkül megnyerte volna-e a háborút a Szovjetunió, mert a válasz biztos igen! A másfajta megközelítésből eredően az USA támogatása a háború időbeli és térbeli határidejét módosította."