[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Biden most jelentette be, hogy kivonják az amerikai EBESZ katonákat.
Itt szerintem mi nem hiszékenyek vagyunk, inkább az átlagemberekkel ellentétben, jobban beleássuk magunkat a térséggel kapcsolatos katonai információkba, hírekbe. Természetesen, csak abba, ami hozzánk civil amatőr érdeklődőkhöz, elérhet a neten elsősorban. Inkább mindenki itt, óvatosan, feltételes módban fogalmaz. Játszhatunk tipp-mixet persze. Orosz támadás ? Tippem vasárnap hajnalban. Vagy nem lesz már április végéig az időjárás miatt. Az alatt az idő alatt meg bármi megtörténhet. Minden képlékeny itt nekünk, de akár 24 óra alatt háborúról is értekezhetünk épp. Ahogy alakul.
Tipp
2022.02.22.AM 2.22
666
Ha Putyin sátán, akkor ez a megfelelő időpont.
Ugye, ugye! :D

De lehet előbbre hozza.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Egy kievi dolog foglalkoztat azért.
Orosz alkalmazottakat hazahívták már? o_O
Azért elég necces lesz, ha egyedül ők maradnak. :cool:
Pont tegnap jelentette ki Lavrov, hogy hazajovetelre szólítják fel akozokat a diplomatáikat, akik jelenléte nem szukséges, mert "az angolszászok készulnek valamire, amikor evakuálják az embereiket". A diplomátaik családtagjai amúgy már januárban voltak evakuálva: https://spravy.pravda.sk/svet/clano...z-ukrajiny-stahuje-rodiny-ruskych-diplomatov/

Orosz támadás ? Tippem vasárnap hajnalban.
Szerintem hetfonél elobb nem támadnak.

Biden most jelentette be, hogy kivonják az amerikai EBESZ katonákat.

Tipp
2022.02.22.AM 2.22
666
Ha Putyin sátán, akkor ez a megfelelő időpont.
Ugye, ugye! :D

De lehet előbbre hozza.
Az már túl késo, elejetol fogva gyanítani lehetet, hogy szokásuk szerint olimpia alatt kezdik a támadas, szoval jovo héten.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 461
10 436
113
Minden esetre bárhogy is lesz az ukránok máris vesztettek :)
Ha támadnak az oroszok akkor azért, és ha mégse amit én valószínűbbnek gondolok akkor azért mert hogy idén már befektetés nem megy az országba, és ami volt is menekül akkor azért.
Most már csak a teljes mozgósítást kéne még rájuk parancsolni aztán ázzanak, fázzanak és éhezzenek ha ilyen hülyék.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Elég régóta megy ez a nyüglődés....

Tárgyalásokon senki nem enged, egy hajszálnyit sem. Ez a hét ezt jól bizonyította. Van egy pont, amin túl szerintem már mindkét fél úgy érezheti, a tárgyalóasztalnál nem ér el semmit. Akkor mi jöhet utána még, ha mindkét fél dűlőre akarja vinni a dolgot, az oroszok mindenképp szerintem, de lehet az ukránok is, kellő amerikai bíztatással a hátukban.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Minden esetre bárhogy is lesz az ukránok máris vesztettek :)
Ha támadnak az oroszok akkor azért, és ha mégse amit én valószínűbbnek gondolok akkor azért mert hogy idén már befektetés nem megy az országba, és ami volt is menekül akkor azért.
Most már csak a teljes mozgósítást kéne még rájuk parancsolni aztán ázzanak, fázzanak és éhezzenek ha ilyen hülyék.
Sok példa van arra, hogy akár ellenséggel teljesen megzált országok is háborút nyerhetnek a szovetségeseiknek hála. Vannak, akik tobszor, például szerbek is mindkét világháborút így nyerték. Szoval pont az orosz támadással az ukránok esélye a gyozelemre nagyot none, alakúljanak maguk a harcok bárhogy ...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Minden esetre bárhogy is lesz az ukránok máris vesztettek :)
Ha támadnak az oroszok akkor azért, és ha mégse amit én valószínűbbnek gondolok akkor azért mert hogy idén már befektetés nem megy az országba, és ami volt is menekül akkor azért.
Most már csak a teljes mozgósítást kéne még rájuk parancsolni aztán ázzanak, fázzanak és éhezzenek ha ilyen hülyék.
Hát igen, teljes csapdahelyzetben vannak.
Egyetlen kiút lenne, ha azonnal kiegyeznének az oroszokkal, de nem fognak, úgy felfújták magukat, hogy az oroszokkal harcolva, nekünk is hadat üzennének, ha nem lennénk NATO tagok.
Nemrég küldtek ultimátumot az oroszoknak, közvetlenül miután kijelentették nem állnak szóba a szakadárokkal. Ilyen helyzetben ezek a dolgok érthetetlenek.
Ők még nem élték át mit jelent a nyugati segítség, ami ilyen esetben évtizedekig úton lesz feléjük, de soha nem érkezik meg.

De legalább van lejárt nyugati lőszer, azt el lehet rágcsálni kenyér helyett.
Furcsa igy nézni egy ország teljes Waterloo-ját, amit a saját manőverei okoznak.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Pont tegnap jelentette ki Lavrov, hogy hazajovetelre szólítják fel akozokat a diplomatáikat, akik jelenléte nem szukséges, mert "az angolszászok készulnek valamire, amikor evakuálják az embereiket". A diplomátaik családtagjai amúgy már januárban voltak evakuálva: https://spravy.pravda.sk/svet/clano...z-ukrajiny-stahuje-rodiny-ruskych-diplomatov/


Szerintem hetfonél elobb nem támadnak.


Az már túl késo, elejetol fogva gyanítani lehetet, hogy szokásuk szerint olimpia alatt kezdik a támadas, szoval jovo héten.
Valószínűleg ez nálam ilyen agráros becsípődés, de mindenesetre én minden szabadtéri programmal kapcsolatban legelőször az időjárás előrejelzést lesem. Ebből kiindulva a hétfő már késő lenne, pláne ha lehet holnap is. Ráadásul holnap hajnalban arrafelé havazás kezdődik. Gondolom az a műholdas felderítésnek sem túl előnyös.
Az én tippem a holnap hajnal. De ígérem, ha nem úgy lesz én többet nem jósolok. :D :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Minden esetre bárhogy is lesz az ukránok máris vesztettek :)
Ha támadnak az oroszok akkor azért, és ha mégse amit én valószínűbbnek gondolok akkor azért mert hogy idén már befektetés nem megy az országba, és ami volt is menekül akkor azért.
Most már csak a teljes mozgósítást kéne még rájuk parancsolni aztán ázzanak, fázzanak és éhezzenek ha ilyen hülyék.
Putyó nem fog támadni ! Minek egy döglődő sebzett oroszlán után nem megyünk a bozótba míg él , szépen megvárjuk míg megdöglik és csak akkor ! Vova farkas mosolya mindent elárul Ő egy igen nagy játékos míg a többiek az asztalnál csak sügérek akik azt se értik mi zajlik . Nem fogják azt az életképtelen országot pénzelni sokáig , döglött lónak meg nem kell abrak . Az Oroszoknak csak arra kell figyelni , hogy fogják a furkósbotot a kezükbe és ne engedjenek másokat Ukrajnába ! Eljön az idő amikor már semmire se lesz pénz ott és a nép az istenadta nép már annyira elveszti a türelmét , hogy kivégzi az elnyomóit ! Na majd akkor nyújt Orosz anyácska segítő kezet a testvéri szláv népnek ! Éljen a pánszláv unió !
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Hát igen, teljes csapdahelyzetben vannak.
Egyetlen kiút lenne, ha azonnal kiegyeznének az oroszokkal, de nem fognak, úgy felfújták magukat, hogy az oroszokkal harcolva, nekünk is hadat üzennének, ha nem lennénk NATO tagok.
Nemrég küldtek ultimátumot az oroszoknak, közvetlenül miután kijelentették nem állnak szóba a szakadárokkal. Ilyen helyzetben ezek a dolgok érthetetlenek.
Ők még nem élték át mit jelent a nyugati segítség, ami ilyen esetben évtizedekig úton lesz feléjük, de soha nem érkezik meg.

De legalább van lejárt nyugati lőszer, azt el lehet rágcsálni kenyér helyett.
Furcsa igy nézni egy ország teljes Waterloo-ját, amit a saját manőverei okoznak.

Jól látod, én is arra gondolok ,hogy nagyon bíztatják őket, hogy csak bátran, harcoljatok, minden segítséget megkaptok. Ezért van ekkora arcuk, vagy állandóan be vannak drogozva a vezetőik. Semmit nem kapnak, némi fegyverszállításon kívül. Aztán ha mentek a levesbe, a látszat kedvéért lesz némi nyugati durci, majd el lesznek felejtve 2 éven belül.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 834
113
Hát, vagy mindenki megőrült, vagy mi gondoljuk rosszul, hogy nem lesz itt semmi. Szerintem pár nap alatt, de lehet most hétvégén kiderül.
Az elmúlt 10 évben ilyen nem volt, hogy az oroszok szép lassan előre behordjanak mindent a kiindulási körzetekbe, szinte bemutassák a lehetséges lépéseiket, stb. Egyszerűen túl lassú és körülményes minden ahhoz képest amit eddig produkáltak akkor, amikor tényleg léptek. Szíriában bejelentették a beavatkozást, és már aznap tűzijátékot rendeztek. A Krímen is egyik napról a másikra történt minden, a buli előtti délutánon jött az első gyanús felvétel a szokatlan helikopteres áttelepülésről.
Egy támadó művelethez katonai oldalról kell: számbeli fölény (síkon 3x, épített környezetben akár 10x), meglepetés. Minimum. Ebből a meglepetés nagyon hiányzik.

A Kreml ha nem támad nyert, mert:
-a Nyugat nagyja hülyét csinált magából, ők a szavahihető békés medve képében tetszeleghetnek. Ukrajna valószínűleg jelentős gazdasági károkat szenvedett (ez majd később derül ki, mennyire volt nagy a menekülés)
-felfedte az ukrán terveket és megoldásokat, tanul belőle
-hozzászoktatja a feszült állapothoz a világot. Később már nem fogja megugrani az ingerküszöböt a felvonulás, mikor tényleg támad.
-nincsenek veszteségei üzemanyagon kívül (az meg van), mindenki másról ez nem mondható el

Veszít ha támad, mert:
-hiába a túlerő, óriási veszteségekre lehet számítani. Az ukránok beásták magukat, fegyver is van. A civilek ellenállása csak propaganda, személyi felszerelés nélkül nincs érdemi harcértékük akár tömegével sem. Nem úgy az éppen nem szolgáló veteránok, szélsőjobbos hálózatok akik a gerillamozgalom igazi erejét adják, na ezeket nem mutogatja a nemzetközi sajtó. Náluk van fegyver is, nem bútorlap puska.
Minimum 1500 NLAW, 1500 Javelin, 500 MANPAD lett nekik küldve idáig (jóval több, feladtam a számolgatást egy ideje). Ha csak 10%-os hatékonysággal számolunk, ez a szállítmány önmagában 300 kilőtt páncélost és 50 lelőtt repülőeszközt jelent. Az még Orlan-10-ből is sok.
-igazolt mindent, megerősítette az ellenséget a pozícióiban, akik a legforróbb harcokban sem fognak veszteséget szenvedni csak pumpálják be a fegyvert meg az önkénteseket
-elvágja a meglévő partnereit, mert ez után 100%, hogy nem lesz lesz se további energiabiznisz bővítés, se magyar keleti nyitás, se bolgár ajtó az orosz fegyverpiacra.
-a nagyon rossz orosz demográfiába még belerúg egyet mert 15% veszteség is 170 ezer embernél 25,5 ezer fő... Életerős, fiatal férfiakból, amiből pont hiány van náluk. Instant politikai öntökönszúrás, ezt a lakosság nagyon nem fogja megköszönni.


Egy korlátozott légikampánynak lehet realitása, de mernek-e csapást mérni az amerikai kezelőkkel üzemelő stratégiai célokra, amik miatt az egész balhé megy? Eddig nem igazán álltak bele ilyenbe.

Ellenben régen hallottunk Idblibről, amit évek óta bombáznak, és az ellátási láncok támadásával is (ezért jönnek videók a lebombázott baromfitelepekről) próbálnak gyengíteni.
 
W

Wilson

Guest
Hát, vagy mindenki megőrült, vagy mi gondoljuk rosszul, hogy nem lesz itt semmi. Szerintem pár nap alatt, de lehet most hétvégén kiderül.






Szerintem nem lesz semmilyen orosz invázió, ez az evakuáljuk, a nagykövetség kutyáját is "előadás", csupán csak a nyugati hisztéria kampány egyik eszköze .
 
T

Törölt tag 1586

Guest

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Szerintem nem lesz semmilyen orosz invázió, ez az evakuáljuk, a nagykövetség kutyáját is "előadás", csupán csak a nyugati hisztéria kampány egyik eszköze .

Még egy dolog van azért, amit figyelembe kellene venni és az oroszok szerintem tudják is. Minden egyes nap, amit az ukránok békében élnek meg, azzal erősebb lesz a haderejük. Napi szinten kapnak már fegyverszállítmányt. Ezt sem tűrhetik a végtelenségig az oroszok. Hiszen később annál nehezebb dolguk lesz, ha mégis támadnak. Most kell támadniuk, napokon belül. Vagy bohócot csinálnak magukból és többé nem fognak igazán félni tőlük.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Te jó Istenem!
A fingós Joe is bejelentkezett.

'Expect' Biden to call Putin soon. 'We are trying to stop a war,' national security adviser says

Szóval felhívja, hogy megmondja neki, nyet legyen háború.
Remélem azt nem felejti el, hogy 132 éve kongresszusi képviselő, igy a Bull Run 1-2 csaták borzalmairól is tud mesélni.