[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Amúgy a Nyugat is gondban lenne vele, ha elvágnák a kínai gyáraktól...
A nyugat már most bajban van mert elvágták a gáztól,a kábelektől, az öntvényektől ( Ha már nincs ruszki nehézipar...) ,stb. A ruszkik meg ha pénzt akarnak, simán csak csökkentik a kitermelést valamelyik nyersanyagból, egyből felmegy az ára.
Ilyen az amikor a valódi termelés találkozik a számmisztikával ( Közgazdaságtan-Tőzsde-Egyéb ingyenélők tömege...), és valaki elkezd tényleges produktumot, fedezetet tenni a pénze mögé.
( Aztán most lehet támadni hogy hülyeségeket beszélek, de eddig minden gazdasági shit-storm ebből az ingyenélő rétegből/miatt szabadult el. Ugye bankok, hitelminősítők, tőzsdék, stb...Fehér galléros bűnöző kb a 90%-uk. Tényleges termelés ,produktum előállítás nélkül parazitáskodnak mindenhol.)
De van légzsák nyugaton, fejelgethetik majd.
És azt a kérdést nem nagyon feszegetik hogy a mai menő cuccok 3-5 éven belül kipurcannak, ha van szervíz akkor is, hát most szervíz nélkül meddig fogják bírni a techno kütyük azt passzolom, de hajlok abba az irányba hogy még az én életemben vissza fog jönni a kis darabszámú, magas minőségű, termékek korszaka. És ez vonatkozik a ruházattól kezdve, a mindennapi használati tárgyakig mindenre.
És nem, nem fog jutni mindenkinek,akkor sem ha van pénze.
A ruszkiknál marad az ezeröcsi,tempomat meg Euro6 nélkül, de nem fáznak, éheznek télen, és mehet ahová a járgány kapacitása engedi, mert van mit tankolni bele....
Nyugaton meg majd nézik 700 millióan azt a 100k-t akiknek mindenre is futja, szigorúan beosztva a vizet, fagyoskodva, zöld-szivárványosan,koszos ruhában, büdösen, bogarakkal táplálkozva....a sötétben, mert áram sem lesz, csak mint romániában Csau idejében, hetente 2x-er,3 órát.
Aztán kenegethetik a hajukra a GDP-jüket....
A buta ruszki meg el lesz magának az állítólagos "Olasz GDP"-vel.
Ez baromira nem ukrajnáról szól...
És mi, európaiak vagyunk s@ggel mindenki felé ismét... , a "büszke nő" elkezd nemsokára Dubai-ozni egy kis apróért.
Mert a fejében ( Brüsszel) csak a kurv@lkodás jár, valami erős tengerentúli kábszi ( Pénz.) miatt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Mindenesetre mai igényeknek megfelelelő autót nem tudnak önállóan gyártani. Az ABS és a légzsák pl. hiányzik.

Mindennel gondban lesznek, amihez elektronika kell. Mápedig elektronika ma már szinte mindenhez kell.



Pont leszarom,járok 3as golf golffal, de ide ne telepedjenek Africai bantuk,takarodjanak a szexuális beteg,deviáns mocskok a gyerekeintől,gyuribá ngo-i a közéletből,száljunk már le a földre,tudjuk már. megkülönböztetni az igazán fontos dolgokat,az igazán fontosnak látszó dolgoktól.
;)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
"Alexander Soros úgy vélte, hogy Nyugat-Európának és az USA-nak már rég háborúznia kellene Oroszországgal, s ha utóbbi nem rendelkezne atomarzenállal, akkor már megtörtént volna egy ahhoz hasonló katonai beavatkozás, mint amilyet a Nyugat hajtott végre az egykori Jugoszlávia területén az 1990-es években, a délszláv háború idején."
Ha nem LENNE ! DE VAN BAZEG ÉS MÉG HOZZÁ A VILÁG LEGNAGYOBB ÉS LEGJOBB ATOM TRIÁDJA !
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Mindenesetre mai igényeknek megfelelelő autót nem tudnak önállóan gyártani. Az ABS és a légzsák pl. hiányzik.

Mindennel gondban lesznek, amihez elektronika kell. Mápedig elektronika ma már szinte mindenhez kell.
Nyilván gondban lesznek de ez nem azt jelenti, hogy nincs ipar. Igen, légzsák nélküli autókat fognak gyártani, szar ügy. Csak nem kell úgy beállítani, hogy Oroszország komplett tönkremegy a szankciók alatt.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Mindenesetre mai igényeknek megfelelelő autót nem tudnak önállóan gyártani. Az ABS és a légzsák pl. hiányzik.

Mindennel gondban lesznek, amihez elektronika kell. Mápedig elektronika ma már szinte mindenhez kell.
Mond már meg mi fontosabb egy autóba légzsák vagy ABS VAGY AZ ÜZEMANYAG ? Milyen jó üres tankkal a fullextrás autóban ücsörögni a garázsban !

Mindenben ? Szerinted Kína és az összes ázsiai kis és nagy tigris nem fog önként és dalolva bármit is oda szállítani ?

Kérdés van 10 raklap chip-ed de a lakásodban éppen nem fagy ! Találsz egy kályhát amiben elfűtheted a chip készletedet amivel enyhítheted a hideget a lakásodban nem fogod megtenni ? Mert hiába adnak neked pénzt se egyéb fűtőanyagot se energiát nem tudsz venni érte !
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 402
16 629
113
Mindenesetre mai igényeknek megfelelelő autót nem tudnak önállóan gyártani. Az ABS és a légzsák pl. hiányzik.

Mindennel gondban lesznek, amihez elektronika kell. Mápedig elektronika ma már szinte mindenhez kell.
Csak amikor azokat az elektronikai motyókat össze kell dobni,és nincs hozzá néhány olyan alapvető apróság,mint a nemesgázok,és néhány ritka földfém,mert az orosz nem szállít,Kína meg a saját iparában használja fel a kapacitását,na akkor lesz gond.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Pont leszarom,járok 3as golf golffal, de ide ne telepedjenek Africai bantuk,takarodjanak a szexuális beteg,deviáns mocskok a gyerekeintől,gyuribá ngo-i a közéletből,száljunk már le a földre,tudjuk már. megkülönböztetni az igazán fontos dolgokat,az igazán fontosnak látszó dolgoktól.
;)
Pont ezért a vadászautóm egy klasszikus japán tdi motorral szerelt Terrano II , még az adagolót is átépítettem mechanikusra ! Csak gázolaj kell bele és kimegy a világból !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 897
113
Pont ezért a vadászautóm egy klasszikus japán tdi motorral szerelt Terrano II , még az adagolót is átépítettem mechanikusra ! Csak gázolaj kell bele és kimegy a világból !

, vagy "ha már nincs más"-esetben: akár étolaj, "hulladék-/műszaki-olajokkal" is elmegy még, a TDI az utolsó civil technológia, ami még "mindenevő", utolsó ami ezt tudja.

Az új adaló-technikásak már "mimózák", rövid úton tönkremennek ilyen "szükség-üzemanyagtól"!

Most gondolkodok én is, hogy másodiknak veszek "gombokért" egy TDI-t.
...+egy használt diesel aggregátot.

Felkészülés a "Világ-végére".


U.I: Bár én nem próbáltam, de fórumozók szerint a TDI-k benzinnel is elmennek, Arol2T-vel bőven dúsítva!!!


.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
, vagy "ha már nincs más"-esetben: akár étolaj, "hulladék-/műszaki-olajokkal" is elmegy még, a TDI az utolsó civil technológia, ami még "mindenevő", utolsó ami ezt tudja.

Az új adaló-technikásak már "mimózák", rövid úton tönkremennek ilyen "szükség-üzemanyagtól"!

Most gondolkodok én is, hogy másodiknak veszek "gombokért" egy TDI-t.
...+egy használt diesel aggregátot.

Felkészülés a "Világ-végére".


U.I: Bár én nem próbáltam, de fórumozók szerint a TDI-k benzinnel is elmennek, Arol2T-vel bőven dúsítva!!!


.



Ne próbáld ki,nem mennek benzinnel, a 2t kenőanyag,nem oktánszám növelő.
A régi tdi-k cr-je,jó 2x-erese a benzinesének,szétveri a hengerfejet percent alatt,ill olyan kopogást fog leművelni,hogy jobb,ha be sem indítod.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mindenesetre mai igényeknek megfelelelő autót nem tudnak önállóan gyártani. Az ABS és a légzsák pl. hiányzik.

Mindennel gondban lesznek, amihez elektronika kell. Mápedig elektronika ma már szinte mindenhez kell.
Egy új kocsinál, pl Toyota ha valami elektrónika beszarik, van esély, hogy egy évet kell várj az alkatrészre. És az új Hiluxokba valamit nagyon elbasztak és szériahibás az elektrónikája. De egy új kocsira is rendeléstől szállításig simán vársz félév-évet.
A fejlett nyugat is ha nem férne hozza egyik naporól a másikra a taiwani chipekhez, leállna minden, mert ahogy írtad, már mindenben elektrónika van. Akkor a német, a svájci meg az amerikai ipar is úgy szar ahaogy van, mert nekik is importból jön a világ tulsó fléről?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 080
24 953
113
Nekem az 1.6 Carisma autómon már legalább tíz éve messze nem tökéletes működik az ABS, sőt ..., de egyáltalán nem foglalkozok vele, hogy megcsináltassam. Minek. Nekem a lábamban van az ABS, amikor én tanultam vezetni, még nem is ismerték. Az autó árak a sok "felesleges beépített cuccoktól", meg a "hiper-szuper" motoroktól szálltak el. Ráadásul már hivatalosan is csak 5 évre tervezik őket.
Más. Orosz repülőgép fedélzeti fegyverek.
Ezt még Boki hozta tavaly!
MdN4GJWRwHc.jpg

Nem tudom, hogy miből mennyi van nekik, de van választék. Szerintem csak akarat kell, hogy sok legyen belőlük.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 402
16 629
113
Egy új kocsinál, pl Toyota ha valami elektrónika beszarik, van esély, hogy egy évet kell várj az alkatrészre. És az új Hiluxokba valamit nagyon elbasztak és szériahibás az elektrónikája. De egy új kocsira is rendeléstől szállításig simán vársz félév-évet.
A fejlett nyugat is ha nem férne hozza egyik naporól a másikra a taiwani chipekhez, leállna minden, mert ahogy írtad, már mindenben elektrónika van. Akkor a német, a svájci meg az amerikai ipar is úgy szar ahaogy van, mert nekik is importból jön a világ tulsó fléről?
220i xDrive májusi rendelés,decemberi átvétel.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 080
24 953
113
"Die Welt: Az olaj és a gáz után Oroszország nagy problémákat fog okozni a lítiummal A Nyugat egy újabb "nyersanyagcsapdával" gyanúsítja Oroszországot. Ezúttal Moszkva megfoszthatja Európát és az Egyesült Államokat a Dél-Amerikából származó lítiumellátástól, ami megkérdőjelezi az elektromos járművek gyártását. Ezt különösen a Die Welt című német lap írja." ...
https://topcor.ru/26500-die-welt-vs...29564-vla1-2556-vla-l7-balancer-8080-BAL-8581
Itt egy oldal, hogy milyen irányított 'Управляемые авиационные бомбы (УАБ)" (UAB), és korrekciós bombák "Kорректируемая авиабомба (КАБ)" (KAB) vannak Oroszországnak
https://forums.airbase.ru/2019/05/t2600_5--upravlyaemye-aviatsionnye-bomby-uab.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
220i xDrive májusi rendelés,decemberi átvétel.
Ez a december? Mert akkor még csak igéret, hogy röpke 8 hónap alatt átveheted. Emlékszem kb 15 éve egy jól szituált valaki mesélte, hogy több mint fél évet kell várjon az akkor megjelenő Q7-esére, mert valami extrát még hozzatett és hátrasorolták a gépet. Én meg néztem ki a fejemből, hogy hogy a p*csába lehet annyit várni egy kocsira. Most meg ez vagy mégtöbb a "normális" ha akarsz egy Yarist vagy Konat.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Mond már meg mi fontosabb egy autóba légzsák vagy ABS VAGY AZ ÜZEMANYAG ? Milyen jó üres tankkal a fullextrás autóban ücsörögni a garázsban !

Mindenben ? Szerinted Kína és az összes ázsiai kis és nagy tigris nem fog önként és dalolva bármit is oda szállítani ?

Kérdés van 10 raklap chip-ed de a lakásodban éppen nem fagy ! Találsz egy kályhát amiben elfűtheted a chip készletedet amivel enyhítheted a hideget a lakásodban nem fogod megtenni ? Mert hiába adnak neked pénzt se egyéb fűtőanyagot se energiát nem tudsz venni érte !
Hol nincs üzemanyag? A magyar kutakat ne számold, mert nálunk a 480 Ft. -ért éppen nem túl jó üzlet eladni. (Múlt héten én is koppantam az OMV-nél. :))

Kína egyenlőre nem viszi túlzásba az oroszok támogatását. Persze szavakban támogatja őket és megveszi az olcsó orosz olajat, de ennyi. Az amerikai piac fontosabb nekik mint az orosz.

Ezen kívül kína nem érdekelt abban, hogy az oroszok behúzzák ukrajnát, mert utána esetleg megjön az étvágyuk, és a középázsiai volt tagköztársaságokat is be akarják kebelezni, ahol ők is erősen érdekektek. Kína ugyanabban érdekelt, mint az USA. Abban, hogy minél inkább elhúzódjon a háború.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 402
16 629
113
Ez a december? Mert akkor még csak igéret, hogy röpke 8 hónap alatt átveheted. Emlékszem kb 15 éve egy jól szituált valaki mesélte, hogy több mint fél évet kell várjon az akkor megjelenő Q7-esére, mert valami extrát még hozzatett és hátrasorolták a gépet. Én meg néztem ki a fejemből, hogy hogy a p*csába lehet annyit várni egy kocsira. Most meg ez vagy mégtöbb a "normális" ha akarsz egy Yarist vagy Konat.
Igen idei,de csak az ami gyárilag benne van,semmi plusz,pont azért,hogy ne legyen zűr az időponttal. Bár az a biztos,amikor át van véve. A sógoromnak arra a trágya X6-ra 11 hónapot nyögtek be. Azt mondta,hogy inkább jár tovább a régivel.