[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 226
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 306
113
Bármely szeriőz hadsereg légvédelmén ugyanúgy kifogna egy, a hátországi bázis kerítésétől pár kilométerre felengedett apróbb civil drón. Ehhez kell egy hasznos hülye, aki nincs tisztában azzal, hogy egy ilyen akciót maximum egyszer tud büntetlentül elkövetni, másodjára már elkapják. És mivel a drón közelében tanyázik hősünk, el is fogják kapni legközelebb.

Ennél sokkal komolyabb probléma, ahogy a Tu-141ek el tudtak jutni pl Engelszig.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Bármely szeriőz hadsereg légvédelmén ugyanúgy kifogna egy, a hátországi bázis kerítésétől pár kilométerre felengedett apróbb civil drón. Ehhez kell egy hasznos hülye, aki nincs tisztában azzal, hogy egy ilyen akciót maximum egyszer tud büntetlentül elkövetni, másodjára már elkapják. És mivel a drón közelében tanyázik hősünk, el is fogják kapni legközelebb.

Ennél sokkal komolyabb probléma, ahogy a Tu-141ek el tudtak jutni pl Engelszig.
Ennyi erővel fel is lehetett volna robbantani bármit azon a bázison...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 306
113
Ha egy ilyen kis drónnal ezt tudták, akkor egy bármilyen, ugyan így szállítható nagyobbal is meg tudták volna csinálni.
Egy nagyobb drón vizuálisan is jobban kiszúrható, nehezebb a helyszínre szállítani, hangosabb, stb.
Ahogy írtam, az ilyen szabotázsakciók csak egyszer süthetőek el egy adott bázison, és talán általánosságban is csak párszor. Annyira nem bonyolult hatékony drónvédelmi intézkedéseket hozni, ez a magasabb szintű (fizikai) őrzéstől a sűrűbb EW-ig bármi lehet.

Az ilyen “támadások” semmilyen potenciálcsökkenést nem eredményeznek orosz oldalon, csak arra jók, hogy a brOSINT arcok megint verhessék a nyálukat, meg a főnökeik leírhatják, hogy most már az ilyen szánalmas próbálkozásokat a média partizánakciónak hívja. Mi meg itt elemezhetjük :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy nagyobb drón vizuálisan is jobban kiszúrható, nehezebb a helyszínre szállítani, hangosabb, stb.
Ahogy írtam, az ilyen szabotázsakciók csak egyszer süthetőek el egy adott bázison, és talán általánosságban is csak párszor. Annyira nem bonyolult hatékony drónvédelmi intézkedéseket hozni, ez a magasabb szintű (fizikai) őrzéstől a sűrűbb EW-ig bármi lehet.

Az ilyen “támadások” semmilyen potenciálcsökkenést nem eredményeznek orosz oldalon, csak arra jók, hogy a brOSINT arcok megint verhessék a nyálukat, meg a főnökeik leírhatják, hogy most már az ilyen szánalmas próbálkozásokat a média partizánakciónak hívja. Mi meg itt elemezhetjük :)
Nem kell annyival nagyobb. Egy gyújtó gránát is ki tud csinálni egy repülőt.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 469
113
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem....azé ide írom, mert nem 2 óránként kapok választ. Egyik kedves követőnk jelentkezni akart a Wagnerhoz...de kapott egy hangüzenetet tőlük, hogy Magyarországról sajnos nem fogadnak el jelentkezést...tudja valaki miért van ez? @boki ?
Vagy beszéltünk má erről csak nem figyeltem? Vagy begombáztam/ekiztem/higítóztam/öngyújtógázoztam aznap? :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Rácz egy jóllakott napközis, aki eddig tévéből látott háborút/harcot.
Néha vannak okos meglátásai, de alapvetően beszűkült gondolkodási séma mentén dolgozik. Nem tennék rá nagy tétet.
Van bizonyos diplomata vénád: "diplomata az, aki úgy küld el anyádba, hogy alig várod, hogy indulhass". ;) :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 306
113
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem....azé ide írom, mert nem 2 óránként kapok választ. Egyik kedves követőnk jelentkezni akart a Wagnerhoz...de kapott egy hangüzenetet tőlük, hogy Magyarországról sajnos nem fogadnak el jelentkezést...tudja valaki miért van ez? @boki ?
Vagy beszéltünk má erről csak nem figyeltem? Vagy begombáztam/ekiztem/higítóztam/öngyújtógázoztam aznap? :D
Tudtommal ez itthon btk eset, vagy nem?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tudtommal ez itthon btk eset, vagy nem?
De.
§ (1) Aki a Magyarország területén idegen fegyveres szervezetbe - szövetséges fegyveres erőn kívül - katonai szolgálatra, katonai érdekű egyéb szolgálatra toboroz, vagy ilyen szolgálatra vállalkozókat közvetít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 469
113
Tudtommal ez itthon btk eset, vagy nem?
Az, de nem különösebben érdekelte a srácot...elküldte nekem a hangüzenetet amit kapott...de nem is a BTK a kérdés, hanem a miértje? Aki ki akar menni nem különösebben érdekli a BTK...én is lexarnám... lehet vissza se jön...kit érdekel akkor a BTK?