[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem....azé ide írom, mert nem 2 óránként kapok választ. Egyik kedves követőnk jelentkezni akart a Wagnerhoz...de kapott egy hangüzenetet tőlük, hogy Magyarországról sajnos nem fogadnak el jelentkezést...tudja valaki miért van ez? @boki ?
Vagy beszéltünk má erről csak nem figyeltem? Vagy begombáztam/ekiztem/higítóztam/öngyújtógázoztam aznap? :D
Szerintem van egy háttér deal mi semlegesek vagyunk és ezért az oroszok se vesznek be magyarokat. Igazából provokáció lenne, elég így is amit kapunk a kedves szövetségesektől ez meg csak olaj lenne a tűzre. Tudod hogy jelenne meg ez a FOS médiába innentől amerikáig. szalagcímen ORBÁN MÁR KATONÁKAT IS KÜLD PUTYIN MEGSEGÍTÉSÉRE: na ezért nem fogadnak. A srác nyugodjon le és tartalékolja magát lesz még rá itthon is szükség.;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem van egy háttér deal mi semlegesek vagyunk és ezért az oroszok se vesznek be magyarokat. Igazából provokáció lenne, elég így is amit kapunk a kedves szövetségesektől ez meg csak olaj lenne a tűzre. Tudod hogy jelenne meg ez a FOS médiába innentől amerikáig. szalagcímen ORBÁN MÁR KATONÁKAT IS KÜLD PUTYIN MEGSEGÍTÉSÉRE: na ezért nem fogadnak. A srác nyugodjon le és tartalékolja magát lesz még rá itthon is szükség.;)
A szerbek pl most pont ezért rágtak be, mondták is, hogy minden wágneres megy a böribe
ha hazament Szerbiába.
Merthogy: baráti országok nem így viselkednek egymással.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 470
113
A szerbek pl most pont ezért rágtak be, mondták is, hogy minden wágneres megy a böribe
ha hazament Szerbiába.
Merthogy: baráti országok nem így viselkednek egymással.
eztetet nem értem Szőr...ha baráti ország mé nem mehet?

Szerintem van egy háttér deal mi semlegesek vagyunk és ezért az oroszok se vesznek be magyarokat. Igazából provokáció lenne, elég így is amit kapunk a kedves szövetségesektől ez meg csak olaj lenne a tűzre. Tudod hogy jelenne meg ez a FOS médiába innentől amerikáig. szalagcímen ORBÁN MÁR KATONÁKAT IS KÜLD PUTYIN MEGSEGÍTÉSÉRE: na ezért nem fogadnak. A srác nyugodjon le és tartalékolja magát lesz még rá itthon is szükség.;)
Igen...én is erre gondoltam, hogy az országunkra vannak tekintettel...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Vicces
Reactions: megazez and cirqle

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 470
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 256
13 892
113
Szerintem van egy háttér deal mi semlegesek vagyunk és ezért az oroszok se vesznek be magyarokat. Igazából provokáció lenne, elég így is amit kapunk a kedves szövetségesektől ez meg csak olaj lenne a tűzre. Tudod hogy jelenne meg ez a FOS médiába innentől amerikáig. szalagcímen ORBÁN MÁR KATONÁKAT IS KÜLD PUTYIN MEGSEGÍTÉSÉRE: na ezért nem fogadnak. A srác nyugodjon le és tartalékolja magát lesz még rá itthon is szükség.;)
Nyugottan akár Afrikába is kuldhetnék a tagot, messze nem csak Ukrajnán vannak bevetve.
Nem hiszem, hogy ez lenne emogot.

Mert gondolom nem annyira baráti lépés?
Nem szerintem, hanem a szerbek szerint.

Két hete pedig lekapcsoltak pár oroszbarátot, akik Moldáviában akartak balhézni:


Petyáék valamit elkúrtak...

Az orosz kormány felfüggesztette a Magyarországgal kötött megállapodást a diplomata-útlevelek vízummentességéről, "amíg a jogsértéseket meg nem szüntetik".

A jogi információs portálon megjelent dokumentum szerint a diplomata- és szolgálati útlevéllel kapcsolatos vízummentes utazásról szóló egyezményt mindaddig felfüggesztik, amíg Magyarország nem szünteti meg az e megállapodásból fakadó kötelezettségek megszegését, vagy annak megszűnéséig.

A jogsértések részleteit nem közölték. Az orosz külügyminisztériumnak a döntésről értesítést kell küldenie a magyar félnek.

Lehet, hogy koze van azoz, hogy legutóbb Mo négy oroszt akart levitetni a szankcióslitárol, de nem tudta átnyomni. Akár azoknak is diploma útleveluk lehetet.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Korábbi cikk az ukránpárti orosz "partizánokról", egyenesen az Antifáktól:


 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 308
113
Az, de nem különösebben érdekelte a srácot...elküldte nekem a hangüzenetet amit kapott...de nem is a BTK a kérdés, hanem a miértje? Aki ki akar menni nem különösebben érdekli a BTK...én is lexarnám... lehet vissza se jön...kit érdekel akkor a BTK?
Szerintem ha nagyon akar, meg fogja találni a módját. Nyilván a Wagner se feltétlenül ennyire egyértelműen meg nyílt csatornákon fog majd toborozni. Ld Higgins uraság ideidézett paragrafusát (a közvetítés is bűncselekmény, azaz egy lelkes ügyész még talán rád is húzná a vizes lepedőt).
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 470
113
Szerintem ha nagyon akar, meg fogja találni a módját. Nyilván a Wagner se feltétlenül ennyire egyértelműen meg nyílt csatornákon fog majd toborozni. Ld Higgins uraság ideidézett paragrafusát (a közvetítés is bűncselekmény, azaz egy lelkes ügyész még talán rád is húzná a vizes lepedőt).
Igen...lehet hogy igazad van kolléga...aztán ha kimenne megveregetnék a vállát...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113