[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Ez vicces, mert ti látjátok sikernek az eddigi orosz szerencsétlenkedést.
De legyen igazatok., had csalódjak kellemesen.
Megosztok veled egy történetet Königgraz kapcsán, 1866-ból:

Vilmos trónörökös: "Elveszítjük a csatát!"
(...)
"Moltke vezérkari főnök, rendíthetetlen nyugalommal szemlélte az eseményeket. Amikor Bismarck, aki a király kíséretében maga is jelen volt, szivarral kínálta - így beszélik a visszaemlékezések -, Moltke feltűnő (valódi vagy csak színlelt?) közönnyel válogatott a tárcából. A miniszterelnök ebből a gesztusból megérezhette, hogy nagy bajok azért nincsenek."

Nos, Surovikin is szivarozik, mellé keni-vágja a témát. Tudja milyen opciói vannak az ukránoknak, mivel támadhatnak, ismeri a terepet, de az ukránokkal ellentétben van normális tüzérsége, légiereje, tartalékai és sehová se rohan. Ha át is törnék ukránék az első vonalat, még van 11-12. Neki és a tűzérségének csak jó, ha csoportosulnak, nem kell keresnie őket. A légierőnek detto. Ez már nem szeptember, hogy nincs elég ember. De ahogy nézem, mindennel úgy bánik, hogy minél kevesebb vesztesége legyen. És ez így jó. Zselé pedig mondogathatja, hogy mindenki meghal a Kremlben, ahogy hazaér, vsz ki is csinálják.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Megosztok veled egy történetet Königgraz kapcsán, 1866-ból:

Vilmos trónörökös: "Elveszítjük a csatát!"
(...)
"Moltke vezérkari főnök, rendíthetetlen nyugalommal szemlélte az eseményeket. Amikor Bismarck, aki a király kíséretében maga is jelen volt, szivarral kínálta - így beszélik a visszaemlékezések -, Moltke feltűnő (valódi vagy csak színlelt?) közönnyel válogatott a tárcából. A miniszterelnök ebből a gesztusból megérezhette, hogy nagy bajok azért nincsenek."

Nos, Surovikin is szivarozik, mellé keni-vágja a témát. Tudja milyen opciói vannak az ukránoknak, mivel támadhatnak, ismeri a terepet, de az ukránokkal ellentétben van normális tüzérsége, légiereje, tartalékai és sehová se rohan. Ha át is törnék ukránék az első vonalat, még van 11-12. Neki és a tűzérségének csak jó, ha csoportosulnak, nem kell keresnie őket. A légierőnek detto. Ez már nem szeptember, hogy nincs elég ember. De ahogy nézem, mindennel úgy bánik, hogy minél kevesebb vesztesége legyen. És ez így jó. Zselé pedig mondogathatja, hogy mindenki meghal a Kremlben, ahogy hazaér, vsz ki is csinálják.
Hát ezt azért gondold át még egyszer, hogy ezekhez hasonlítasz egy Moltkét vagy Bismarckot o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 503
93 723
113
Megosztok veled egy történetet Königgraz kapcsán, 1866-ból:

Vilmos trónörökös: "Elveszítjük a csatát!"
(...)
"Moltke vezérkari főnök, rendíthetetlen nyugalommal szemlélte az eseményeket. Amikor Bismarck, aki a király kíséretében maga is jelen volt, szivarral kínálta - így beszélik a visszaemlékezések -, Moltke feltűnő (valódi vagy csak színlelt?) közönnyel válogatott a tárcából. A miniszterelnök ebből a gesztusból megérezhette, hogy nagy bajok azért nincsenek."

Nos, Surovikin is szivarozik, mellé keni-vágja a témát. Tudja milyen opciói vannak az ukránoknak, mivel támadhatnak, ismeri a terepet, de az ukránokkal ellentétben van normális tüzérsége, légiereje, tartalékai és sehová se rohan. Ha át is törnék ukránék az első vonalat, még van 11-12. Neki és a tűzérségének csak jó, ha csoportosulnak, nem kell keresnie őket. A légierőnek detto. Ez már nem szeptember, hogy nincs elég ember. De ahogy nézem, mindennel úgy bánik, hogy minél kevesebb vesztesége legyen. És ez így jó. Zselé pedig mondogathatja, hogy mindenki meghal a Kremlben, ahogy hazaér, vsz ki is csinálják.
Indulatosan és karcosan fogalmaztam, de nagyon bosszant az a hozzáállás, hogy bármennyi sorozatos balfaszságot követnek el az oroszok, nő az áhítat hozzáállás.

Mindezzel együtt még most is nagyobb sansz van orosz győzelemre, de ez az esély tavaly óta sokat csökkent és fontos lélektani pillanat lesz az ukrán offenzíva.
Nem az a meglepő, hogy sikeres, hanem a könnyed áttörések és az állások gyors feladása. Már ahol voltak állások....
Igen, persze nem fogják délen kettévágni az oroszokat, nem lesz stratégiai siker, de fontos taktikai győzelmeket bevihetnek. Ahogy Harkovra és Herszonra sem volt tavaly óta válasz.

De egyszerűen hihetetlen, hogy a 300.000 orosz mozgósított csak a frontvonal stabilizálására volt elég.
Az a helyzet, hogy komoly orosz sikerhez az ukránoknak kell hibáznia. Ebben a támadásban benne van, hogy beleszaladnak a késbe, de nem úgy, ahogy tegnap az orosz csapatok ellenálltak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Indulatosan és karcosan fogalmaztam, de nagyon bosszant az a hozzáállás, hogy bármennyi sorozatos balfaszságot követnek el az oroszok, nő az áhítat hozzáállás.

Mindezzel együtt még most is nagyobb sansz van orosz győzelemre, de ez az esély tavaly óta sokat csökkent és fontos lélektani pillanat lesz az ukrán offenzíva.
Nem az a meglepő, hogy sikeres, hanem a könnyed áttörések és az állások gyors feladása. Már ahol voltak állások....
Igen, persze nem fogják délen kettévágni az oroszokat, nem lesz stratégiai siker, de fontos taktikai győzelmeket bevihetnek. Ahogy Harkovra és Herszonra sem volt tavaly óta válasz.

De egyszerűen hihetetlen, hogy a 300.000 orosz mozgósított csak a frontvonal stabilizálására volt elég.
Az a helyzet, hogy komoly orosz sikerhez az ukránoknak kell hibáznia. Ebben a támadásban benne van, hogy beleszaladnak a késbe, de nem úgy, ahogy tegnap az orosz csapatok ellenálltak.
De nincs balfaszság. Különbözően liképzett csapatok vannak. Egy háborúban, ahol ide és oda csap hol az egyik, hol a másik. Ennyi zajlik.

Amiről írsz, azt 2014 óta figyelem. Volt itt már minden. És 28k km2el vagyunk előrébb lassan 9 éve. Aki itt izgul, az nem nagyon érti mi zajlik. Ukrán sikerek kapcsán meg lassan olyanok itt egyesek, hogy a legkókadtabb minipöcs sikernek látszó hírre is falkában csaptok le, annyira nincs semmi sikerélmény. Mellé egyeseknél ott a 13 év Fideszes győzelemből fakadó frusztráció, és máris kész a gyenge, orosz hadsereg szokásos elmélete. Nagyon kell a siker, de most se lesz.

A háború zajlik tovább.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Indulatosan és karcosan fogalmaztam, de nagyon bosszant az a hozzáállás, hogy bármennyi sorozatos balfaszságot követnek el az oroszok, nő az áhítat hozzáállás.

Mindezzel együtt még most is nagyobb sansz van orosz győzelemre, de ez az esély tavaly óta sokat csökkent és fontos lélektani pillanat lesz az ukrán offenzíva.
Nem az a meglepő, hogy sikeres, hanem a könnyed áttörések és az állások gyors feladása. Már ahol voltak állások....
Igen, persze nem fogják délen kettévágni az oroszokat, nem lesz stratégiai siker, de fontos taktikai győzelmeket bevihetnek. Ahogy Harkovra és Herszonra sem volt tavaly óta válasz.

De egyszerűen hihetetlen, hogy a 300.000 orosz mozgósított csak a frontvonal stabilizálására volt elég.
Az a helyzet, hogy komoly orosz sikerhez az ukránoknak kell hibáznia. Ebben a támadásban benne van, hogy beleszaladnak a késbe, de nem úgy, ahogy tegnap az orosz csapatok ellenálltak.
Hagyd a faszba. Azt hiszik, hogy itt kell megnyerni a háborút.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 030
113
Hagyd a faszba. Azt hiszik, hogy itt kell megnyerni a háborút.
Ő hiszi azt, hogy egy háborúban az oroszok csak előre mehetnek, nincsenek vereségek, visszavonulások...
Azt hiszi, hogy a 1943-as donbasszi offenzívát kellene játszaniuk az oroszoknak, amibe mentek előre mint a félhülye és fűbeharapott majd 80k emberük, 200k meg sebesült lett...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 449
113
Vannak drukkerek, szurkolók, meg kemény mag. Az a dolguk, hogy bízzanak a csapatukban, még ha néha szarul is játszanak. Az ukránoknak háború, az oroszoknak különleges katonai műveletek. Amikor majd nekik is háború lesz, akkor kezdődnek a bajok, a világban. Sokat hibáztak, rossz döntéseket hoztak, sok alkalmatlan ember volt (még most is van), több rosszul választott prioritás volt. Hibázhatnak? Igen. Benne van a pakliban. Tudjuk, mi mégis nekik szurkolunk. Kritizálunk, dicsérünk, látjuk a jó és rossz dolgokat, de ezt ők játsszák, mi csak a partvonalról szurkolhatunk és ez benne van mind a két csapatban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
A lezuhant gépek kapcsán ...

Lefogadom, hogy valami NATO diverzánsok lesznek, mert annyira biztosra mentek (2 heli és két egyéb gép), hogy nagyon vissza akartak menni. Közel van Fuckrajna is, úgyhogy a Barátságot robbantókat védHETte a NATO intel, azért ennyire brutál a végeredmény. Ill. nem számítottak saját területen belül támadásra.

Lesz ilyen meccs máshol is. Csak más zászlóval. Ilyen a háború. Na ezért háborúzik otthonától távol az USA. Eddig megúszták az ilyeneket. Eddig. Amúgy, látva a hatékonyságot, britek lesznek. De majd úgyis jön info mi lehetett ez.

Zselé egyelőre még nem mert hazajönni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 290
113
Állítólag atlottek valamivel az ukranok Csernyigpvbol. Eleg nagy lyukak vannak a rotorlapatokon szerintem nem manpad.
Viszont kene egy terkep hogy hol potyogtak le, egymashoz viszonyitva.
Mert a brjanszki erdo az eleg nagy, kb mint Pest +Pest varmegye+Fejer varmegye. Szoval mi csap le ilyen gyorsan ennyi gepet? Minek vanekkora hatotavolsaga?
Azert nagyon nem egyertelmu a dolog mert gyorsan johettek a raketak hogy nem volt ido reagalni. A Szu 34 allo hajtomuvel esett le ahogy lattam egyebkent, de fax tudja miert nem katapultaltak. Majd kiderul mivel lottek ha a repeszek meglesznek.
Viszont ami ebbol kovetkezik az az hogy az orosz oda nem fog berepulni szerintem, tehat indulhat az offenziva. Talald meg abban az erdoben az ellenseget, mint tut a szenakazalban.
Nem tudom mije van arrafele az orosznak es mennyire epkezlab alakulatok.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Állítólag atlottek valamivel az ukranok Csernyigpvbol. Eleg nagy lyukak vannak a rotorlapatokon szerintem nem manpad.
Viszont kene egy terkep hogy hol potyogtak le, egymashoz viszonyitva.
Mert a brjanszki erdo az eleg nagy, kb mint Pest +Pest varmegye+Fejer varmegye. Szoval mi csap le ilyen gyorsan ennyi gepet? Minek vanekkora hatotavolsaga?
Azert nagyon nem egyertelmu a dolog mert gyorsan johettek a raketak hogy nem volt ido reagalni. A Szu 34 allo hajtomuvel esett le ahogy lattam egyebkent, de fax tudja miert nem katapultaltak. Majd kiderul mivel lottek ha a repeszek meglesznek.
Viszont ami ebbol kovetkezik az az hogy az orosz oda nem fog berepulni szerintem, tehat indulhat az offenziva. Talald meg abban az erdoben az ellenseget, mint tut a szenakazalban.
Nem tudom mije van arrafele az orosznak es mennyire epkezlab alakulatok.
Nem elutasítva a lehetőségét, hogy esetleg ukránok voltak;
De miért ilyen elképzelhetetlen, hogy az orosz AD van ennyire pánikban a SS miatt, hogy ész nélkül lövöldöznek?

edit: még mielőtt...: StormShadow :D
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Állítólag atlottek valamivel az ukranok Csernyigpvbol. Eleg nagy lyukak vannak a rotorlapatokon szerintem nem manpad.
Viszont kene egy terkep hogy hol potyogtak le, egymashoz viszonyitva.
Mert a brjanszki erdo az eleg nagy, kb mint Pest +Pest varmegye+Fejer varmegye. Szoval mi csap le ilyen gyorsan ennyi gepet? Minek vanekkora hatotavolsaga?
Azert nagyon nem egyertelmu a dolog mert gyorsan johettek a raketak hogy nem volt ido reagalni. A Szu 34 allo hajtomuvel esett le ahogy lattam egyebkent, de fax tudja miert nem katapultaltak. Majd kiderul mivel lottek ha a repeszek meglesznek.
Viszont ami ebbol kovetkezik az az hogy az orosz oda nem fog berepulni szerintem, tehat indulhat az offenziva. Talald meg abban az erdoben az ellenseget, mint tut a szenakazalban.
Nem tudom mije van arrafele az orosznak es mennyire epkezlab alakulatok.
Szerintem, már rég nincsenek ott. Visszafelé jöhettek full NATO coverrel, műholdak, miegymás, mikor lőjj, stb, és már ukrán területen vannak. Nem ukránok. Túl profi, zéró hiba. Onnan fogjuk tudni melyik NATO ország hajtotta végre, hogy elkezdenek leesni a repülőik otthon. Britekre tippelek, ők a legpofátlanabbak. Ők azok, akik sose tudtak veszíteni. Kár, hogy már nincs aktív IRA! Megérdemelnék azt a zűrzavart amit anno azok okoztak nekik! De lesz majd más.

Nagyon fájhatott a NATO vezérkar elvesztése ...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Kár, hogy már nincs aktív IRA! Megérdemelnék azt a zűrzavart amit anno azok okoztak nekik! De lesz majd más.
the-aftermath-of-a-provisional-ira-car-bombing-which-killed-five-soldiers-and-seven-horses-on.jpg
135423491-6eb1cff6-6cc7-43e0-94d5-cef43775e421.jpg
210616293-67c73011-b803-4da6-a4c7-eaa36aebff4d.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
A két - nem akármilyen - helit kísérte a két Szuhoj:
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Szerintem, már rég nincsenek ott. Visszafelé jöhettek full NATO coverrel, műholdak, miegymás, mikor lőjj, stb, és már ukrán területen vannak. Nem ukránok. Túl profi, zéró hiba. Onnan fogjuk tudni melyik NATO ország hajtotta végre, hogy elkezdenek leesni a repülőik otthon. Britekre tippelek, ők a legpofátlanabbak. Ők azok, akik sose tudtak veszíteni. Kár, hogy már nincs aktív IRA! Megérdemelnék azt a zűrzavart amit anno azok okoztak nekik! De lesz majd más.

Nagyon fájhatott a NATO vezérkar elvesztése ...
Nem értem miről beszélsz. Motorhiba volt. Megmondta az orosz hadügy....
 
  • Vicces
Reactions: Pocok75 and Robur

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Bocs, ironizáltam.

(Szerintem vagy ukik voltak, vagy baráti tűz, ez a @jurgenbauer által hozott elit NATO egység túl sci-fi az én ízlésemnek, olyan felelősségletolásnak tűnik, mert így persze érthető lenne hogy leestek a gépek, mégsem a szar hoholok csinálták, hanem a full NATO, az ellen tényleg nem szégyen)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 599
113
Annak az orosz légvédelmi ütegnek sztem hamar lecserélték a személyzetét.... mer hát ugye na azér ez már...sztem nem kell hazamenni szabira kb 20 évig....
Az a durva, hogy ha saját légvédelem volt, az - hiába durva és gcigáz - a legegyszerűbb magyarázat és a legjobb "fogd be a szád, tisztelt blogger és mindenki más aki ebbe belepofázott" opció lenne.

Minden más egyéb opció viszont sokkal durvább, és csak az eszkalációt növeli ...