[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Ha a Wagnert leverik akkor szerintem Prigo megy a levesbe, nem hiszem, hogy élni hagyják. Aztán, hogy ezek után Putyin bekeményít Ukrajnával szemben vagy sem azt meg csak ő tudja.
Azèrt Putyin eléggé el van szigetelve sok mindennapi eseménytöl. Csak a nagy vonalakat adja meg, azok konkrét vègrehajtására nincs mindig rálátâsa. Nekem úgy tünik, mint egy orosz Sziszifusz, aki pròbâlja az orszâgot elöre vinni, de mindig viiszagurul a nagy kö, legalâbbis rèszben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
mi van akkor, ha Prigozsin csak egy érdekcsoport végrehajtó ökle, egy olyan érdekcsoporté, amely az elbaszott Ukrajnai háború miatt komoly gazdasági károkat szenvedett, ráadásul közülük már páran kiestek innen-onnan-amonnan azokon a fránya ablakokon, így fizikailag is lenne félni valójuk a putyini hatalomtól.....




Mitől elbaszott az ukrajnai háború?
Eddig 200 milliárd dodónyi cash- t öntött be a nyugat, az EU most akar még 50-et,az Orosz gazdaság sosem volt ilyen erős,félgázzal 3x annyi hadianyagot termelnek mint a nyugat.
Évi 70 milliárdnyi honvédelmi büdzséből....
Az ukrán hadsereg szarrá van verve ,sokadik mozgósítás zajlik, az állam megszűnt funkcionálni,mondjuk már nem.most,a félévig tervezett ellentámadást 2 hét alatt belesütötték a sztyeppébe,hogy Washingtonig látszik a füstje,kitanulták a Patriotokat, egyéb nyugati fegyvereket,kb mindenből szereztek átvizsgálásra példányokat,stb.
Közben a hátországban átáll hazai/nem nyugati beszállítókra a repipar,atomerőműveket építenek,jóléti intézkedéseket hoznak,gyerektámogatási/gyerekvállalási kedvet ösztönzik,lekoccoltak a dodóról,swiftről,amcsi államkötvényekről,nincs korlátlan bevándoroltatás,woke,gender okádalom,bankcsőd,nyersanyag, alapanyag, energiahordozó hiány,nem hallottam, hogy a Föderáció tagállamai nem kapnának meg jogos pénzeket,stb.
Bontsd már ki nekem,légyszíves mit basztak el,köszi.
:)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Te ilyen kurvanagy tudósnak tűnsz már megint, világosítsd már fel a világtalanokat, kik pontosan a Wagner szponzorai? Forrással.

Amennyire tudjuk és láthatjuk, maga az orosz állam építette fel a PMC-t. És a szponzorok a hadügy mellett olyan harmadik világbeli kis államok, akiket padlóra fektetett egy polgárháború, akik annak drukkolnak, nehogy eltapossa őket Moszkva-Washington-Peking hatalmi vetélkedése... vagy szimplán csak egy országon belüli vetélytárs. Sem Aszadról, sem más helyi hadúrról nem feltételezem, hogy háttérben dörzsölgetné a kezét, hogy fogják bevenni fizetett zsoldosai Moszkvát... amikor egy lehelet fújással elsöpörheti egy új orosz uralkodó is őket, nem csak a régi Putyin. A Wagner többi "szponzora" is ki van szolgáltatva Putyinnak és a mindenkori vezetésnek.
Vagyis egyetértek, nem azt kell szerintem sem bele látni, hogy a Gazprom vagy valamelyik nagy civil cég, esetleg érdekkörök felépítettek egy Magyar Honvédség méretű hadsereget, amivel most neki ugranak a Föderáció hadseregének, hanem a szó legszorosabb értelmébe vett lázadást.
Amikor a hm azt kéri, hogy mindenki írjon alá szerződést és egyenlő bérezés, egyenlő lőszer javadalmazás a hivatásos katonákkal, akkor az a Wagner megszűnését jelentené, mert senki nem maradna egy PMC-be és tízszeresen pörögne a legforróbb helyeken, ha ugyan azért a fizuért szotyizhatna egy félre eső lövészárokba, amit nem naponta hússzor, csak naponta kétszer lőnek tüzérséggel.
Viszont Prigozsinnak meg kell a kis hadserege a szíriai és líbiai olajkutak, szudáni aranybánya, stb megtartására és a terjeszkedéshez. Én abszolút hihetőnek tartom azt a verziót, hogy volt két politikai vízió, a háború-párti sorozás, hadigazdaság, gyorsan zárjuk le a háborút, hogy ne őröljük fel évek alatt az ember és anyagi forrásainkat; meg egy béke-párt, hogy alacsonyabb a munkanélküliség, mint Magyarországon, abszolút nem hiányzik, hogy milliók essenek ki a termelésből, a külföldre szökők pláne kínosak, kockázatos pénzügyi helyzetbe kerüljünk, inkább páran haljanak meg, miközben "a jó gyerekek" élik a nyugodt hétköznapokat.
Minden fajta milliárdos cselszövés nélkül is abszolút hihető számomra, hogy amikor megjelenik két ennyire eltérő és kibékíthetetlen politikai jövőkép, akkor az összecsap... valahol valahogyan. Csak a magyar médiában nagyon kényelmes volt azt lefesteni, hogy Putyin milyen ügyesen egyensúlyoz mind a kettő között.

De ezek mind csak a felszín és ugyan úgy találgatás. Nem tudhatjuk, hogy mi van valójában a mélyben, de az anyagi érdeke megvolt Prigonak, de kellően nagy hülyeségnek tűnik, hogy bármi mást is elhihessünk.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 972
113
Ugyan ezt látom bele én is. Meglátjuk pár hét múlva. Szerintem is ugrasszuk ki a nyulat a bokorból színház. Egyszerűen túl jól alakult eddig az oroszok védekezése, nem működik a terv hogy kényelmesen ledarálják az ukikat, mert nem akarnak jönni. Majd most, talán.
Szerintem nem színház annak ellenére sem, hogy vannak furcsaságai a dolognak. Ugyanakkor egy ilyen "műsornak" kockázatai is vannak, így kétlem, hogy Putyin ezt bevállalta volna. Az biztos, hogy "majd kiderül" (vagy nem), mi ez az egész, addig meg nézünk itt, mint hal a szatyorban. Szerintem Prigozsin túltolta a kreténbringát és már nem bír róla leszállni. Ő is népszerű az oroszoknál, a Wagner is az, sokan és sok mindenben igazat is adnak neki többé-kevésbé, de szvsz. a népszerűsége nem terjed addig, hogy szembe tudjon menni érdemben Putyinnal, meg hát ehhez a Wagner is kevés, főleg úgy, hogy ebben nem vesz részt a teljes társulat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Mitől elbaszott az ukrajnai háború?
Eddig 200 milliárd dodónyi cash- t öntött be a nyugat, az EU most akar még 50-et,az Orosz gazdaság sosem volt ilyen erős,félgázzal 3x annyi hadianyagot termelnek mint a nyugat.
Évi 70 milliárdnyi honvédelmi büdzséből....
Az ukrán hadsereg szarrá van verve ,sokadik mozgósítás zajlik, az állam megszűnt funkcionálni,mondjuk már nem.most,a félévig tervezett ellentámadást 2 hét alatt belesütötték a sztyeppébe,hogy Washingtonig látszik a füstje,kitanulták a Patriotokat, egyéb nyugati fegyvereket,kb mindenből szereztek átvizsgálásra példányokat,stb.
Közben a hátországban átáll hazai/nem nyugati beszállítókra a repipar,atomerőműveket építenek,jóléti intézkedéseket hoznak,gyerektámogatási/gyerekvállalási kedvet ösztönzik,lekoccoltak a dodóról,swiftről,amcsi államkötvényekről,nincs korlátlan bevándoroltatás,woke,gender okádalom,bankcsőd,nyersanyag, alapanyag, energiahordozó hiány,nem hallottam, hogy a Föderáció tagállamai nem kapnának meg jogos pénzeket,stb.
Bontsd már ki nekem,légyszíves mit basztak el,köszi.
:)
Hogy sikerült a rántotta?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Szerintem nem színház annak ellenére sem, hogy vannak furcsaságai a dolognak. Ugyanakkor egy ilyen "műsornak" kockázatai is vannak, így kétlem, hogy Putyin ezt bevállalta volna. Az biztos, hogy "majd kiderül" (vagy nem), mi ez az egész, addig meg nézünk itt, mint hal a szatyorban. Szerintem Prigozsin túltolta a kreténbringát és már nem bír róla leszállni. Ő is népszerű az oroszoknál, a Wagner is az, sokan és sok mindenben igazat is adnak neki többé-kevésbé, de szvsz. a népszerűsége nem terjed addig, hogy szembe tudjon menni érdemben Putyinnal, meg hát ehhez a Wagner is kevés, főleg úgy, hogy ebben nem vesz részt a teljes társulat.
Simán benne van ebben minden. Most ki kell várni és figyelni, én is ezt teszem. Amit gondolok a helyzetről azt leírtam, azt vagy igazam lesz, vagy nem. Ha az ukránok támadnak, és csúnyán ráfaragnak, engem ha marad zavargás és káosz nélkül az orosz atomütőető egy kézben tobább nem érdekel hogy Putyin jön vagy marad, Prigó él vagy hal, pukkantok egy pezsgőt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Lehet hogy azért csinàljàk, hogy az ukrànok ezen felbuzdulva ràmenjenek a frontra ahol bedaràljàk ôket. Ilyen húzàsnak nem lenne rossz, de ha nem ez van, akkor baj van orosz szempontból. És akkor Prigozsint likvidàlni kell orosz szempontból akkor is, ha igaza van,.mert egy ellenséges katonai erôt segít a tettével.
Bakhmutbál már megindultak az ukrik, állítólag már a nyugati kerületekbe visszaszivárogtak.
Orosz színház, mesterterv nincs. Csak dilettantizmus és káosz
Melyik Putyin mesterterv jött be az elmúlt másfél évben? Csak tűzoltás van, de Oroszország egyre jobban ég.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Gondolom mindenki elött köztudott(amennyiben nem akkor most szólok)Putyinnak van egy pittbullja akit ugy hivnak hogy Ramzan Kadirov.Ez az a fegyveres csoportosulás amit a belsö fegyveres lázadások elfojtására fog bevetni.Addig amig az Ahmat nyugton van addig szinjátéknak tekinthetö az egész.Ha az Ahmat bemozdul,elkezdhetünk gyanakodni,hogy komoly gondok vannak a Wagnerrel
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Putyin úgy számol, hogy Voronyezs nem fog ellenállni és így akarja megállîtani a Wagnert?
Nem túl magabiztos....
Igen épp ezt akartam írni, hogy ez egy szalmaszálba utolsó kapaszkodás, amikor úgy gondolják már csak azzal lehet lassítani őket, hogy az üzemanyagutánpótlást megsemmisítik, mert különben látjuk a videókon, rendőrség etc csak integet, nem öngyilkosok, a reguláris erők pedig az Oka folyónál állítják fel a védelmi vonalat. Nekem olyan Budaörsi csata feelingem van.... Prigó jön a "gumikacsa" konvojjal, próbálják lassítani őket, amíg Putyóék készülnek a "budaörsi" csatára az Okánál - az odafele vezető úton csak integetnek vagy csatlakoznak az emberek, pont mint "IV. Károly vonatozásánál".
Közben mindenki más lerágja a körmét, hogy az atomkulcsok kinek a kezébe kerülnek és mit fog velük csinálni...
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 024
2 905
113
Mitől elbaszott az ukrajnai háború?
Eddig 200 milliárd dodónyi cash- t öntött be a nyugat, az EU most akar még 50-et,az Orosz gazdaság sosem volt ilyen erős,félgázzal 3x annyi hadianyagot termelnek mint a nyugat.
Évi 70 milliárdnyi honvédelmi büdzséből....
Az ukrán hadsereg szarrá van verve ,sokadik mozgósítás zajlik, az állam megszűnt funkcionálni,mondjuk már nem.most,a félévig tervezett ellentámadást 2 hét alatt belesütötték a sztyeppébe,hogy Washingtonig látszik a füstje,kitanulták a Patriotokat, egyéb nyugati fegyvereket,kb mindenből szereztek átvizsgálásra példányokat,stb.
Közben a hátországban átáll hazai/nem nyugati beszállítókra a repipar,atomerőműveket építenek,jóléti intézkedéseket hoznak,gyerektámogatási/gyerekvállalási kedvet ösztönzik,lekoccoltak a dodóról,swiftről,amcsi államkötvényekről,nincs korlátlan bevándoroltatás,woke,gender okádalom,bankcsőd,nyersanyag, alapanyag, energiahordozó hiány,nem hallottam, hogy a Föderáció tagállamai nem kapnának meg jogos pénzeket,stb.
Bontsd már ki nekem,légyszíves mit basztak el,köszi.
:)
Hát lehet közben most esik szét cserébe Oroszország….
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Gondolom mindenki elött köztudott(amennyiben nem akkor most szólok)Putyinnak van egy pittbullja akit ugy hivnak hogy Ramzan Kadirov.Ez az a fegyveres csoportosulás amit a belsö fegyveres lázadások elfojtására fog bevetni.Addig amig az Ahmat nyugton van addig szinjátéknak tekinthetö az egész.Ha az Ahmat bemozdul,elkezdhetünk gyanakodni,hogy komoly gondok vannak a Wagnerrel
Mindegy ki mit ír a Twitteren, de Kadirov emberei nem fognak egyetlen Wagnerest sem megölni. Nincs olyan opció, hogy csecsenek öljenek oroszokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Update: a voronyezsi ü.a. tartaléknak lőttek (szó szerint).
Ez ma nagy előrelépés! Az orosz haderő az orosz infrastruktúrát , tartalékot támadja.
Putyin előre felégeti a Wagner tartalékait Moszkva felé.
Eszerint komoly erők indithatták a puccsot, legalábbis Putyin így értékeli. Nem bízik abban, hogy Voronyezst megtartják a hozzá hű erők.


Az osintról meg annyit azt is lehozta, hogy a rosztovi lakosok vitatkoznak a wagnerrel.