[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 162
113
Nem mindegy, hogy örülünk vagy nem?
Mintha bármi ráhatásunk lenne arra, hogy mit tosznak egymással a ruszkik
Van. Szerintem igen sokban benne van a nyugat ebben az egész kialakult helyzetben, jó két évtizede legalább. Lehet mindig a hülye oroszokon röhögnünk, de ez sajnos társas játék volt az elejétől kezdve. S az a rossz érzésem van, ha elszabadul a szarvihar, a vége is az lesz, s a mi szánkba is jut majd belőle gazdagon! De a tiétekbe -anglosaxonokéba - is jut, az is fix.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem. Nem szúrt szemet.
Ahogy FB-n így TW-n sem olvasok kommenteket ált.
Amúgy true. Ezt benéztem.
Fél nap alatt sokadik olyan "tudósítás" * ahol kiderül, hogy ordas kamu.
Ilyenkor, ilyen eseményeknél érdemes beletekerni a kommentekbe.
De általánosságban érdemes végigfutni ezt a szűk egy napot és megnézni, hogy honnan jönnek a hírek. Elég elgondolkodtató lenne a végeredményt látva.


*Nem Tőled, úgy általában.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 214
113
A csávók az előtérben meg sétálgatnak tovább nyugodtan

Nem sétálgatnak tovább, hanem lereagálják. Az egyik láthatóan begörnyed és elmozdul. De a többi is reagál. De katona módon, tehát nem vágják automatikusan hasra magukat, hanem érzékelik, hogy mennyire éri őket veszély, ezért nem mozdulnak sokat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Fél nap alatt sokadik olyan "tudósítás" * ahol kiderül, hogy ordas kamu.
Ilyenkor, ilyen eseményeknél érdemes beletekerni a kommentekbe.
De általánosságban érdemes végigfutni ezt a szűk egy napot és megnézni, hogy honnan jönnek a hírek. Elég elgondolkodtató lenne a végeredményt látva.


*Nem Tőled, úgy általában.
Pont azért nem is kommentálom, hogy mindenki levonja a következtetését.
Nyilván lehetne várni 3 napot, hogy kiderüljön melyik volt kamu. De akkor
miről, minek is beszélgetünk éjszaka óta?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 679
113
Ha Putyó megfutna még ma, az a világ kabaréja lenne :D ! Asszad tuti ad neki menedéket, mire vannak a jóbarátok, nem :D ?!

Vagy vaduljunk tovább: Xi majd küld pár millió kici kínait stabilizálni a helyzetet, remélem csapnál azért lassítanak majd, mert ha nem hova temetünk majd el ennyi támadót, nem :D ?!

Kezd ez az egész viccbe fordulni, mindenki nulla infóra alapozva látja már hogy pl. Putyin menekül...
Hát, Szíria tuti jó hely? Nincsenek ott a Wagneresek?? Talán a Dagi Koreába befogadja. :cool:

Ha jól értem a Wagner már Voronyezstől Északra jár. Légicsapáspkon kívül komolyabb harcokról nem olvastam. Se rendőrség, se katonaság, se semmi. Igy is az a sanszis, hogy Prigo kötélen végzi. De azért elkezdhet Putyo izgulni. Kadirov a reménye???
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 098
2 912
113
Ok. Gondolat kísérlet: Valós puccs.

Leverik. Hogyan tovább másnap?! Alkotmányban náluk ha jól tudom, az állam megdöntésére tett kísérletre reagálhatnak bármivel, ugye?

Bemondják hogy Prigo ukrán/amerikai áruló volt, ez háború, és teljes mozgósítás várható onnan, full hadigazdaság, aki innentől keresztbe tesz nekik egy fűszálat nyugatról az hadviselő fél?!

A nyugatosoktól kérdezném, hogy akkor "most örülünk Vincent"?!

Ezt a mindenki hadviselő fél, prigóval és nélküle is megtehetik, főleg mert eddig is az egész natóval állnak hadban, miközben nincs is háború.
+ez inkább prigó állaspontja lenne, ő követeli a totális háborút.
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 679
113
Folytatódik a tervezett harci munka a csapatcsoport Rosztov-on-Don-i főhadiszállásán : a parancsnokság épületének PMC-k általi blokkolása nem befolyásolta a különleges katonai művelet menetét.
A harci vezetési és irányítási csoportban nincsenek Wagner képviselők, az NVO zónában a csapatok vezetése és irányítása az RF fegyveres erők irányítása alatt áll.
Szergej Surovikin hadseregtábornok és Alekszej Kim vezérezredes a munkahelyükön tartózkodik, valamint Vlagyimir Alekszejev altábornagy, a Vezérkar Főigazgatóságának első helyettese is dolgozik. Csak az a helyzet, hogy Sojgu és Geraszimov nem a Déli Katonai Körzet főhadiszállásán tartózkodik – igen. De ez köztudott.
Ezt értem, hogy az ukrán műveletek zavartalanul folynak. A déli parancsnokság a helyén. Esetleg nem ugranak ki az utcára eltakarítani a Wagnert??? Úgyis itt vannak 100 méterre.Vagy kulcsra zárta vki kívülről az ajtót???
Biztos Prigo saját szakállára dolgozik?? De ez a Wagner menet Moszkvába, mki csak integet nekik, kivéve a légierő.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 214
113
Fél nap alatt sokadik olyan "tudósítás" * ahol kiderül, hogy ordas kamu.
Ilyenkor, ilyen eseményeknél érdemes beletekerni a kommentekbe.
De általánosságban érdemes végigfutni ezt a szűk egy napot és megnézni, hogy honnan jönnek a hírek. Elég elgondolkodtató lenne a végeredményt látva.


*Nem Tőled, úgy általában.

Gondolod, hogy az ukránok elkezdték azt csinálni, amit az oroszok a háború kezdete óta? :) Egyébként szinte mindenhol megemlítik, hogy nincs megerősítve. Mindenhol gond, hogy nincs rendes infó. Vannak persze megbízható infó, pl újságírók jelentik hogy Moszkvában katonai járművek jelentek meg meg ilyesmi. Ami hiányzik, hogy mennyi igaz a katonai összecsapásokból. De mintha amúgy orosz hírforrások se épp pozitív képet festenének le a dologról - magukra nézve. Majd meglátjuk. Ezért is x-eltem kivárást a puccs-szavazáson :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Pont azért nem is kommentálom, hogy mindenki levonja a következtetését.
Nyilván lehetne várni 3 napot, hogy kiderüljön melyik volt kamu. De akkor
miről, minek is beszélgetünk éjszaka óta?
Nem kell 0/24-ben pörögni rajta, néha érdemes hátra lépni.
De azért na... mikor beraktad a twitter megosztást már kb. 2 órával korábban több kommentben lett felhívva a figyelme a twitterezőnek, hogy minimum a kép hamis. Nem napokkal a berakásod után napokkal derült ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 162
113
Hát, Szíria tuti jó hely? Nincsenek ott a Wagneresek?? Talán a Dagi Koreába befogadja. :cool:

Ha jól értem a Wagner már Voronyezstől Északra jár. Légicsapáspkon kívül komolyabb harcokról nem olvastam. Se rendőrség, se katonaság, se semmi. Igy is az a sanszis, hogy Prigo kötélen végzi. De azért elkezdhet Putyo izgulni. Kadirov a reménye???
Ne viccelj már. Komolyan mikor beszélünk 20-50.000 fő Vagneres létszámról maximum, az orosz nép nem hogy elementáris erővel nem lázad Putyin ellen, miről beszélünk. Eddig ez kb fake fényképek, pár kilőtt teherautó, égő olaj tartály, aztán ennyi. Közben az ukik állítólag megindultak ahogy kell. Remélem mondom hogy beengedik őket vagy 30 km mélységben, kellő számban, több dandárt, és utána majd meglátjuk hogy mi lesz! Két hét, max egy hónap, s valaki itt térdelni fog. Szerintem az ukránok, s az én kimondom, NEKÜNK jó! Szóval hajrá, mindent tegyetek fel egy lapra, s irány a stratégiai mélysége az orosz vonalaknak, kedves szomszédaink !
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 973
113
Egyre inkább feszegetik, hogy ez nem egy spontán lázadás, hanem egy tervezett dolog, ezért lépett le Artyemovszk után és vitt mindent a Wagner, amit tudott.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem kell 0/24-ben pörögni rajta, néha érdemes hátra lépni.
De azért na... mikor beraktad a twitter megosztást már kb. 2 órával korábban több kommentben lett felhívva a figyelme a twitterezőnek, hogy minimum a kép hamis. Nem napokkal a berakásod után napokkal derült ki.
Lefeküdtem másfél órára aludni, amit átpörgettem abban nem láttam pont ezt.
Vagy csak később töltötte be a tweetet.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 679
113
Komolytalanok vagytok...
Másfél éve komolytalan volt, hogy Ukrajna képes ellenállni.
Utána komolytalan volt hogy visszaveri a ruszkikat az elfoglalt teruletekről.
Utána maszkirovka volt a Prigo hiszti, amit csak nekünk adta elő.
Ma egy Wagner oszlop tart Moszkvába. Már az út felén járnak és eddig nem volt komoly szarazföldi ellenállás. Putyin a saját üzemanyagtaktárait lövi szét, hogy lassítsa a Wagnert.

Ez mind komolytalan.
A valóságban ez egy orosz mesterterv amivel kiugrasztják a nyulakat a bokorból, az ukránokat meg támadásra kényszerítik, ahol lemészárolják őket.


Azért ne zárjuk ki, hogy Oroszország az összeomlás szélén.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Gondolod, hogy az ukránok elkezdték azt csinálni, amit az oroszok a háború kezdete óta? :) Egyébként szinte mindenhol megemlítik, hogy nincs megerősítve. Mindenhol gond, hogy nincs rendes infó. Vannak persze megbízható infó, pl újságírók jelentik hogy Moszkvában katonai járművek jelentek meg meg ilyesmi. Ami hiányzik, hogy mennyi igaz a katonai összecsapásokból. De mintha amúgy orosz hírforrások se épp pozitív képet festenének le a dologról - magukra nézve. Majd meglátjuk. Ezért is x-eltem kivárást a puccs-szavazáson :)
Az a moszkvai katonai járműves dolog egyik legérdekesebb, hogy van, mikor ugyan az a btr+kamaz(?) van háromszor berakva, gyalogság nélkül,hogy mekkora katonai mozgás van. Az összecsapásokról meg orosz VK oldalon (Még Prigozsinén sem, akinek talán még érdeke is fűződne hozzá), se olvastam semmit.
De részletekbe ne menjünk bele, mert majd csak utólag akarok okos lenni, hogy "Én már az elején tudtam". :D

"Rendes" infó 100%-ban soha nincs, de törekedni kell, hogy amiről már lehet tudni, hogy -kegyesen fogalmazva- hibás, azt már vagy ne rakjuk/rakják be, vagy oda írva, hogy XY ezt írta, de ez és ez merült fel az igazságtartalmával kapcsolatban. Mert ez is egy fontos információ, csak máshogy. (Avagy a nem hír is hír és a hamis hír is igaz hír, csak más szemszögből.)

De nekem mindegy, én megoldom magamnak az ilyen dolgokat, csak az olvasók nagy részét nem kell hamis hírrel etetni -főleg ha már a kommentelés időpontjában tudható róla a sántasága.