[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 688
113
Az ugye feltűnt, hogy azt fogságba mondta, és utána mikor szabadult már egészen mást mondott. Az észt blogger meg csak fordításokat közöl!
Te tényleg egy madár vagy. Eljárást indítottak ellene,a mai napig nem tették vissza csapat szolgálatba. Az észt blogger meg fordításokat közöl,kizárólag az egyik oldal szemszögéből. Ülj le,egyes!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mivel cégnél kezdőlapnak a fosgyüjtemény van beállítva, szenvedjetek ti is egy kicsit, legalább a címekkel:

A Wagner-csoport elfoglalta volna Moszkvát, ha továbbmegy​



Orbán szerint Putyin nem háborús bűnös, Ukrajna pedig nem szuverén állam​



Putyin első hivatalos vidoeüzenetét adta ki a Wagner-menet óta - ifjú mérnököket köszöntött​

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Valaki fel tudna világosítani, hogy most mi történik ott?
Én elvesztettem a fonalat, hogy Prigozsinnak ez miért is érte meg egyáltalán.
Úgy tűnt, van vmi nagy terv a háttérben, de a mai nem azt tükrözi.
Ennyire meg csak nem volt hülye, hogy biztosíték nélkül beszopódott
+hagyta az egész 'életét' tönkre tenni a semmire.

/nem provokatív a kérdés, pusztán tájékozódnék/
 
  • Tetszik
Reactions: PPP
T

Törölt tag 1711

Guest
Valaki fel tudna világosítani, hogy most mi történik ott?
Én elvesztettem a fonalat, hogy Prigozsinnak ez miért is érte meg egyáltalán.
Úgy tűnt, van vmi nagy terv a háttérben, de a mai nem azt tükrözi.
Ennyire meg csak nem volt hülye, hogy biztosíték nélkül beszopódott
+hagyta az egész 'életét' tönkre tenni a semmire.

/nem provokatív a kérdés, pusztán tájékozódnék/

Pontosan annyit tud itt mindenki, mint te :D
Teológiai viták folynak és csillagállásokból, tiktok videókból próbáljuk összerakni az eseményeket.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 449
113
Akkor nem csak szerintem koncepciótlan és kapkodós az egész történet?
Leül a por, és hetek-hónapok múlva látunk majd valamit.
Az alábbiakból lehet majd következtetni az ok-okozati összefüggésekre:
  • Prigozsin életben marad-e?
  • Prigozsin pozíciója megmarad-e?
  • a Wagnert bevetik-e még ukrajnában Wagnerként, vagy szétszélednek és csak “távol-külföldön” lesznek bevethetők?
  • Sojgu meg Geraszimov a helyén marad-e?
  • a PMC-k működését szabályozza-e valami épkézláb törvény?
  • +1: a lelőtt gépekről lesz-e épkézláb bizonyíték (az összesről)?

Szerintem pár hét múlva legkésőbb a “puccsra” már egyáltalán nem fogunk emlékezni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 616
48 131
113

Meg kell büntetni azokat, akik elmenekültek Oroszországból a katonai lázadás során - Volodin (VIDEO)​

Vjacseszlav Volodin, az Állami Duma elnöke azt mondta, hogy az Oroszországból a hétvégén elmenekült tisztviselők és vállalatvezetők hazaárulást követtek el.
Véleménye szerint meg kell büntetni azokat, akik nehéz időkben hagyták el az országot.
Az Állami Duma elnöke azt kérte, elemezzék, hogy a tisztviselők és köztisztviselők közül kik próbálták meg elhagyni az országot a hétvégén (amikor a helyzet a Wagner PMC-k oszlopainak Moszkvába költözésével alakult ki – RV megjegyzés ) , ez az információ nyilvános.
„Mindannyian elítéljük azokat, akik az ország számára nehéz pillanatban elhagyták, elmentek. Valóban büntetendőnek kellene lennie” – hangsúlyozta Volodin.
Ez elsősorban azokra vonatkozik, akik közhivatalt töltenek be és vállalatoknál dolgoznak – mondta.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687865647
 
W

Wilson

Guest
Ember .. most tényleg nem érted a leírt szöveget vagy szavanként magyarázzam el ??

de lásd kivel van dolgom megteszem ..

idézem saját magam először : (feketével lesz szedve,hogy megértsd)

mert ezt írtad :

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

magyarázat : rajtad kivül szerintem mindenkinek világos,hogy ezt a sort te írtad le (nyilván Sztrelkov nincs itt) de mint a Sztrelkov véleményét .. remélem eddig érted .. egyszerű szövegértéses feladat,nem kellene hogy fejtörést okozzon,mivel általános iskolában is arra törekednek jobb helyeken hogy a nebuló a leírt szöveget tudja értelmezni,annak tartalma szerint .

ezzel kezdted az ominózus kommentet :

" Nono Sztrelkov szerint is lett volna esélyük..."

(tehát szintén szövegkörnyezet szerint te is egyetértesz ezzel ,mert azt írod hogy Sztrelkov szerint is ..ezekszerint akkor szerinted is, ezért írtam hogy ezt lehetőleg ne magyarázd ki,mert nem fog összejönni !!)

tehát ha azt írom,hogy pl XY szerint is területvesztésben vannak az ukránok, ez azt jelenti hogy szerintem is .. ezen nem értem mit nem értesz ?
Itt az ominózus posztom...

A feketével kiemelt részt én írtam a többi szöveg Sztrelkov posztja, és a helyzet az, hogy fogalmad sincs az előzményekről ugyanis ez a megjegyzésem Sunlight56 megjegyzésére reflektált amelyben a következőket mondja, "Új topic témát kellene ezeknek nyitni, "Fekete humor azaz F.O.S médiatermék" címmel, kizárólag erős idegzetű, abszolut nyugodt, higgadt topik társaknak ajánlva." és ezzel Tarjányi Péter szakértésére reagál amelyben azt mondta , hogy van esélye elfoglalni a Wagnernek Moszkvát...



Nono Sztrelkov szerint is lett volna esélyük...




Strelkov Igor Ivanovics #KRP


június 26., 15:29

Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült), és ha Utkin áttör az Oka mögött, senki sem tudta volna megállítani a főváros felé vezető úton. Igen, ami ezután következett volna, az pontosan az lett volna, amire figyelmeztettem - káosz, zűrzavar, polgárháború és az állam valószínű szétesése. (Valószínűleg ezt várta mindenki Kijevben, Washingtonban és Londonban.) De azok számára, akik "a legjobbak a pokolban", és "akiknek a halál a dolguk, az üzlet pedig a jó" - nagy ár-e ez azért a jogért, hogy uralkodhassanak és szórakozhassanak, talán jelentősen (akár soha nem látott magasságokba) emelve (legalábbis átmenetileg) személyes jólétüket és társadalmi státuszukat?
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Szerintem tedd hozzá, hogy szerinted hülyeség Sztrelkov véleménye, amúgy Sztrelkov leíirta, hogy miért lett volna esélyük a Wagner katonáinak elfoglalni Moszkvát miután átjutottak az Oka vonalán és gondolom ő jobban képbe volt a moszkvai helyzettel szombaton mint te vagy én...
Nézd!
Van olyan helyzet, amikor tényleg illik oda biggyeszteni, hogy "szerintem". De ez nem az a helyzet!
Sztrelkov szerint egy pár ezer fős, igaz, hogy tapasztalt, de mégis csak pár ezren voltak, képes lett volna elfoglalni a fővárost. Ez sületlenség. És te ezt osztod meg, mert hát a nagy Sztrelkov....
És nem Wilson! Nem írta le Sztrelkov, hogy hogyan foglalták volna el Moszkvát, csak ködösít, ahogy te is.
Miből gondolod, hogy a moszkvaiak ellenálltak volna? Rosztovban nulla ellenállás volt, sőt kifejezetten szimpatizáltak a Wagnerrel.
Ha mondjuk nem az atlantista baltiak hülye tweetjeit olvasgatnád meg linkelgetnéd ide, hanem benéztél volna az orosz tg csatornákra, akkor ott láthattad volna azokat a felvételeket, amiken a Rosztoviak vonják kérdőre a Wagneres srácokat, hogy miért nem a fronton harcolnak, akik viszont nagyon nyugodtan és okosan kezelték a helyzetet. Egyébként is tele volt a telegram az orosz vezetést támogató videókkal.
A nép nem támogatta Prigozsinékat. Nem lett volna ott semmilyen polgárháború.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 288
14 005
113
Leül a por, és hetek-hónapok múlva látunk majd valamit.
Az alábbiakból lehet majd következtetni az ok-okozati összefüggésekre:
  • Prigozsin életben marad-e?
  • Prigozsin pozíciója megmarad-e?
  • a Wagnert bevetik-e még ukrajnában Wagnerként, vagy szétszélednek és csak “távol-külföldön” lesznek bevethetők?
  • Sojgu meg Geraszimov a helyén marad-e?
  • a PMC-k működését szabályozza-e valami épkézláb törvény?
  • +1: a lelőtt gépekről lesz-e épkézláb bizonyíték (az összesről)?

Szerintem pár hét múlva legkésőbb a “puccsra” már egyáltalán nem fogunk emlékezni.

A PMC-k Oroszországba tudtommal mindig is illegálisak voltak.
Mivel a harcok olyan teruleten folynak, melyeket putyóék orosznak tartanak (be is írták az alkotmányukba) így wagner-ként már hivatalosan nem igazán harcolhatnak Ukrajnán.
Sojgu ki volt tuntetve azért, hogy "leverte a lázadást" - ezzel szerintem estek azok az elképzelések, hogy majd a lázadás okán lesz eltávolítva. És ha marad Sojgu, marad Geraszimov is.
A gépek lelovésének tényét senki se tagadja és minden oldalról meg volt erosítve, Prigó 50M rubel kártérítést fog fizetni a családtagonak.
 
W

Wilson

Guest
Nézd!
Van olyan helyzet, amikor tényleg illik oda biggyeszteni, hogy "szerintem". De ez nem az a helyzet!
Sztrelkov szerint egy pár ezer fős, igaz, hogy tapasztalt, de mégis csak pár ezren voltak, képes lett volna elfoglalni a fővárost. Ez sületlenség. És te ezt osztod meg, mert hát a nagy Sztrelkov....
És nem Wilson! Nem írta le Sztrelkov, hogy hogyan foglalták volna el Moszkvát, csak ködösít, ahogy te is.
Még egyszer mondom, ez csak a te véleményed és mégis úgy próbálod beállítani, hogy ez az igazság úgy, hogy nem voltál/vagy tisztában a szombaton Moszkvában uralkodó viszonyokkal...
Ha mondjuk nem az atlantista baltiak hülye tweetjeit olvasgatnád meg linkelgetnéd ide, hanem benéztél volna az orosz tg csatornákra, akkor ott láthattad volna azokat a felvételeket, amiken a Rosztoviak vonják kérdőre a Wagneres srácokat, hogy miért nem a fronton harcolnak, akik viszont nagyon nyugodtan és okosan kezelték a helyzetet. Egyébként is tele volt a telegram az orosz vezetést támogató videókkal.
A nép nem támogatta Prigozsinékat. Nem lett volna ott semmilyen polgárháború.
És voltak olyan felvételek is ahol a rosztovi lakosok támogatásukat fejezik ki a Wagner katonái számára.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Még egyszer mondom, ez csak a te véleményed és mégis úgy próbálod beállítani, hogy ez az igazság úgy, hogy nem voltál/vagy tisztában a szombaton Moszkvában uralkodó viszonyokkal...
Oké! Akkor menjünk le GYP-s szintre, jó!?
Ha egy porsche és egy bmx bicikli versenyez egymással gyorsulásban, akkor nem kell azt mondanom, hogy a porsche fog nyerni SZERINTEM, mert evidens, hogy ki lesz a győztes. Nincs szükség "szerintem"-re!

(Csak a miheztartás végett: A porsche motorja gyári, és működő képes és van a tankban benzin is, a bmx biciklit egy ember hajtja, és nem Superman vagy Flash ;) )
És voltak olyan felvételek is ahol a rosztovi lakosok támogatásukat fejezik ki a Wagner katonái számára.
A wagneresek népszerűek voltak, hiszen értek el eredményeket a fronton, és vásárra vitték a bőrüket. De szó sincs olyanról, hogy bárki támogatta volna őket Moszkva elfoglalásában.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 011
14 753
113
És voltak olyan felvételek is ahol a rosztovi lakosok támogatásukat fejezik ki a Wagner katonái számára.

Ez netto ferdítés. Igen. valóban támogatták, örültek nekik, mert hősöknek tartja őket az orosz nép. Ez teljesen jogos. Egyetlenegyszer nem hangzott el, hogy a zendülést, vagy annak céljait támogatnák! Most már én is felhúztam magam a kamuzáson! Éltették őket amint kimentek, és valóban mint a nép hőseit, szeretetükről biztosították őket a nap folyamán is! De nem Putyin ellen. Ja, hogy honnan tudom? Számtalan videót, és riportot néztem meg aznap, másnap. Nagyon sokan forgattak az emberek közt. Egyetlen egy volt, amit az emberek 99%-a mondott biztosra: Putyin a mi elnökünk! (szó szerint ezt mondogatták, meg h Já ljubjú Putyin elnők úr) Volt aki belement a Sojgu dologba, de a legelítélőbb is az volt hogy ha az elnök bűnösnek találja őket, joga van eltávolítani, és hát legyen. Magát a harcot, a polgárháborút egy utca embere sem támogatta szóban. Mégegyszer hozzáteszem sok sok videó, élő, minden ment nálam. Amit nem tudtam fordíttatni ismerősöm fordította! Szó sem volt senkinél szó arról, hogy támogatnak egy felkelést az államhatalom ellen! Megint lázálmaid vannak! Tudom, hogy kötelességed hogy ráerőltesd mindenkire ezt a narratívát, de kinevetteted magad...illetve már nem őszinte a mosolyom, a sok félremagyarázás, ferdítés stb miatt. Hiába tudod jól csűrni csavarni, kevesen eszik meg a kefét :D Az utolsó hozzászólásaid pedig nem tesznek az érvelések nagymesterévé....
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Ha mondjuk nem az atlantista baltiak hülye tweetjeit olvasgatnád meg linkelgetnéd ide, hanem benéztél volna az orosz tg csatornákra, akkor ott láthattad volna azokat a felvételeket, amiken a Rosztoviak vonják kérdőre a Wagneres srácokat, hogy miért nem a fronton harcolnak, akik viszont nagyon nyugodtan és okosan kezelték a helyzetet. Egyébként is tele volt a telegram az orosz vezetést támogató videókkal.
A nép nem támogatta Prigozsinékat. Nem lett volna ott semmilyen polgárháború.
És amikor kivonuláskor éljenezték a Wágnereseket? Gondolom azt meg te nem láttad.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 449
113
Nem értem, mit pörögtök ezen. Prigozsin nem tudta, nem is akarhatta ”elfoglalni” Moszkvát. Nem lett volna elég ereje ehhez, a Roszgvardija meg nem állt volna át egyben az oldalára.

Nem is deklarálta ezt céljaként mellesleg.

Ha nem színházi előadást láttunk, akkor a legtöbb, amit várhat, hogy nem hal erőszakos halált a közeljövőben (legalábbis nem esik ki az ablakon miután háromszor fejbelőtte magát, stb). A kevésbé önző esetleges céljait tekintve Sojgu eltávolítása még elképzelhető lehet.

Egyébként biztos nem elhanyagolható támogatottsága (népszerűsége) alakult ki, szerintem elsősorban a fiatalabb patrióták között. De azt mint “hadúr” alakította ki, nem pedig mint politikus. A Wagnernek meg jó ütemben lett kialakítva egyfajta menő image az elmúlt másfél évben. Ugyanakkor a menőségük nagy része ment a levesbe azzal, hogy már nem csak pusmogni szabad róluk és pl irodaházuk van Péterváron. A titokzatosság komoly menőségi faktor volt.

Prigozsin, mint politikus, fabatkát sem érne, és ezt szerintem ő is tudja. Hadúrként katonapolitikai eredményeket tud maximum elérni, és ha Sojgu megy, akkor hátradőlhet ő is.
De semmilyen valós politikai támogatottsága nem lett volna egy hatalomátvételhez.
 
W

Wilson

Guest
Oké! Akkor menjünk le GYP-s szintre, jó!?
Ha egy porsche és egy bmx bicikli versenyez egymással gyorsulásban, akkor nem kell azt mondanom, hogy a porsche fog nyerni SZERINTEM, mert evidens, hogy ki lesz a győztes. Nincs szükség "szerintem"-re!

(Csak a miheztartás végett: A porsche motorja gyári, és működő képes és van a tankban benzin is, a bmx biciklit egy ember hajtja, és nem Superman vagy Flash ;) )
Ez tényleg egy GYP példa volt ugyanis ez sokkal bonyolultabb dolog ennél jó pár ismeretlen tényezővel...
A wagneresek népszerűek voltak, hiszen értek el eredményeket a fronton, és vásárra vitték a bőrüket. De szó sincs olyanról, hogy bárki támogatta volna őket Moszkva elfoglalásában.
Azt meg honnan veszed, hogy nem támogatta őket bárki is Moszkva elfoglalásában? Nem mellesleg nem moszkvai példát hoztam fel hanem Rosztovit.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and G__G

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 738
28 470
113
8 fele meg megint leszek élőben a Hír TV-n
Kikerült az adás egyben, de a vonatkozó részhez odatekertem
Castellel szépen kiegészítettük egymás után a mondanivalónkat, egyedül az utolsó Koszovó kapcsán felrakott kérdés volt ilyen out of nothing, mert semmilyen módon nem volt róla előzetesen szó, aztán eléggé improvizálnom kellett