[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Csak a pontosság kedvéért: Prigozsin nem ment Moszkvába, el se indult. Rostovban várta a fejleményeket.
Továbbá a konvoj ami Moszkva felé tartott mennyi katonából állhatott? 3-4 ezer fő? Ennyi harcos foglalta volna el Msozkvát?
Na ezért bohóckodás amit itt művelsz!
Annyi baj legyen. Nem én lennék az első, aki bűntetést kap, mert kimondja az igazat. :oops:
Olvasd el az utolsó általad idézett Sztrelkovi bölcseletet és okulj!;)
Mondom, hogy frusztrált vagy...

A bohóckodásról pedig a nekem címzett mai két hozzászólásod jut az eszembe, és csak a tények kedvért én Sztrelkov bejegyzését tettem közkincsé amelyben azt írta, hogyha Wagner egységei átjutnak az Oka vonalán akkor el tudták volna foglalni Moszkvát.

És Sztrelkov véleménye hitelesebb számomra mint tied mivel ő már bizonyította, hogy helytálló következtetései és elemzései vannak Oroszországgal és az orosz hadsereggel kapcsolatban, ellentétben veled...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 733
28 420
113
Bocsi a közbeszólásért a személyes vitába, de közben Putyin ismét beszédet mond a Kremlben
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Idióta?Sztrelkov már évek óta bizonyítja, hogy nem a levegőbe beszél és jobban ismeri az orosz és a moszkvai (ugyanis most is Moszkvában él) viszonyokat mint ennek a fórumnak a tagjai és a bejegyzésével kapcsolatban egy dologra hívnám fel a figyelmet ...

"és ha Utkin áttör az Oka mögött, senki sem tudta volna megállítani a főváros felé vezető úton"

Nem véletlenül hangsúlyozta ki ezt Sztrelkov ugyanis az Oka vonalánál a 45. dandár állt igaz nem tudni pontosan mekkora létszámmal és ők biztosan végrehajtották volna Putyin parancsát

És emellett semmi sem mutatott arra, hogy Moszkva lakossága a legkisebb jelét adta annak, hogy fel akar lépni a Moszkva felé tartó Wagner katonákkal szemben.
én a lett volna esélyük elfoglalni bejegyzésedre reagáltam ..

mert ezt írtad :

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

és megfejelted ezzel hogy : Nono Sztrelkov szerint is lett volna esélyük... tehát (nehogy kiforgasd mert ez nem fog most összejönni) ha Sztrelkov szerint is,akkor a szövegkörnyezet szerint szerinted is lett volna esélyük ..

-hány fő Wagner zsoldos indult meg Moszkva felé 40.000 ? (mert nem volt ennyi véleményem szerint)

-ezek a zsoldosok képesek lettek volna bevenni szerinted az Egyesült Államokbeli New Yorkot ? (mert a logikai eszmefuttatás szerint igen .. gigalol ez is)

-New York lakossága (wiki szerint) 8.468 millió fő /2021-es adat/

Terület1213 (teljes) 783 (szárazföld) km²
ebből vízi429 km²

-Moszkva lakossága 11,98 millió fő /2013-as adat/
Terület2561,5 km²

eleve irreális amit az a madár írt,és valószínűleg,sőt biztosan jobban ismeri a helyzetet mint én,de ekkora kapitális marhaságot még én sem merek leírni mint ő!
sima matek .. nem beszélve a belügyi szervekről, az orosz katonaságról, a csecsenekről stb stb ..aki nyiltan kiállítak V.V mellett.
én elhiszem hogy Girkin egy sértett napközis,de ettől függetlenül járhatna a földön is.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Mondom, hogy frusztrált vagy...
Mondjad !
A bohóckodásról pedig a nekem címzett mai két hozzászólásod jut az eszembe, és csak a tények kedvért én Sztrelkov bejegyzését tettem közkincsé amelyben azt írta, hogyha Wagner egységei átjutnak az Oka vonalán akkor el tudták volna foglalni Moszkvát.
Wilson! Senki nem vitatta, hogy Sztrelkov bejegyzését tetted be ide! (Közkincsnek azért nem mondanám)
De attól még hülyeség amit betettél, akár a te véleményed, akár Sztrelkové. És nem is az első.
És Sztrelkov véleménye hitelesebb számomra mint tied mivel ő már bizonyította, hogy helytálló következtetései és elemzései vannak Oroszországgal és az orosz hadsereggel kapcsolatban, ellentétben veled...
Ennyi erővel Hadházy Ákos véleménye is hitelesebb az enyémnél Magyarország témában, csak hát éppen tudjuk, hogy a lódoktor úrat sem az igazság kiderítése motiválja, hanem valami egészen más, s éppen ezért hajlamos "piciket füllentgetni" a drága képviselő úr. Remélem érted a párhuzamot!

Viszont én magam meggyőzhető vagyok! Ha leírod nekem, hogy egy 3-4-5 ezer harcosból álló csapat, hogyan foglalná el a 10+ milliós Moszkvát, akkor elhiszem neked.
Nyilván nem fogod leírni...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 956
113
Bocsi a közbeszólásért a személyes vitába, de közben Putyin ismét beszédet mond a Kremlben
Mit mondott?
 
W

Wilson

Guest
én a lett volna esélyük elfoglalni bejegyzésedre reagáltam ..

mert ezt írtad :

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

és megfejelted ezzel hogy : Nono Sztrelkov szerint is lett volna esélyük... tehát (nehogy kiforgasd mert ez nem fog most összejönni) ha Sztrelkov szerint is,akkor a szövegkörnyezet szerint szerinted is lett volna esélyük ..

-hány fő Wagner zsoldos indult meg Moszkva felé 40.000 ? (mert nem volt ennyi véleményem szerint)

-ezek a zsoldosok képesek lettek volna bevenni szerinted az Egyesült Államokbeli New Yorkot ? (mert a logikai eszmefuttatás szerint igen .. gigalol ez is)

-New York lakossága (wiki szerint) 8.468 millió fő /2021-es adat/

Terület1213 (teljes) 783 (szárazföld) km²
ebből vízi429 km²

-Moszkva lakossága 11,98 millió fő /2013-as adat/
Terület2561,5 km²

eleve irreális amit az a madár írt,és valószínűleg,sőt biztosan jobban ismeri a helyzetet mint én,de ekkora kapitális marhaságot még én sem merek leírni mint ő!
sima matek .. nem beszélve a belügyi szervekről, az orosz katonaságról, a csecsenekről stb stb ..aki nyiltan kiállítak V.V mellett.
én elhiszem hogy Girkin egy sértett napközis,de ettől függetlenül járhatna a földön is.
Na akkor a tények kedvéért én annyit írtam, hogy Sztrelkov szerint lett volna esélye a Wagner katonáinak elfoglalni Moszkvát és utána közkincsé tettem Sztrelkov erről szóló bejegyzését..

"mert ezt írtad :"

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

Ezt Sztrelkov írta a bejegyzésében nem én...

Aki itt ki akarja forgatni a dolgokat az te vagy nem én..


Még egyszer mondom Sztrelkov szerint lett volna esélyük Moszkva elfoglalására ha átjutnak az Oka vonalán, szerinted pedig nem én Sztrelkov véleményét hitelesebbnek tartom mint a tiédet...
 
  • Vicces
Reactions: megazez
W

Wilson

Guest
Mondjad !

Wilson! Senki nem vitatta, hogy Sztrelkov bejegyzését tetted be ide! (Közkincsnek azért nem mondanám)
De attól még hülyeség amit betettél, akár a te véleményed, akár Sztrelkové. És nem is az első.

Ennyi erővel Hadházy Ákos véleménye is hitelesebb az enyémnél Magyarország témában, csak hát éppen tudjuk, hogy a lódoktor úrat sem az igazság kiderítése motiválja, hanem valami egészen más, s éppen ezért hajlamos "piciket füllentgetni" a drága képviselő úr. Remélem érted a párhuzamot!

Viszont én magam meggyőzhető vagyok! Ha leírod nekem, hogy egy 3-4-5 ezer harcosból álló csapat, hogyan foglalná el a 10+ milliós Moszkvát, akkor elhiszem neked.
Nyilván nem fogod leírni...

Szerintem tedd hozzá, hogy szerinted hülyeség Sztrelkov véleménye, amúgy Sztrelkov leíirta, hogy miért lett volna esélyük a Wagner katonáinak elfoglalni Moszkvát miután átjutottak az Oka vonalán és gondolom ő jobban képbe volt a moszkvai helyzettel szombaton mint te vagy én...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
már elnézést, de lett volna a faszt, felesleges ezt az idiótát becitálni, ha leír valami veretes faszságot, én annak idején azt mondtam, hogy az invázió idején felsorakozott orosz haderőnek, nagyon nagy véráldozattal járt volna Kijev elfoglalása, lehet nem is sikerült volna, akkor dobjuk össze ezeket a számokat és vonjuk párhuzamot..

Moszkva illetve Kijev lakosságának létszáma, illetve az orosz inváziós erők létszáma eszközparkja vs Wagner létszáma, eszközparkja.

kb lófaszt foglaltak volna el nem Moszkvát, aki meg annyira hülye, hogy felül erre a kisvonatra (nem rád gondolok) az nézze már megmennyi Moszkva lakossága!!!

ha egy seprűnyelet vesznek a kezükbe akkor is agyonverik az összes Wagnerest!
Miből gondolod, hogy a moszkvaiak ellenálltak volna? Rosztovban nulla ellenállás volt, sőt kifejezetten szimpatizáltak a Wagnerrel.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Miből gondolod, hogy a moszkvaiak ellenálltak volna? Rosztovban nulla ellenállás volt, sőt kifejezetten szimpatizáltak a Wagnerrel.
jó hát nem illik kérdésre kérdéssel válaszolni,de miből gondolod vagy gondolják itt páran hogy nem ?

nem derül ki mi lett volna ha,de egy elméleti síkot boncolgatunk éppen,ahol a kretén Girkin szerint 3-5000 fő elfoglal egy cirka 12 milliós nagyvárost .. nonszensz

most ugyanez igaz Kijevre is, a 3-5000 fős Wagner elfoglalta volna Kijevet .. ? hát nem .. és vonatkoztassunk el hogy mennyi ellenállásba ütköznek,ott tartunk hogy be kell venniük a várost.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sztrelkov továbbra is a sértett okostojást játssza, te pedig abban tobzódsz, hogy végre találtál egy ilyent, akit aztán lehet folyamatosan citálgatni hátha te is okosnak tűnsz tőle. :D A hozzászólásaid jelentős része lett a "Sztrelkov szerint..." kezdetű, és diszkréten ignorálod azt a tényt, hogy Sztrelkovból egy jó ideje már nem a katona hanem a sértett politikus beszél. :D
Egyébként ez a "ha Uktkin áttör az Oka mögött..." kezdetű népdal többféle verzióban létezik, az egyik hogy "ha a nagymamám sárga lenne, ő lenne a villamos..." :D
Ha a wagneriták háromszor többen lennének akkor is csak nagyon kis esélyük lett volna, már csak a moszkvai karhatalom ellen is, akik maguk is vannak vagy negyvenezren... Persze HA ellenállnak, HA a wagneriták támadnak, HA nem kötnek egyezséget, HA nem fordulnak vissza stb... Ha összeolvasod akkor ennyire vehető komolyan mindez: HAHAHAHA... :D
Ja, egyébként a "Sztrelkov már évek óta bizonyítja, hogy nem a levegőbe beszél..." kezdetű mantra sem állja meg a helyét, mert Sztrelkov értékelései alapján már háromszor győzték volna le az orosz expedíciós hadsereget... :D
Na, további jó "Sztrelkovozást"! :D

Sztrelkov fantázianevű egyénnek az az oltári nagy szerencséje, hogy már ultra nagy bukó lenne elismerni Moszkvának, hogy valójában tényleg "mi" lőttük le a Maláj utasszállítót, konkrétan ez a túlbuzgó majom adta ki a parancsot.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 630
113
A történelemben nincsen "HA" de látom, hogy a másik oldal, még mindig a "de akkoris mi lett volna ha" dolgon rugózik. Nekem a Gaviscon bevált savtúltengésre, és emésztési zavarokra. Be kellene venni neki pár szemet, hogy könnyebben emészthetővé váljon, hogy Oo most sem hullik szét, a nép VV mellett áll, a művelet meg megy úgy ahogy, de a végire nem sok ukri katona marad.
A virtuális asztalcspkodás nem segít :) Én is milyen szelíd vagyok mindig. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 981
113
Na, mit mondtam tegnap az Ultrahangban? :D Orosz bürokrácia malmai lassan őrölnek, plusz valszeg amíg Prigo az országban volt, addig biztos, ami sicher alapon még fenntartották az eljárást, nehogy véletlen második körre legyen ihletése az öregnek. De persze a retardált hazai média - élén a kedves elszabadult Portfólióval - mindezt már úgy tálalta, hogy Putyin átverte Prigot meg minden
Amúgy nem divat a médiában, hogy ha feltűnően sokat "téved" valamelyik portál/szakértő és mindig egy irányban, akkor legyalázzák, egy ilyen közösségi bukkake formájában, hogy szembesítik az elmúlt időszak folyamatos tévedéseivel, meg hogy mi lett helyettük?

Mert ilyet én anno csak Ráczal kapcsolatban láttam mikor benézte az ARMÁS dróncsapásos játékvideót, de az igen tetszett, több ilyen kéne, igényem lenne rá :D !
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 751
113
Amúgy ha megnézzük Putyin beszédét annak van egy érdekes részlete még a legelején. Ugyanis így kezdi

Avagy "Kedves barátaim, ma még egyszer fordulok önökhoz". Valszeg volt egy másik felvétel is, amit valamiért eddig nem tettek közzé. Holnapi nap érdekes lesz, de már illene valami bővebbet írjak a Wagner lehetséges sorsáról. Én is úgy gondolom Putyin mai beszéde után, hogy a Wagner brandet az Oroszországon belüli operációk esetében fel fogják számolni és visszafogják ilyen harmadik világbeli feladatokra. Plusz lehet átkerül fehérorosz joghatóság alá
Nem a szombati beszédére célzott? Erre: http://en.kremlin.ru/events/president/news/71496

A tegnapi angolul:
http://en.kremlin.ru/events/president/news/71528
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Na akkor a tények kedvéért én annyit írtam, hogy Sztrelkov szerint lett volna esélye a Wagner katonáinak elfoglalni Moszkvát és utána közkincsé tettem Sztrelkov erről szóló bejegyzését..

"mert ezt írtad :"

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

Ezt Sztrelkov írta a bejegyzésében nem én...

Aki itt ki akarja forgatni a dolgokat az te vagy nem én..


Még egyszer mondom Sztrelkov szerint lett volna esélyük Moszkva elfoglalására ha átjutnak az Oka vonalán, szerinted pedig nem én Sztrelkov véleményét hitelesebbnek tartom mint a tiédet...
Ember .. most tényleg nem érted a leírt szöveget vagy szavanként magyarázzam el ??

de lásd kivel van dolgom megteszem ..

idézem saját magam először : (feketével lesz szedve,hogy megértsd)

mert ezt írtad :

"Ha a harc folytatódott volna, Wagnernek reális esélye lett volna Moszkva elfoglalására - a városban (és a hatalmi struktúrákban - pánik uralkodott, az elnök például már délután elmenekült),"

magyarázat : rajtad kivül szerintem mindenkinek világos,hogy ezt a sort te írtad le (nyilván Sztrelkov nincs itt) de mint a Sztrelkov véleményét .. remélem eddig érted .. egyszerű szövegértéses feladat,nem kellene hogy fejtörést okozzon,mivel általános iskolában is arra törekednek jobb helyeken hogy a nebuló a leírt szöveget tudja értelmezni,annak tartalma szerint .

ezzel kezdted az ominózus kommentet :

" Nono Sztrelkov szerint is lett volna esélyük..."

(tehát szintén szövegkörnyezet szerint te is egyetértesz ezzel ,mert azt írod hogy Sztrelkov szerint is ..ezekszerint akkor szerinted is, ezért írtam hogy ezt lehetőleg ne magyarázd ki,mert nem fog összejönni !!)

tehát ha azt írom,hogy pl XY szerint is területvesztésben vannak az ukránok, ez azt jelenti hogy szerintem is .. ezen nem értem mit nem értesz ?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 751
113
már elnézést, de lett volna a faszt, felesleges ezt az idiótát becitálni, ha leír valami veretes faszságot, én annak idején azt mondtam, hogy az invázió idején felsorakozott orosz haderőnek, nagyon nagy véráldozattal járt volna Kijev elfoglalása, lehet nem is sikerült volna, akkor dobjuk össze ezeket a számokat és vonjuk párhuzamot..

Moszkva illetve Kijev lakosságának létszáma, illetve az orosz inváziós erők létszáma eszközparkja vs Wagner létszáma, eszközparkja.

kb lófaszt foglaltak volna el nem Moszkvát, aki meg annyira hülye, hogy felül erre a kisvonatra (nem rád gondolok) az nézze már megmennyi Moszkva lakossága!!!

ha egy seprűnyelet vesznek a kezükbe akkor is agyonverik az összes Wagnerest!
Picit vitatkoznék, mert pl Kijevben 2014ben sikerült puccsot végrehajtani. Mondjuk azt nem hirdették meg előre, h akkor megyek, és kirúgom az elnököt a székéből, és én ülök a helyére.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 630
113
Amúgy nem divat a médiában, hogy ha feltűnően sokat "téved" valamelyik portál/szakértő és mindig egy irányban, akkor legyalázzák, egy ilyen közösségi bukkake formájában, hogy szembesítik az elmúlt időszak folyamatos tévedéseivel, meg hogy mi lett helyettük?

Mert ilyet én anno csak Ráczal kapcsolatban láttam mikor benézte az ARMÁS dróncsapásos játékvideót, de az igen tetszett, több ilyen kéne, igényem lenne rá :D !
Sose történik ilyen, nem is lesz, mert amíg az uraikat szolgálják ki, addig ha igaz lenne más akkor sem írhatnák meg. Mit mondott pár hete az amcsi szóvivő, vagy főfejes katona, vagy mit tom én ki volt. Minden orosz hírt ki kell tíltani, és minden orosz hír csak orosz propi. Akkor is propaganda ha az oroszok az igazságot írják!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 733
28 420
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Picit vitatkoznék, mert pl Kijevben 2014ben sikerült puccsot végrehajtani. Mondjuk azt nem hirdették meg előre, h akkor megyek, és kirúgom az elnököt a székéből, és én ülök a helyére.
ez nem vita tárgya,csak Kijevben (illetve Ukrajnában) a Majdan előtt végbementek olyan folyamatok,amik előre borítékolták,hogy ez lesz .. írok egy nagyon egyszerű példát, hazai belpolitika .. mennyire népszerű az ellenzék Budapesten ? és mennyire népszerű az ellenzék vidéken ? hol tudja a jelenleg regnáló Fidesz a szavazatai nagyobb többségét megszerezni ?

ha lenne egy erős politikaii nyomás az embereken,mondjuk felemelnék 5000ft/literre a benzint,3500ft/kg kenyeret,1500ft/tojás ár lenne,biztos emgindulnának a vidékiek is .. csak nálunk vagy a tűrésküszöb magasabb,vagy a módszer kifinomultabb,ezért nem sikerül egy "normális puccs" nem beszélve arról,hogy a belpesti firkászok,meg bölcsészek,liberális egypofonos bohócok nem egy komoly tüntető brigád,hiszen sok esetben a szél vagy az eső hazazavarja a nagy rendszerváltókat. :D

nálunk is megosztott az ország,csak éppen nem etnikailag,ami ennek az egész konfliktusnak az alapja .. valakik úgy gondolták,hogy ha az oroszbarát Janukovics a hibás akkor az összes orosz a hibás aki ott él,azzal nem foglalkoztak,hogy azok az oroszok ugyanúgy megszenvedik a rendszert,viszont kreálni kellett egy bűnbakot,amit első körben az oroszokban (meg másod körben a magyarokban) találtak meg,én úgy gondolom,hogy ha megbuktatják Janukovicsot,de nem kezdenek el buziskodni az ott élő oroszokkal,teljesen más végkifejlete lett volna az egész történetnek,de ez már sosem derül ki,mert a történelemben nem létezik a "mi lett volna ha" fogalma.