[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 174
113
Én azon gondolkodtam pont, hogy lehet Bidennek is már dublőrt kéne alkalmazni, olyat amelyik nem esik el, fingik be nyilvános helyen, meg kitalál a helységekből, felismeri a várost ahol beszédet tart, vagy épp emlékszik rá hogy most épp nem alelnök, ilyesmi...

En azt olvastam, hogy Biden helyett 90 szazalekban a dublore megy mindenhova es egy az egyben ugy hozza az oreget, hogy iden jelolik Oscar dijra.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 622
48 212
113

Surovikint a katonai ügyészek több napig kihallgatták - Bloomberg​

Szergej Szurovikint, az Orosz Légierő Haderőnemi főparancsnokát több napon keresztül hallgatták ki a katonai ügyészek – írja a Bloomberg forrásokra hivatkozva.
Az ügynökség beszélgetőtársa elmondta, hogy a tábornok "egy helyen van, de nem börtönben". Megállapítják, hogy az ügyészséget Surovikin Prigozhinnal való kapcsolatai érdekelték.
Ugyanakkor Surovikin felesége azt mondta, hogy "minden rendben lesz", és "hamarosan beszélhetnek vele".
Surovikin lánya, Veronika pedig azt mondta a médiának, hogy a tábornok őrizetbe vételével kapcsolatos pletykák nem igazak: "Nem történt vele semmi, a munkahelyén van . "
Источник: https://rusvesna.su/news/1688046000
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 622
48 212
113
Szergej Szurovikin hadseregtábornokot nem tartják fogva a moszkvai lefortovoi előzetes letartóztatásban vagy más ideiglenes fogva tartási létesítményekben – mondta Alekszej Melnyikov, a Nyilvános Megfigyelő Bizottság ügyvezető titkára.
 
W

Wilson

Guest
Tehát, komoly NATO haderő = törökök
Nem egy alkulat, hanem több, légerőből komplett bázisok, harci helikopterek, harckocsi alegységek vettek részt a puccsban
A fővárosban IS tűzharc volt, láttam éjjel nyomjelzőssel osztotta gépágyúval a belvárost pl. lázadó Ataka!
Nem CSAK a honvédelmi minisztert/vezérkari főnököt akarták elkapni, hanem a teljes vezetést megölni,élen Erdogannal!!!

Ismételten kérdezem tisztelettel, te mi a répáról beszélsz?! Ez sakk matt helyzet, miért erőlteted megmagyarázni azt, amit nem lehet?!
Huhh akkor idézem amit írtam...

"nem hiszem, hogy volt olyan komoly NATO haderővel rendelkező tagállam ahol a haderejének egyik alakulata és annak vezetője elfoglal egy jelentős várost és megindul a főváros fele azzal a szándékkal, hogy kézre kerítse a honvédelmi minisztert és a vezérkari főnököt, na az ilyen felkelésre akkora esély van bármelyik nyugati nagyhatalomnál mint hóembernek az erdőtűzben..."

Tehát akkor még egyszer Törökországban katonatisztek egy csoportja és a hozzájuk csatlakozott katonai erő vett részt a puccsban, és komoly szárazföldi és légi összecsapások voltak a puccsista erők és az Erdoganhoz hű katonai erők között és miután leverték a puccsot az Erdogan rezsim nagyon komoly megtorlást vitt végbe a puccsban résztvevők és az őket támogatók körében.

Ezzel szemben mit láttunk Oroszországban pénteken és szombaton Putyin kegyeltje Prigozsin akinek a zsoldos alakulatára dollár milliárdokat költött az orosz állam (és aki nem mellesleg szénné kereste magát Putyinnal való kapcsolatának köszönhetően) azt követően, hogy be akarták olvasztani a Wagnert az orosz haderőbe illetve mint kiderült ezzel együtt einstandolták volna Prigozsintól az afrikai és közel-keleti érdekeltségeit fogta magát és az ukrajnai háború kellős közepén bevonul a zsoldosaival Rosztovba és elfoglalta a az orosz haderő déli parancsnokságát.

Amely kulcsfontosságú az orosz haderő szempontjából és emellett innen irányítják az ukrajnai háború (orosz) déli frontját, mindezt úgy csinálta, hogy semmilyen ellenállásba nem ütközött azután elindult több ezer Wagner zsoldos Moszkva felé Prigozsin azon szándékát érvényesíteni , hogy kézre kerítsék Sojgut (orosz védelmi miniszter) és Geraszimovot (vezérkari főnök) és azon kívül , hogy az orosz légierő harcihelikopterei támadást intéztek a Wagner konvoja ellen az orosz hadsereg semmilyen ellenállást nem tanúsított és nem tett semmit a Wagner konvoj megállítása érdekében, ezzel szemben a Wagner lelőtt pár orosz harci helikoptert két Mi-8 EW-t egy IL légi p gépet, majd Lukasenka közvetítésével lezajlott tárgyalások után a puccs résztvevői és vezetője Prigozsin épségben és büntetlenül megúszták az egész dolgot...

A török puccs esetében homlokegyenest mást történt nem a török állam pénzén felhízlalt zsoldos alakulat lázadt fel hanem a török haderő tisztjei és a hozzájuk hű alakulatok (csak jelzem, hogy az orosz hadsereg alakulatai nem vettek részt a puccsban) a török hadsereg nem tétovázott hanem nagyon keményen fellépett a puccsban résztvevőkkel szemben ellentétben Oroszországgal és végül az Erdogan rezsim nagyon keményen megbüntette a puccsban résztvevőket de még a támogatókat is,

Magyarul az Erdogan rezsim és hadsereg nem béna kacsaként reagált a puccsra hanem erőt mutatott szemben Putyinnal az orosz állammal és az orosz hadsereggel és ez fokozottan igaz a puccs utáni folyamatokra is , és bizony az oroszországi puccsban nem vettek részt az orosz hadsereg alakulatai nem orosz tisztek lázadtak fel Putyin ellen...
 
W

Wilson

Guest
Jo akkor legyen igazad kedves Wilson, akkor Putyin nyomja meg a gombot..

Olyan veled "beszélgetni" mint smirglivel segget törölni, cseppet sem szórakoztató de legalább fájdalmas.

és nem, nem azért fogom abba hagyni, mert igazad van,hanem mert te vagy az az ember aki felfelé visít a hullámvasuton.
Na erről beszélek csak idő kérdése és elfogynak az érvek nálad és jön a személyeskedés,,,
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 807
113
Jo akkor legyen igazad kedves Wilson, akkor Putyin nyomja meg a gombot..

Olyan veled "beszélgetni" mint smirglivel segget törölni, cseppet sem szórakoztató de legalább fájdalmas.

és nem, nem azért fogom abba hagyni, mert igazad van,hanem mert te vagy az az ember aki felfelé visít a hullámvasuton.
Nem lehet vele...2 napig próbáltam...csak kamuzik, ferdít, terel...jól csavarja...ez a szakmája...én abba is hagytam...nem érdemes...viszont nagyon nagy pozitívum, hogy bármit ír ide attól még nem változik a helyzet ukrajnában...tehát neki továbbra is szoppendáresz van :D Azt felőlem leírhatja hogy elfoglalták a Marsot :D nem szabad leállni vele,,,, nulla változatok a wilik :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Jótól nagyon messze van, de kis ország kis agitációs osztály.
Chug-on időnként feltűnik egy kanadai propagandista, na az még az autisták tiszteletét is kivívta, néha egész estés csörtéket tolnak.
Na ő jól csavarja.
Wilson szerintem teljesen fogyasztható stílusban tolja. Az tény, hogy az ahogy ezt a török puccsot próbálja most magyarázni az orosz kamuval szemben, az viszonylag gyengére sikerült, de amúgy szerintem jó. Nem lép ki soha az udvarias szerepéből, s ez nagy pirospont. Bokitól pl. szerintem jobban tolja, mert Boki már volt flegma, nagyképű, és arrogáns is, Wilson legtöbbször csak válaszolgat az ilyenekre.

Kell Ő is, meg Boki is, Kamm is, Ursula is.
 
W

Wilson

Guest
Nem lehet vele...2 napig próbáltam...csak kamuzik, ferdít, terel...jól csavarja...ez a szakmája...én abba is hagytam...nem érdemes...viszont nagyon nagy pozitívum, hogy bármit ír ide attól még nem változik a helyzet ukrajnában...tehát neki továbbra is szoppendáresz van :D Azt felőlem leírhatja hogy elfoglalták a Marsot :D nem szabad leállni vele,,,, nulla változatok a wilik :D
Figyelj már nem unod vádaskodást? Legyen már benned annyi gerinc, hogy alátámasztod valamilyen forrással, bizonyítékkal, hogy én , hol kamuztam, ferdítettem a veled való diskurzusban..
 
W

Wilson

Guest
Jótól nagyon messze van, de kis ország kis agitációs osztály.
Chug-on időnként feltűnik egy kanadai propagandista, na az még az autisták tiszteletét is kivívta, néha egész estés csörtéket tolnak.
Na ő jól csavarja.
Mondja ez az aki nem is olyan régen még szakmányban tolta fel a fórumba a legvadabb orosz bulvár szintű propagandát...
 
  • Tetszik
Reactions: PPP