[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
A medve nem játék!
Sem kívülről,sem belülről.
A mostani legfelső vezetés ezt tudatja is minden külső,és belső ellenséggel,nincs kongresszusi meghallgatás,vádemelés,baszakodás.
Megjegyzem, Oroszország csak így maradhat fent,sok száz éve akarják megszüntetni,feldarabolni,leigázni,szétszankciózni,csak, hogy rátehessék a mancsukat az ott található kincsekre.
Ez üzenet befelé is, kifelé is:figyelünk,látunk,nem felejtünk,nem bocsájtunk meg az árulóknak.
A szakács elbaszta,smo idején,katonaként, szembefordult,a legfelső katonai vezetéssel,le is lőtt valamilyen állami repcsit,vagy koptert,látszólag kiegyeztek vele,aztán mégsem.
Mát többször írtam,Putyin, és csatolt részei ,ex kgb iskola,türelmesek,kitartóak,számítóak,és kegyetlenek,halálosak mint a kígyó.
Azt kell mondjam helyesen,hiszen az Orosz világ, az Orosz Birodalom a tét,nem hibázhatnak akkorákat mint elődeik,az utóbbi 150-200 év borzasztó áldozatokat követelt tőlük, szerintem Putyin óta komolyabban veszik a közel,és a távolabbi jövőt,kisímítják maguk előtt az utat.
Az elhunytak myugodjanak békében,a többi, helyi hülye meg okuljon.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 348
113
A medve nem játék!
Sem kívülről,sem belülről.
A mostani legfelső vezetés ezt tudatja is minden külső,és belső ellenséggel,nincs kongresszusi meghallgatás,vádemelés,baszakodás.
Megjegyzem, Oroszország csak így maradhat fent,sok száz éve akarják megszüntetni,feldarabolni,leigázni,szétszankciózni,csak, hogy rátehessék a mancsukat az ott található kincsekre.
Ez üzenet befelé is, kifelé is:figyelünk,látunk,nem felejtünk,nem bocsájtunk meg az árulóknak.
A szakács elbaszta,smo idején,katonaként, szembefordult,a legfelső katonai vezetéssel,le is lőtt valamilyen állami repcsit,vagy koptert,látszólag kiegyeztek vele,aztán mégsem.
Mát többször írtam,Putyin, és csatolt részei ,ex kgb iskola,türelmesek,kitartóak,számítóak,és kegyetlenek,halálosak mint a kígyó.
Azt kell mondjam helyesen,hiszen az Orosz világ, az Orosz Birodalom a tét,nem hibázhatnak akkorákat mint elődeik,az utóbbi 150-200 év borzasztó áldozatokat követelt tőlük, szerintem Putyin óta komolyabban veszik a közel,és a távolabbi jövőt,kisímítják maguk előtt az utat.
Az elhunytak myugodjanak békében,a többi, helyi hülye meg okuljon.
Én ilyen költői szimbólumként jégcsákányt tippeltem volna de majd csak mondjuk jövőre vagy később egy afrikai villában.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Én ilyen költői szimbólumként jégcsákányt tippeltem volna de majd csak mondjuk jövőre vagy később egy afrikai villában.



Ez sem rossz,elég jól látható jövőkép,az ott is lmbtq-t, migrációt,mee too-t,iskolai aberrációt,klimahisztit,szólás,sajtó, vélemény szabadságot,meg a többi nyugati elmebajt importálni óhajtó aktivistáknak.
Bár, kinézem belőlük,hogy lesz aki mégis megpróbálja majd.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 748
28 545
113

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
18 001
113
Komolyan, ha az oroszok annyi energiát, odafigyelést és ravaszságot fordítanának a frontra és a katonák ellátására, mint ezekre a belső hatalmi harcokra meg a kormánynak nem tetszők likvidálására, Kijev felett már fehér-kék-piros zászló lobogna...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
Felrobbantották a Prigozhinnal tartó gépet - a Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség(Rosaviacija) bizottságának forrása

Az előzetes információk szerint a Wagner PMC alapítóját, Jevgenyij Prigozsint és jobb kezét, Dmitrij Utkint szállító gépet felrobbantották. Ezeket az adatokat a Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség bizottságának egyik forrása megerősítette Cargradnak.

Más

A Wagner PMC parancsnoki tanácsának tárgyalását követően közleményt tesznek közzé - Readovka forrás

Readovka szerint éppen most tartják a PMC parancsnokainak tanácsát, amelyen a Jevgenyij Prigozsin és helyettesei haláláról szóló megerősített információk alapján hoznak döntéseket . Videóüzenetet is közzétesznek, ahol a Wagner PMC parancsnokai csoportos nyilatkozatot tesznek – erre a közeljövőben sor kerül.

Readovka tudomására jutott, hogy létezik egy régóta jóváhagyott cselekvési mechanizmus egy üzletember és a Wagner-csoport más parancsnokainak halála esetére.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Felrobbantották a Prigozhinnal tartó gépet - a Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség(Rosaviacija) bizottságának forrása

Az előzetes információk szerint a Wagner PMC alapítóját, Jevgenyij Prigozsint és jobb kezét, Dmitrij Utkint szállító gépet felrobbantották. Ezeket az adatokat a Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség bizottságának egyik forrása megerősítette Cargradnak.

Más

A Wagner PMC parancsnoki tanácsának tárgyalását követően közleményt tesznek közzé - Readovka forrás

Readovka szerint éppen most tartják a PMC parancsnokainak tanácsát, amelyen a Jevgenyij Prigozsin és helyettesei haláláról szóló megerősített információk alapján hoznak döntéseket . Videóüzenetet is közzétesznek, ahol a Wagner PMC parancsnokai csoportos nyilatkozatot tesznek – erre a közeljövőben sor kerül.

Readovka tudomására jutott, hogy létezik egy régóta jóváhagyott cselekvési mechanizmus egy üzletember és a Wagner-csoport más parancsnokainak halála esetére.



Szerintem ukrán tenoristák voltak,hajnalra némi ködöt,hűvös időt,és pár tucat cm-et jósolok ukrán katonai célpontokra.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

Én ebben is lehetségesnek tartok egy "megrendezést"!
Szerintem Putyin sokat köszönhetett Prigozsin-nak, sok nyúlat ugrasztott ki a bokorból, még időben! Viszont sok haragos maradt utánuk!!!
Putyinnál egy tizessel fiatalabb! Jóval túlélhette volna a Fő-Vendégét, de nem valószínű, hogy hagyták volna. Ha most sikeresen "elhalálozott", bárhol tovább élhet!
Putyin kiszállása után (a hatalomból, bármilyen formában) ennek a történetnek csak első fele lenne a tuti, De az nagyon! :oops:
A Wagner-t átadta, a műsor megy tovább! Putyin nagyon, nagyon sokat köszönhet neki!!!
Szerintem csak a szálak lettek elvarrva! Ha így van, akkor ügyes! Tetszene, és ki is nézem a (nem-) amatőr Sakkozóból! Ha nem így van: személy szerint sajnálnám! :hadonaszos:

Ahogy eddig is: mindez szerintem!

.

... ahogy szerintem a DEEP STATE pedofil-ellátója --Epstein-- sem halt meg --akkor és ott a börtönben--, mert CSI-os/+egyéb ismereteim szerint még ki sem hűlt, mikor már el is lett villámgyors-hamvasztva=>nem azonosítható a holttest utólag!!!! :oops: :oops: :oops:
Amitől még gyanúsabb, hogy ennél kisebb furcsaságok is szuper-mamuttá szoktak fújódni az amcsi (Deep State-uralta) médiában, de eeez nem! Miért nem vajon??? Opszika ...
"Nincs itt (sem) semmi látnivaló. Tessék tovább menni!" :oops:

Jó álmokat! ;)

.

Viszont jó eséllyel utána a kimenekítés/új személyazonosság után nem sokkal szinte biztos elhunyta magát Epstein!
... a DEEP STATE politikai viselkedése alapján (Lásd: Kennedy-gyilok) nem szoknak ők sem elvarratlan szálat hagyni!
Ezt a forgatókönyvet viszont nem sajnálnám kicsit-se! :oops:



.


.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 675
113
Miért logikus?
Prigo kiszámíthatatlan, nem racionális tevékenysége miatt ön és közveszélyes. Először csak nyilatkozataival okozott zavart, majd a pancserpuccsal. Sok mindenben igaza volt, de túl labilis a jelleme, túl sok pénzzel és még több fegyverrel katonával.

Viszont Putyin így hitszegő lett. Megszegte a puccs vértelen lezárását hozó megállapodást. Régen azt mondtam volna erőt mutatott, de valahogy a háború alatt végig gyengekezű, ingadozó vezető benyomását kelti. Elég arra gondolni, hogy a puccs alatt is lelécelt Moszkvából. Ezzel a terrormerénylettel vállalt rizikót. Nem tudom Prigo emberei mennyire hűségesek, de jobban jár ha a teljes belső kört likvidáltatja. Azokat, akik akkor tartották Oroszország becsületét, amikor az orosz haderő Harkivból futott, Herszonból kivonult. A hősöket kell megöletnie.

Ez az egész már el lett baszva. A puccsot megelőzni és nem megállítani kellett volna.
Nem volt jó megoldás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Egyelőre azt sem tudjuk rajta volt-e a gépen, azt meg főleg nem tudjuk meg, hogy valóban rajta volt-e a gépen és ha nem, akkor miért nem. Azontúl lehetett baleset, merénylet orosz / ukrán / amerikai oldalról, légvédelem orosz vagy ukrán oldalról.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
A Rosaviatsia légitársasági adatokra hivatkozva közzétette a Tver régióban lezuhant Embraer Legacy 600 üzleti repülőgép összes utasának nevét. Köztük Jevgenyij Prigozhin és Dmitrij Utkin.
A hét utast és három legénységet tartalmazó listát a Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség Telegram csatornáján teszik közzé.

Tehát a következő utasok voltak a fedélzeten: Propustin Sergey, Makaryan Evgeniy, Totmin Aleksandr, Chekalov Valeriy, Utkin Dmitriy, Matuseev Nikolay, Prigozhin Evgeniy.

És a legénység tagjai: Levsin Alekszej parancsnok, Karimov Rustam másodpilóta, Raspopova Kristina légiutas-kísérő.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
Szentpétervári Wagner központ

smKxDOG8xrc.jpg