[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Figyelték, vagy kommunikálni akartak vele, vagy pont ők akarták figyelmeztetni/megvédeni, akármi. A CIA vagy a GCHQ biztos tudta ezt, és pont ezért csinálta, időzítették így. A Bellingcat sem véletlen tudott hirtelen mindent róluk.
Annyira ésszerűtlen a miért és a hogyan, hogy számomra az oroszok voltak magyarázat nem fogadható el.

De ez anno ki is lett tárgyalva, orosz szál volt a leggyengébb mind közül, főleg mivel csehektől is származhatott a felkent cucc.


Prigozsin halálával viszont előtérbe kerülhet egy kopaszodó orosz légierős tiszt akit állítólag pont nemrég menesztett Putyin...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 493
113
Én kizártnak tartom, hogy Putyin bosszúja lenne. Értelmetlen, és nincs megnyugtató válasz sem a miért mostra, sem a miért ígyre, sem a miért ottra.
Semmit nem nyert vele, de sokat veszített. Ez olyan, mint a Szkripal megmérgezése, az északi áramlat felrobbantása stb.

Én azt gondolom, hogy ez az amerikaiak és/vagy a britek műve, az, hogy áruló orosz keze által, vagy ukrán kezek által, az mindegy.
Pár hete ott volt szentpéterváron az orosz-afrika csúcson is. Ha akkora közellenség és célpont lett volna, akkor oda se engedik, vagy nem olyan hülye, hogy magától odamegy.

Ha Putyin akarta volna, akkor elfogják, oszt megy egy norilszk alsótól 500km-re lévő büntetőtelepre, vagy tűzpárbajban meghal, megmérgeződik, infarktust kap burkina fasoban. Na meg mi van ha lakókra zuhan a gép? Jó, tudom , barbár gonosz oroszoknak soha nem számított az emberélet. Amúgy azon a gépen ültek még hasznos emberek, akikre szükség lett volna, és akiket be lehetett volna álíltani a sorba akár Prigóval, akár nélküle.

A nyugat mit nyerhet ezzel?
  • lefejezte a Wagnert, az egyik legjobb erőprojekciós képességgel rendelkező orosz szervezetet
  • afrikában lépéselőnyhöz jut
  • ellentétet szít az orosz elit , és az orosz társadalom berkein belül
  • a kondicionális erősítése - 'Putyin már megint nem tartott be egy megállapodást', 'Putyin kinyiratta az ellenségét', 'oroszoknál így megy', 'ne igyál teát, ne fogjál kilincset, ne vasald a függönyt a 2. emeletnél magasabb lakásban' narratíva erősítése
  • Lukasenkót is elbizonytalanítják



Lukasenko más kávéház,egy 10 milliós országot vezet régóta,most telepítenek oda Orosz atomfegyvereket.
A szakács elbaszta,kiemelték a semmiből, milliárdos lett,megkapta az elit,katonai alakulat vezetését,egyszerűen elszállt vele a ló,hős lehetett volna, erre beugatott a góréknak,ez nem a nyugodt nyugdíjas évek záloga arrafelé,tuhatta volna.
Amúgy meg a Wagner kap egy új parancsnokot,és az élet megy tovább.
Nem azért fizetik a zsoldosokat ott sem,hogy moralizáljanak,vagy okoskodjanak,parancsokat kérdőjelezzenek meg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Lukasenko más kávéház,egy 10 milliós országot vezet régóta,most telepítenek oda Orosz atomfegyvereket.
A szakács elbaszta,kiemelték a semmiből, milliárdos lett,megkapta az elit,katonai alakulat vezetését,egyszerűen elszállt vele a ló,hős lehetett volna, erre beugatott a góréknak,ez nem a nyugodt nyugdíjas évek záloga arrafelé,tuhatta volna.
Amúgy meg a Wagner kap egy új parancsnokot,és az élet megy tovább.
Nem azért fizetik a zsoldosokat ott sem,hogy moralizáljanak,vagy okoskodjanak,parancsokat kérdőjelezzenek meg.
Fasz tudja, én magamnak se hiszek el semmit, ha az ördög ügyvédje akarok lenni azt mondom hogy a Wagner nem egy klasszikus zsoldos csapat, hanem az orosz military deep state, olyan ex elit katonák és rendőrök adták a kemény nacionalistákkal a gerincét, vezetőit, akik keményvonalasságuk miatt a hivatalos haderőben csalódtak, mert többet és keményebben akartak odabaszni orosz anyácska ellenségeinek, s hánynak a puha politikusoktól mint pl. Putyin.

Ebben az esetben simán lehet hogy most nagyon is moralizálnának, tisztigatnának.

Két három napon belül kiderül!
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Én kizártnak tartom, hogy Putyin bosszúja lenne. Értelmetlen, és nincs megnyugtató válasz sem a miért mostra, sem a miért ígyre, sem a miért ottra.
Semmit nem nyert vele, de sokat veszített. Ez olyan, mint a Szkripal megmérgezése, az északi áramlat felrobbantása stb.

Én azt gondolom, hogy ez az amerikaiak és/vagy a britek műve, az, hogy áruló orosz keze által, vagy ukrán kezek által, az mindegy.
Pár hete ott volt szentpéterváron az orosz-afrika csúcson is. Ha akkora közellenség és célpont lett volna, akkor oda se engedik, vagy nem olyan hülye, hogy magától odamegy.

Ha Putyin akarta volna, akkor elfogják, oszt megy egy norilszk alsótól 500km-re lévő büntetőtelepre, vagy tűzpárbajban meghal, megmérgeződik, infarktust kap burkina fasoban. Na meg mi van ha lakókra zuhan a gép? Jó, tudom , barbár gonosz oroszoknak soha nem számított az emberélet. Amúgy azon a gépen ültek még hasznos emberek, akikre szükség lett volna, és akiket be lehetett volna álíltani a sorba akár Prigóval, akár nélküle.

A nyugat mit nyerhet ezzel?
  • lefejezte a Wagnert, az egyik legjobb erőprojekciós képességgel rendelkező orosz szervezetet
  • afrikában lépéselőnyhöz jut
  • ellentétet szít az orosz elit , és az orosz társadalom berkein belül
  • a kondicionális erősítése - 'Putyin már megint nem tartott be egy megállapodást', 'Putyin kinyiratta az ellenségét', 'oroszoknál így megy', 'ne igyál teát, ne fogjál kilincset, ne vasald a függönyt a 2. emeletnél magasabb lakásban' narratíva erősítése
  • Lukasenkót is elbizonytalanítják
Szerintem az időzítés jó, már elmúlt a puccs kísérlet pánik rohama, már mindenki el is felejtette, a miért az nyilván a kísérlet miatt, meg a nagy pofája, az hogy miért nem infarktus meg ilyenek, szerintem azért mert ha le szedik a magán géped hazai földön azért az jó nagyot szól és megy a hírekben, míg egy infarktust 2nap és elfelejted. Tökéletes jelzés a többi tábornoknak oligarhának, hogy ti kis gecik én ezt bármikor bárhol megtehetem veletek , tudjátok hol a helyetek. De persze mi csak itt találgatunk lehet neked is igazad simán.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem az időzítés jó, már elmúlt a puccs kísérlet pánik rohama, már mindenki el is felejtette, a miért az nyilván a kísérlet miatt, meg a nagy pofája, az hogy miért nem infarktus meg ilyenek, szerintem azért mert ha le szedik a magán géped hazai földön azért az jó nagyot szól és megy a hírekben, míg egy infarktust 2nap és elfelejted. Tökéletes jelzés a többi tábornoknak oligarhának, hogy ti kis gecik én ezt bármikor bárhol megtehetem veletek , tudjátok hol a helyetek. De persze mi csak itt találgatunk lehet neked is igazad simán.

Ez az elhalálozási forma eléggé filmes klisé, ha egy nagyon gazdag/nagy hatalmú/nagyon keresett ember el akar tűnni szinte mindig egy repülőgép szerencsétlenségben teszi ezt ahol felismerhetetlenségig összeégnek a hullák és csak egy utaslista alapján "azonosítják" be.

Eléggé durva konteó, de akár itt is megtörténhetett, hogy a pilóta felszállt néhány ukrán hullával a fedélzeten, majd meghatározott ponton kiugrott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
Az Embraer Legacy 600-as repülőgép lezuhanásában elhunytak holttestét temetkezési szolgálati autókban kezdték kiszállítani igazságügyi orvosszakértői vizsgálat céljából. Hajnalra megtalálták mind a 10 személy holttestét.

Két fekete Gazella hajnali 4 óra 30 perckor lépett be a bekerített területre, és 6 órakor távozott. Az előzetes adatok szerint a Bobkov utcai tveri hullaházba viszik őket. Van ott egy igazságügyi szakértői hivatal. A kriminológusok továbbra is dolgoznak a baleset helyszínén.

 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 971
113
Putyin egy EX KGB-s profi aki mellesleg sakk nagymester is ! Meg mondta árulóknak nincs bocsánat! Akkor kellett egy alku , hogy ne legyen belső fegyveres harc ! De az az alku amit fenyegetéssel indítanak az csak rövid életű mindig! Prigónak nem lett volna szabad meglépnie azt a felvonulást ! Sajnálom mint embert de ez várható volt! 2Pac Mondta "Tisztelj mindenkit de ne bízz senkibe !" !
Saját (orosz) katonákra tüzet nyitni (pláne háború (különleges katonai művelet) idején), beleharapni a kaját adó kézbe és kurvára benézni a helyét a táplálkozási láncban rendkívül rossz ómen, Oroszországban az ilyesmit nem szokás tolerálni (amúgy nagyon helyesen).
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
735
2 574
93
Ez az elhalálozási forma eléggé filmes klisé, ha egy nagyon gazdag/nagy hatalmú/nagyon keresett ember el akar tűnni szinte mindig egy repülőgép szerencsétlenségben teszi ezt ahol felismerhetetlenségig összeégnek a hullák és csak egy utaslista alapján "azonosítják" be.

Eléggé durva konteó, de akár itt is megtörténhetett, hogy a pilóta felszállt néhány ukrán hullával a fedélzeten, majd meghatározott ponton kiugrott.
:rolleyes:?
bane-plane.gif
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hogy meglepődtem ;) !
Nem kell meglepődni, ilyen esetben szerintem normális hogy szétszakadt testek
találhatók meg, eléggé összeégve.
Tök jó, hogy innentől legalább 4 lehetséges verzió van akkor mint forgatókönyv.

Putyin bosszúja. Meghalt.
Ukránok/orosz haderő önjáró saját bosszúja, meghalt.
Putyinék színdarabja hogy eltűntessék a világ elől miután eljátszotta a szerepét, kap egy új személyazonosságot, él.
Saját életbiztosítás, új személyazonosság előtt, él.

Mindenki választhat ezek közül ami neki tetszik...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Ez az elhalálozási forma eléggé filmes klisé, ha egy nagyon gazdag/nagy hatalmú/nagyon keresett ember el akar tűnni szinte mindig egy repülőgép szerencsétlenségben teszi ezt ahol felismerhetetlenségig összeégnek a hullák és csak egy utaslista alapján "azonosítják" be.

Eléggé durva konteó, de akár itt is megtörténhetett, hogy a pilóta felszállt néhány ukrán hullával a fedélzeten, majd meghatározott ponton kiugrott.
Nekem ugyanez jutott az eszembe.
Prigozsin meg Utkin (meg kb a komplett felsővezetés!) egy repülőn?
A háborúban meghalt több tízezer katona, az elmúlt hetekben is jó sok. Csak találnak megfelelő testdublőröket…

Mindenesetre nem várt fejlemény, az biztos. Meg egy jó nagy gumicsont.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 990
113
A legrosszabb szcenárió talán ez lenne, azaz, hogy a légierő autonóm üzemmódba kapcsolva törlesztett!
Ha hatalmi harc kezdődik az nagy gebasz lesz a világnak, Európának!
Miért már nincs gebasz európának? Itt a következő felvonás, mindenki röhögött eddig is, csak európa szívott....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
@nyugger összefoglalója (eléggé teljeskörű :) )

Annyit tennék hozzá, hogy Szurovikin mozgásba hozása (egy hosszú kihallgatási időszak után most leváltották, de állítólag új pozíciót kap) némileg azt támasztja alá, hogy tehetett egy annyira terhelő vallomást Prigozsinra, hogy onnantól már nem volt más választás, mint gyorsan likvidálni. Vagy csak a kihallgatási időszak igazából az egyezkedésről szólt, és Szurovikin kap egy jóval testhezállóbb feladatkört, közel pl a Sturm Z-hez ;)

Prigozsinék gépéről: Az épp zuhanó gépről készült felvételen én csak fehér füstöt láttam (gondolom a kerozin), viszont látványosan nem égett a gép. Ha légvédelmi találat lett volna, nem kellett volna legalább egy kicsit égnie?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Számomra inkább az lesz az érdekes,hogy ki lesz a Wagner új vezetője és milyen viszonyt fog ápolni a jelenlegi vezetéssel ?

A Wagner mégiscsak egy zsoldos csoport,lehet őket túlmisztifikálni,de mégiscsak Oroszországnak az a kesztyűbe bújtatott keze,amivel nem piszkolja be magát

-ugyanezt a szerepet töltik be a PMC alakulatok világszerte,nem kell ezt gondolom senkinek magyarázni,hogy az adott gazdaállam érdekérvényesítését hatják végre az adott területen úgy,hogy mint zsoldos magáncég dolgoznak ezzeL leveszik a "terhet" az anyaország válláról, illetve a hazai közvélemény számára sem kell elszámolni a járulékos veszteséggel,hiszen csak zsoldosok és nem reguláris sorozottak-

tehát,tetszik nem tetszik, a léte,mozgástere,ellátása,anyagilag és technikailag Oroszországtól függ !!

az oroszoknál megvan az a pénz,amivel a Wagnert "kezelni/koordinálni" tudják,szóval véleményem szerint az a hét kérdése,hogy a következő vezető vajon ki lesz és milyen kapcsolatot fog ápolni a jelenlegi orosz vezetéssel ? (mennyire fog szabadkezet kapni Putyintól ? )

eljátszva a gondolattal,engem az a fordulat sem lepne meg ha "véletlenül" Szurovikin lenne kinevezve a Wagner élére,érdekes fordulat lenne,hiszen korábban Putyin megbízható emberének számított, és a katonák között is népszerű volt,most meg lett egy üresedés .. !

sosem fogunk belelátni a kártyákba,de hamarosan kiderül ,mi lesz a Wagner sorsa.
Ne feledd, hogy a Wagner csak egy orosz PMC, nem pedig “az” orosz PMC. Szerintem most fel lesz húzva még pár másik cég (mondjuk őket küldik Afrikába, csak mi erről nyilván sokkal később tudunk csak érdemi infót).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 073
113
@nyugger összefoglalója (eléggé teljeskörű :) )

Annyit tennék hozzá, hogy Szurovikin mozgásba hozása (egy hosszú kihallgatási időszak után most leváltották, de állítólag új pozíciót kap) némileg azt támasztja alá, hogy tehetett egy annyira terhelő vallomást Prigozsinra, hogy onnantól már nem volt más választás, mint gyorsan likvidálni. Vagy csak a kihallgatási időszak igazából az egyezkedésről szólt, és Szurovikin kap egy jóval testhezállóbb feladatkört, közel pl a Sturm Z-hez ;)

Prigozsinék gépéről: Az épp zuhanó gépről készült felvételen én csak fehér füstöt láttam (gondolom a kerozin), viszont látványosan nem égett a gép. Ha légvédelmi találat lett volna, nem kellett volna legalább egy kicsit égnie?
Az amerikaiak egy hete felszolitottak allampolgaraikat hogy lepjenek le Beloruszbol. A felhivas előtt meg kb legalabb 3-4 nap kellett hogy ezt a dontest meghozzak. Valahogy 2 hettel ezelőtt tortent tehat valami.
A Prigozsin gepen szerintem leallt a hajtómű, valami okbol, es ezert pörgött lefelé, füstölt is, kerdes eltek-e meg a pilotak akkor.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Az amerikaiak egy hete felszolitottak allampolgaraikat hogy lepjenek le Beloruszbol. A felhivas előtt meg kb legalabb 3-4 nap kellett hogy ezt a dontest meghozzak. Valahogy 2 hettel ezelőtt tortent tehat valami.
A Prigozsin gepen szerintem leallt a hajtómű, valami okbol, es ezert pörgött lefelé, füstölt is, kerdes eltek-e meg a pilotak akkor.
Az egyik szárnya mintha le lenne szakadva… a nyugger által betett videón nem látszik, de ezen igen:
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 401
63 383
113
Prigozsinék gépéről: Az épp zuhanó gépről készült felvételen én csak fehér füstöt láttam (gondolom a kerozin), viszont látványosan nem égett a gép. Ha légvédelmi találat lett volna, nem kellett volna legalább egy kicsit égnie?
A kerozin füstje fekete, illetve egész pontosan sötétbarna. A fehér füst általában aluminium égése, ez lehet a gép darabja, illetve jellemző hőmérsékletfokozó komponens a katonai robbanóanyagokban, szilárd rakétahajtóanyagokban (termit).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Amikor 'páncélos' szakértő, haditengerészeti- és hajózási szakértő után,
biztonságpolitikai szakértőből repülésbiztonsági szakértő is lesz valaki :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
A kerozin füstje fekete, illetve egész pontosan sötétbarna. A fehér füst általában aluminium égése, ez lehet a gép darabja, illetve jellemző hőmérsékletfokozó komponens a katonai robbanóanyagokban, szilárd rakétahajtóanyagokban (termit).
A kerozin füstje fekete, ha ég.
Ez a fehér füst nem lehet a szétszakadt üzemanyagtartályokból kiömlő kerozin?
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány