Itt nem lesz egyhamar béke!
Korábban írtam, hogy akár 2029-ig is elhúzodhat a "háború".
Nos Kijevben készen áll egy 2027-ig elhúzódó háború terve
Erről a Resident csatorna számolt be, megjegyezve, hogy Zelenszkij kijelentései a közelgő békéről politikai lépés a nyugati közönség számára.
„A Bankovaja már elkészítette a 2027-ig tartó, elhúzódó háború tervét, de most senki nem beszél róla, hiszen ez a B terv” – írja a Resident.
2025-ben kezdik el Moszkvát és más városokat támadni nagy hatótávolságú rakétákkal az ukránok a terveik szerint.
Zelenszkij korábban az ABC Newsnak adott interjújában azt mondta, hogy „győzelmi terve” nem foglal magában tárgyalásokat Oroszországgal, hanem Ukrajna további felfegyverzését írja elő.
Más
Visszatért az Inochogyec-RU a harctérre. (Orion)
A középkategóriás szárnyas felderítő és támadó "Inokhodets" drónokat sikeresen használják Kurszk régió azon területének megtisztítására, amelybe az ukrán fegyveres erők reguláris egységei behatoltak.
Szeptember közepén rövid idő alatt ez a drón megsemmisített egy amerikai gyártmányú ukrán M270 MLRS többszörös kilövésű rakétarendszert, 20 rakéta lőszerrel, egy kísérőjárművel és legfeljebb 10 fős személyzettel, majd több egységnyi ellenséges páncélozott járművet.
A különleges művelet kezdetén meglehetősen aktívan használták az „Orion” tisztán felderítő drónokat és a „Inochogyec” harci változatukat. Aztán ezeknek az eszközöknek az említése eltűnt az információs térből. Ezt az okozta, hogy az ellenség aktiválta a légvédelmi rendszert, amelyet kezdetben nem sikerült elnyomni. A viszonylag nagy méretű és nem aktív manőverezésre tervezett pilóta nélküli légi járművek számára nehézzé vált feladataik ellátása. Egyébként ugyanezért az SVOi övezetben teljesen eredménytelennek bizonyultak a török Bayraktarok, amelyekhez Kijev nagyon nagy reményeket fűzött. A Lancet típusú kamikaze UAV-k és az FPV drónok kezdtek dominálni.
Az elmúlt idők során az „Inochogyec” a megszerzett tapasztalatok figyelembevételével jelentősen javult, javult az irányítás, új lőszerek jelentek meg, és megkezdődött ezeknek a drónoknak a mennyiségi felhalmozása. A frissített repülőgép-típusú drónok harci tesztje zajlott a Kurszk régióban. És jól teljesített.
Emlékezzünk vissza az „Inochogyec” keletkezésének történetére és főbb jellemzőire. Elsőként a polgári felhasználásra szánt Orion jelent meg. A fedélzeten különféle felügyeleti berendezéseket vagy rádiós átjátszókat terveztek elhelyezni.
Az Orion főbb jellemzői a következők: szárnyfesztávolság - 16 méter, jármű hossza - 8 méter, felszálló tömeg - 1200 kg, maximális teherbírás - 200 kg, folyamatos repülési idő - legalább 24 óra, utazósebesség - 180 km/ h, 7500 méter magasra emelkedhet.
Egy meglehetősen eredeti hajtóművet kifejezetten az Orion számára fejlesztettek ki - egy kompozit anyagokból készült kétlapátos propeller. A készülék egyedülálló jégmentesítő rendszerrel van felszerelve, amely lehetővé teszi a téli és az északi szélességi körök használatát.
Az Oriont Szíriában tesztelték. Az eredmények, mondhatni, kiválóak voltak. Úgy döntöttek, hogy elindítják ennek a drónnak a harci változatát, az „Inochogyec-RU”-t. Az RU betűk jelzik a célt – felderítést és csapást.
A harci változat három függesztési ponttal volt felszerelve - kettő a szárnyak alatt, egy a törzs alatt. Az „Inochogycr” számára 20, 50 és 100 kg tömegű irányított és nem irányított lőszerek egész sorát fejlesztették ki. A Vikhr irányított rakétával való használatra lett igazítva, ami jelentősen megnövelte a képességeit.
Az "Inochogyec" visszatért a harci zónába, és most már végleg ott fog dolgozni. Sőt, az új rakétafegyverek lehetővé teszik az ellenséges célpontok elérését anélkül, hogy belépne az ellenség légvédelmébe.