<blockquote rel="Veér István">Nincs olyan, hogy túlfizetni. Nincs olyan, hogy túlárazni. Ezek mind ilyen kommunista gondolkozás csökevényei. A fizetés egy olyan adás-vétel, ahol a vevő és az eladó (munka az áru ami gazdát cserél) megegyeznek, mindkettő számára előnyös az üzlet, ami létrejön. Ha nem így lenne, akkor nem ütnék nyélbe a cserét. Így mindkettőnek megfelelő az ár az adott termékért. Ahol egy csere létrejön, ott nem volt sem túl, sem alulfizetve senki. Akkor nem jönne létre a csere. Lásd a csere fogalmát
Te jó ég, ennyi ésszel szabadlábon...
Magyarországon (is) az a szomorú tény, hogy a melósok - ha szerencséjük van, és egyáltalán találnak munkát - dolgozhatnak sz*rér'-h*gyér' vagy pedig hajléktalanként halnak éhen: nem azért vállalják el tehát a melót szinte ingyen az emberek, mert ez a fizetés előnyös nekik, hanem azért, mert valójában k*rvára nincs más választásuk. Ha csak fillérekkel is dobálja meg őket a "munkáltatójuk", akkor is kénytelenek elvállalni bármit, bármennyiért az életben maradáshoz. Ha lenne választásuk a népeknek, az ilyen rabszolgatartóknak egyetlen alkalmazottja sem lenne. (Azt meg ne is feszegessük, hogy a jelenlegi munkanélküliség mellett/ellenére fennálló emberhiány miatt a hazai munkáltatók nem fizetésemelésen gondolkodnak, hanem a munkaerő importján.)</blockquote>
Van választásuk. Elmehetnek, és sokan el is mennek. Nem csinálják a munkát, vagy nem azt a munkát csinálják, amit több pénzért csinálnának. Ezért a pénzért ezt kapja a munkáltató.
Könnyen megy a "cinikus" észosztás, de úgy látom, még az értve olvasásig nem jutottál el.
Az, hogy a munkáltatók importálnának és nem emelnének, szintén a piac működését bizonyítja: kereslet kínálat. A munkavállalónak ennyi pénzért nem éri meg a munka, nem vállalja. A munkáltatónak ez túl sok, ennyiért nem ad munkát, olcsóbbat keres. Legalábbis ilyen hangulatkeltéssel igyekeznek a munkáltatókat rávenni, hogy olcsóbban vállalják.
Onnantól, hogy valaki aláírja a szerződést, és vállalta, nem alulfizetett, sem nem túlfizetett, hanem megfizetett lesz. Ő ennyiért adja az áruját, amiben megegyeztek, és minkét félnek megfelelőnem tűnik ez, hogy számukra kielégítő hasznossággal bírjon az ellenértékért.
Lehet sírni ríni, hogy kevés a fizetés. De inkább oda kell menni a főnökhöz, hogy ma már ez a munka többet ér Fizess vagy elmegyek. Ha nem így érzel, akkor nem alul vagy fizetve, hanem ezen a piacon a munkád bizony annyit ér amit kapsz!