[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az egyik alkohol-dehidrogenaz enzim hianya miatt rugnak be olyan konnyen:

Népcsoport Az ALDH-I-hiány gyakorisága (%-ban)

Japánok 44%
Dél-koreaiak 27%
Vietnamiak 53%
Filippínók 13%
Indonéziaiak 39%
Thaiföldiek 8%
Han-Kínaiak 45%
Zhuang-Kínaiak 25%
Mandzsu-Kínaiak 25%
Mongolok 30%
Shuarák (Ecuador) 42%
Atacamenók (Chile) 43%
Mapuchók (Chile) 41%
Sziúk 5%
A rohadt mázlisták. Én már megittam egy üvegbort és szinte semmi bajom. Mehet lefeküdni szinte józanon. É milyen drága volt.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 528
20 572
113
Egy vodkán felnőtt orosszal akarnak versenyt inni a szakekóstolgató japók? Anno mi a magyar pálinkán erősödtünk, de amikor először ittam oroszokkal, na annak a végére egyáltalán nem emlékszem... :D Pedig azt hittük majd mi megmutatjuk, de a "vodka vizespohárból" (2 dl) + uborka (mindez kb. 10-15-ször) végleg megpecsételte a sorsunkat...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 522
113
A mi vezérünk vajon kínálta valami kerítés szaggatóval :D mikor itt volt Putyin?
Mondjuk sanszos, mert elég jó boltokat köthettünk vele.:D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and lgabo

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Egy vodkán felnőtt orosszal akarnak versenyt inni a szakekóstolgató japók? Anno mi a magyar pálinkán erősödtünk, de amikor először ittam oroszokkal, na annak a végére egyáltalán nem emlékszem... :D Pedig azt hittük majd mi megmutatjuk, de a "vodka vizespohárból" (2 dl) + uborka (mindez kb. 10-15-ször) végleg megpecsételte a sorsunkat...

Ilyennek az elejére én is emlékszem. Mondjuk azóta sem ettem kovászos uborkát. Még a hideg is kiráz ha ránézek.
Azt hittem sokáig, hogy a vodka a legalattomosabb dolog a világon de rá kellett jönnöm, hogy nem.
Asztal, fehér abrosz, isteni vacsora, majd kétféle méretű kristálypohár és egy pici vodka egy kis száraz pezsgő felváltva, könnyed beszélgetés közben lazán ismételgetve.
Sokáig nagyon jól érzed magad és laza vagy.
Másnap semmi bajod és mindenre emlékszel csak nem szívesen.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Egy vodkán felnőtt orosszal akarnak versenyt inni a szakekóstolgató japók? Anno mi a magyar pálinkán erősödtünk, de amikor először ittam oroszokkal, na annak a végére egyáltalán nem emlékszem... :D Pedig azt hittük majd mi megmutatjuk, de a "vodka vizespohárból" (2 dl) + uborka (mindez kb. 10-15-ször) végleg megpecsételte a sorsunkat...
Trükkje van a vodka ivásnak ;)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A dec. 15-én kezdedodo 2 napos hivatalos Japánba való látogatása elott Putyin japán újságíróknak nyilatkozott. Megmutatta a 2012-ben az akkori japán miniszterelnoktol kapott akita kutyáját is.
Putyin demonstrálta, hogy mit vár a japóktol (pitizés). De azok vagy illedelmességből, vagy tényleg ennyire buták nem vették a lapot :)
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 228
113
Az EU továbbra is fenntartja a szankciókat Oroszországgal szemben. Orbán is megszavazta.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Zakuszka!
Folyamatosan enni kell. Nem sokat de minden kör után. Szalonna plusz hagyma. A zsír gátolja az alkohol azonnali felszívódását, a hagyma meg friss leheletet ad :)
Ezt tényleg szertartásszerűen betartják. Csodálkozva láttam, hogy a boltos a négy- őt hajléktalan kinézetű alkoholistának akik összedobták a lóvét egy fél literes vodkára grátisz vágott mellé egy szelet kenyeret, felkockázta, alufóliára rakta és megsózta. Ahogy körbeadták az üveget minden korty mellé ettek egy falat sózott kenyérkockát.
Még a lecsúszott alkoholista sem csak úgy "iszik mint az állat".
A zakuszki az kötelező ezen a szinten is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azerbajdzsán megállapodást írt alá Izraellel a Vaskupola (Iron Dome) nevű rakétavédelmi rendszer megvásárlásáról, közölte szombaton Yavar Jamalov azerbajdzsáni védelmiipari miniszter.

A Vaskupola olyan rövid hatótávolságú ellenséges rakéták és tüzérségi lövedékek elfogására és megsemmisítésére szolgál, amelyeket 4-70 kilométer közötti távolságból indítanak lakott területek ellen. A rendszert az izraeli Rafael cég fejlesztette ki.

Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök a héten közölte, hogy az Izraellel ez idáig aláírt fegyvervásárlási megállapodások összege eléri az 5 milliárd dollárt. (MTI)
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Putyin demonstrálta, hogy mit vár a japóktol (pitizés). De azok vagy illedelmességből, vagy tényleg ennyire buták nem vették a lapot :)

Szerintem meg kb köv alaphelyzet.
A japán delegációnak: Láthatjátok, megtiszteltetek vele, hogy érdemesnek tartottatok nemzeti örökségetek egy darabjának, az akita kutyának gazdájaként részesévé válni a japán értékrendnek. Ajándéktok megbecsültem, értékeitek nagyra becsülöm.
Találkozó után aztán telefon az SZBU K9 osztályának: Fiuk, vihetitek ezt a dögöt. A következő makaómajom-látogatásra készítsétek fel az utódját.