[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
A csehek a magyaroktól várják, hogy mozgósítsák a V4-et

Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök szerint ha tovább éleződik a válság Ukrajnában, és ukrán menekülthullám fenyegetné Közép-Európát, Magyarország, mint a V4-ek elnöke kezdeményezni fogja a belügyminiszterek találkozóját. Csehország egyelőre semmiféle menekülthullámot nem tapasztalt, de szükség esetén kész segítséget nyújtani a nekik. Szerinte a legnagyobb veszély Lengyelországot, Magyarországot és Szlovákiát fenyegeti.
origo.hu/nagyvilag/percrolpercre/20140219-folytatodnak-a-tuntetesek-kijevben-februar-19-en-percrol-percre.html

Arra várhatnak, nálunk választás lesz,nem érünk rá ilyesmire.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ez a deres.tv-s cikk elgondolkodtató. Tényleg, mi az amit tehetünk? Nem érdekel a takaróosztás, a szkeptikusság, a hatalmas iróniás humor,,, tudom, hogy törpe hadseregünk felszerelés és minden hiányában a fennmaradásért küzd,,, de mégis,,, nem arra gondolok, hogy az ukrán hadseregnek nekimegyünk, az ugyanúgy szét fog esni mint az ország. Ha militáns csoportok rendetlenkednek Kárpátalján, van arra erőnk szerintetek, hogy pár századot-zászlóaljat átdobjunk néhány falú vagy város megvédésére?

Tudom, kapásból sokan a "helikopterképesség" zéró mivoltjával kezdenék,, de mondom: ha minden kötél szakad. Akkor ugye akár a lejárt üzemidejű gépekkel is fel lehetne szállni(ha van alkatrész).
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Ha kárpátalján polgárháborús veszély lenne akkor a tek tehetne valamit hivatalosan?persze a magyar lakosság védelmére gondoltam,mert itt olvastam valakitől hogy úgymond a román tek is mentett valakiket szíriában.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nem tudom elképzelni, ha mondjuk pár kinti nacionalista elkezdene keménykedni a kárpátaljai kisebbségen (magyar, ruszin, de itt ugye a magyar a fontos esetünkben), nem volna kérdés az atrocitás, minden nemzetközi szabályt felrúgva átküldeni a határon (szándékosan nem a "dobni" szót használtam, mivel ugye azt nem tudnánk kivitelezni) a gyorsreagálású erőket, ezt valaki nehezményezné-e. Szerintem a nemzetközi jogot elég sokan semmibe veszik, ahogy érdekük kívánja, ha mi is ezt tennék akkor lenne-e valami komoly retorzió, hiszen a saját kisebbségünket védjük meg egy írtástól...
Katonai szempontból meg arra vagyok kíváncsi, hogy a aktív harcoló alakulatok egy olyan 4 kárpátaljai járás méretű (ugye annyiban vannak magyarok) területet meg tudna-e szállni, majd megvédeni különböző partizán csoportoktól, melyek mondjuk jutottak némi fegyverhez a szétesett ukrán hadseregből.

Bocs, elszabadult a fantáziám,,, viszont szerintem van alapja annak amit írok.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Csak gondolom semmi értelme nemlenne őket kűldeni a honvédek helyett.
meg ugye ki kérné a mi segitségünket ilyen helyzetbe,elég rossz belegondolni szerintem senki.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hali, én is féltem a Kárpátaljai magyarságot,illetve többen gondolkodnak már Ukrajna felosztásán ( nem tudom láttátok-e a képet, ha nem akkor majd linkelem, ja meg a kijevi élőközvetítés linkjét is). Én is gondolkodtam Kárpátalja visszacsatolásán, bár a jogi helyzetet nem tudom pontosan, de katonai beavatkozásra ENSZ engedély kellene, amit a ruszkik azonnal megvétóznának. Szerintem ravaszul kellene visszaszerezni Kárpátalját ( lehet itt visszavesszükerdélytfanatikus vagyok, de Kárpátalja a miénk és ha lehetőség van rá akkor miért ne?) .

Nos kiemelném,hogy tényleg nagyon óvatosan kellene,mindennemű politikai megmozdulást Ukrajnával szemben.

Gondolom Magyarországnak joga van megvédeni a külhonban élő állampolgárait, polgárháború esetén ugyanis az érintett állam nem képes. Na ugye Kárpátalján most nyugi van, viszont a városban hatalmas a balhé, a politika pedig nem osztozkodik, egymásra mutogatnak.. Kijev nem Kárpátalja közepén van, így szerintem az lenne a reális, ha a miniszterek összeülnének és megterveznék. A külügyminisztérium kifejtené aggályát a Kárpátaljai magyarok biztonságával kapcsolatban, felszólítaná Ukrajnát,hogy a magyar állampolgárokat ne kavarja bele. Ezen felül felajánlhatná a honvédség segítségét,hogy katonai rendészeket, békefenntartó katonákat küldenének az ukrán rendőrség megerősítésére! De figyelem,kizárólag Kárpátalján! 1 ukrán rendőr- 1 magyar békefenntartó felállásban talán olyan nagy kivetni való nem lehet, tekintve,hogy ebben az esetben nagyobb rendőri erőket tudnának átcsoportosítani Kijev környékére. Ha elhúzódik a tüntetés nagyobb lenne az esélyünk, ugyanis kénytelenek lennének a rendőri erőket átmozgatni,mert hiába az ejtőernyősök, ha népirtást rendeznének az elég durva következményekkel járhatna.
Mellesleg szerintem tilos lenne Ukrajna ellen fellépni,hiszen nem Ukrajna ellen kell(csak csendben), hanem Kárpátalja védelmében és ezt hangoztatni, ezt mutatni kifelé is. Lehet,hogy Ukrajna legyengült,de ki mondta és honnan vette,hogy a hadseregük szétesett? Szerintem hozzá sem nyúltak komolyabban... Háborút provokálni a legnagyobb hülyeség,sőt öngyilkosságunk lenne,hála az ukrán és a szomszédos országok haderejének, ez mellett ne higgyjük,hogy az ukrán emberek nem indulnának meg Magyarország ellen,hiszen nem másért,mint a hazájukért küzdenek,mert meggyőződésük,hogy nekik az EU kell.

Ezeket összeszámolva pedig nem kis létszámú ellenség lenne szemben,szóval szépen,hivatalosan,csendben Kárpátalját kéne biztosítani és utána lehetőleg nem visszaadni,sőt nem is biztos,hogy annyira követelnék,mivel elég vegyes ott a felhozatal, rengeteg a magyar illetve a cigány és az utóbbiakat az ukránok sem szeretik ( igen lehet rasszistázni.. de csak az aki már lakott cigánytelep közelében..), de folytatva a gondolat menetet, 2 lehetőséget látok:

1. Ha marad a kormány nagy harcok lesznek, az országot újjá kell majd építeni, a sebesülteket el kell majd látni, rengeteg nyomozást és bírósági eljárást kell majd lefolytatni és a vezetés figyelmének központjában az ország stabilitásának lehetne a legnagyobb témája, amibe nem hiszem,hogy Kárpátalja beletartozik, addig meg ha ott lennénk, kellemetlen lehetne. Sőt, akár népszavazást is lehetne tartani,hogy Kárpátalján rengeteg a felháborodott magyar ember... és így már jogilag biztosítva lehetne.

2. Ha jön az új kormány, akkor is a gyilkosokat el kell ítélni, a rendőrök és a tüntetők között kitüntetéseket és börtönéveket kiosztani, eü. helyreállítása.. stb és mi pedig az EU-s csatlakozásuk feltételének szabhatnánk Kárpátalját...

Talán extrémen hangzik,de ha már ott lennének több hete a békefenntartóink, akkor szerintem teljesen kivitelezhető lenne.


Bár sajnos az orosz beavatkozás valószínűbb lenne, de kérdés,hogy az emberek és a nyugat lenyelné-e...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
<i>Ukrajnából érkező hírek szerint az orosz különleges erők már a helyszínek közelében vannak, így szükség esetén nagyon gyors katonai akcióra is adott a lehetőség. </i>

Ez csak szobeszéd, már sokszor hangoztatták ukrán ellenzékiek, de nincs rá bizonyíték....
A média teljes egészében az ukrán ellenzék, amerikaiak kezében van, csak egyoldaluan tájékoztat, mint a nyugati média......

<i>A Gazprom érdeke = Moszkva érdeke, így kizárt, hogy kiengedik a kezükből a „madárkát”, még akkor sem, ha ez egy nagy háborút fog jelenteni</i>.
Ezért építik a Déli-áramlatot, hogy Ukrajna stratégiai jelentoségét lenullázzák.(így a tranzit díjtol is elesnek)
Háborút ez miatt szerintem ki lehet zárni.

<i>Ukrajna szétszakadása Oroszország számára területekhez való jutást jelent, miközben az EU és NATO határain belülre tolódik a térség destabilizációja. Abba rossz belegondolni, ha a NATO és EU tagok egymással ugranak majd össze a koncért, márpedig ez itt figyel a levegőben.</i>
Te is tudod, hogy a SZU-ban csak adminisztrácios határok voltak, Ukrajna soha nem létezett, így jogosan kerulnének vissza Oo.-hoz az orosz torténelem részét, orokségét, kultúráját alkoto régi teruletek(Kijevi-fejedelemség, Kijevi Rusz)
1991-ben a "semmibol" kaptak egy országot.
Egyébként az orosz-torok háborút lezáro Kücsük-Kajnardzsiban aláírt békeszerzodés az Orosz és Oszmán birodalom kozott, azt tartalmazza, hogy Oo. nem adhatja át más országnak a Krím-félszigetet!!!

<i>Úgy vélem, hogy közeledik a végkifejlet és valóban teríteni lesz kénytelen mindenki a lapokat, Moszkvától a NATO-ig bezáróan – utána mi is sokkal okosabbak leszünk.</i>
Ez így van. Holnap osszeul az egész konfliktust kirobbanto EU is, várhatoan szankciokat fogadnak el az ukrán vezetok ellen.
Nagy a gyanúm, hogy a szokásos forgatokonyv fog megvalosulni. Kijelentik , hogy Janukovics elnok elvesztette legitimitását, ezért az ellenzék létrehoz egy ideiglenes kormányt, majd átveszik a hatalmat és a nyugat elismeri oket az egész 45 millios "ukrán nép" jogos képviselojenek......

Az a tobbezer ember, aki részt vesz a megmozdulásokban, most a radikálisokra gondolok, akik tornek, zuznak, rombolnak, gyilkolnak valakinek etetni kell, dolgozni nem dolgoznak, pénzt meg kapnak(kitol és hogyan már írtam rola).....
http://hungarian.ruvr.ru/2014_02_19/Euromajdan-nagyon-jol-elokesz-tett-politikai-muvelet/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az SZBU épületét Hmelnyickijben elfoglalták a tüntetők, ám valahonnan lövések dördültek el, egy ember könnyebben, egy életveszélyesen megsérült. A felvétel 18 -as karikás.
http://www.youtube.com/watch?v=DipJOV01Pr4
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.youtube.com/watch?v=2DICchNIY-Q

http://www.youtube.com/watch?v=VKp67SrSLlM

http://www.youtube.com/watch?v=W_L98gDiexQ
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Az általam már említett kép: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1653434_781764611852088_303428088_n.jpg

Az élő közvetítés:
http://rt.com/on-air/ukraine-central-kiev-protest/
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Nekem most jutott eszembe egy régebbi amolyan furcsaság, talán egyszerűbb ha linkelem.

http://oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=3354
a. Úgy néz ki mégsem beszéltek annyira a levegőbe...
b. Ebből én azt veszem ki, hogy az oroszokkal lehetne egyezkedni(úgy értem kaphatnánk támogatást) kárpátalja ügyében.
Szerintem most még semmit sem szabad tennünk, maximum felkészülni(esetleges visszafoglalásra - semmikép sem harcok árán, de katonasággal is.-), stratégiákat gyártani, és várni mi lesz. Ha polgárháború lesz -aminek lássuk be sajnos elég nagy az esélye- akkor kell lépni, és a magyarok védelmében ahogy már előttem is írták amolyan "békefenntartóként" bemenni. Ha már ott vagyunk igenis maradhatunk és igenis lehet arra seregnyi akár jogi érvet is találni miért.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ezzel csak az bizonyosodik be hogy az oroszok még saját szomszédukba se tudnak rendet rakni nem hogy szíriát megvédeni.
Az olimpia után csak annyi lesz hogy még nagyobb szájkaratéba kezdenek Putyinék semmi több.