[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 725
113
Itt már rendesen van fordítva.
RMj1S1xTgNI.jpg
Nahát, akkor a Nato is részt vesz a gyakorlaton! :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 361
68 725
113
Mondjuk ha már a helikoptereken akadtatok fenn. ezek a helikopterek lehet hogy ott voltak a levegőben a Krím felett mikor a vízből kimásztak a Btr-80-asok. Na és sikerült ugye az a mutatvány lövöldözés nélkül is.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
HARCI HELYZETRE KÉSZÜL MOSZKVA ÉS PEKING

A DESTABILIZÁLÓ TÉNYEZŐK ELLENI FELLÉPÉSRE TETT ÍGÉRETET HSZI CSIN-PING ÉS VLAGYIMIR PUTYIN

Oroszország és Kína különleges viszonya mindinkább stabilizáló szerepet tölt be, miközben sokasodnak a destabilizáló tényezők a világban. Az együttműködés mind jelentősebb az egyenlőség, az igazságosság, a béke és a fejlődés fenntartása érdekében a világon – közölte kedden Hszi Csin-ping (Xi Jinping) kínai államfő, miután Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott kétoldalú megbeszéléseket Vlagyivosztokban.

A kínai államfő destabilizáló tényezőként minden bizonnyal az Egyesült Államokra gondolt, amellyel az utóbbi hónapokban elmérgesedett a kereskedelmi vitája. Elemzők felhívják a figyelmet, hogy a két államfő tegnapi találkozója, illetve a kínai közreműködéssel, 300 ezer katona részvételével megkezdett oroszországi hadgyakorlat is egyfajta figyelmeztető jel Washingtonnak, hogy Moszkva és Peking ma már nem egymás riválisai.

Vlagyimir Putyin külön kiemelte az energetikai együttműködés fontosságát, rámutatva, Oroszország tavaly 52 millió tonna kőolajat szállított Kínába, hogy a jövő év végére üzembe helyezik a két országot összekötő, Szibéria Ereje nevű földgázvezetéket, és hogy a legtöbb villamos energia és szén is orosz területről érkezik a távol-keleti országba. A BBC elemzése emlékeztet arra, hogy Oroszország és Kína egyre szorosabbra fűzi kereskedelmi kapcsolatait, tavaly például 72 százalékkal növekedett a kínai közvetlen beruházások mértéke Oroszországban.
A szeptember 17-ig zajló hadgyakorlat pedig azt jelzi, hogy Oroszország a hadi képességeit is hajlandó közelről megmutatni Kínának.

– Kínának van ugyan modern felszerelése, de a kiképzésben, a manőverezésben, a csapatok irányításában messze elmarad Oroszországtól – közölte a Deutsche Welle hírportállal Gustav Gressel szakértő. Hozzátette: Kína profitálni akar Oroszország szíriai és ukrajnai háborús tapasztalataiból is. A The Wall Street Journal napilap szerint Washington aggódik amiatt, hogy Kína és Oroszország olyan képességekkel rendelkezik, amelyek komoly kihívást jelentenek az amerikai haderőnek.

– A hadgyakorlat lehetőséget nyújt arra, hogy széles kiterjedésű háborúra és válsághelyzetekre készüljenek fel – mondta az újságnak Clint Reach szakértő, emlékeztetve Kína diplomáciai viszályára a délkelet-ázsiai térség országaival.

https://magyaridok.hu/kulfold/harci-helyzetre-keszul-moszkva-es-peking-3473012/