[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hat igen, ebbol a hazudos Navalnijbol meg a beloruszokbol is csak az EU csinal ugyet, nem mintha barmi kozuk lenne hozza. Megis mit gondolnak, milyen fogadtatast vartak az evek ota tarto orosz fikazast kovetoen. Se Belorusz, se Oroszorszag, se Ukrajna nem Eu terulet, mind orosz erdekszfera evszazadok ota. Most had duzzogjanak Brusszelbelben, politikailag mar sulytalanok, hamarosan gazdasagilag is azok lesznek, kb 5 ev.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 095
82 748
113
Lavrov beszéde a "diplomácia képviseteleken dolgozók napja " alkalmából

(Mi okozza problémát az orosz és EU viszony között)

„Látja mindenki a világ színpadán a helyzet alakulását. Oroszország minden olyan próbálkozása, hogy függetlenné váljon, megvédje a független külpolitikához való jogát, a nemzetközi jog védelmét, egyre hevesebb ellenállásba ütközik nyugati kollégáink részéről, akik szeretnének minket általánosságban „engedelmessé tenni” - mondta Lavrov, Szerinte a Nyugat "arra akar rákényszeríteni minket, hogy egyezzünk meg az egyetemes emberi értékek nagyon kétes értelmezéseivel, amelyeket ők maguk vallanak, és amelyek ellentmondanak az orosz kulturális hagyománynak, civilizációs hagyományainknak". „És azt akarják, hogy Oroszország általánosságban„ kényelmes ”terület legyen saját érdekeik érvényesítéséhez a biztonság, a gazdasági, a társadalmi és a politikai szférában. Látjuk, hogy ezek a kísérletek minden nap egyre hevesebbek lesznek ”- tette hozzá.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
Második rész: .... a konfliktus hatására az USA Törökországba telepíti az Army 13. Transzvesztita Hadosztályát. A hadosztály magas sarkú bakancsokban, piros gépkarabélyokkal, rózsaszín Abrams harckocsikkal és lila F35-ösökkel van felszerelve. Szorosan együttműködnek a maradék Ukrajnából alakult Bidenia területén szigorúan ideiglenesen állomásozó 12. US Marines Vegyes Dandárral, amelyben venezuelai, bolíviai, panamai, guatemalai bevándoroltak szolgálnak. Feladatuk az ukrán hatóságokkal való együttműködés a szervezett cigaretta-csempészésben. Washingtonban mindeközben rájönnek, hogy mégis Trump az igazi és Bident ezer év börtönre ítélik. A két említett alakulatot feloszlatják, mire Bidenia is csatlakozik Oroszországhoz. A törökök "asszimilálják" a transzvesztita hadosztályt és Isztambul előtt megállítják az orosz-grúz hadsereget, mely a csatatéren megzavarodik a rózsaszín Abramsok látványától. A béke hírére Románia ismét oldalt vált és az Izmiri szerződésben megszerzi Moldáviát. A nyugati sajtó örvend a békének, de megjegyzi, hogy a háború okai között volt a 86 éves Orbán Viktor miniszterelnök vezette magyar kormány nacionalista, fasiszta politikája. Szemérmesen elhallgatják, hogy a háborút valójában a nyugdíjas Kunhalmi Ágnes okozta, aki véletlenül nekiszaladt az ukrán határkerítésnek, melyet odaát agresszóként kezeltek.
Ezzel csak annyi baj, hogy nem vicc. :(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kuleba nyilatkozata szerint, az USA javaslatára és támogatásával Ukrajna megkezdi katonai szövetség megalakítását Grúziával és Moldovával

https://rusvesna.su/news/1612857694

Ezt a szovjet-ügynök Biden azért találta ki, hogy az egész volt SZU csatlakozzon Moszkvához, vagyis Moszkva kénytelen legyen az EGÉSZET elfoglalni, nem csak Ukrajnát.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Az Egyesül Államok Zrt. mögött fújódó lufira.


A képzeletbeli hőlégballonbl nézve --hogy lássuk a fától az erdőt--, ez is láthatóvá válik (szerintem):
A nagy játékosok(USA, Kína, Oroszország, India, talán Németország is...) nézik a grafikont, hogy hogyan várható az USA által Világ-GDP-ből lenyúlható összeg változása az idő múlásával (...amit "elnéznek" az USA-nak).

Gyakorlatilag ugyanis ez határolja be a FED/USA "dollár-nyomda" kapacitását!

...jéééé, ezt a valós dollárrá nyomtatható virtuális összeg-keretet a "veszélyes" --nek beállított, és/vagy "felhergelt"-- Oroszország bőven megduplázza!!!
...és talán ( !!! ) ez elég lenne --most még-- Kína ellen!

...éééééés: Mit is várnak el a Biden "báb-csapattól" Ukrajnában (és másutt...) ?
.
Óóóóó, B+... :mad: :mad: :mad:
.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Tényleg nem az, csak silány trollkodás.
Első.... Honnan tudhatnám, miért látom, olvasom annak a hozzászólását, aki IGNORE-ra tettem?
Második.... Bocsánat! Elfelejtettem, hogy a humor KIZÁRÓLAG BALLIBERÁLIS KIVÁLTSÁG! Minden, amit NEM ők írnak, az silány trollkodás!
Harmadik.... Ez a topic Oroszországról és a SZU utódállamairól szól. Nem a szimpla személyeskedésről.
Negyedik...... Ezt a topicot is tönkre fogják tenni ezek a....... emberek?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Első.... Honnan tuhatnám, miért látom, olvasom annak a hozzászólását, aki IGNORE-ra tettem?
Második.... Bocsánat! Elfelejtettem, hogy a humor KIZÁRÓLAG BALLIBERÁLIS KIVÁLTSÁG! Minden, amit NEM ők írnak, az silány trollkodás!
Harmadik.... Ez a topic Oroszországról és a SZU utódállamairól szól. Nem a szimpla személyeskedésről.
Negyedik...... Ezt a topicot is tönkre fogják tenni ezek a....... emberek?
na látod, ez se volt más...
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Addig is, amíg - reményeim szerint - megjavítják a Fórum motorját, a témához, amit virágos jókedvemben írtam, egyrészt tényleg humornak szántam, másrészt félelmeimet tartalmazza. Miért?
Mert igen: amerikai (szövetségesünk) pénzen tényleg lehetséges egy ukrán-moldáv-grúz "kicsinél is kisebb Antant". Most nevetünk. De ha a Demokraták pénzén, Törökország "háttértámogatásával" az EU töketlenségével és Oroszország "bekerítettségével" is számolunk, a helyzet sokkal komolyabb. Akkor pedig még nem beszéltem a hiénáról (Románia).
Amerikai (NATO) szövetségben létezünk. Itt, Közép-Európában létérdekünk a béke, a túlélés. Mit látunk? Szövetségesünk, szövetségünk a béke, a biztonság ellen dolgozik. Most szeretném megjegyezni, távolról sem vagyok sem orosz- sem Putyin-fan. Magyarként elkeserít, hogy szövetségesünk bátorításával alázzák meg emberségüket magyar testvéreinknek Kárpátalján. Mindezt azért, mert szövetségesünknek MOST az az érdeke, hogy Ukrajna se élhessen békében. Mi kellene Ukrajna békéjéhez? Belső reformok, igazságügyi reform, a nemzetiségek nemzettestvérként való elismerése. Akkor lehetne a békéről tárgyalni Donbasszban és a Krímben is. Mit kap Ukrajna? Pénzt, ami eltűnik. Fegyvert, amit a belső ellenségnek nevezett saját polgárok ellen használnak majd és ígéreteket, amiben soha nem volt és nem lesz hiány.
Az oroszok: olyanok, amilyenek. Nagyhatalom, melyet folyamatosan aláznak csak azért mert MÁS. Alázzák azok, akik a másság elismerésének élharcosai. Nekik is megvan a nagyhatalmi ambíciójuk, melyet érvényesítenek is...ha hagyják. Viszont ők is szeretnének békében élni és nem azt látni, hogy ahová a SZU anno orosz embereket telepített, ott ölik, üldözik őket. Mégis, mit várnánk tőlük?
A török és az orosz birodalom ellentéte évezredes. Írtam már, de ismétlem: bármennyire is mosoly-diplomácia van Erdogan és Putyin között MOST, a két ország valójában ellenség. Érdekszférájuk fedi egymást és ez nagy baj.
Moldávia pedig egy lőporos hordó. A Dnyeszter-menti terület miatt természetes oroszellenes szövetségese Ukrajnának és a NATO-nak. Ugyanakkor van félnivalója Romániától, amely soha nem fog letenni arról, hogy bekebelezze. Ebben a NATO-tagság sem gátolja és TÉNYLEG képes érdekei miatt többször is elárulni szövetségeseit.
Tehát, és elnézést a hosszabb lélegzetvételért, amit írtam, a humor mellett nyomokban könnyeket is tartalmaz.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Úgy látom, neked csak a bal kezed marad..
Addig is, amíg - reményeim szerint - megjavítják a Fórum motorját, a témához, amit virágos jókedvemben írtam, egyrészt tényleg humornak szántam, másrészt félelmeimet tartalmazza. Miért?
Mert igen: amerikai (szövetségesünk) pénzen tényleg lehetséges egy ukrán-moldáv-grúz "kicsinél is kisebb Antant". Most nevetünk. De ha a Demokraták pénzén, Törökország "háttértámogatásával" az EU töketlenségével és Oroszország "bekerítettségével" is számolunk, a helyzet sokkal komolyabb. Akkor pedig még nem beszéltem a hiénáról (Románia).
Amerikai (NATO) szövetségben létezünk. Itt, Közép-Európában létérdekünk a béke, a túlélés. Mit látunk? Szövetségesünk, szövetségünk a béke, a biztonság ellen dolgozik. Most szeretném megjegyezni, távolról sem vagyok sem orosz- sem Putyin-fan. Magyarként elkeserít, hogy szövetségesünk bátorításával alázzák meg emberségüket magyar testvéreinknek Kárpátalján. Mindezt azért, mert szövetségesünknek MOST az az érdeke, hogy Ukrajna se élhessen békében. Mi kellene Ukrajna békéjéhez? Belső reformok, igazságügyi reform, a nemzetiségek nemzettestvérként való elismerése. Akkor lehetne a békéről tárgyalni Donbasszban és a Krímben is. Mit kap Ukrajna? Pénzt, ami eltűnik. Fegyvert, amit a belső ellenségnek nevezett saját polgárok ellen használnak majd és ígéreteket, amiben soha nem volt és nem lesz hiány.
Az oroszok: olyanok, amilyenek. Nagyhatalom, melyet folyamatosan aláznak csak azért mert MÁS. Alázzák azok, akik a másság elismerésének élharcosai. Nekik is megvan a nagyhatalmi ambíciójuk, melyet érvényesítenek is...ha hagyják. Viszont ők is szeretnének békében élni és nem azt látni, hogy ahová a SZU anno orosz embereket telepített, ott ölik, üldözik őket. Mégis, mit várnánk tőlük?
A török és az orosz birodalom ellentéte évezredes. Írtam már, de ismétlem: bármennyire is mosoly-diplomácia van Erdogan és Putyin között MOST, a két ország valójában ellenség. Érdekszférájuk fedi egymást és ez nagy baj.
Moldávia és lőporos hordó. A Dnyeszter-menti terület miatt természetes oroszellenes szövetségese Ukrajnának és a NATO-nak. Ugyanakkor van félnivalója Romániától, amely soha nem fog letenni arról, hogy bekebelezze. Ebben a NATO-tagság sem gátolja és TÉNYLEG képes érdekei miatt többször is elárulni szövetségeseit.
Tehát, és elnézést a hosszabb lélegzetvételért, amit írtam, a humor mellett nyomokban könnyeket is tartalmaz.
Alap, hogy mára Oroszország egyetlen tekintetben nagyhatalalom, a nukleáris arzenálját tekintve. plusz a kezében a gázszállítás miatt Európa nyugati fel felé, (thx Merkel anyu és többi német) a zsarolási potenciál. Ahogy az OPEC tagállamok kezében isi kemény zsarolási potenciál volt az 1970-8öas években. Ettél már nagyhatalom voltak? Szerencséjükre az utóbbi 12 évben ott volt Merkel, az békegalamb Obama, meg a segghülye Trump., úgyhogy vidáman elvoltak. játszva az oszd meg és uralkodj-at. De mára belekeveredtek Szíriába- égeti a pénzt rendesen, a putyini ígéret Make Russia Great Again -kifulladt, az embereket nem az érdekli, hogy Jelcin idején szar volt,, hanem hogy most szar nekik... és a mutatóikat tekintve egyre jobban lemaradnak a világtól, persze szerintük mindenki más a hibás, csak ők nem...
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Kedves Adminok! Szándékosan ide (is) írok Nektek! Kezd ez a Fórum nagyon rossz lenni. IGNORE-ra tettem valakit, és FOLYAMATOSAN látom, amiket ír és ő is látja írásaimat. NAGYON NINCS JÓL EZ!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
The Kremlin traditionally relies on the population remaining quiescent. Under this social contract, ordinary people stay out of the affairs of the state in exchange for the elites providing them with basic physical and social security guarantees, a sense of national greatness, and a pledge not to interfere too intrusively in their own affairs. This worked well when the economy was growing, and most people, focused on their own day-to-day needs, were generally content with the basic services provided by the state. Today such state support is falling short in an environment shaped by economic stagnation and rising expectations.
érdemes végig elolvasni
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 095
82 748
113
R-36M2 Vojevoda (Nagyfejedelem) és váltótípusa az RSz-26 Szarmat

yDPC6EvWz3g.jpg